Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Muzyka

Ania pisze:Mam pracę biurową, ale koleżanka w biurze uznaje tylko dwie komercyjne stacje radiowe, a że ja konfliktowa nie jestem to cierpię rotfl .
Ja też, ale ja mam szczęście do koleżanki..... mimo że jest w wieku moich dzieci, wybrała Zet Gold. Jak jej nie lubić? :]
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Muzyka

Na te dwie natknąłem się grając w FIFĘ14.

CHVRCHES: "We Sink"
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=bn-qdyOtUDY[/youtube]

The Naked and Famous: "Hearts Like Ours"
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=gqUJdcCjUIA[/youtube]

Jak dla mnie całkiem dobre. Aż sięgnę po resztę twórczości tych kapel.
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Muzyka

NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
Awatar użytkownika
McGyver
Weteran
Weteran
Posty: 1799
Rejestracja: 24 mar 2012, 17:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Muzyka

Temat Sochi 2014. Dosyć fajna, propagandowa piosenka. Od 3:36 do akcji wkracza Sveta. :]

http://www.youtube.com/watch?v=JFJPkSrj ... r_embedded
Awatar użytkownika
alfred
TROLL
Posty: 1050
Rejestracja: 24 sty 2013, 23:20

Re: Muzyka

Śmierć zagląda w oczy. Niesamowite uczucie, nie polecam. Teraz, jak mi lepiej, posłuchałem tego. I całe dotychczasowe życie, obraz mojego życia, zaczął się resetować. Dalej nie wiem jednak, gdzie zmierzam. Nie wiem. Nie wiem czy ktoś może mi pomóc. Oddaję się Bogu! Choć nie wiem, kim on jest, czy jest, czy może, czy chce pomóc. I pamiętajcie, życie jest krótkie, bardzo krótkie, nie ma w nim czasu na nienawiść ,,, ona je skraca, wiem to.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=CXckZ0zOSQc[/youtube]
Ostatnio zmieniony 4 sty 2014, 18:36 przez alfred, łącznie zmieniany 1 raz.
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
tomkillaz
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 155
Rejestracja: 29 kwie 2011, 12:54

Święta, święta i po świętach...

Święta, święta i po świętach... Ale nastrój cokolwiek świąteczny pozostaje, a podsyca go maestro folkowych klimatów ze Stanów Zjednoczonych - Bob Dylan. Miła to dla mojego ucha odskocznia w porównaniu do smętno - nostalgicznych kolęd i im podobnych pieśni znad Wisły. Jeśli ktoś jeszcze tego nie słyszał, to zachęcam, bo Bob z kapelą tną, aż skry się sypią...
Yonex Vcore Xi
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Muzyka

alfred pisze:Śmierć zagląda w oczy. Niesamowite uczucie, nie polecam. Teraz, jak mi lepiej, posłuchałem tego. I całe dotychczasowe życie, obraz mojego życia, zaczął się resetować. Dalej nie wiem jednak, gdzie zmierzam. Nie wiem. Nie wiem czy ktoś może mi pomóc. Oddaję się Bogu! Choć nie wiem, kim on jest, czy jest, czy może, czy chce pomóc. I pamiętajcie, życie jest krótkie, bardzo krótkie, nie ma w nim czasu na nienawiść ,,, ona go skraca, wiem to.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=CXckZ0zOSQc[/youtube]
Mało się nie popłakałem. Poproszę o więcej.
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Muzyka

Moje dwie ulubione aranżacje.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=eR1AbAYHdD0[/youtube]
Gość ma super głos.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=5sQeQC4hT10[/youtube]
Jakże inna wersja, niemal na drugim biegunie, a też super.
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
alfred
TROLL
Posty: 1050
Rejestracja: 24 sty 2013, 23:20

Re: Muzyka

karjar pisze:
alfred pisze:Śmierć zagląda w oczy. Niesamowite uczucie, nie polecam. Teraz, jak mi lepiej, posłuchałem tego. I całe dotychczasowe życie, obraz mojego życia, zaczął się resetować. Dalej nie wiem jednak, gdzie zmierzam. Nie wiem. Nie wiem czy ktoś może mi pomóc. Oddaję się Bogu! Choć nie wiem, kim on jest, czy jest, czy może, czy chce pomóc. I pamiętajcie, życie jest krótkie, bardzo krótkie, nie ma w nim czasu na nienawiść ,,, ona go skraca, wiem to.
Mało się nie popłakałem. Poproszę o więcej.
Proszę bardzo. Szkoła życia, niektórym by się przydała. Wtedy nabraliby dystansu do mało istotnych i beznadziejnie głupich "problemów" życia codziennego. Przyszłaby tolerancja i szacunek dla zwykłego człowieka.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=pvrMht6bXaM[/youtube]

A może jeszcze trochę. Każdy ma szansę wystąpić w tym teatrzyku i sprawdzić swoje predyspozycje, swój charakter.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=_TfpP_spl0A[/youtube]

