Na jak długo powinno się zbanować Vivida?

1 miesiąc
5%
1
2 miesiące
5%
1
3 miesiące
5%
1
6 miesięcy
5%
1
12 miesięcy
Brak głosów
0
dłużej
16%
3
wcale
63%
12
 
Liczba głosów: 19
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Wybryki Vivida

hohvar pisze: 10 lut 2021, 13:42 Jeśli alternatywa jest taka, że albo duży ruch generowany bzdurami i trollingiem, albo minimalny ruch o dużym udziale sensu, to ja wybieram drugą opcję.
Niestety tu nie wszystko jest takie czarno-białe. Poza tym, przeze mnie również nie rozumianym i nie aprobowanym, najazdem na Igę i szlema-nie-szlema, Vivid to akurat osoba, która wniosła na to forum najwięcej tenisowo merytorycznego kontentu.

Z reguły, jeżeli z czymś się totalnie nie zgadzam pod kątem merytorycznym, to wchodzę w dyskusję. Jeżeli natomiast chodzi o światopogląd, wolę przemilczeć, bo każdy ma prawo mieć własne zdanie. Co do tego pierwszego, z Vividem w tematach tenisowych rzadko kiedy mogę polemizować, ponieważ z reguły zdanie mamy podobne. Wszelkie tematy poboczne wolę ignorować, jeżeli mam inne zdanie, niż robić gównoburze. Chociaż oczywiście nie przeszkadza mi to w subtelnym wbiciu szpileczki od czasu do czasu. ;)
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Wybryki Vivida

rafbat pisze: 10 lut 2021, 13:45
hohvar pisze: 10 lut 2021, 13:42 Jeśli alternatywa jest taka, że albo duży ruch generowany bzdurami i trollingiem, albo minimalny ruch o dużym udziale sensu, to ja wybieram drugą opcję.
Niestety tu nie wszystko jest takie czarno-białe. Poza tym, przeze mnie również nie rozumianym i nie aprobowanym, najazdem na Igę i szlema-nie-szlema, Vivid to akurat osoba, która wniosła na to forum najwięcej tenisowo merytorycznego kontentu.

Z reguły, jeżeli z czymś się totalnie nie zgadzam pod kątem merytorycznym, to wchodzę w dyskusję. Jeżeli natomiast chodzi o światopogląd, wolę przemilczeć, bo każdy ma prawo mieć własne zdanie. Co do tego pierwszego, z Vividem w tematach tenisowych rzadko kiedy mogę polemizować, ponieważ z reguły zdanie mamy podobne. Wszelkie tematy poboczne wolę ignorować, jeżeli mam inne zdanie, niż robić gównoburze. Chociaż oczywiście nie przeszkadza mi to w subtelnym wbiciu szpileczki od czasu do czasu. ;)
Oczywiście że nie czarno-białe :wink: . Natomiast przegięcie, które sobie sam zafundował, i argumentacja, którą się uparcie i wbrew wszystkiemu posługiwał, rzuca cień na całokształt. Co komu pasuje, wolność wyboru (na razie jeszcze....).
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Wybryki Vivida

CFA pisze: 10 mar 2021, 18:13
Dobrze wiesz, że w Paryżu się nie liczy.
Nie liczy się może dla Macierewicza. Ja mam swoją perspektywę i ona wyznacza moje postrzeganie rzeczywistości. Nudne i jałowe są te ciągłe odwołania do bredni.
CFA pisze: 10 mar 2021, 18:13
Na razie jest woda na vividowy młyn :-) - niech się kręci.
Tak, byle daleko stąd. I cicho.

To, że zawodniczka w końcu przegra jakiś mecz czy nie wygra turnieju to rzecz tak oczywista, że nie trzeba tenisowych ekspertów, żeby to wyjaśniać. Nie przypominam sobie w historii tenisa, a nawet sportu kogoś, kto by tylko wygrywał. Nawet Piotr Żyła kiedyś przegrał O_O . Masturbowanie się tym faktem na oczach innych ludzi pozostawiam bez komentarza, bo już wszystko chyba zostało napisane.
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
CFA
Orator
Orator
Posty: 645
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wybryki Vivida

