Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Boks i Sporty walki

Mam nadzieję, że są tu sympatycy boksu zawodowego i MMA i nie będę pił do lustra :).
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Boks i Sporty walki

Sympaty to mocno przesadzone, ale generalnie ciekawe walki zawsze oglądam.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Aurelius
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 817
Rejestracja: 25 gru 2009, 22:36

Re: Boks i Sporty walki

Swego czasu dość mocno interesowałem się MMA i siedziałem w tym, kiedy w Polsce kojarzyły się te walki tylko z zakazanymi walkami bez reguł (od bodajże 1999 lub 2000-2007). Pamiętam, jak z kumplami zdobyliśmy kasetę VHS z pierwszymi turniejami UFC (UFC 1, 2 i 3), kiedy jeszcze nie było czegoś takiego jak Mixed Martial Arts, a prawdziwa i rzeczywista konfrontacja stylów walki. Miałem też epizod redaktorski z pierwszym portalem w Polsce poświęconym MMA: mmaniacs.pl, który już nie istnieje ;).
Obrazek
W teorii nie ma różnicy między teorią a praktyką. W praktyce jest.
Dean Fixsen
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Boks i Sporty walki

Dla mnie istnieje tylko boks amatorski jako sport, a ten jest w odwrocie. Lania po mordzie nie oglądam, próbowałem, jak będę chciał oglądać reżyserkę włączę Teatr Telewizji.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Aurelius
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 817
Rejestracja: 25 gru 2009, 22:36

Re: Boks i Sporty walki

Boks amatorski, to dopiero reżyserka. Sposób punktowania totalnie zabił tę dyscyplinę sportu. Liczy się delikatne puk puk na twarz, bo każde puk, to punkt, niż serie kombinację ciosów, rozpracowywanie rywala poprzez ciosy na dół itp. Ale rozumiem, że chodzi Ci tutaj o sport, którego już nie ma w zawodowym w myśl powiedzenia, że gdzie zaczyna się zawodowstwo, tam kończy się sport ;)
Obrazek
W teorii nie ma różnicy między teorią a praktyką. W praktyce jest.
Dean Fixsen
Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: Boks i Sporty walki

Za boskem amatorskim nie przepadam, zawodowy uwielbiam. Zadziwiające jest to, że w USA nie ma już wielkich mistrzów ( stary Tarver, Jones Jr, Toney ) poza Floydem, a główną przyczyną jest zanik boksu amatorskiego. Dlaczego? A, bo większe stypendia dostają w koledżach futboliści, lekkoatleci, bejzboliści itp. Także bez boksu amatorskiego to i zawodowy upada.
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Boks i Sporty walki

Chodzi mi o to że Mistrza Świata A wyłania jeden Ku Klux Klan, Mistrza B inny a C inny. Wszyscy są Mistrzami tego samego świata, nie wyłonionymi w eliminacjach, drabince, turnieju.

To mistrzowie klanów bo "miszczowie" ustawki.

Żeby wygrać IO trzeba być po prostu najlepszym i po kolei pokonać wszystkich wylosowanych przeciwników a nie tych odcedzonych na sicie.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Aurelius
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 817
Rejestracja: 25 gru 2009, 22:36

Re: Boks i Sporty walki

Zgadzam się Madox. Kiedyś, ktoś kto przechodził na zawodowstwo, miał pokaźną ilość walk stoczonych w amatorstwie. Mówiło się o różnych szkołach wytrenowania bokserów zawodowych, którą to szkołę określało praktycznie zawsze nazwisko trenera z lat amatorskich.
Obrazek
W teorii nie ma różnicy między teorią a praktyką. W praktyce jest.
Dean Fixsen
Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: Boks i Sporty walki

A co sądzicie Panowie o Gołota vs Bowe III ? To będzie komedia, jeszcze ten wrestling, świecące, obcisłe gacie. Złośliwi mówią, że genitalia Ridicka nie wytrzymają rotfl
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: Boks i Sporty walki

Jeżeli chodzi o sporty walki to trenowałem karate kyokushin. Doszedłem do 5-ego kyu i stwierdziłem że pora wrócić do tenisa, ponieważ cały chodziłem posiniaczony (kumite).
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Boks i Sporty walki

