J-WT17
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 185
Rejestracja: 6 lis 2011, 11:46
Lokalizacja: Warszawa

Snooker

Zakładam temat, w którym będziemy dyskutować o snookerze. Jak zauważyłem dzisiaj, jest tutaj przynajmniej kilku miłośników tego sportu.

Już niedługo Mistrzostwa Świata, niedawno zakończono China Open (zwycięstwo Petera Ebdona), ale może na początek pytanie: których snookerzystów lubicie?
Obrazek
Pure Drive
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Snooker

J-WT17 pisze:...ale może na początek pytanie: których snookerzystów lubicie?
Na pewno R. O'Sullivan - bardzo chimeryczny, ale lubię go oglądać :) .. A tak to bardziej kojarzę graczy wizualnie niż z nazwiska, także mam jeszcze 2-3 graczy, których grę przyjemnie się ogląda :)
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Snooker

Ronnie i Trump - zdecydowanie naj. Z antyidoli - Higgins.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Snooker

A ja lubię Marka Williamsa i Johna Higginsa (mimo wpadki w Kijowie).
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
J-WT17
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 185
Rejestracja: 6 lis 2011, 11:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Snooker

Ja najbardziej lubię Neila Robertsona (za fryz i za to, że jest takim "rodzynkiem", bo przecież prawie wszyscy są z Wielkiej Brytanii i Irlandii) oraz Marka Williamsa. Poza tym to jeszcze Judd Trump i Steve Davis. Nie lubię Dinga Junhui.
Obrazek
Pure Drive
lolxd2
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 433
Rejestracja: 9 lis 2011, 23:40

Re: Snooker

Jeśli o mnie chodzi to na pewno Judd Trump i Ronnie O'Sullivan. Innych też toleruję, ale tych 2 po prostu aż chce się oglądać! Jak myślicie - spotkają się w finale? (bo drabinka tak akurat się ułożyła) Czy przydarzy im się tak wpada jak w China Open? Byłoby szkoda, bo kto wie czy to już nie ostatnia okazja dla Ronniego...
Awatar użytkownika
TaKaN
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 473
Rejestracja: 5 lut 2012, 18:34
Lokalizacja: Szczekociny/Częstochowa

Re: Snooker

Mark Williams :).
Pierwszy raz jak oglądałem snookera widziałem właśnie jego mecz i tak jakoś się stało, że zawsze go lubię oglądać :).
"Jesteś tak dobry jak Twój ostatni mecz"

Obrazek VCore 98D
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Snooker

Judd Trump, Ding Junhui i oczywiście O'Sa.
Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: Snooker

Ronnie, Trump, Shelby. A snookera oglądam jak nie mogę zasnąć, to zawsze pomaga :).
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S
Awatar użytkownika
conradpll
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 138
Rejestracja: 9 lut 2010, 19:02
Lokalizacja: Kraków

Re: Snooker

Ulubieni to Robertson (ale nie za fryz :D) i Higgins. Ja często oglądam na kaca, cisza, spokój... :) A poważnie to snooker zawsze mnie nudził i gdy tylko zobaczyłem stół bilardowy na ekranie telewizora to zmieniałem kanał. Do czasu jak poznałem o co w tym dokładnie chodzi. Wciąąga!
Dunlop biomimetic 300
NTRP ~4.5
lolxd2
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 433
Rejestracja: 9 lis 2011, 23:40

Re: Snooker

conradpll pisze:A poważnie to snooker zawsze mnie nudził i gdy tylko zobaczyłem stół bilardowy na ekranie telewizora to zmieniałem kanał. Do czasu jak poznałem o co w tym dokładnie chodzi. Wciąąga!
Miałem całkowicie tak samo. To się chyba zaczęło jak postanowiłem zagrać parę razy w snooka na WP, najpierw nieśmiało, nie do końca ogarniałem. Jednak po poprzednich MŚ (swoją drogą pierwszych dla mnie) dokładnie ogarnąłem ten sport. Teraz trudno mi się będzie od niego odciągnąć :D.
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Snooker

Ja kibicowałam Ronniemu od lat.. a żeby uściślić to od momentu gdy zobaczyłam go wygrywającego z Hendrym w UK, w 93 roku. Kibicowałam Rońkowi i jako sportowcowi i jako człowiekowi, bo łatwo w życiu nie miał i jakoś tak chciało się, żeby wygrał też z samym sobą.
Ronnie to taki Federer snookera.. gra genialnie, szybko, nie musi mierzyć kątów, wie. Techniki wyprowadzania kija, nadawania rotacji, prowadzenia białej - ma zupełnie niewiarygodne. Gorzej jest z głową. :dvl(:
Używam czasu przeszłego. Bo mi ostatnio Ronald mocno podpadł :::bd:: zachowaniami pozastołowymi -głupimi wypowiedziami, zachowaniami na konferencjach pomeczowych, opiniami o przeciwnikach, wymigiwaniem się z gry poza Brytanią ... no, i ogólnym przynudzaniem. :dvl(:
Nie znaczy, że mu źle życzę, to trochę tak jak były mąż. rotfl

Lubię Judda Trumpa i to bardzo. Gra coraz ciekawiej. Warto zwrócić uwagę na jego wbicia do środkowych kieszeni z trudnych pozycji i na wbicia wzdłuż bandy. Bardzo poprawił też taktykę. Już nie wbija wszystkiego co widzi.