hohvar pisze: 11 mar 2021, 09:28
CFA pisze: 10 mar 2021, 18:13
Dobrze wiesz, że w Paryżu się nie liczy.
Nie liczy się może dla Macierewicza. Ja mam swoją perspektywę i ona wyznacza moje postrzeganie rzeczywistości. Nudne i jałowe są te ciągłe odwołania do bredni.
Każdy ma swoją perspektywę. Zauważ, że wokół tych bredni od kilku lat toczą się dyskusje tutaj.
hohvar pisze: 11 mar 2021, 09:28
CFA pisze: 10 mar 2021, 18:13
Na razie jest woda na vividowy młyn :-) - niech się kręci.
Tak, byle daleko stąd. I cicho.
Zawsze się znajdzie ktoś, kto to skomentuje,
więc nie licz na ciszę. Ostatnio przestałem zwracać
uwagę na te wpisy, ale ten przyjęty sposób liczenia przerżnięć
mnie rozbawił do łez i skomentowałem.
I tak się będzie kręcić, bo zawsze komuś, coś...
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: Wybryki Vivida

Vivid pisze: 10 mar 2021, 20:59
No nie wykopyrtnęła się, ona się wręcz wyp...liła :lol: :lol: :lol:
Czy są tu jacyś moderatorzy? Czy jesteśmy na poziomie rynsztoku?
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Wybryki Vivida

CFA pisze: 11 mar 2021, 09:53

Każdy ma swoją perspektywę. Zauważ, że wokół tych bredni od kilku lat toczą się dyskusje tutaj.
hohvar pisze: 11 mar 2021, 09:28
CFA pisze: 10 mar 2021, 18:13
Na razie jest woda na vividowy młyn :-) - niech się kręci.
Tak, byle daleko stąd. I cicho.
Zawsze się znajdzie ktoś, kto to skomentuje,
więc nie licz na ciszę. Ostatnio przestałem zwracać
uwagę na te wpisy, ale ten przyjęty sposób liczenia przerżnięć
mnie rozbawił do łez i skomentowałem.
I tak się będzie kręcić, bo zawsze komuś, coś...
Oczywiście, trudno nie zauważyć :] .
Jednak Ty z kolei zauważ, że karmienie trolla polega na tym, że wciąż ktoś się odnosi do jego prowokacji. Tym on żyje. Dopóki będą odwołania do przerżnięć itp. sformułowań, dopóty troll będzie dostawał pokarm. Jedynym sposobem jest totalna zlewka, ignorowanie, niepodnoszenie poprzez cytowania, nieużywanie tych jego sformułowań itp. działania obronne. Troll to nie perpetuum mobile, sam się nie wykarmi, potrzebuje reagującej publiki. To nie tylko moje uwagi (jako teoretyka :angel: i praktyka rotfl ), tak radzą wszelkie opracowania dotyczące trollingu i flame`u.
Oczywiście to są sposoby miękkie. Twardym jest zbanowanie trolla po jego wykryciu, ale na tym forum jest tradycja raczej liberalna w tym zakresie, a Wiadomo Kto jest na tyle z nią obeznany i inteligentny, że z tego korzysta i robi wszystko, by utrzytmywać się w wyznaczonych granicach.
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: Wybryki Vivida

hohvar, popieram w całej rozciągłości. Ta część społeczności forum, której zależy na transparentności, kulturze i atmosferze sprzyjającej aktywności tutaj, powinna bombardować administratorów i moderatorów prośbami o ban za pernamentne chamskie odzywki. Ignorować, nie karmić i nie cytować. Ignor -> no bullshit zone. ;)

Świątek teraz zjechała do kraju na jak potrzebną przerwę (po 3 miesiącach na walizkach!) oraz regenerację przede wszystkim psychiczną. Ciekawy może być jej występ na Miami Open jako etap dostosowywania swojej gry na hardzie.
8:7 40:15
CFA
Orator
Orator
Posty: 645
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wybryki Vivida