A na koniec prawdziwa jazda. Część artystyczna. Występy dla prawdziwych twardzieli. I wtedy pokora jest już w nas, na zawsze.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=gIrG6fiDgUo[/youtube]
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: Muzyka

Macie jakieś swoje kolekcje płyt?
Ja od zawsze jechałem na piratach. Cóż, nie jest to chwalebne, ale nie stać mnie na kupowanie wszystkiego, czego słucham, stąd mam trochę gigabajtów nielegalnych empetrójek. Ale ostatnio dostałem pierwszego CDka i się strasznie podjarałem. Super jest mieć płytę artysty którego się bardzo lubi. Świetna sprawa i ma się też tę świadomość, że się jakoś go wspomogło. Przywędrowała do mnie wczoraj kolejna płyta i na ile fundusze będą pozwalały będę się starał zapełniać półkę kolejnymi CDkami. A jak jest u Was :D?
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Muzyka

Ja mam 2 oryginalne płyty, obie Depeche Mode. Tak to lecę głównie na piratach, ale nie do końca, z tego co kojarzę przepisy w tej materii, to można ściągnąć utwór na użytek swój lub kogoś bliskiego, jeśli się ma oryginał, a moi rodzice mają naprawdę mnóstwo płyt, w tym takie, których i ja słucham.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Muzyka

Mazzakollo pisze:Macie jakieś swoje kolekcje płyt?
Ja od zawsze jechałem na piratach. Cóż, nie jest to chwalebne, ale nie stać mnie na kupowanie wszystkiego, czego słucham, stąd mam trochę gigabajtów nielegalnych empetrójek. Ale ostatnio dostałem pierwszego CDka i się strasznie podjarałem. Super jest mieć płytę artysty którego się bardzo lubi. Świetna sprawa i ma się też tę świadomość, że się jakoś go wspomogło. Przywędrowała do mnie wczoraj kolejna płyta i na ile fundusze będą pozwalały będę się starał zapełniać półkę kolejnymi CDkami. A jak jest u Was :D?
No ale co żeś kupił?! :angel:
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: Muzyka

Co ja się będę chwalił, jak to sam rap ;)? Wprawdzie dobry, a nie żadne uliczne bzdury, ale jednak jest tutaj niewielu pasjonatów tego gatunku :D.
Ale słucham również wielu innych rodzajów muzyki (ostatnio nawet klasycznej!) tak żeby nie było, że jestem monotematyczny ;).
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Muzyka

Mazzakollo pisze:Co ja się będę chwalił, jak to sam rap ;)? Wprawdzie dobry, a nie żadne uliczne bzdury, ale jednak jest tutaj niewielu pasjonatów tego gatunku :D.
Ale słucham również wielu innych rodzajów muzyki (ostatnio nawet klasycznej!) tak żeby nie było, że jestem monotematyczny ;).
Kapuję :). Gratuluję również :). Sam jestem dumnym posiadaczem wielu CDków. Szczególnym sentymentem darzę edycję specjalną "Sleeping with Ghosts" Placebo. Drugi krążek to covery. No i do tej pory mam ich koszulkę z tego okresu (okładka płyty) :).
Awatar użytkownika
tomkillaz
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 155
Rejestracja: 29 kwie 2011, 12:54

Re: Muzyka

Mazzakollo pisze:Macie jakieś swoje kolekcje płyt?
Ja od zawsze jechałem na piratach. Cóż, nie jest to chwalebne, ale nie stać mnie na kupowanie wszystkiego, czego słucham, stąd mam trochę gigabajtów nielegalnych empetrójek. Ale ostatnio dostałem pierwszego CDka i się strasznie podjarałem. Super jest mieć płytę artysty którego się bardzo lubi. Świetna sprawa i ma się też tę świadomość, że się jakoś go wspomogło. Przywędrowała do mnie wczoraj kolejna płyta i na ile fundusze będą pozwalały będę się starał zapełniać półkę kolejnymi CDkami. A jak jest u Was :D?
W latach 90-tych zgromadziłem kilkadziesiąt, w większości oryginalnych kaset, artystów w większości oscylujących wokół ostrego metalu. Z czasem kolekcja urosła do circa 300 kaset, które z nastaniem ery empetrójek, poszły w odstawkę. Jakieś 2 lata temu przy okazji gruntownych wiosennych porządków całość "kasoteki" poszła do kasacji, wystawiłem je do śmietnika, może znalazł się jakiś amator kasetowego łomotu..? Co do rapu, to zanim zapuściłem długie włosy i założyłem glany, na początku muzycznie rewolucyjnych lat 90, MTV nadawało program "Yo raps!", którego namiętnie słuchałem. Zresztą raperów takich jak Ice T, Cypress Hill, Public Enemy, Naughty by Nature, cenię do dziś. Ale w tym samym programie zobaczyłem metalowe oblicze Ice'a T - Body Count, poza tym "Walk this way" Aerosmith z Run DMC, a końcu esencję czadu wynikającą z połączenia rapu z metalem, jaką wg mnie jest "Bring the noise" Anthrax'ów z Public Enemy. I tak dzięki hiphopowej audycji, odkryłem metal, którego stałem się gorliwym akolitą... rotfl Obecnie mam kilka (dosłownie) oryginalnych płyt CD; po 2 płytki Davida Bowie i Faith no more, jedną Massive Attack, Slayer, i składankę Jimmi'ego Hendrix'a. Zamierzam sukcesywnie rozbudować kolekcję, ale jest to zadanie rozłożone w czasie, w końcu czas to pieniądz... :wink:
Ostatnio zmieniony 30 gru 2013, 12:22 przez tomkillaz, łącznie zmieniany 1 raz.
Yonex Vcore Xi
Awatar użytkownika
Ania
Weteran
Weteran
Posty: 1343
Rejestracja: 19 cze 2012, 09:24
Lokalizacja: Szczecin

