Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Piłka Nożna

Tutaj dyskutujemy o piłce nożnej tak krajowej jak i międzynarodowej.

Pod naporem Kolegów otwieram. Jednocześnie informuję, że jednostki szkodliwe będą odseparowane od możliwości pisania w całym tym dziale, taki "zakaz stadionowy".
Takie rozwiązanie zadowoli wszystkich. Ludziom zainteresowanym pozwoli na dyskusję a nam pozwoli wyeliminować szkodliwe zachowania.

Miłego pisania!
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Piłka Nożna

Ludzie!! O_O
Oglądałem ostatnio kilka meczy naszej "ekstraklasy" ...
Czy oni się na hokeja zapatrzyli?! Wszyscy grają na uwolnienie, na wolne pole, ciągle... rotfl
Ręce mi opadły ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna

Vivid pisze:Oglądałem ostatnio kilka meczy naszej "ekstraklasy" ....
Dlatego ja się nie katuję i nie oglądam tego cyrku rotfl
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna

Co wy chcecie :). Fajnie jest, mamy lokalnego Carlosa Teveza :) nawet w Anglii podobno nim piszą rotfl.
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna

basic pisze:
Vivid pisze:Oglądałem ostatnio kilka meczy naszej "ekstraklasy" ....
Dlatego ja się nie katuję i nie oglądam tego cyrku rotfl
A ja jutro grzecznie na derby podrepczę ;).
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Piłka Nożna

Obiektyw pisze:
basic pisze:
Vivid pisze:Oglądałem ostatnio kilka meczy naszej "ekstraklasy" ....
Dlatego ja się nie katuję i nie oglądam tego cyrku rotfl
A ja jutro grzecznie na derby podrepczę ;).
Tak z ciekawości, na jaką drużynę będziesz wyrażać głośno niezbyt pochlebne epitety?
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna

Martinek pisze:
Obiektyw pisze:
basic pisze:
Vivid pisze:Oglądałem ostatnio kilka meczy naszej "ekstraklasy" ....
Dlatego ja się nie katuję i nie oglądam tego cyrku rotfl
A ja jutro grzecznie na derby podrepczę ;).
Tak z ciekawości, na jaką drużynę będziesz wyrażać głośno niezbyt pochlebne epitety?
Jestem kibicem grzecznym rotfl. "W sercu mam eLkę".
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Piłka Nożna

O Obi... Lka na sercu... Jak w Otwocku i Falenicy? rotfl Wiem, wredny jestem. Ja mam zwyczajnie Czarne Serce. A tak na poważnie, to marzę o tym, żeby móc kiedyś chodzić co tydzień na dobry mecz w stolicy. Raz na Konwiktorskiej, raz na Łazienkowskiej. Cała ta klubowa ortodoksja do mnie nie przemawia. Tak naprawdę liczy się dramaturgia, walka i indywidualne popisy techniczne. Wiem, że u nas - szczególnie tych ostatnich - niemal nie uświadczysz, a karta Kibica na Polonię blokuje Ci możliwość wyrobienia analogicznej na Legię, ale co tam... Może dożyję.
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Piłka Nożna

Nie chodzę, nie lubię kiedy ktoś mi mówi kiedy mam skakać. rotfl
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna

YOGItheBEAR pisze:Cała ta klubowa ortodoksja do mnie nie przemawia.
Skłamałbym gdybym powiedział, że do mnie "nie przemawia", ale rozumiem Twój punkt widzenia.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: Piłka Nożna

Chyba trzeba będzie jednak zamknąć ten temat. Hipotetyczny finał Ligi Mistrzów to Real-Barcelona. :wink:
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Piłka Nożna