hohvar pisze: 12 mar 2021, 13:21
CFA pisze: 11 mar 2021, 09:53

Każdy ma swoją perspektywę. Zauważ, że wokół tych bredni od kilku lat toczą się dyskusje tutaj.
hohvar pisze: 11 mar 2021, 09:28
CFA pisze: 10 mar 2021, 18:13
Na razie jest woda na vividowy młyn :-) - niech się kręci.
Tak, byle daleko stąd. I cicho.
Zawsze się znajdzie ktoś, kto to skomentuje,
więc nie licz na ciszę. Ostatnio przestałem zwracać
uwagę na te wpisy, ale ten przyjęty sposób liczenia przerżnięć
mnie rozbawił do łez i skomentowałem.
I tak się będzie kręcić, bo zawsze komuś, coś...
Oczywiście, trudno nie zauważyć :] .
Jednak Ty z kolei zauważ, że karmienie trolla polega na tym, że wciąż ktoś się odnosi do jego prowokacji. Tym on żyje. Dopóki będą odwołania do przerżnięć itp. sformułowań, dopóty troll będzie dostawał pokarm. Jedynym sposobem jest totalna zlewka, ignorowanie, niepodnoszenie poprzez cytowania, nieużywanie tych jego sformułowań itp. działania obronne. Troll to nie perpetuum mobile, sam się nie wykarmi, potrzebuje reagującej publiki. To nie tylko moje uwagi (jako teoretyka :angel: i praktyka rotfl ), tak radzą wszelkie opracowania dotyczące trollingu i flame`u.
Oczywiście to są sposoby miękkie. Twardym jest zbanowanie trolla po jego wykryciu, ale na tym forum jest tradycja raczej liberalna w tym zakresie, a Wiadomo Kto jest na tyle z nią obeznany i inteligentny, że z tego korzysta i robi wszystko, by utrzytmywać się w wyznaczonych granicach.
Tyle teoria (w Usenecie 20-25 lat temu tak samo było). W praktyce zawsze troll odniesie się do innego czy zupełnie nowego tematu, gdzie zostanie "podniesiony" i wtedy wtrąci swoje trzy grosze. Mimo wszystkich bolączek związanych z koegzystencją z nim na forum uważam, że niektóre wątki bez niego były by zupełnie martwe. Zakładam, że uczestnicy forum to osoby inteligentne, które potrafią oddzielić ten minimalny rzeczowy udział trolla w dyskusji od promocji i obwieszczania swojej głupoty w jego wykonaniu.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Wybryki Vivida

wwojtek pisze: 12 mar 2021, 13:50 hohvar, popieram w całej rozciągłości. Ta część społeczności forum, której zależy na transparentności, kulturze i atmosferze sprzyjającej aktywności tutaj, powinna bombardować administratorów i moderatorów prośbami o ban za pernamentne chamskie odzywki.
Myślę, że adekwatnym do sytuacji byłby ban do czasu kiedy Iga wygra kolejnego WS :D
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Wybryki Vivida

TomPL pisze: 12 mar 2021, 14:19
wwojtek pisze: 12 mar 2021, 13:50 hohvar, popieram w całej rozciągłości. Ta część społeczności forum, której zależy na transparentności, kulturze i atmosferze sprzyjającej aktywności tutaj, powinna bombardować administratorów i moderatorów prośbami o ban za pernamentne chamskie odzywki.
Myślę, że adekwatnym do sytuacji byłby ban do czasu kiedy Iga wygra kolejnego WS :D
rotfl Tylko czy wtedy kibicować Idze w szlemie...? :::hmm:::
rotfl
CFA pisze: 12 mar 2021, 14:17
Tyle teoria (w Usenecie 20-25 lat temu tak samo było).
Jasne, w tym zakresie jesteśmy na poziomie starego dobrego useneta :wink:
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Wybryki Vivida

Odbierdolta się od Wiwida.

Nie chcecie czytać - wyciszcie.

Cenzurze i cancel culture - NIE.
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Wybryki Vivida

Marcin_L pisze: 12 mar 2021, 19:59 Odbierdolta się od Wiwida.

Nie chcecie czytać - wyciszcie.

Cenzurze i cancel culture - NIE.
Dlaczego chcesz ograniczyć czyjeś działania na forum? Czy to nie cenzura? Ach nie, to tylko cenzura cenzury.... O_O :wink:
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Wybryki Vivida

hohvar pisze: 13 mar 2021, 10:37
Marcin_L pisze: 12 mar 2021, 19:59 Odbierdolta się od Wiwida.

Nie chcecie czytać - wyciszcie.

