Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Filmy

Był ktoś już na Borg/McEnroe?
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Filmy

Obiektyw pisze:Był ktoś już na Borg/McEnroe?
No właśnie. Ja czekam, żeby ktoś mi napisał czy iść z Frankiem?(9 lat). Nie znuży go?
Nie mam ochoty iść dwa razy - sprawdzić - a potem ewentualnie z nim.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Filmy

MTO był, napisał mi, że fajny. Dobrze pokazane emocje i życie sportowców. Mnie bardziej interesuje jak sobie aktorzy z grą poradzili. :P
Ale do kina się nie wybieram. Poczekam jak wyjdzie na DVD czy będzie w VOD.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Filmy

Nowy Thor. Nieznośny "patetyzm" z poprzednich odsłon zamieniono na autoironię i ogromne ilości humoru. Akcja szybka, pomysły fajne. Super rozrywka! 8,2 Filmweb (!).
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Filmy

Vivid pisze: Ale do kina się nie wybieram. Poczekam jak wyjdzie na DVD czy będzie w VOD.
Szkoda kasy na dwa miejsca (trzy, jeśli z partnerką)? :D
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Filmy

rafbat pisze:
Vivid pisze: Ale do kina się nie wybieram. Poczekam jak wyjdzie na DVD czy będzie w VOD.
Szkoda kasy na dwa miejsca (trzy, jeśli z partnerką)? :D
Jakie dwa miejsca?! Vivid żeby się zmieścić wykupuje cały rząd rotfl.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Filmy

Jakuboto pisze:
rafbat pisze:
Vivid pisze: Ale do kina się nie wybieram. Poczekam jak wyjdzie na DVD czy będzie w VOD.
Szkoda kasy na dwa miejsca (trzy, jeśli z partnerką)? :D
Jakie dwa miejsca?! Vivid żeby się zmieścić wykupuje cały rząd rotfl.
No proszę, nawet nie przypuszczałem, że jak się dwie wykałaczki zejdą to aż tyle jadu ze swojej zazdrości potrafią naprodukować. rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Filmy

Majorka pisze:
Obiektyw pisze:Był ktoś już na Borg/McEnroe?
No właśnie. Ja czekam, żeby ktoś mi napisał czy iść z Frankiem?(9 lat). Nie znuży go?
Nie mam ochoty iść dwa razy - sprawdzić - a potem ewentualnie z nim.
Ja idę na ten film dzisiaj, ale nie mam 9 lat, więc nie wiem, czy będę mógł Ci doradzić w kwestii Twoich wątpliwości.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Filmy

Gary pisze:..Ja idę na ten film dzisiaj, ale nie mam 9 lat, więc nie wiem, czy będę mógł Ci doradzić w kwestii Twoich wątpliwości.
Ale kiedyś miałeś więc pewnie możesz sobie wyobrazić czy jako dzieciak wytrzymałbyś półtorej godziny, czy umierałbyś z nudów.. :wink:
W każdym razie napisz jakie wrażenia.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Filmy

Nie zabierałem na film żadnego 9-latka, ale za to zabrałem Panią Trener i obojgu nam się on bardzo podobał. Ale zdecydowanie nie polecałbym tego filmu dziecku, gdyż jest to przede wszystkim dramat psychologiczny, a nie film o tenisie. Borg i McEnroe są tu pokazani przede wszystkim jako ludzie przeżywający emocje, a nie jako sportowcy. Stąd też 9-latek raczej będzie się tu nudził i za wiele z filmu nie wyniesie, no chyba że parę ładnych wiązanek od Johna. :wink:
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Filmy

Gary pisze:. Ale zdecydowanie nie polecałbym tego filmu dziecku, gdyż jest to przede wszystkim dramat psychologiczny, a nie film o tenisie. Borg i McEnroe są tu pokazani przede wszystkim jako ludzie przeżywający emocje, a nie jako sportowcy.
I o to mi chodziło, dzięki. :D
Gary pisze: Stąd też 9-latek raczej będzie się tu nudził i za wiele z filmu nie wyniesie, no chyba że parę ładnych wiązanek od Johna. :wink:
To pewnie ma już opanowane, chodzi do szkoły na warszawskiej Pradze... rotfl
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Filmy

Gary pisze:Ja idę na ten film dzisiaj, ale nie mam 9 lat, ...
Ale wyglądasz na tyle. :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Filmy

Vivid pisze:
Gary pisze:Ja idę na ten film dzisiaj, ale nie mam 9 lat, ...
Ale wyglądasz na tyle. :)
To, że mam mniej wzrostu niż Ty szerokości/grubości, to nie znaczy, że wyglądam na 9 lat! :D
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Filmy

widget pisze:Siedem dni w piekle.
(7 days in hell, 2015)

Obejrzałem, bo to film o tenisie, do tego mieli występować: Serena Wiliams, John McEnroe Chris Evert + innych kilku znanych aktorów .... film o zmaganiach na Wimbledonie!
No to usiadłem sobie wieczorem przed telewizorem ...