Otworzyli nam we Wrocku Stadion Miejski na Euro, jakoś jesienią. Nie podnieciłem się szczególnie, ale dobra duszyczka dostarczyła mi zaproszenie do loży, więc ze zwierzęcej ciekawości, tudzież staropolskiej chęci nażarcia się i napicia za "free" - udałem się do przybytku szatana na mecz otwarcia , czyli Śląsk-Lechia. Kluby zaprzyjaźnione, więc i mniejsza szansa na atrakcje typu "serdeczne życzenia wszystkiego... dla rywali" czy też przyjacielski strzał flaszką w potylicę.
Wszedłem, zobaczyłem, wzorem "ulubionych" komentatorów wydałem z siebie gromkie "łaaaaaaał". Młyn ryknął parę razy, przeciwna strona odpowiedziała, mrówki przepisowo powędrowały mi po kręgach, akustyka super. Zaczął się mecz..., dla przypomnienia grał ówczesny lider Ekstrakasy, czyli mój ukochany ziomalski klub. Siedziałem na miękkim krzesełku, kelner donosił mi browar i wytrzymałem całe... 30min. Bramki nie widziałem, o pardąsik, widziałem, na telebimie, bo zlitowałem się nad kelnerem i zawlokłem zwłoki do środka. Skórokopacze się starali, biegali, ale na tym ich starania się kończyły, o umiejętnościach nie wspominając.
Dlaczego przytaczam to przydługie story - rozumiem kibiców, chrzanię kiboli, trzymam kciuki za rozwój infrastruktury. Ale na kieszenie Ojca Dyrektora - kto zapełni te trybuny? 15-20tys. fanatycznych, oddanych sprawie towarzyszy broni to zaledwie połowa stadionu. Pikników przyjdzie z ciekawości drugie tyle, ale po jednej, max. dwóch wizytach dadzą sobie spokój. A poziom rozgrywek jaki był, taki jest... zgodny ze stanem murawy na niemal wszystkich nowych obiektach (piach). Żal...

P.S. -Byłem też na Camp Nou, wszystko odwrotnie, włącznie z tym, że stadion milczy jak grób i ożywia się parę razy w czasie meczu. Tak źle i tak niedobrze...
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Piłka Nożna

Hokej - na Santiago ani na Camp Nou nie byłem, ale w TV tak patrząc, to jednak większy doping jest na Camp Nou, jak tak sobie porównam. Ostatnio czytałem właśnie o dopingu na Santiago Bernabeu i Camp Nou - oba kluby wyszły z tego samego założenia... Nie chcąc burd a chcąc "eleganckiego" dopingu zaczęto dyskryminować tzw. ultrasów (nie wiem, czy dobrze przytaczam, w tematyce kibicowania nie siedzę), tych najbardziej dopingujących. Z założenia kibic miał zapłacić, przyjść na mecz, jak chciał to i pokrzyczeć i do domu. Od tamtego momentu doping ucichł, choć ostatnio zaczęło się to zmieniać. Był kurczę artykuł ostatnio, właśnie tam to czytałem, ale znaleźć nie mogę.

Nie zmienia to jednak faktu, że rozumiem i tych "pikników". W polskiej i hiszpańskiej lidze. Sam mam małą awersję, bo tak jak przytaczałeś - i flaszką w głowę można zarobić. Poza tym jakoś nie uznaję wyzwisk i wulgaryzmów. Rasizmu tym bardziej, a przecież tego pełno.

Zmieniając temat - wylosowano już pary w LM. Real dostał Apoel. Wielką sensację tegorocznego turnieju. Uważam, że może być różnie. Nie bawiłbym się w hipotezy o finale RM-Barca, bo nie wiadomo, jak się to potoczy. Choć taki finał obejrzałbym z przyjemnością.

No ale żeby żaden z klubów z Manchesteru nie przeszedł dalej w LE?! Dla mnie sensacja. Nie spodziewałbym się takiego obrotu spraw. Przecież United w zeszłym roku było w finale LM! Nie potrafię sobie wytłumaczyć, co się stało...
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna

TadX pisze:... wylosowano już pary w LM. Real dostał Apoel. Wielką sensację tegorocznego turnieju. Uważam, że może być różnie..
No to wygląda na to, że przygoda Apoelu z LM kończy się w tym roku... ale i tak fajnie, że utarli nosa kilku większym klubom :).
TadX pisze:No ale żeby żaden z klubów z Manchesteru nie przeszedł dalej w LE?! Dla mnie sensacja. Nie spodziewałbym się takiego obrotu spraw. Przecież United w zeszłym roku było w finale LM! Nie potrafię sobie wytłumaczyć, co się stało...
Tutaj faktycznie z jednej strony niespodzianka - patrząc tylko od strony samego wyniku... ale z drugiej strony ciężko graczom MU było o motywację w rozgrywkach, które są dla nich swego rodzaju karą bo odpadnięciu z LM... W sumie Sir Alex mógł dać pograć większej ilości rezerwowych graczy, młodzieży...

