Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Muzyka

TadX pisze: Red Hot Chili Peppers - nowa płyta dla mnie jest dobra. Josh Klinghoffer dał radę. Widać jednak, że środek ciężkości często jest po stronie bassu Flea. To nie to, co za Fru, gdzie w zasadzie płyta Stadium Arcadium była najpierw Johna a później reszty (co też mi się podobało). Wracając do Josha - widać, że potrafi, ma potencjał, sądzę, że w przyszłości będzie z Niego jeszcze większy pożytek. Jeśli Kiedisowi znowu coś nie odwali.
Ja powiem inaczej... tak słabej płyty się nie spodziewałem... Odnoszę wrażenie, że to coś jest dla pop-nastolatek niestety. Muzyka dla mnie czasami aż za 'głupkowata' :/
TadX pisze: Gotye - na Niego wpadłem dzięki Estebanowi Granero (Real Madryt) i Jego kontu na FB. Normalnie nie klikam w odnośniki, ale tu mnie coś tknęło i dzięki niebiosom, że to zrobiłem. Ambitna muzyka, dobre teksty i z płyty na płytę coraz lepszy. Koncerty to samo - minimalistyczne, ale dopracowane. Tak, jak lubię.
Najbardziej znany kawałek ("Somebody That I Used To Know") to mistrzostwo! Połączenie emocji, dobrego głosu i sensownych słów w ciekawym (prostym!) teledysku. Co do innych kawałków... raz lepiej raz gorzej. Im bardziej żwawy utwór tym gorzej. Ma fajny głos ale do 'smętów'.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Muzyka

TadX pisze:Na pierwszym planie Lana Del Rey. (według mnie) Dobre teksty, warstwa muzyczna tak samo. Bez zbędnego roznegliżowania na koncertach i teledyskach, więc mamy tylko samą muzykę a nie debilną otoczkę, która ma maskować braki w warstwie artystycznej. Wielki plus. Rihanny, Beyonce i inne pokemony niech się boją.
Myślę, że niestety nie mają się czego bać. Ci, których interesuje muzyka i tak w większości nie słuchają Ruchanny i innych pokemonów (akurat Beyonce, choć też jej nie słucham i nie lubię - stoi dla mnie muzycznie trochę wyżej), a dla wszelkiej mentalnej dresiarni i plastików liczą się d..y i cycki w telewizji i na koncertach. :]
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Muzyka

Szczerze mówiąc to nie bardzo wiem po co odnosicie się do innych gatunków muzyki.
O gustach się nie dyskutuje, dla kogoś disco-polo to paździerz, dla innego coś do słuchania.
Tak samo "klasyk" może odnieść się do tego co przytaczacie.
Bardzo mi to przypomina dyskusję o religii, gdzie Gary przekonywał, że jego wiara w FCB zasługuje na takie samo uznanie jak każda inna.
Owszem, można obśmiać to czego słuchają inni, tylko zawsze w takim przypadku chodzi mi po głowie pytanie, po co?
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Muzyka

ppeter pisze:Szczerze mówiąc to nie bardzo wiem po co odnosicie się do innych gatunków muzyki.
O gustach się nie dyskutuje, dla kogoś disco-polo to paździerz, dla innego coś do słuchania.
Tak samo "klasyk" może odnieść się do tego co przytaczacie.
Bardzo mi to przypomina dyskusję o religii, gdzie Gary przekonywał, że jego wiara w FCB zasługuje na takie samo uznanie jak każda inna.
Owszem, można obśmiać to czego słuchają inni, tylko zawsze w takim przypadku chodzi mi po głowie pytanie, po co?
Chyba nie do końca mnie zrozumiałeś. Ja nie oceniam i nie wyśmiewam (no może trochę :wink: ), tylko stwierdzam, że są różni odbiorcy i target, w który celują Rihanna i inne, jak to je nazwał TadX - pokemony - oprócz muzyki potrzebuje też golizny na ekranie/koncercie. Taka jest moja obserwacja. Dla mnie to źle, stąd w tamtym poście słowo "niestety", ale nie zamierzam nikogo nawracać. Stwierdzam tylko coś, co uważam za fakt - że wymienione wyżej artystki nie będą konkurować z tą zachwalaną przez TadX-a. Tak samo z religiami - jeden wierzy w Boga, inny w czapki FCB, kolejny w moc dwóch kawałków bambusa, a jeszcze inny - w nic. I dla jednego wartościowym "towarem" może być krzyż, dla innego czapka FCB, a jeszcze inny uzna to za przedmioty bez wartości.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Muzyka