Cenzurze i cancel culture - NIE.
Dlaczego chcesz ograniczyć czyjeś działania na forum? Czy to nie cenzura? Ach nie, to tylko cenzura cenzury.... O_O :wink:
Użytkownik sam sobie wybiera czego nie chce widzieć, więc jaki tu związek z cenzurą?
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Wybryki Vivida

wyczesany pisze: 13 mar 2021, 11:55
hohvar pisze: 13 mar 2021, 10:37
Marcin_L pisze: 12 mar 2021, 19:59 Odbierdolta się od Wiwida.

Nie chcecie czytać - wyciszcie.

Cenzurze i cancel culture - NIE.
Dlaczego chcesz ograniczyć czyjeś działania na forum? Czy to nie cenzura? Ach nie, to tylko cenzura cenzury.... O_O :wink:
Użytkownik sam sobie wybiera czego nie chce widzieć, więc jaki tu związek z cenzurą?
Skoro rzekomą "cenzurą" jest samo sugerowanie innym, co mają robić, a czego nie, to.... sam sobie odpowiedz.
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Wybryki Vivida

hohvar pisze: 13 mar 2021, 12:09
wyczesany pisze: 13 mar 2021, 11:55
hohvar pisze: 13 mar 2021, 10:37
Marcin_L pisze: 12 mar 2021, 19:59 Odbierdolta się od Wiwida.

Nie chcecie czytać - wyciszcie.

Cenzurze i cancel culture - NIE.
Dlaczego chcesz ograniczyć czyjeś działania na forum? Czy to nie cenzura? Ach nie, to tylko cenzura cenzury.... O_O :wink:
Użytkownik sam sobie wybiera czego nie chce widzieć, więc jaki tu związek z cenzurą?
Skoro rzekomą "cenzurą" jest samo sugerowanie innym, co mają robić, a czego nie, to....
Gdzie jest coś takiego? Z posta Marcina wnioskuję, że jest przeciwny odgórnemu banowaniu (cenzurze) i tyle, a jeśli nie chcesz czytać czyichś postów to możesz taką osobę wyciszyć. Nie wiem gdzie tu widzisz cenzurę. O_O W mojej ocenie to jej przeciwieństwo.
hohvar pisze: 13 mar 2021, 12:09sam sobie odpowiedz.
Nie umiem. :(
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Wybryki Vivida

Nie wiem, co tu wyjaśniać w moim poście, ale Wyczes prawidłowo wykłada, o co mi chodziło :).
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Wybryki Vivida

No dobra, to odpowiem. :wink:

Jeśli przez cenzurę rozumieć tylko banowanie i tylko o to Marcinowi chodziło, to jestem też tego samego zdania :::%%%::: . Ale dowcipnie ( :idioticus:) rozciągnąłem to również na sytuację, w której ktoś pisze komuś inemu, o czym może lub nie może pisać. Marcin napisał, żeby coś tam się od... od kogoś. Uznałem to za ograniczanie wolności wypowiedzi :] Czyli cenzurę.
Ufff. :rolleyes:
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Wybryki Vivida

Banowanie to nie cenzura, to kara!
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Wybryki Vivida

Gary pisze: 15 mar 2021, 10:36 No ja też nie wyskakuję raczej do Vivida z pianą, a jedynie czasem polemizuję z niespójnościami i brakiem logiki, ale to na ile czas mi pozwala.

Co do banowania, to o ile ktoś nie wyzywa innych, jestem wrogiem takich kroków i uważam je za cenzurę. Kiedyś przeczytałem ciekawe hasło, wg którego staram się postępować: "Nienawidzę twoich poglądów, ale będę walczył, żebyś mógł je głosić."
Wyzywanie/obrażanie to nie wszystko, na wielu forach dostaje się bana także za pisanie głupot, za pisanie nie na temat lub uporczywe zaśmiecanie forum. Vivid robi to tutaj i w wielu innych wątkach...
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Wybryki Vivida

Banowanie za pisanie głupot to dla mnie właśnie cenzura i jestem jej przeciw, a gdyby jednak miała mieć tu miejsce, to nie skończyłoby się na Vividzie, a gdybym to ja miał decydować, to wręcz nie od niego bym zaczynał. :]
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"

Wróć do „Pogadanki & Pogaduchy”