Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: EURO 2012

No cóż, po tym co pokazali Hiszpanie wcześniej to można było wysnuć takie wnioski. Sport jest jednak nieobliczalny.
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: EURO 2012

Powiem tak - to mi wyglądało tak, jakby Hiszpanie przez cały turniej oszczędzali się na ten jeden mecz. Zagrali lekko, widowiskowo i cholernie skutecznie. Zrobili Włochom jesień średniowiecza bliźniaczą do tego, co Włosi zrobili Niemcom kilka dni wcześniej. WOW. Niech mi tylko ktoś wyjaśni dwie rzeczy. Jak tak beznadziejnie grająca drużyna hiszpańska mogła w ogóle dojść do finału tej imprezy? I po drugie, jak tak beznadziejnie grająca drużyna mogła wczoraj wznieść się na wyżyny godne Mistrzów Europy? O_O
Szacunek. Moje niebieskie serce płacze niebieskimi łzami... ;)
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: EURO 2012

Szkoda mi Włochów, szczególnie tego, że grali w 10. Mimo wszystko po takim spektakularnym meczu w wykonaniu Hiszpanów uważam, że zasłużyli. Była pewność, planowość, nie można mówić o szczęściu. Pomijam tutaj całokształt turnieju, bo w takim razie powinni wygrać Włosi ;). Włosi grali w osłabieniu, ale pamiętać trzeba, że pierwsze dwa gole dostali w I połowie, gdy grali w komplecie i gdzie praktycznie rzecz biorąc nie istnieli. Piękno sportu, ta nieprzewidywalność ;). Mi gra Hiszpanów się podobała :).
Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: EURO 2012

YOGItheBEAR pisze:Jak tak beznadziejnie grająca drużyna hiszpańska mogła w ogóle dojść do finału tej imprezy?
Zapytaj Chorwatów ...
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: EURO 2012

Ma ktoś może link do ceremonii wręczenia pucharu i medali za II miejsce? Na YT wpisuję i w głównej mierze wyskakuje mi, że jakaś pani topless kradła puchar ;). Z góry dzięki :).
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: EURO 2012

Madox pisze:Zapytaj Chorwatów ...
;) W zasadzie to można by zapytać wszystkich po drodze. Nie można odmówić Hiszpanom, że zagrali "turniejowo" i superefektywnie, bo w zasadzie przeszli turniej grając na minimum. Można to odczytywać jako kolejny symptom ich obecnej supremacji, bo wygrali wszystko z rękami w kieszeniach, a jak już ręce wyjęli z kieszeni, to po Włochach nie było co zbierać w niedzielę. To był dobry mecz, w wykonaniu Hiszpanów na pewno mecz turnieju - jak na finał przystało.
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: EURO 2012

Boniek powiedział, że Włosi mają takiego sobie trenera i to piłkarze robią drużynę. Po tym co grali na początku, to chyba faktycznie trener nie specjalnie się wysilił. Hiszpanie jadą z nimi niczym z wozem gnoju, a Włosi uparcie wariant "Lewandowskiego" na Balotelliego, przy którym dwóch w porywach czterech obrońców i zero wsparcia. Jak "już" na początku drugiej połowie zauważyli, że na skrzydłach autostradę można puścić, to dośrodkowania szły w zasięgu Ikera. Wolni bez pomysłu na grę, cóż za powtarzalny scenariusz na tych mistrzostwach. Tak naprawdę to mi tylko Portugalii żal, bo grali fajną piłkę z pomysłem od początku mistrzostw.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: EURO 2012

Przede wszystkim Włosi grali jak by im ktoś za karę kazał wyjść na boisko - totalnie bez energii.
Atak leżał -> Balotelli odcięty od podań, jak już dostawał piłkę to był sam z 4 obrońcami na nim, Cassano ledwo biegał, Di Natale to już w ogóle brak słów.

Hiszpanie byli 3x szybsi. Pokazali, że zasługują na tytuł jak nikt inny.
Mecz do jednej bramki.