Neila też lubię oglądać, ale Australijczyk bardzo jest ostatnio nierówny. Po wygraniu Mastersa nie zagrał ani jednego dobrego spotkania.

Higgins ... no cóż. Higgi to kontrowersyjna postać. Po "aferze kijowskiej" stracił wielu fanów. Ostatnio stracił też formę. Ale jak jest w formie to gra znakomitego snookera. Tyle tylko, że nie jest to taka spektakularna gra jaki Ronniego czy Trampka. To taka cicha wielkość, trudniejsza do oglądania. Żeby ocenić jakość gry Johna trzeba sporo ogladać i zwracać uwagę na niuanse.

A eliminacje do MŚ trwają.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Snooker

No to ja trochę zaspałem, bo jak ostatnio oglądałem to grał Hendry z Higginsem, Ronim i Jimmym.
Trumpa znam tylko Donalda. rotfl
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
conradpll
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 138
Rejestracja: 9 lut 2010, 19:02
Lokalizacja: Kraków

Re: Snooker

A słyszeliście o polskim talencie Kacper Filipiak. Na mistrzostwach świata drużynowych w 2011 ograł samego Johna Higginsa. Wiecie może co się z nim dzieje, gra w jakiś turniejach? Eliminacjach do mistrzostw świata?
Dunlop biomimetic 300
NTRP ~4.5
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Snooker

Niestety ostatnie informacje mówiły o tym, że rodzina już nie daje rady finansować kariery Kacpra.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Snooker

conradpll pisze:A słyszeliście o polskim talencie Kacper Filipiak. Na mistrzostwach świata drużynowych w 2011 ograł samego Johna Higginsa. Wiecie może co się z nim dzieje, gra w jakiś turniejach? Eliminacjach do mistrzostw świata?
Kacper niestety w zawodowym tourze nie wygrał ani jednego meczu. Trenował w Akademii Snookera w Sheffield, ale zaczęły się kłopoty finansowe i Kacper na pewien czas wrócił do Polski.
Teraz jest w Anglii i w eliminacjach do MŚ zagra.
W drużynowych mistrzostwach wygrał z Higginsem ... jednego frejma :D. Tyle tam trwa mecz każdego z każdym :::yay:::.
On tam wygrał jeszcze z jednym Szkotem..ale zabij, nie pamiętam czy z Maguirem czy z Dottem. :D
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
at-clan
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 132
Rejestracja: 26 wrz 2008, 20:37
Lokalizacja: Siedlce

Re: Snooker

Interesuję się snookerem kilka lat(dzięki ES :) ), ulubieni gracze: Ronnie, Mark Williams, Steve Davis i Stephen Hendry. Do Trumpa powoli się przekonuję, ale ulubieńcem moim to on jeszcze nie jest.
Obrazek Vacuum Pro Mid
Obrazek Tour 10 Mid V-Engine
Awatar użytkownika
conradpll
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 138
Rejestracja: 9 lut 2010, 19:02
Lokalizacja: Kraków

Re: Snooker

Majorka pisze:
W drużynowych mistrzostwach wygrał z Higginsem ... jednego frejma :D. Tyle tam trwa mecz każdego z każdym :::yay:::.
:D
O tym już nie wiedziałem :D. Właśnie tak to w wiadomościach wygląda, napiszą że wygrał, niesamowicie itd., ale że mecz 1 frejm trwa to już nie :P.
Dunlop biomimetic 300
NTRP ~4.5
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Snooker

Zaczęły się Mistrzostwa Świata. I to zaczęły z wysokiego "C" :). Stephen Hendry wbił dziś swego 11 maksa w karierze, a 3 w Crucible. :::gd::: Szli z Ronniem łeb w łeb, teraz Szkot wyprzedził Anglika.
Szkoda, że nie oglądałam na żywo, ale mecz Rafy był ważniejszy.
Warto zwrócić uwagę na Lucę Brecela. Belg wszedł do drabinki z kwalifikacji, nie będąc w nich rozstawionym czyli musiał wygrać 4 mecze. Ma 16 lat i jest najmłodszym zawodnikiem, który kiedykolwiek zagrał w finałach MŚ. Odebrał ten tytuł Hendry'emu.
Jest jeszcze dwóch debiutantów - Walijczyk Jamie Jones i Chińczyk Cao Yupeng.

Ronnie gra w poniedziałek o 15,30 pierwszą sesję, a drugą we wtorek, tez o 15,30. Wylosował fatalnie, chyba najgorzej jak było można - gra z Peterem Ebdonem.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
FEDEER
Orator
Orator
Posty: 592
Rejestracja: 31 maja 2010, 19:28
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt: Strona WWW

Re: Snooker

Już się Osa rzuca, żeby sędziowie gonili Ebdona za jego powolną grę i ma rację. Bo to co się kiedyś na MŚ wyrabiało z breakiem 12 pkt w 5 min to był cyrk.
Obrazek

Wróć do „Inne sporty”