Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Piłka nożna - sezon 2022/2023

Majorka pisze: 3 sty 2023, 09:38 Mourinho chyba też wolny
Wywalili go z Romy? Coś mi chyba umknęło.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka nożna - sezon 2022/2023

Gary pisze: 3 sty 2023, 18:12
Majorka pisze: 3 sty 2023, 09:38 Mourinho chyba też wolny
Wywalili go z Romy? Coś mi chyba umknęło.
To mnie umknęło...że w ogóle był/ jest w Romie.. rotfl :angel:
Jakoś włoska piłka to nie moja bajka.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Piłka nożna - sezon 2022/2023

Majorka pisze: 3 sty 2023, 18:20
Gary pisze: 3 sty 2023, 18:12
Majorka pisze: 3 sty 2023, 09:38 Mourinho chyba też wolny
Wywalili go z Romy? Coś mi chyba umknęło.
To mnie umknęło...że w ogóle był/ jest w Romie.. rotfl :angel:
Jakoś włoska piłka to nie moja bajka.
Właśnie przeczytałem, że Roma nie chce puścić Mou, żeby objął kadrę Portugalii. Tak więc dla nas tym bardziej jest niedostępny.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Piłka nożna - sezon 2022/2023

Generalnie jestem za zagranicznym trenerem. Mam takie nieodparte wrażenie, że nasi rodzimi szkoleniowcy wszyscy są niejako obciążeni taką niezdrową relacją ze Związkiem - "Wiecie, rozumiecie towarzyszu trenerze".
A obcokrajowiec to jednak nie wie i nie rozumie ;) A część działaczy to w ogóle nie ma podejścia bo bariera językowa :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Piłka nożna - sezon 2022/2023

Zenka odstawili?! Co ty gadasz???
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Piłka nożna - sezon 2022/2023

Vivid pisze: 4 sty 2023, 05:54 Generalnie jestem za zagranicznym trenerem. Mam takie nieodparte wrażenie, że nasi rodzimi szkoleniowcy wszyscy są niejako obciążeni taką niezdrową relacją ze Związkiem - "Wiecie, rozumiecie towarzyszu trenerze".
A obcokrajowiec to jednak nie wie i nie rozumie ;) A część działaczy to w ogóle nie ma podejścia bo bariera językowa :P
A ja myślę, tak całkiem na poważnie, że nie ma to żadnego znaczenia. Bo forma naszych skórokopaczy jest funkcją nieliniową i mocno nieciągłą. Czasami jest, często po prostu jej nie ma, a jak jest to nie wiadomo jaka. Choćbyś nie wiem jakiego magika wystawił na trenera to i tak chłop z gówna bicza nie ukręci.

Więc mnie się bardziej rozchodzi o to, żeby było śmieszno, bo straszno już jest. A co za tym idzie jestem za wypożyczniem na dzień meczowy małpy z zoo. Gorzej niż za Czesia nie będzie, ale za to zabawy sporo jak małpa będzie robić zmiany.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Piłka nożna - sezon 2022/2023

RatRace pisze: 4 sty 2023, 10:03 A ja myślę, tak całkiem na poważnie, że nie ma to żadnego znaczenia. Bo forma naszych skórokopaczy jest funkcją nieliniową i mocno nieciągłą. Czasami jest, często po prostu jej nie ma, a jak jest to nie wiadomo jaka. Choćbyś nie wiem jakiego magika wystawił na trenera to i tak chłop z gówna bicza nie ukręci.
Jak sam zauważyłeś - z gówna twarogu nie ukręcisz. Laga do przodu i Robercik sobie radź, wiadomo jak wychodzi. Tak jak i autobus przed bramką. Żeby to był autobus .... To jest ledwie furmanka :P
Uważam, że jak masz co masz, to dobry fachowiec u steru potrafi jednak zrobić różnicę.
Ja to bym chciał, żeby w końcu przyszedł ktoś, kto widzi i nie boi się zacząć grać dwoma napastnikami w linii (a nie jakąś ukrytą za plecami popierdółką). Nie mamy środka pola uprawniającego do efektywnej gry jednym napastnikiem, nawet klasowym.
Innymi słowy - nie tyrpajcie tak tym Robercikiem bo wam się zmęczy :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 779
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Piłka nożna - sezon 2022/2023

Kompromitacja Juve!!! Di Maria bramka kontaktowa :::gd::: asysta Milika... i to wszystko. Obrona tragedia! Szczęsny przygarnia 5 goli. :::bd:: Można mówić, że to nie jego wina... ale to jednak 5 wpustów. O_O Napoli miażdży Juventus. Ziele niewidoczny. Taki mecz. Ale fajnie się oglądało. :::gd:::

Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 779
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Piłka nożna - sezon 2022/2023

Lewy dzisiaj zagra na tej arenie. :lol: Może to jakiś znak... :::scratchy:::

Obrazek
Obrazek
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Piłka nożna - sezon 2022/2023

Ciekawe co nowy selekcjoner ukręci z tego naszego piłkarskiego podwórka.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Piłka nożna - sezon 2022/2023

Vivid pisze: 25 sty 2023, 05:35 Ciekawe co nowy selekcjoner ukręci z tego naszego piłkarskiego podwórka.
Rozumiem, że to pytanie retoryczne, bo odpowiedź jest znana. Zakwalifikujemy się do Euro, bo jak nie, to Fernando czy nie Fernando ale wylot, a potem się zobaczy. Wtedy wylot w grupie, albo awans i wylot na pierwszej drużynie, która gra w piłkę.