Jedyny plus to taki, że miałem ciszę pod oknem jak makiem zasiał. Włosi starają się za dużo nie wspominać o wczorajszym meczu ...
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: EURO 2012

Nie zdadzam się z Bońkiem, że Włosi wyszli na mecz bez pomysłu - oni go mieli i zagrali 1 połowę w... hiszpańskie tiki-taka (posiadanie piłki na korzyść Italii 51:49). Czyli pomysł był, sił na realizację już nie. Hiszpanie nie mogli rozwinąć swojej gry, odbiór Włochów był niemal idealny. Bramki to przyblysk geniuszu, właśnie w takich sytuacjach wielcy zawodnicy robią różnicę. Druga połowa to już rzeź niewiniątek, ale wynikająca z braku sił Włochów oraz luzu w grze Hiszpanii, ci ostatni wiedzieli, że nic złego nie może im się już stać.
Xavi od początku turnieju przygaszony, w finale genialny. Najlepszy dowód, jak można ustawieniem wygenerować/zgasić zawodnika. Zachowując proporcje przykład Piszczka potwierdza teorię.
Swoją drogą ironiczny chichot historii - Hiszpanie z reguły grali jak nigdy, przegrywali jak zawsze. Niemcy - dokładnie odwrotnie. Mamy 2012r i co? Role się odwróciły :). Ale turniej bardzo dobry, pod każdym względem.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: EURO 2012

No cóż... Dziś prezes Lato ogłosi, że w obliczu niewyobrażalnego sukcesu UefaEURO2012TM wyrażającego się w "blisko 500" ;) postach w dyskusji na największym polskojęzycznym forum tenisowym na świecie, czuje się zmuszony prowadzić polską piłkę do kolejnych osiągnięć i zostaje. Nam nie pozostaje więc nic innego jak pomału wygłaszać mowy końcowe i zmierzać do zamknięcia tego wątku. Serdecznie dziękuję Wam wszystkim za dzielenie się turniejowymi i około turniejowymi emocjami. Dziękuje też za to, że pokazaliśmy, że o piłce można rozmawiać z radością, bez zadęcia i z szacunkiem dla przeciwników. Zapraszam do przeniesienia tych obyczajów na "codzienne" piłkarskie podwórko.

Temat pozostanie jeszcze otwarty do niedzieli 2012.07.08. Zapraszam do podsumowań.
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: EURO 2012

"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: EURO 2012

Gary, to jest podsumowanie... krótko i treściwie. :lol:
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: EURO 2012

Już myślałam, że nie zdążę, ale zdążyłam :wink:.
Dobry, ciekawy, emocjonujący turniej :::gd:::. Pomijam sprawę Polski jako takiej, a jeśli nie takiej, to jakiej i dlaczego :dvl(:. Pomijam, bo ja akurat nie polską piłką się interesuję, życzę dobrze, ale łez nie wylewam.
Osobiste wrażenia - przede wszystkim zachwyty meczem reprezentacj X... i zdumienie nad marnością następnego występu tejże O_O.
Rosja w meczu z Czechami. Bomba :::gd::: kandydat na mistrza... i cienizna z Polską, dno z Grecją- out :::bd::.
Niemcy - finezja, lekkość, znakomita taktyka - mistrzowie.. a guzik - Włosi - i Niemców nie ma :::bd::.
Włosi - no znakomicie, ciekawie, Mario i spółka - wiem, kto mistrzem, inaczej być nie może- i... :::bd::

Hiszpania zagrała najlepszy mecz wtedy, gdy najlepiej zagrać należało.
Mnie tiki-taka nie przeszkadza. W końcu ideą piłki nożnej jest -zagrać pięknie do kolegi :D. Na dobrą "kiwkę" lubię patrzeć - precyzyjną, doskonałą technicznie, prowadzącą do mądrego ataku pozycyjnego.
W ustawieniu bez typowego napastnika strzelić 4 bramki. :::gd:::

Ale już Alberto Carlos Parreira sporo lat temu powiedział, że przyszłość piłki to ustawienie 4-6-0. Wszyscy znawcy dostali czkawki, ale jak widać - miał rację.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: EURO 2012

I tym optymistycznym akcentem, z niewielkim poślizgiem - zamykamy temat.

Koko, koko, EURO spoko. Do następnego razu w Polsce!
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®

Wróć do „Inne sporty”