Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 782
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Piłka nożna - sezon 2020/2021

Ciekaw jestem kto jutro wygra. Może macie jakieś spostrzeżenia, faworytów, typy... A konkretnie chodzi mi o 2 mecze finałowe - ME i Copa. Normalny człowiek założyłby, że wygra Brazylia i Włochy. Czy tak się stanie? Jak myślicie? :::scratchy:::
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Piłka nożna - sezon 2020/2021

Myślę, że to nie ma znaczenia. Bo futbol zmienił się w teatr. Niby jest VAR, ale w ćwiartce Dania strzela gola Czechom po rożnym którego nie było, a w połówce nurek Sterling do spółki z sędzią załatwia Anglii finał. Nie mogą chociaż jak w siatkówce dać po dwa/trzy challenge trenerom?

Nie wspomnę o wszechobecnych zapasach, czy to w polu karnym, czy przy zatrzymywaniu kontr przeciwnika. A jak nie da radę za bioderko, to za koszulkę, albo za majteczki. A jak nie to, to gryziemy w uszko. A jak nie to to stempelek na stopkę. A jak nie to to ostro z buta w piszczel albo w kolanko. Ostatio brazylijski baran, Gabriel Jesus kopnął zawodnik z Chile w głowę. Pewnie się znudził i uznał, że walenie po nogach jest passe.

Futbol, to obecnie jest przede wszystkim biznes, z elementami sportowymi. Więc oglądać można, ale żeby się tym ekscytować, albo myśleć że to ma jakiekolwiek znaczenie?

Nawet ich własnych dyrektyw o nie wprowadzaniu polityki im się nie chce przestrzegać. Teraz to już jest tylko show, a sternicy futbolu myślą o nim w kategoriach marketingowych a nie sportowych.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 782
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Piłka nożna - sezon 2020/2021

W piłce od zawsze były przekręty i nadużycia. Ale dyscyplina broni się sama.
Dzisiaj zasiadam z "zestawem kibica" i oglądam finał ME. Kibicuję Włochom. :!:brv_cmn:!:
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Piłka nożna - sezon 2020/2021

Angoli nie lubię, zostaje mi - forza Italia! :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 782
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Piłka nożna - sezon 2020/2021

Włosi, Włosi! :!:brv_cmn:!: :!:brv_cmn:!: :!:brv_cmn:!:
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka nożna - sezon 2020/2021

Gary, Barca ogłasza bankructwo? Gdzie Messi będzie grał?
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Piłka nożna - sezon 2020/2021

Jakuboto pisze: 6 sie 2021, 19:59 Gary, Barca ogłasza bankructwo? Gdzie Messi będzie grał?
Podobno w Pelikanie Łowicz :D
Ale ekipa z Łowicza szuka jeszcze kogoś na pozycję wysuniętego wysokiego napastnika w typie Rasiaka. :P
Możesz aplikować ;)

To by był duet marzeń :::gd::: Messi gol, Jakuboto dwa ... samobóje. :twisted:
I do kasy. rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Piłka nożna - sezon 2020/2021

Ja tam się nie znam, może to i fachowiec, ale jak zobaczyłem wczoraj tę gębę nowego naszego "treneiro", to pomyślałem, że ... facet pasuje do tej funkcji jak mało kto rotfl :angel:
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Piłka nożna - sezon 2020/2021

hohvar pisze: 1 lut 2022, 14:35 Ja tam się nie znam, może to i fachowiec, ale jak zobaczyłem wczoraj tę gębę nowego naszego "treneiro", to pomyślałem, że ... facet pasuje do tej funkcji jak mało kto rotfl :angel:
Przynajmniej w dogrywce na pięści gwarantuje przewagę ;) :P
Teraz Czesław zainwestuje w złotego Rolnixa i wyjdzie na Łużniki z przesłaniem do Rusów - Japa ryje! Sukces murowany rotfl

Nie wiem czemu go wybrano, mam kilka teorii. Zobaczymy co wskóra i co będzie po barażach. Kontrakt ma do końca roku chyba.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Piłka nożna - sezon 2020/2021

Z klauzulą że może wylecieć jak przegra baraże...
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Piłka nożna - sezon 2020/2021

A co za różnica. Ostatnio tylko Nawałka coś z nich wyskrobał, jak wszyscy byli w formie, młodsi i grali w sensownych klubach. No i grali w koło macieju to samo 4-4-2 z dwoma defensywnymi pomocnikami i dobrymi skrzydłami. Może i nie grali jak Brazylia z Pele, ale dawali radę postawić się najlepszym.

Potem, o dziwo, nie najgorzej było z Brzęczkiem. Brzeczek też próbował innych systemów, o ile pamiętam 4-3-3, słabo mu wyszło to wrócił do 4-4-2. No, ale wielki Pan Piłkarz Lewandowski za mało goli wbijał, a piłkarze nie pokonali "słabych" Włochów, Portugalczyków czy Holendrów, no to się obrazili, a Rudy wyciągnął z kapelusza Siwego.

