Awatar użytkownika
Ania
Weteran
Weteran
Posty: 1343
Rejestracja: 19 cze 2012, 09:24
Lokalizacja: Szczecin

Re: Filmy

Obiektyw pisze:Wróciłem przed chwilą z "Sugar Mana". Jestem w szoku! (...)
Kto nie był niech pędzi do kina.
Zaintrygowałeś mnie.
Ja z kolei wczoraj byłam w kinie na filmie "Lot". Tylko czy polecam? W zasadzie tak, ale to zależy kto czego oczekuje po tym filmie - bo jeśli ktoś wybiera się do kina na ten film licząc na dobre kino katastroficzne, to będzie rozczarowany. Bo to przede wszystkim melodramat, ale w mojej ocenie dość dobry. Świetny początek, 40 minut napięcia w oczekiwaniu na sceny lotniczej katastrofy - ja, która mdleje na samą myśl o lataniu, przeżyłam te sceny mocno wciśnięta w fotel i z szokiem wypisanym na twarzy :wink: . Ale film nie opowiada o katastrofie, ale o nałogach, o tym co robią z człowiekiem, jak bardzo nim władają i ile taki człowiek traci wybierając swój nałóg jako główną wartość w życiu.
Film daje do myślenia, choć ja wychodząc z kina przez dłuższy czas miałam tylko jedną myśl - jak tu kiedyś wsiąść na pokład samolotu skoro nie mam pojęcia kto tak naprawdę pilotuje tą straszną machinę - człowiek na kacu, z nałogami (pijany/naćpany), przemęczony lub z myślami samobójczymi, brrr...
Jak dla mnie jednak film trochę zniszczony przez końcówkę - dramatyzm wylewa się prawie z każdej sceny, a już końcowe dialogi i sceny to się nie wylewają, a wręcz napastują.
Zodiakalna Panna w średnim wieku dostaje czasami kompletnego bzika. Zamyka się w domu z armią ścierek i już od rana biega po domu z chloraminą dezynfekując wszystko co się da. W końcu pada zatruta nadmierną ilością środków odkażających, co ratuje jej umęczoną rodzinę przed samobójstwem.
pompkin31
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 15 mar 2013, 17:42

Re: Filmy

Polecam brytyjski film: "CASHBACK". Film zrealizowany dwuetapowo, najpierw 20 minut jako studencka etiuda, była na tyle dobra, że pojawili się producenci i po dwóch latach dokręcono pozostałą część filmu. Na uwagę zasługuje ścieżka dźwiękowa, efekty techniczne (ciekawe ujęcia, cięcia i przejścia), a także humor, który jest specyficzny. Z czystym sumieniem polecam :).
Centrum Szkoleń Inżynierskich Emt-Systems.pl
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Filmy

Obiektyw pisze:Wróciłem przed chwilą z "Sugar Mana". Jestem w szoku! Co za historia, co za film, co za muzyka (tak po prawdzie, to słucham jej od kilku tygodni), co za człowiek!!!
Kto nie był niech pędzi do kina. Film wraca wiarę w człowieczeństwo, ładuje baterie lepiej niż wiosenne słońce ;-P.
Wczoraj obejrzałem - i wzruszyłem się, a dawno mi się to na filmie nie zdarzyło. Tłumaczy mnie tylko fakt, że bez muzyki (i bez tenisa) moje życie byłoby beznadziejnie nudne...
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Filmy

A ja obejrzałem wczoraj wieczorem "Klip".

Jak napisali, że kontrowersyjny, to Widget obejrzał, mimo, że to film serbski. Ciężko coś tutaj powiedzieć. W sumie to chyba obraz o trudnej młodzieży z trudnych rodzin i z trudnego kraju, która spędza czas wolny jak umie.
Nie ma co polecać. Szału nie ma. Kilka pikantnych scen erotycznych z nastolatkami i od razu wielkie halo.