Jedyna rzecz którą lubię i ma ona związek ze sportami walki to Rocky. ;)
napalm pisze:Jeżeli chodzi o sporty walki to trenowałem karate kyokushin. Doszedłem do 5-ego kyu i stwierdziłem że pora wrócić do tenisa, ponieważ cały chodziłem posiniaczony (kumite).
Czyli jak na TF-ie napalm powie, że był aut, to był. ;)
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Aurelius
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 817
Rejestracja: 25 gru 2009, 22:36

Re: Boks i Sporty walki

napalm pisze:Jeżeli chodzi o sporty walki to trenowałem karate kyokushin. Doszedłem do 5-ego kyu i stwierdziłem że pora wrócić do tenisa, ponieważ cały chodziłem posiniaczony (kumite).
Na przełomie lat 80-tych i 90 z kolei ja zaczynałem przygodę ze sportami walki od karate shotokan. Doszedłem do 4 kyu (drugi pas niebieskie) i na tym moja przygoda się skończyła z karate :)
Obrazek
W teorii nie ma różnicy między teorią a praktyką. W praktyce jest.
Dean Fixsen
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Boks i Sporty walki

Ja boks i MMA widzę w trochę inny sposób.

Mianowicie boks jest dla mnie w tej chwili koszmarny i nie do oglądania. Pomijam już amatorski w kaskach, ale nawet zawodowy jest dla mnie sportem powoli umierającym, jak zapasy, czy judo. Boks jest do tego bardziej skorumpowany niż piłka nożna.

Pewnie, że walki w "królewskiej" kategorii o pasy mistrzowskie zawsze budzą emocje, ale większość walk to niejasne punktowanie, ciągłe klincze i przerywanie walk w dziwnych momentach "w trosce o zdrowie zawodników", czyli coraz rzadziej się widzi klasyczne KO.

MMA za to uwielbiam. To prawdziwe uosobienie tego, czym dla mnie powinien być sport kontaktowy. Widzimy pojedynki w "stójce", w parterze. KO czasem w 5 sekund, a czasem wyniszczająca walka do ostatniej sekundy. Jest to dyscyplina dynamiczna i widowiskowa. W tej chwili są to tak niesamowicie i wszechstronnie wyszkoleni zawodnicy, że nie ma co się dziwić ogromnej popularności.

To trochę jak tenis - dla mnie. Prawdziwe 1 vs 1. Liczy się wola walki, technika no i głowa. Pewnie, że można to nazwać mordobiciem, tak jak tenis durnym bieganiem za piłką, żeby się bez sensu zmęczyć :D.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Boks i Sporty walki

wyczesany pisze:Czyli jak na TF-ie napalm powie, że był aut, to był. ;)
A to była korba od Jelcza..... :D
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: Boks i Sporty walki

widget pisze:Ja boks i MMA widzę w trochę inny sposób.

Mianowicie boks jest dla mnie w tej chwili koszmarny i nie do oglądania. Pomijam już amatorski w kaskach, ale nawet zawodowy jest dla mnie sportem powoli umierającym, jak zapasy, czy judo. Boks jest do tego bardziej skorumpowany niż piłka nożna.

Pewnie, że walki w "królewskiej" kategorii o pasy mistrzowskie zawsze budzą emocje, ale większość walk to niejasne punktowanie, ciągłe klincze i przerywanie walk w dziwnych momentach "w trosce o zdrowie zawodników", czyli coraz rzadziej się widzi klasyczne KO.

MMA za to uwielbiam. To prawdziwe uosobienie tego, czym dla mnie powinien być sport kontaktowy. Widzimy pojedynki w "stójce", w parterze. KO czasem w 5 sekund, a czasem wyniszczająca walka do ostatniej sekundy. Jest to dyscyplina dynamiczna i widowiskowa.
Nie zgdodzę się, że boks jest koszmarny. Powiedzmy od wagi lekkiej, junior półśredniej do super średniej jest mnóstwo świetnych bokserów, którzy walczą mega widowisko np: Floyd, Pacman, Sergio Martinez, Ward, Bute, JMM, Gamboa, Donaire itd. Walki HW akurat o pasy są nudne spowodowane brakiem przeciwników dla Kliczkos brothers. Boks zawodowy to biznes i niestety częściej pięsciarze są "wałowani". W MMA zgodzę się, jest więcej widowiskowych walk, ale to dlatego, że nie ma kalkulacji i są mniejsze pieniądze.
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Boks i Sporty walki