Re: Muzyka

Ja kupuję przeważnie płyty polskich artystów, staram się ich nie okradać, bo naprawdę ciężko pracują, nie jest łatwo w naszym kraju wydać płytę, a jeszcze trudniej z tego wyżyć. Czasem jak jest w promocji to kupię płytę wykonawcy zagranicznego, ale tylko, gdy płytę już znam i wiem, że mi się podoba. Zresztą od zawsze lubiłam oryginałki. Choć przyznaję, że muzyki częściej słucham z komputera, wygodniej, włączam playlistę i nie muszę nic przerzucać. A płyta to taka pewna dla mnie świętość, od czasu do czasu wyjmuję, przeglądam książeczki i słucham płyty z odtwarzacza od początku do końca. Super Mazzak, że kupujesz, szczególnie jeśli jest to rap polski, powinno się wspierać artystów, których się wyjątkowo lubi, bo może się okazać, że za jakiś czas przestaną nagrywać... bo za co?
Zodiakalna Panna w średnim wieku dostaje czasami kompletnego bzika. Zamyka się w domu z armią ścierek i już od rana biega po domu z chloraminą dezynfekując wszystko co się da. W końcu pada zatruta nadmierną ilością środków odkażających, co ratuje jej umęczoną rodzinę przed samobójstwem.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Muzyka

Mazzakollo pisze:Macie jakieś swoje kolekcje płyt?
Ja od zawsze jechałem na piratach.....
Że tez dożyłem takich czasów... płyty CD już się kończą, jeszcze parę lat i koniec.
Awatar użytkownika
Elf
Senior
Senior
Posty: 2508
Rejestracja: 20 kwie 2012, 14:57
Lokalizacja: Sercem na Podlasiu

Re: Muzyka

Aż mi się nie chciało z kina wychodzić...
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=DzD12qo1knM[/youtube]
"Elfy są urocze. Rzucają urok. Elfy są czarowne. Splatają czary. Ich uroda powala. Strzałą. Kłopot ze słowami polega na tym, że ich znaczenie może się wić jak wąż. A jeśli ktoś chce znaleźć węże, powinien ich szukać za słowami, które zmieniły swój sens. Nikt nigdy nie powiedział, że elfy są miłe. Elfy są złe."
Awatar użytkownika
matirow
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 366
Rejestracja: 19 sty 2012, 22:13
Lokalizacja: Rybnik

Re: Muzyka

U mnie w domu jest mnóstwo kaset, płyt winylowych (Moskwa, LAdy Pank, Siekiera, Pink Floyd, Armia, Steve bez jąder i inni. CD też trochę się znajdzie. Wszystko taty.
Obrazek Biomimetic 500
Gracz leworęczny
NTRP 2.0
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Muzyka

matirow pisze:U mnie w domu jest mnóstwo kaset, płyt winylowych (Moskwa, LAdy Pank, Siekiera, Pink Floyd, Armia, Steve bez jąder i inni. CD też trochę się znajdzie. Wszystko taty.
Co to dziś za sztuka kupić prawda Tom? Jak wychodził pierwszy album Vinylowy Maanamu, albo UNU Perfectu, czy Za Ostatni Grosz, to sztuką go było kupić, pieniądze nie były tu przeszkodą.

Do Buska w którym wtedy mieszkałem przyszły słownie 2 albumy :D Z ciekawych rzeczy które wtedy miałem to przywieziony za kurtyny A Hard Days Night, i Equinox Jearre'a.

Kupuję płyty, był czas kiedy u nas transformowało się prawo autorskie i wtedy kupiłem chyba wszystko co mnie interesowało a stuknęło mu 25 lat. Za grosze, a raczej do ostatniego grosza.

Po ojcu też coś wykopałem, miałem Niebiesko-Czarnych, No To Co ......
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB

Wróć do „Pogadanki & Pogaduchy”