Reasumując tylko się cieszyć, że się nie mieszka na serbskiej prowincji i że się tam nie ma córki.
Awatar użytkownika
Ania
Weteran
Weteran
Posty: 1343
Rejestracja: 19 cze 2012, 09:24
Lokalizacja: Szczecin

Re: Filmy

Obejrzałam w końcu "Django" i dobrze, że Leo pojawia się tak gdzieś po 1,5h dopiero, to chociaż zdążyłam spokojnie ugotować i nawet zjeść obiad rotfl :wink: .
Stęskniłam się trochę za filmami Tarantino i za jego skrzywionym poczuciem humoru, nie zepsuł mi tego widowiska nawet fakt, że film zrobiony jest w klimacie westernu. Podobał mi się, ale od początku trzeba się nastawić na lekki absurd, wtedy ten absurd aż tak nie razi, a jedynie trochę bawi. Ogromnym plusem jest gra aktorska jak już tutaj wielu z was wspomniało - ja tylko potwierdzam, cieszę się, że Tarantino zawsze skupia wokół siebie takie nazwiska :-). Jak mam być szczera to ostatni film Tarantino, który tak mi się podobał to był "Pulp Fiction", tak, że poziom wysoki :-).
Zodiakalna Panna w średnim wieku dostaje czasami kompletnego bzika. Zamyka się w domu z armią ścierek i już od rana biega po domu z chloraminą dezynfekując wszystko co się da. W końcu pada zatruta nadmierną ilością środków odkażających, co ratuje jej umęczoną rodzinę przed samobójstwem.
dzolin007
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 26 wrz 2013, 22:35

Re: Filmy

Polecam "500 Days of Summer" - przyjemny, wesoło-smutny film z niezłą obsadą i przewrotną fabułą - to romantyczna komedia bez happy endu... A mimo to niesie pewną nadzieję dla notorycznych singli. ;) No i Zooey Deschanel, którą bardzo lubię - te jej oczy. :)
Uroda była i będzie zawsze królową | http://www.salon-iva.pl/. Jeśli nie czujesz się na siłach - http://www.rowno-waga.pl/psychoterapia-dla-doroslych.
Awatar użytkownika
Elf
Senior
Senior
Posty: 2508
Rejestracja: 20 kwie 2012, 14:57
Lokalizacja: Sercem na Podlasiu

Re: Filmy

Niezłe wejście... Powiedzieć polecając film, że jest bez happy endu. :P
"Elfy są urocze. Rzucają urok. Elfy są czarowne. Splatają czary. Ich uroda powala. Strzałą. Kłopot ze słowami polega na tym, że ich znaczenie może się wić jak wąż. A jeśli ktoś chce znaleźć węże, powinien ich szukać za słowami, które zmieniły swój sens. Nikt nigdy nie powiedział, że elfy są miłe. Elfy są złe."
Awatar użytkownika
Ania
Weteran
Weteran
Posty: 1343
Rejestracja: 19 cze 2012, 09:24
Lokalizacja: Szczecin

Re: Filmy

Elf pisze:Niezłe wejście... Powiedzieć polecając film, że jest bez happy endu. :P
Ja akurat bardzo takie filmy lubię, jeden z moich ulubionych z tego gatunku to "Co się wydarzyło w Madison County" :hanky: . Ale chyba jeszcze bardziej lubię filmy, które nie do końca wszystko wyjaśniają jak "Wyspa tajemnic" czy "Incepcja". Przy okazji odświeżenia tego tematu, zobaczyłam to:
Ania pisze:Obejrzałam w końcu "Django" (...)Jak mam być szczera to ostatni film Tarantino, który tak mi się podobał to był "Pulp Fiction", tak, że poziom wysoki :-).
Ostatnio obejrzałam "Bękarty wojny", przy nim "Django" wypada blado.
Zodiakalna Panna w średnim wieku dostaje czasami kompletnego bzika. Zamyka się w domu z armią ścierek i już od rana biega po domu z chloraminą dezynfekując wszystko co się da. W końcu pada zatruta nadmierną ilością środków odkażających, co ratuje jej umęczoną rodzinę przed samobójstwem.
Awatar użytkownika
Elf
Senior
Senior
Posty: 2508
Rejestracja: 20 kwie 2012, 14:57
Lokalizacja: Sercem na Podlasiu