Wiecie, ortodoks od klasyki to generalnie powie, że cała ta muzyka popularno-rozrywkowa jest płytka jak .... ??? ... niemowlęcy nocniczek Garego (?) ... :)
Gusta muzyczne (muzyka typowo rozrywkowa) są strasznie rozjechane, od Bayer Full do Nergala.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Muzyka

Gary pisze:Chyba nie do końca mnie zrozumiałeś. Ja nie oceniam i nie wyśmiewam (no może trochę :wink: ), tylko stwierdzam, że są różni odbiorcy i target, w który celują Rihanna i inne, jak to je nazwał TadX - pokemony - oprócz muzyki potrzebuje też golizny na ekranie/koncercie.
Bardziej odnosiłem się do postu TadXa, i w sumie bym odpuścił, gdyby nie to, że te pokemony przywołałeś.
Wracając do oceny, to czy ta golizna nie jest częścią spektaklu?
Dlaczego muzycy rockowi nie mogą siedzieć na krzesełkach we frakach jak orkiestra symfoniczna.
Jagger czy śp. Fredek w niektórych kreacjach przy pianiście wykonującym utwór Szopena wyglądają równie groteskowo, ale nie oceniasz tego w ten sposób.
Muzyka, zwłaszcza teraz to towar, sprzedają go w "opakowaniu", które ma zmaksymalizować zyski i tyle.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Muzyka

ppeter pisze:Wracając do oceny, to czy ta golizna nie jest częścią spektaklu?
Oczywiście, że jest. Mi nie jest potrzebna, innym jest, nie oceniam, tylko zwracam uwagę na fakt, że tak jest.
ppeter pisze:Jagger czy śp. Fredek w niektórych kreacjach przy pianiście wykonującym utwór Szopena wyglądają równie groteskowo, ale nie oceniasz tego w ten sposób.
Skąd wiesz? Nic na razie nie pisałem o Freddiem czy Jaggerze. Ja akurat muzyki słucham, generalnie nie oglądam teledysków/nie chodzę na koncerty, więc mi ten cały show nie jest potrzebne, ale rozumiem, że innym jest. Doskonale wiem, że wszystkie sceniczne popisy, szaleństwa, kreacje mają podbić sprzedaż/oglądalność.
ppeter pisze:Muzyka, zwłaszcza teraz to towar, sprzedają go w "opakowaniu", które ma zmaksymalizować zyski i tyle.
Zgadza się, a opakowanie dostosowuje się do odbiorcy. I to tylko potwierdza moje stwierdzenie, że ta Lana Del Rey, mimo lepszych umiejętności wokalnych nie będzie konkurencją dla Rihanny czy Beyonce, bo odbiorcy oprócz muzyki chcą zobaczyć tyłek i fragment cycka.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
rdza
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 119
Rejestracja: 1 sie 2010, 10:43

Re: Muzyka

Trójkowy Top Wszechczasów właśnie się zakończył.
Proponuję nieco inne spojrzenie na nr 1:
http://www.youtube.com/watch?v=lJR6Fsu2hZg

Muzyka dzieli się na dobrą i złą, rock czy klasyka to nie ma znaczenia. :teathy:
Golizna w pop jest chyba taką samą konwencją jak fraki w orkiestrze symfonicznej.
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Muzyka

rdza pisze:Muzyka dzieli się na dobrą i złą, rock czy klasyka to nie ma znaczenia. :teathy:
Ja bym powiedział, że muzyka dzieli się na taką, której słuchasz i taką, której raczej nie słuchasz :D
Awatar użytkownika
rdza
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 119
Rejestracja: 1 sie 2010, 10:43

Re: Muzyka

No tak, ale przecież słuchasz dobrej. :D
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Muzyka

ppeter pisze:Ja bym powiedział, że muzyka dzieli się na taką, której słuchasz i taką, której raczej nie słuchasz :D
Podoba mi się to. :) :::gd:::
rdza pisze:No tak, ale przecież słuchasz dobrej. :D
Raczej tej, która spełnia moje potrzeby i oczekiwania :).
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
bombonus
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: 6 mar 2011, 11:03

Re: Muzyka

Jak skomentujecie TOP w tym roku?