Szkoda, nie znam gości, tych których znam najpierw byli wielcy w boksie amatorskim. To trochę jak w tenisie, wszechstronna technika a nie umiejętność ustania po setce ciosów powodowała że byli na szczycie jako zawodowcy. Niektórych prawdziwych mistrzów techniki spotykam na spacerze z psem. Drogosz, Kulej, Pietrzykowski, Gortat, Zapart, Casius Clay*, Foreman, .......

Nie sztuką było ustać, to właśnie sztuką było trafiać i nie być trafionym.

*Ten potrafił i jedno i drugie.

Cóż teraz? Bokser słynie z tego że odgryzł ucho rywalowi? Że uderzył go butelką w głowę, albo że ubrał koszulkę z jego podobizną z urwaną głową? To jest farsa nie boks.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: Boks i Sporty walki

PitS pisze:Cóż teraz? Bokser słynie z tego że odgryzł ucho rywalowi? Że uderzył go butelką w głowę, albo że ubrał koszulkę z jego podobizną z urwaną głową? To jest farsa nie boks.
Wiesz kiedyś też tak było. Ali najwybitniejszy bokser ( według mnie nie ) mieszał z błotem przeciwników na konferencjach i nikt mu tego za złe nie ma. To jest marketing, zwykłe show aby zachęcić ludzi do obejrzenia walki i zarobić więcej $$$.
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Boks i Sporty walki

Madox pisze:
PitS pisze:Cóż teraz? Bokser słynie z tego że odgryzł ucho rywalowi? Że uderzył go butelką w głowę, albo że ubrał koszulkę z jego podobizną z urwaną głową? To jest farsa nie boks.
Wiesz kiedyś też tak było. Ali najwybitniejszy bokser ( według mnie nie ) mieszał z błotem przeciwników na konferencjach i nikt mu tego za złe nie ma. To jest marketing, zwykłe show aby zachęcić ludzi do obejrzenia walki i zarobić więcej $$$.
Casius Clay najpierw był skromnym Mistrzem Olimpijskim po wspaniałej walce ze Zbigniewem Pietrzykowskim w Rzymie. Czegoś dokonał że mu lekko szajbka odbiła. Poza tym on prowokował żeby nie pójść do wojska (wojna wtedy była, a armia z poboru jeszcze). Między innymi dlatego zmienił wyznanie.

Co ma ten świr z dredami Haye czy jak mu tam, że może się tak zachowywać
http://pl.wikipedia.org/wiki/David_Haye - jak widać niewiele w porównaniu http://pl.wikipedia.org/wiki/Muhammad_Ali_(bokser)
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Boks i Sporty walki

Ja (subiektywnie oczywiście) oceniłem to co mnie "kręci". a co nie.

Boks widzę jako sport gdzie dozwolona jest garstka uderzeń, które w praktyce czynią ten sport bardzo sztucznym. W MMA (teraz MMA to prawie i wyłącznie UFC :) ) są wojownicy prezentujący wiele różnych sportów walki, ale bokserów tam nie ma. Wiadomo dlaczego.

Pewnie, że prawdziwy pasjonat boksu, przymknie oko na niejasne reguły punktowania, na niejasne reguły organizowania walk, itd. Dla mnie od kiedy pojawiła się możliwość oglądania walk MMA w telewizji, 100x bardziej wolę je od boksu. No i jeszcze ta wspomniana posucha za kadencji braci Kliczko tylko dobija ten sport.
Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: Boks i Sporty walki

Haye akurat też nie cierpię, on jest mistrzem w trash talking*. Chisora też niezłe numery odwalił, ale przynajmniej zaprezentował się w ringu bardzo dobrze, a przegranej nie usprawiedliwiał złamanym małym palcem u stopy. To są skrajne przypadki głupich Angoli.

* gadanie głupot
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S

Wróć do „Inne sporty”