Re: Filmy

Ania pisze:
Elf pisze:Niezłe wejście... Powiedzieć polecając film, że jest bez happy endu. :P
Ja akurat bardzo takie filmy lubię, jeden z moich ulubionych z tego gatunku to "Co się wydarzyło w Madison County" :hanky: . Ale chyba jeszcze bardziej lubię filmy, które nie do końca wszystko wyjaśniają jak "Wyspa tajemnic" czy "Incepcja".
Też mi się ten film podobał, miał w sobie jakąś świeżość. Bardziej mi chodziło o to, że jak mnie ktoś zachęca do filmu, to wolałabym nie wiedzieć, jak się skończy, przynajmniej taki, którego historia nie jest szerzej znana. :D
Był ktoś na Wałęsie? Ciekawi mnie, czy Wajda wyszedł poza ramy drewnianych aktorów i tysiąca przekleństw.
"Elfy są urocze. Rzucają urok. Elfy są czarowne. Splatają czary. Ich uroda powala. Strzałą. Kłopot ze słowami polega na tym, że ich znaczenie może się wić jak wąż. A jeśli ktoś chce znaleźć węże, powinien ich szukać za słowami, które zmieniły swój sens. Nikt nigdy nie powiedział, że elfy są miłe. Elfy są złe."
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Filmy

Ania pisze:
Elf pisze:Niezłe wejście... Powiedzieć polecając film, że jest bez happy endu. :P
Ja akurat bardzo takie filmy lubię, jeden z moich ulubionych z tego gatunku to "Co się wydarzyło w Madison County" :hanky: .
To ja od siebie polecę "Panaceum", nie wiem czy w przypadku tego filmu można mówić o szczęśliwym zakończeniu, może po części, w każdym razie warto obejrzeć.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Filmy

Dla miłośników SF i(lub) ostrej satyry politycznej polecam antyamerykański IRON SKY. Ogromna dawka poczucia humoru tak specyficznego że Tarantino to przy tym klasyk!

Reżyser w wywiadzie podał, że efekty specjalne (całkiem sporo) w filmie kosztowały mniej niż katering w AVATARZE Camerona! O_O

Pierwsze 4 minuty:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=uX2cS8wvQHI[/youtube]
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Filmy

Dobre! Ale że szkopy po Marsie na motorach z przyczepką zasuwają... rotfl
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Filmy

TomPL pisze:Dobre! Ale że szkopy po Marsie na motorach z przyczepką zasuwają... rotfl
To jest Księżyc :wink:

Amerykanie znowu lecą na Księżyc, bo tak wymyślili PR-owcy na potrzebę kampanii wyborczej na Prezydenta USA. A tam... na jego ciemnej stronie....
Okazuje się że przed końcem wojny Niemcom udało się stworzyć statek kosmiczny którym polecieli na Księżyc! Mało tego osiedlili się tam i snują plany inwazji na Ziemię! rotfl
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Filmy

keicam pisze:
TomPL pisze:Dobre! Ale że szkopy po Marsie na motorach z przyczepką zasuwają... rotfl
To jest Księżyc :wink:

Amerykanie znowu lecą na Księżyc, bo tak wymyślili PR-owcy na potrzebę kampanii wyborczej na Prezydenta USA. A tam... na jego ciemnej stronie....
Okazuje się że przed końcem wojny Niemcom udało się stworzyć statek kosmiczny którym polecieli na Księżyc! Mało tego osiedlili się tam i snują plany inwazji na Ziemię! rotfl
Zepsułeś mi przyjemność obejrzenia. Wiesz za co Kain zabił Abla? (:] :wink:
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Filmy