Poza paroma nielicznymi wyjątkami - Szczęsny, Zielu i Lewy, ta drużyna to zbieranina graczy, którzy w piłce klubowej niewiele znaczą, grają w ogórkowych, albo półogórkowych grużynach, a jak mają szansę popchnąć karierę wyżej to ją tracą i kończą w jakichś drugich ligach.

Nasza extraliga to zadupie popychane zaściankiem, gdzie grają odpady z zachodu, więc ktokolwiek tam gra dopasuje się poziomem do odpadów.

Nasza piłka składa się głównie z gadania dziennikarzy i tak zwanych ekspertów, czy to w telewizji, czy to na kanałach na YT, którzy z tego, za przeproszeniem gówna, starają się wyrzeźbić coś na kształt Dawida Michała Anioła. Ale im cały czas nie wychodzi bo materiał nie ten, jak również umiejętności nie za bardzo adekwatne.

Bez pracy u podstaw i "wychodowania" generacji około 15-20 zawodników, którzy załapią się do klubów grających w Lidze Mistrzów możesz zapomnieć o sukcesach na miarę Górskiego. Górski był świetnych trenerem, ale miał kogo trenować. Więc można sobie i by zatrudnić Kloppa, Guardiolę czy Ancelottiego a i tak to nic nie zmieni.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Piłka nożna - sezon 2022/2023

Miałem na myśli coś innego. Wreszcie mamy jakościowo poważniejszego trenera. Do tej pory albo krajowy, a jak zagraniczny to jeden, który lata świetności miał ze dwie dekady wcześniej, a drugi to łosiek bez reprezentacyjnego doświadczenia. Teraz mamy faceta, który jest "na bieżąco" i ma jakąś wartość.
I mnie właśnie ciekawi, czy, i ewentualnie jaką różnicę zobaczę. A w związku z tym, czy ma sens płacić takiemu bańkę miesięcznie, czy jednak trzeba podejść jak księgowy w koncernie motoryzacyjnym ;) i opękać to jakimś Czesiem za 200 tysiączków :P Skoro różnic nie będzie, lub będą znikome, to po członka 5-krotnie przepłacać? ....
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Piłka nożna - sezon 2022/2023

Widzem, Vidziu, że nadzieja w narodzie się jeszcze tli. No może to i lepiej ;). Ja Ci powiem, kiedy ją straciłem. Mecz w Kopenhadze 0-4, przy całkowitej dominacji Duńczyków, fizycznej i psychicznej.

Jakiś przebłysk był dużo wcześniej za wspomnianego Beenhakkera mecz z Portugalią wygrany 2:1. Więc jak sądzę Polacy są w stanie zagrać na tym poziomie.

Ostatnio zacząłem oglądać wywiady Basałaja na YT, jest parę do obejrzenia. W swoim wywiadzie Gmoch stwierdził, że według niego kluczowe zagadnienie to psychologia. A trochę upraszczając, według mnie, motywacja. Chodzi o to, żeby zacżęli bardziej walczyć, a nie tylko grać.

Więc po mojemy potrzebują jakiegoś "zakapiora". Kogoś w stylu Czerczesowa. Może Bielsa byłby dla nich dobry.

Nie powiem, obejrzę sobie parę meczów za Santosa. Facet wydaje się konkretny. Wartość dodana jest taka, że będzie widać jak ten nasze gwiazdy będą się zachowywać z trenerem z topowej półki, bo za takiego mam Santosa na rynku trenerów reprezentacji.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Piłka nożna - sezon 2022/2023

Właśnie to chcę ocenić. Czy większy wydatek ma sens. Bo jak nie, to dawać ponownie np. Dyzmę-Smudę, przynajmniej będzie śmiesznie :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 779
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Piłka nożna - sezon 2022/2023

Ważne, że Barca wygrała! :::gd:::
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Piłka nożna - sezon 2022/2023

Derler pisze: 1 lut 2023, 23:00 Ważne, że Barca wygrała! :::gd:::
I nawet fajnie dzisiaj grali, choć trochę brakowało ostatniego podania.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 779
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Piłka nożna - sezon 2022/2023

Szkoda tej LM. Byłaby szansa powalczyć. Mam nadzieję na wygranie LE. :!:brv_cmn:!:
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 779
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Piłka nożna - sezon 2022/2023

Lewy słabiutko, trochę pechowo. Miał cztery dobre sytuacje ale gola brak. Na szczęście Barca do przodu. ::!vgoodv!::

Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka nożna - sezon 2022/2023

Oba kluby w drugiej lidze..trochę żenada, ale nam nadzieję na dobry dwumecz.
Od momentu gdy objął MU ETH - wreszcie mam wrażenie ,że jesteśmy na wznoszącej. Mecze z Arsenalem i City bardzo dobre. Odżył Rashford, poukładana druga linia, w obronie rządzi Varane nie Maguire. Casemiro znakomicie wszedł w zespół. Wylecial z czerwoną - ale LE to nie dotyczy.
Nie za wiele oglądam meczy FCB, jak liga hiszpańska to głównie Atleti.
Nie chcę więc prorokować..
Ale ogólnie uważam że ten Hag jest lepszym strategiem niż Xavi. Guardiolę załatwił :wink:
No..glory,glory Mu :D
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Piłka nożna - sezon 2022/2023

Dziwny mecz, dużo brzydkiej gry w środku, ze stratami i faulami, ale też z mnóstwem akcji pod obiema bramkami. Działo się!

Uważam, że sędzia był - w obie strony - bardzo słaby.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"

Wróć do „Inne sporty”