Jak dla mnie to zaskakująco dobry był :::gd:::. Ja bym tylko troszkę inaczej (lub w innej kolejności) obsadził pierwszą 10. Zdecydowanie uważam, że Nirvana troszkę jest jednak za słaba na 10 miejsce. Epitafium zdecydowanie w 3, poza tym więcej piosenek Floydów w 15 i byłoby idealnie :wink:. Może w przyszłym roku.

Tak czy siak miło tak zacząć nowy rok. I oby był lepszy niż poprzedni. Koncertowo, też mógłby przynieść coś ciekawego.
NTRP 3.5 i rośnie ;)
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Muzyka

bombonus pisze:Jak skomentujecie TOP w tym roku?

Jak dla mnie to zaskakująco dobry był :::gd::: Ja bym tylko troszkę inaczej (lub w innej kolejności) obsadził pierwszą 10. Zdecydowanie uważam, że Nirvana troszkę jest jednak za słaba na 10 miejsce. Epitafium zdecydowanie w 3, poza tym więcej piosenek Floydów w 15 i byłoby idealnie :wink: Może w przyszłym roku.

Tak czy siak miło tak zacząć nowy rok. I oby był lepszy niż poprzedni. Koncertowo, też mógłby przynieść coś ciekawego.
Mam swoją 50-100 której nie jestem w stanie usystematyzować w ten sposób że nadać wartość przesuwając coś w górę, coś w dół. Zepsułem w ten sposób moją córkę która jeszcze 3 lata temu słuchała "pokemonów" :wink: a teraz: Gary Moore, Queen, Joan Jett .......
Z filmami mam z nią tylko gorzej... ale o tym gdzie indziej. :D
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Muzyka

W TOP zaskoczył mnie Archive na piątym, utwór jest przedni, ale piąte to pomimo tego, że go bardzo lubię, jednak przesada.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Muzyka

ppeter pisze:W TOP zaskoczył mnie Archive na piątym, utwór jest przedni, ale piąte to pomimo tego, że go bardzo lubię, jednak przesada.
Też mnie zaskoczyło, takich piosenek nie potrafię porównać do mojej pięćdziesiątki. Dlatego ja uważam że do umieszczania w takich zestawieniach jak TOP Wszechczasów potrzebny jest dystans czasu aby piosenka mogła się obronić. 5 lat, 10?
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Muzyka

Tutaj kłania się to, że wybierasz z jakiegoś zestawu, tak naprawdę, żeby to był prawdziwy TOP, to każdy powinien wysłać listę ułożoną samodzielnie, a oni to zliczyć i podsumowanie opublikować na sam koniec.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Muzyka

Co z tego że Gary Moore był w zestawieniu jak ani jeden z dwóch klasyków muzyki nie wszedł do Top100
3x RHCP zamiast tego smutne.

Musimy poprawić w przyszłym roku ten wynik. Nie pamiętam czy była Layla? Objazdowe nieme kino?
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Muzyka

PitS pisze:Co z tego że Gary Moore był w zestawieniu jak ani jeden z dwóch klasyków muzyki nie wszedł do Top100
Ja z bólem serca wykreśliłem go ze wstępnej listy, bo inne utwory lubię bardziej.
PitS pisze:Musimy poprawić w przyszłym roku ten wynik. Nie pamiętam czy była Layla? Objazdowe nieme kino?
Layli Claptona nie było w nominacjach, szukałem.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
WarriorsOfAden
Weteran
Weteran
Posty: 1795
Rejestracja: 31 lip 2009, 18:56
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Muzyka

Kiedyś wrzucałem tutaj parę kawałków pewnego nastolatka (jeszcze wtedy).

Najnowsze dzieło. http://www.youtube.com/watch?v=Lut_Xy01AvM

Co z tego, skoro to i tak chłam pokroju Justyny Bieber jest światową sensacją.
ObrazekOrganix 8
NTRP 3.0
"Whatever doesn't kill you, simply makes you stranger"

"Szaleństwo i długie piesze spacery to okno z najrozleglejszym widokiem na ludzką naturę"
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: Muzyka

Nie wiem , słucha ktoś tu może rapu ? Ja co prawda niezbyt dużo ale chciałbym pokazać Wam jedną piosenkę tego pierwszego.
Mianowicie jest to Ghetto Gospel , piosenkę możecie znaleźć tu : Klik!.
Tytuł można tłumaczyć jako "Ewangelia Getta".
Polecam przesłuchać.
Ostatnio zmieniony 30 sty 2013, 23:07 przez Mazzakollo, łącznie zmieniany 1 raz.
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.

Wróć do „Pogadanki & Pogaduchy”