Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Piłka Nożna

Majorka pisze:
Ed. No i zapomniałam o Neymarze... toż to główna gwiazda sportowej prasy..
A propos - ogladacie Puchar Konfederacji? Ja mecze Brazylii i owszem, właśnie ze względu na Neymara. Żeby potwierdzić swoją bardzo wysoką ocenę... :wink: Dobry jest, oj dobry :::gd::: Mam nadzieję, że odnajdzie się w Barcelonie.
Swoje zdanie na ten temat już pisałem, ale trochę się powtórzę. Europejska piłka to coś zupełnie innego niż południowoamerykańska samba. Wielu "wirtuozów" z Brazylii czy Argentyny nie sprawdziło się w Europie, u nas mimo wszystko gra się ostrzej. Pamiętajmy, że nawet Maradona miał kiepskie początki, w Barcelonie praktycznie nie zaistniał, odnalazł się dopiero w Napoli. Wydaje mi się, że byłoby lepiej dla Neymara gdyby zaczął od słabszego klubu, przystosował się. Ronaldo zawojował Europę, bo zaczynał od przeciętnego PSV, później poszło już z górki. Chociaż nie wiem, czy można porównywać Neymara i Ronaldo... może poczekajmy, aż Neymar coś osiągnie :wink: . Może i jest dobry, ale wydaje mi się, że ma problem z głową. Zbytnia pewność siebie i zadufanie nie pomoże mu za bardzo. Stawiam na powrót do Brazylii po maksimum 3-4 latach, albo zmianie europejskiego klubu na dużo słabszy.
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna

scudetto pisze:.. Może i jest dobry, ale wydaje mi się, że ma problem z głową. Zbytnia pewność siebie i zadufanie nie pomoże mu za bardzo. Stawiam na powrót do Brazylii po maksimum 3-4 latach, albo zmianie europejskiego klubu na dużo słabszy.
On piłkarsko jest znakomity,wiele go uczyć nie trzeba, a głowa.. Wydaje mi się, ze jemu potrzebny byłby w europejskim klubie trener, który nie tylko potrafiłby wstawić go do silnego teamu, pomóc w adaptacji - ale i odegrać taką role jak Ferguson przy młodym Ronaldo. Ojca. :wink: Kochającego, ale trzymającego krótko. Czy Vilanova potrafi?
Bo według mnie stylem gry Neymar do Barcelony pasuje jak najbardziej.
Bardzo bym chciała, żeby mu się udało, bo chłopak mi się podoba jak mało kto.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Piłka Nożna

Sezon lekko ogórkowy, więc na poprawę nastrojów kibice. :D
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna

Zaraz Włochy - Hiszpania o finał Pucharu Konfederacji. Rewanż za Euro. Włochy bez Balottellego - kontuzjowany poleciał do domu. Ale prawdopodobnie zagra już Pirlo.
La Roja w najsilniejszym składzie - osłabiona co najwyżej aferą imprezowo - kradzieżową :wink: .

Warto obejrzeć, bo zaiskrzy na pewno, nikt nie odpuści. Cóż... vamos, Espana!
----------------
Jak patrzę na grę Casillasa - to zaczyna kiełkować we mnie pytanie, czy Mou pod koniec miał wszystko w porządku z głową. O_O
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Piłka Nożna

Piłkarska reprezentacja Polski kobiet do lat 17 wywalczyła tytuł mistrza Europy !!!!

Brawo !!!

Oby tylko ten sukces przełożył się na osiągnięcia w piłce seniorskiej, tego życzymy zwycięskim dziewczynom :) .
Polubiłem czerwone badziewie...
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Piłka Nożna

Moim zdaniem warto było czekać na finał Brazylia - Hiszpania. Świetny mecz. Cieszę się bardzo, że Brazylia wygrała i pokazała kolejny raz, że samo posiadanie piłki nie jest celem samym w sobie, trzeba też coś strzelić.

Scolari w dość krótkim czasie zmontował solidny zespół. Będzie na co patrzeć na MŚ, mam nadzieję.
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Piłka Nożna

TadX rzeczywiście, mecz na bardzo dobrym poziomie jak na finał dużej imprezy. Ale mi osobiście bardziej podobał się mecz o 3 miejsce, oba zespoły grały na większym luzie i pokazały na co je stać. Nie podejrzewałbym Włochów o tak atrakcyjną dla oka grę, naprawdę byłem mile zaskoczony. No i Cavani, klasa sama w sobie, bez niego Urugwaj nie istnieje.
Polubiłem czerwone badziewie...
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Piłka Nożna

scudetto pisze:Ale mi osobiście bardziej podobał się mecz o 3 miejsce, oba zespoły grały na większym luzie i pokazały na co je stać. Nie podejrzewałbym Włochów o tak atrakcyjna dla oka grę, naprawdę byłem mile zaskoczony. No i Cavani, klasa sama w sobie, bez niego Urugwaj nie istnieje.
Właśnie tego meczu kurczę nie widziałem. Cavani łączony jest z Realem, w takim razie mam nadzieję, że przyjdzie. Wiecznie Spalony Higuain raczej odejdzie ;). Coś mi się wydaje, że Włosi za rok będą stawiani w pierwszym rzędzie do zdobycia MŚ. Wyniki z ostatnich lat to nie przypadek.

Obstawiam również, że Hiszpanie ze swoją nieubłaganą tiki-taką nie zwojują świata. Ileż można. Ludzie już się nauczyli mniej-więcej ich gry. Wczoraj to Iniesta momentami był obstawiony przez 5(!) Brazylijczyków. Swoją drogą - gra brazylijska jest w moim odczuciu coraz bardziej zdyscyplinowana. Momentami gubili linie, ale w ostatecznym rozrachunku byli lepsi. MŚ będą ciekawe, tak obstawiam :).
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna

TadX pisze:.. Cavani łączony jest z Realem, w takim razie mam nadzieję, że przyjdzie.
Ostatnio z Chelsea. Zobaczymy, wart jest mszy.
Mnie też podobał się mecz o trzecie miejsce. Do momentu strzelania karnych. To co zrobili Urugwajczycy - to po prostu żenada. Niedokładnie, lekko, a przede wszystkim asekurancko - byle nie przestrzelić, bez najmniejszego ryzyka. Na zasadzie chyba "lepiej strzelić w światło, nie będzie na mnie jak przestrzelę..".Po drugiej stronie Buffon - klasa oczywiście, ale takie karne to by chyba obronił każdy bramkarz z naszej ligi. A wszak to element rzemiosła piłkarskiego.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Piłka Nożna

Sezon 2012/13 dobiegł końca, można więc zamknąć temat i rozpocząć nowy, o kolejnym sezonie.

Zdobywca Ligi Mistrzów: Bayern Monachium
Zdobywca Ligi Europy: Chelsea Londyn
Zdobywca Pucharu Konfederacji: Brazylia
Mistrz Anglii: Manchester United
Mistrz Francji: PSG
Mistrz Hiszpanii: FC Barcelona
Mistrz Niemiec: Bayern Monachium
Mistrz Polski: Legia Warszawa
Mistrz Włoch: Juventus Turyn

Wróć do „Inne sporty”