Jak dla mnie, to typowa lekka komedyjka, miałem ubaw od początku do końca :D . Poczekam na powtórkę, może doszukam się czegoś głębszego, bo za pierwszym razem za bardzo się rozluźniłem, żeby zwracać uwagę na szczegóły rotfl . Polecam :::gd::: .
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
Elf
Senior
Senior
Posty: 2508
Rejestracja: 20 kwie 2012, 14:57
Lokalizacja: Sercem na Podlasiu

Re: Filmy

Niemieckie drogi nawet na księżycu lepsze niż u nas. ;)
Budynek w kształcie swastyki, koszyki i hełmy jak za drugiej wojny...
Powiedziałabym, za swoim bratankiem, że ryje mózg. :D
Całość jest tak cudownie surrealistyczna?
"Elfy są urocze. Rzucają urok. Elfy są czarowne. Splatają czary. Ich uroda powala. Strzałą. Kłopot ze słowami polega na tym, że ich znaczenie może się wić jak wąż. A jeśli ktoś chce znaleźć węże, powinien ich szukać za słowami, które zmieniły swój sens. Nikt nigdy nie powiedział, że elfy są miłe. Elfy są złe."
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Filmy

PitS pisze:
keicam pisze:
TomPL pisze:Dobre! Ale że szkopy po Marsie na motorach z przyczepką zasuwają... rotfl
To jest Księżyc :wink:

Amerykanie znowu lecą na Księżyc, bo tak wymyślili PR-owcy na potrzebę kampanii wyborczej na Prezydenta USA. A tam... na jego ciemnej stronie....
Okazuje się że przed końcem wojny Niemcom udało się stworzyć statek kosmiczny którym polecieli na Księżyc! Mało tego osiedlili się tam i snują plany inwazji na Ziemię! rotfl
Zepsułeś mi przyjemność obejrzenia. Wiesz za co Kain zabił Abla? (:] :wink:
Przepraszam, ale dowiadujesz się o tym po następnych 4 minutach filmu! :) Oczywiście że film jest lekki i surrealistyczny. I śmieszny. Miło popatrzeć na europejski sposób widzenia "kraju miłośników burgerów"!

Muzyka LAIBACH!!!

Oficjalny zwiastun!
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=77-_pX76b5o[/youtube]
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Filmy

Co miał zryty łeb ktoś kto to wymyślił. O_O
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Elf
Senior
Senior
Posty: 2508
Rejestracja: 20 kwie 2012, 14:57
Lokalizacja: Sercem na Podlasiu

Re: Filmy

Nie no, kawał fajnego wieczoru dziś. :::gd::: Niezły pastisz, humor nie rodem z naszych narodowych kabaretów. Co mnie przeraziło - weszłam na filmweb, żeby sobie film "odhaczyć", a tam z komentarzy wynika, że ludzie totalnie nie ogarniają sensu filmu, widzą kiepski film sf. Nie wiem - brak elementarnej wiedzy o świecie, czy co...
"Elfy są urocze. Rzucają urok. Elfy są czarowne. Splatają czary. Ich uroda powala. Strzałą. Kłopot ze słowami polega na tym, że ich znaczenie może się wić jak wąż. A jeśli ktoś chce znaleźć węże, powinien ich szukać za słowami, które zmieniły swój sens. Nikt nigdy nie powiedział, że elfy są miłe. Elfy są złe."
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Filmy

Elf pisze:Nie no, kawał fajnego wieczoru dziś. :::gd::: Niezły pastisz, humor nie rodem z naszych narodowych kabaretów. Co mnie przeraziło - weszłam na filmweb, żeby sobie film "odhaczyć", a tam z komentarzy wynika, że ludzie totalnie nie ogarniają sensu filmu, widzą kiepski film sf. Nie wiem - brak elementarnej wiedzy o świecie, czy co...
Swoista "Swoboda wypowiedzi" w Filmweb powoduje, że niektórzy piszą bzdury tylko po to żeby zaistnieć! Już dawno się zraziłem!
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876

Wróć do „Pogadanki & Pogaduchy”