Film tak żenujący że może nawet kogoś ubawi.
W sumie są cycki, penisy, gołe dyndające jaja, gejowskie sex party pod więziennym prysznicem w Szwecji... koleś wciągający kreskę z lini bocznych na korcie (gdzie ukrył sobie kokę :P ).
Jest David Copperfield (iluzjonista) który nagle wskakuje na plecy znikąd tenisiście podczas meczu - chciał się teleportować do Francji ale nie wyszło?!
Ja się pytam "ale o co chodzi"?

Jak dla mnie w skali 1 do 10 to max 1!
I to zastanawiam się czy nie zawyżyłem. Próbowałem do tego podejść jak do satyry, albo groteski, albo komedii w stylu Adama Sandlera, czy jakichś parodii, ale nie dało się.

Nie mogę do tej pory zrozumieć jak zdołano zgromadzić taką obsadę do czegoś takiego.
W sumie fan tenisa powinien sobie to obejrzeć i wyrobić własną opinię.
Zgadzam się z powyższym.
Fragmentami krótkimi mieli zalążki czegoś śmiesznego ale odjechali totalnie o_0.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Filmy

Irlandczyk - 3,5 godziny tylko przyzwoitego kina, niestety. :::bd::
Niektórzy się zdecydowanie zagalopowali porównując ten film do trylogii Ojca Chrzestnego czy Chłopców z Ferajny.
Zdecydowanie nie ta liga.
Nie odradzam tego filmu, radzę tylko by siadać do niego bez nadmuchanych oczekiwań.
Coś jak taka Iga Świątek w tenisie. rotfl Hm … no nie, przesadziłem, aż takiego dramatu nie ma. :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
mapi
Orator
Orator
Posty: 566
Rejestracja: 5 sty 2015, 19:38

Re: Filmy

Dzięki za krótką recenzję, bo właśnie rozważałam czy obejrzeć. Co do porównań, nie potraktowałabym wspomnianej trylogii całościowo jako odnośnika. Ostatnia część zdecydowanie odstaje wg mnie. Nie ten klimat już.
Learn to love the process.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Filmy

Gdyby ten film miał ze 2 godziny, to powiedzmy. Ale też nie ten klimat i nie te postacie (mimo świetnych aktorów). Ten film to taka aspirująca podróbka. :P Wydarzenia są względnie historyczne, tu się nie powalczy. Ale same postacie są trochę płytko zbudowane, dialogi nie te, przekaz fabuły też niezbyt dogłębny. Może za dużo chciano zmieścić. Film to nie książka, jest ograniczony.
Co do Ojca Chrzestnego 3 to jakoś nie podzielam zdania, że był gorszy od 1 i 2. Raczej był … za długi, czyli to co trapi i Irlandczyka.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
sernis002
Nowy
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 11 lut 2020, 13:03
Kontakt: Strona WWW

Re: Filmy

Irlandczyka oglądałam na 2 raty. Zdecydowanie za długi dla mnie. Może jeszcze gdyby był to lepszy film, to jakoś dałabym radę go obejrzeć na 1 posiedzenie, no ale tak nie jest i znudził mnie po 2 pierwszych godzinach.
I wiosna by tak nie smakowała, gdyby przedtem zimy nie było
Opieka w Niemczech
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Filmy

sernis002 pisze: 20 mar 2020, 11:21 Irlandczyka oglądałam na 2 raty. Zdecydowanie za długi dla mnie. Może jeszcze gdyby był to lepszy film, to jakoś dałabym radę go obejrzeć na 1 posiedzenie, no ale tak nie jest i znudził mnie po 2 pierwszych godzinach.
Mnie się bardzo podobał a oglądałem na 5-6 posiedzeń. :P Akurat miałem wolny dzień a Pani Trener była w pracy, więc trochę obejrzałem, potem siadłem na chwilę do kompa, znów obejrzałem pół godziny, potem zjadłem zupę, znów pooglądałem i tak zeszło od 10 do 17.. rotfl

Mnie się film podobał, ale ja lubię filmy z tego typu narracją, wolno zarysowywaną historią itp.

Natomiast z filmów, które ostatnio widziałem zdecydowanie najbardziej w pamięć zapadli mi "Dżentelmeni". Kawał dobrego kina.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Filmy

Oscarowy "Pewnego razu w Hollywood", po godzinie uznałem za zbyt amerykański i na razie odpuściłem...

Wróć do „Pogadanki & Pogaduchy”