No to ten Siwy, co to wszystkich na koniec w konia zrobił, dawał pograć Lewemu, więc było OK. Tylko że, kompletną żenadą było jak Siwy nie wystawił Glika i Lewego na Węgrów, dzięki czemu trzeba dymać do Moskwy i grać na wyjeździe. A fakt, że Lewandowski nie ogarnął prostej matematyki i nie wiedział, że jak przynajmniej nie zremisujemy to gramy na wyjeździe, to dla mnie kompromitacja i dowód na brak zaangażowania. Na Andorę baran miał siły a na Węgrów już nie?

Jest mi to kompletnie obojętne czy te matoły się zakwalifikują czy nie. Pokazali swoje umiejętności na MŚ w 2018 i ME 2020 (2021). Póki grają w klubach zagranicznych i mają powiedziane i narysowane jak mają biegać to jeszcze to wygląda. Ale jak przyjadą na reprę, to się nadają tylko do golenia ogórków.

Także, czy byłby to Stolarczyk, Nawałka czy Michniewicz to i tak jeden ch.. za przeproszeniem. Ja to bym spróbował tego Czerczesowa wziąć. Przynajmniej by się go bali, bo Rusek. A naszego się nie będą bali.

Moja teoria jest taka, że Siwy się kapnął, że z tych kanapowców i tak się wiele więcej nie da wyciągnąć i jak się pojawiła okazja to się stlenił. W końcu głupi chyba nie jest i swoje wie.

Moim zdaniem póki się nie nauczą operować piłką, to marzenia o sukcesach pokroju Orłów Górskiego, powinni na razie odłożyć na półkę, nauczyć się grać odpowiedzialnie z tyłu. Przećwiczyć grę z kontry i od czasu do czasu wspinać się na małe wyżyny. Są drużyny, które całkiem sporo sa w stanie osiągnąć tak właśnie grając. Jak widzę jak Polski zespół wykonuje atak pozycyjny, to czuję że nadchodzi chwila żeby się porządnie wysrać. Bo z tego ani nie ma pożytku, ani pięknie to nie wygląda.

I dlatego mam to w d..pie.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Piłka nożna - sezon 2020/2021

TomPL pisze: 1 lut 2022, 16:34 Z klauzulą że może wylecieć jak przegra baraże...
Dlatego m.in. pomyślałem też, że właśnie Michniewicz. To jest taki układ dla Kuleszy "win-win".
Czesław relatywnie drogi nie był. Jak wygra baraże to niech jedzie dalej, nie ma problemu. A jak polegnie to można podziękować i jakiś ewentualny kandydat z zamysłem na dłużej nie będzie miał na starcie barażowej wtopy na swoim koncie.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka nożna - sezon 2020/2021

A ja myślę że Czesław jest najlepszym wyborem z tego co na szybko było. Nie mówię że wygrają ale on najlepiej będzie w stanie ustawić drużynę tak żeby spróbowała nie przegrać
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: Piłka nożna - sezon 2020/2021

Panowie spokojnie, plan jest taki: jak Rosja zaatakuje Ukrainę, to reprezentacja piłkarska zostanie od razu zdyskwalifikowana - czyli półfinał barażów do przodu, bez względu na to, kto zostanie selekcjonerem.....
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Piłka nożna - sezon 2020/2021

Roger pisze: 1 lut 2022, 21:13 Panowie spokojnie, plan jest taki: jak Rosja zaatakuje Ukrainę, to reprezentacja piłkarska zostanie od razu zdyskwalifikowana - czyli półfinał barażów do przodu, bez względu na to, kto zostanie selekcjonerem.....
Baraże są dwuetapowe. To jeszcze namów Szwedów i tych drugich na najazd na Ukrainę rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 782
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Piłka nożna - sezon 2020/2021

Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Piłka nożna - sezon 2020/2021

No ciekawe co będzie z barażami? ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka nożna - sezon 2020/2021

Kulesza ogłosił, że PL nie zamierza rozegrać tego meczu z Rosją.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Piłka nożna - sezon 2020/2021

Jakuboto pisze: 26 lut 2022, 09:58 Kulesza ogłosił, że PL nie zamierza rozegrać tego meczu z Rosją.
Z Rosją czy w Rosji? To jednak różnica. Ja czytałem, że Federacje Polski, Szwecji i Czech zgłosiły, że w Rosji nie zagrają.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Piłka nożna - sezon 2020/2021

Vivid pisze: 26 lut 2022, 13:45
Jakuboto pisze: 26 lut 2022, 09:58 Kulesza ogłosił, że PL nie zamierza rozegrać tego meczu z Rosją.
Z Rosją czy w Rosji? To jednak różnica. Ja czytałem, że Federacje Polski, Szwecji i Czech zgłosiły, że w Rosji nie zagrają.
Jedno i drugie. Najpierw wyżej wymienione federacje wydały oświadczenie, że nie zagrają w Rosji, a dzisiaj Kulesza ogłosił, że w ogóle z ruskimi nie zagramy.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"

Wróć do „Inne sporty”