Wiadomo, że dużo bardziej istotne dla MU jest wygranie ligi angielskiej niż jakiegoś drugorzędnego PE... w dodatku, że bój toczą z sąsiadem, który ma wielki apetyt na pierwsze mistrzostwo kraju (a przynajmniej pierwsze od dawien dawna)... także cała koncentracja MU idzie w kierunku tylko ligi.
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Piłka Nożna

TadX pisze:Hokej - na Santiago ani na Camp Nou nie byłem, ale w TV tak patrząc, to jednak większy doping jest na Camp Nou, jak tak sobie porównam. Ostatnio czytałem właśnie o dopingu na Santiago Bernabeu i Camp Nou - oba kluby wyszły z tego samego założenia... Nie chcąc burd a chcąc "eleganckiego" dopingu zaczęto dyskryminować tzw. ultrasów (nie wiem, czy dobrze przytaczam, w tematyce kibicowania nie siedzę), tych najbardziej dopingujących. Z założenia kibic miał zapłacić, przyjść na mecz, jak chciał to i pokrzyczeć i do domu. Od tamtego momentu doping ucichł, choć ostatnio zaczęło się to zmieniać. Był kurczę artykuł ostatnio, właśnie tam to czytałem, ale znaleźć nie mogę.

Nie zmienia to jednak faktu, że rozumiem i tych "pikników". W polskiej i hiszpańskiej lidze. Sam mam małą awersję, bo tak jak przytaczałeś - i flaszką w głowę można zarobić. Poza tym jakoś nie uznaję wyzwisk i wulgaryzmów. Rasizmu tym bardziej, a przecież tego pełno.
Oczywista, że w tolerancyjnej grupie jest miejsce i dla tych, i dla tych, problem w tym, że dla ultrasów pikniki to niekoniecznie przyjaciele ;-). Nie przejmuję się tym za bardzo, ale jak mnie ktoś pyta o wrażenia z meczu Barcy, to poza jakimś kosmicznym, nieosiągalnym dla naszych graczy poziomem gry uderzające jest, jak stadion, na którym jest 80tys. ludzi milczy.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Piłka Nożna

hokej pisze:problem w tym, że dla ultrasów pikniki to niekoniecznie przyjaciele ;-)
No właśnie takie rzeczy mnie odstręczają od całej tej otoczki. Choć zaskoczyłeś mnie tym, że Camp Nou jest nieme. Od zawsze powtarzam, że na Santiago Bernabeu chciałbym widzieć taki doping jak na C.N. Bo u nas to oprócz południowego skrzydła z Ultras Sur ciężko o doping. Czasem stadion podchwyci, jak ostatnio skandowali Cristiano czy Callejona.

Teraz bardziej humorystycznie: http://ofsajd.onet.pl/faceci/zawstydzaj ... tykul.html

Onet jak zawsze przesadza. Ostatnimi czasy poziom wiadomości tam prezentowanych woła o pomstę do nieba. Dla mnie tego typu wiadomość jest raczej z gatunku humorystycznych, anegdot. Nie trzeba się napinać. Onet oczywiście zrobił z tego sensację.

No i smutna wiadomość - Abidal będzie musiał mieć transplantację wątroby. Już się wydawało, że wszystko dobrze się ułożyło. Szkoda. Mam nadzieję, że wyzdrowieje i szybko wróci do gry.

Sahin, wg Onetu, w przyszłym okienku transferowym zostanie wypożyczony. Szkoda chłopaka, umiejętności ma, wszedł do zespołu w kiepskim momencie, z kontuzją. Później przyplątała się kolejna. Rywalizacja na pozycję jest spora. Xabi Alonso jak może to gra, On jest nietykalny. Kwestia tylko partnera dla Niego. Diarra, Khedira (który ostatnio zaliczył spory skok jakościowy w swojej grze wg mnie, już nie tylko odbiera piłkę, holuje parę metrów i podaje, ale też zaczął kreować akcje, sam też podłącza się w ofensywę, strzela, ostatnio ustrzelił ładnego gola też) to gracze, którzy pokazali, że są przydatni. No i gdzie miejsce dla Nuriego? Choć wolałbym, żeby Go nie wypożyczali. Niech już ten sezon ma stracony, niech przygotowuje się do kolejnego. Już teraz widać, że jak Xabi Alonso jest zmęczony, to siada kreowanie. Taki Sahin w formie by się przydał.
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna

TadX pisze: No ale żeby żaden z klubów z Manchesteru nie przeszedł dalej w LE?! Dla mnie sensacja. Nie spodziewałbym się takiego obrotu spraw. Przecież United w zeszłym roku było w finale LM! Nie potrafię sobie wytłumaczyć, co się stało...
United ma najgorszy sezon od lat. Poodpadali ze wszystkich pucharów, i krajowych i europejskich, a to, że zajmują w tej chwili pierwsze miejsce w lidze, jest jak cud. Kontuzje, stałe eksperymenty ze składem, brak klasowego ofensywnego pomocnika - można by długo.. :::bd::
Wymęczone te zwycięstwa ligowe, bez błysku gra, nędznie to wyglada :::bd::
Lepiej ogląda mi się i Arsenal i Chelsea, że o City nie wspomnę. Nawet zwycięstwo nad Totten'hamen na WHL nie zmieniło mego zdania o jakości gry United - gdybym nie kibicowała United, to byłabym zniesmaczona, że drużyna grająca lepszy , ciekawszy futbol - przegrywa..

Niezbyt często oglądam mecze ligi włoskiej czy hiszpańskiej, ale czasem.. I mam wrażenie, że najlepsze angielskie kluby mocno spuściły z tonu i odstają jakością od najlepszych kontynentalnych..
No był MU w ubiegłym roku w finale LM, ale manto dostał niezłe. I nie chodzi mi nawet o wynik- już w tym meczu widać było, że Barcelona to inna jakość gry.
Tym niemniej ligę angielską- ze względu na poziom jaki reprezentują drużyny ze środka tabeli - dalej uważam za najciekawszą.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Piłka Nożna

TadX pisze:
hokej pisze:problem w tym, że dla ultrasów pikniki to niekoniecznie przyjaciele ;-)
No właśnie takie rzeczy mnie odstręczają od całej tej otoczki.
Zdaje mi się że to pikniki i ich wysokie podatki zbudowały te obiekty a nie gołodupcy &20 na garnuszku tatusia i mamusi. Który prywatny klub nie zrozumie że przy takiej presji na zorganizowany doping żadnych trybun się nie zapełni to szybko portfel mu to wytłumaczy.

Czy na Camp Nou jest cicho? Gary sugerował coś innego, ale nie wyjaśni co miał na myśli, tu ma zakaz stadionowy. rotfl
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
kiket
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 489
Rejestracja: 31 sie 2008, 21:09

Re: Piłka Nożna

Także muszę przyznać, że faktycznie angielska liga w tym roku nie zwojuje Europy. O ile odpadnięcie z Bilbao przez United uważam, za nieco mniejszą niespodziankę to jednak City mnie kompletnie zaskoczyło. To duży sukces dla Sportingu. Natomiast jeśli chodzi o losowanie par w LM, to Real trafił najlepiej chyba jak mógł i mnie osobiście cieszy, że na Barcę trafimy dopiero w finale ewentualnie, o ile obie drużyny do niego dojdą.
Obrazek
NTRP ~4.0
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Piłka Nożna

kiket pisze:Także muszę przyznać, że faktycznie angielska liga w tym roku nie zwojuje Europy. O ile odpadnięcie z Bilbao przez United uważam, za nieco mniejszą niespodziankę to jednak City mnie kompletnie zaskoczyło. To duży sukces dla Sportingu. Natomiast jeśli chodzi o losowanie par w LM, to Real trafił najlepiej chyba jak mógł i mnie osobiście cieszy, że na Barcę trafimy dopiero w finale ewentualnie, o ile obie drużyny do niego dojdą.
Dla mnie finał - marzenie :). No, ale droga jeszcze długa, wiele może się wydarzyć. Uważam jednak, że Real poczynił ogromny skok jakościowy od zeszłego sezonu, który i tak był wg mnie fenomenalny. Młoda drużyna i już tak scalona. Ręka Mourinho ;).

Wróć do „Inne sporty”