Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Lockdown

Filmu nie oglądałem.
Ale tak z ciekawości poszukałem statystyk. Generalnie tygodniowa liczba zgonów w Polsce w latach 2017-2020 mieści się w przedziale ok.7100-7900. W tygodniach "grypowych"potrafi skoczyć do 8500, z pojedynczymi wybiciami do 9000-10000 w okresie styczeń-marzec.

2020 też nie odbiega od tego. Aż do tygodnia 41. I tak:
41 - 9072
42 - 10083
43- 12137
44 - 14115
Tydzień 44 to początek listopada. Biorąc pod uwagę to co się dzieje kolejne 3 tygodnie to pewnie liczby powyżej 15.000, ale oficjalnych danych jeszcze nie ma.
Wspomniane tygodnie w poprzednich latach nie wyskakiwały powyżej 8000

I - uwaga - teraz teza. Bezpośredni wpływ Covid na te liczby może być lekceważony. Ale fakt, że Covid doprowadził do upadku służbę zdrowia, a w konsekwencji podbił te smutne statystyki - już na pewno nie.
Leży kardiologia, geriatria, neurologia (udary czekające pod szpitalem kilka godzin, przypadek z mojej rodziny),kompletnie leży profilaktyka nowotworów (bez szans na szybkie rozpoznanie) etc.

Źródło liczb:
https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/ ... ,39,2.html
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Lockdown

hokej pisze: 27 lis 2020, 14:55 Filmu nie oglądałem.
Ale tak z ciekawości poszukałem statystyk. Generalnie tygodniowa liczba zgonów w Polsce w latach 2017-2020 mieści się w przedziale ok.7100-7900. W tygodniach "grypowych"potrafi skoczyć do 8500, z pojedynczymi wybiciami do 9000-10000 w okresie styczeń-marzec.
Obecnie dane GUSu siegają do 44 tygodnia, jak sam napisałeś jest to początek listopada (4 tygodnie wstecz od dziś). Film jest z 5 listopada, więc zakładając, że autor 4 listopada zebrał materiały to najświeższymi danymi były te z okolic pierwszej połowy października. Dlatego nie widzę powodu, żeby zarzucać mu w tej kwestii dobieranie danych pod tezę, jestem też ciekawy na podstawie jakich danych zrobił to hohvar.
hokej pisze: 27 lis 2020, 14:55 I - uwaga - teraz teza. Bezpośredni wpływ Covid na te liczby może być lekceważony. Ale fakt, że Covid doprowadził do upadku służbę zdrowia
Niestety. Nie wiem tylko czy covid doprowadził do upadku, czy "jedynie" pokazał jaki jest jej stan.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Lockdown

Wywołany do tablicy odpowiadam: na podstawie doniesień medialnych, które, jak się okazało, wyprzedziły publikację oficjalnych statystyk. :wink:

Nie znał ich? Hmmm, tak, to możliwe.
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Lockdown

Czyli uważasz, że posługiwanie się oficjalnymi danymi to dobieranie ich pod tezę i mówienie nieprawdy? Poza tym sam zauważasz dane medianę "okazało się że wyprzedziły oficjalne statystyki", co sugeruje, że równie dobrze mogło się okazać inaczej. :P

Btw. Zakładając, że miałby dzisiejsze dane z 1.11 różnica w okresie styczeń - listopad '19 i '20 to coś około 4%. Hmmm... Faktycznie, nie można powiedzieć, że liczba zgonów jest taka sama. ;)
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Lockdown

Wyczes, rozumiem Twój tok rozumowania i szanuję twoje prawo do niego, ale proponuję, byśmy pozostali przy swoich zdaniach. Ja odebrałem omawiany przekaz jako perswazyjny, pod tezę. Co nie zmienia faktu, że również nie popieram zamknięcia kraju. W innym wątku o pandemii pisałem na wiosnę, że kocham Szwecję. ::der.der::
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lockdown

A jak z graniem teraz? Słyszę że korty otwarte. Czekają na zawodowców? :)
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Lockdown

logigamer pisze: 29 gru 2020, 12:10 A jak z graniem teraz? Słyszę że korty otwarte. Czekają na zawodowców? :)
Amatorzy mogą tylko przebywać w celach niesportowych - sesje foto, testowanie sprzętu, prace konserwacyjne - testowanie i wyrównanie nawierzchni, odświeżanie linii, etc.
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lockdown

Ja mam tyle rakiet, że testy to 5min na rakietę max bo 2h nie starczy na wszystkie.

Rozumiem, że wszyscy mają w d...e te kretyńskie zakazy?
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lockdown

logigamer pisze: 29 gru 2020, 13:01 Ja mam tyle rakiet, że testy to 5min na rakietę max bo 2h nie starczy na wszystkie.

Rozumiem, że wszyscy mają w d...e te kretyńskie zakazy?
Nie wiem czy wszyscy. Część ma w d...e w Warszawie, ale np. Mera zawiesiła w korty.org możliwość rezerwacji online (nie wiem czy to oznacza zupełne zawieszenie).
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Lockdown

U nas na kortach respektują licencję Polskiej Ligi Tenisa. Koszt 99 zł/rok, dostajesz pdf z potwierdzeniem, że jesteś sportowcem wyczynowym i masz prawo do gry w turniejach w pulą nagród (np. za zwycięstwo 300 zł). Tym samym legalne staje sie trenowanie przed takim turniejem. Ja np. dziś w ramach przygotowań gram sparinbg z TomemPL.

Krótko mówiąc, przeszedłem na zawodowstwo... :::yay:::
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lockdown

hohvar, czytałem o tym, ciut naciągane, ale może w państwie z dykty działać dobrze. :D
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Lockdown

logigamer pisze: 29 gru 2020, 14:26 hohvar, czytałem o tym, ciut naciągane, ale może w państwie z dykty działać dobrze. :D
Ciut naciągane, jak legalność rozporządzeń "zabraniających" uprawiania jednego z najmniej kontaktowych sportów.

Jednak zabawniejsze są ostatnie akcje z kreatywnością chociażby hotelarzy (sprzedawanie miejsc parkingowych i schowków na narty z całodobowym dostępem do apartamentu) czy pomyleniem numerów PKD przez naszych czempionów ;)
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Lockdown

logigamer pisze: 29 gru 2020, 14:26 hohvar, czytałem o tym, ciut naciągane, ale może w państwie z dykty działać dobrze. :D
Jasne, że tak, ale mam to w d... Moja liga na tej podstawie gra, to dla mnie najważniejsze.

A swoja drogą: jest jakaś prawna definicja sportu wyczynowego/zawodowego, bo ja na swojej licencji mam info, że spełniam kryteria w myśl interpretacji jakichs przepisów europejskich :wink:
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Lockdown

hohvar pisze: 29 gru 2020, 15:24 A swoja drogą: jest jakaś prawna definicja sportu wyczynowego/zawodowego, bo ja na swojej licencji mam info, że spełniam kryteria w myśl interpretacji jakichs przepisów europejskich :wink:
Jest, przytoczył ją PZT w ostatnim komunikacie:
Definiując poszczególne pojęcia wskazane powyżej, pragniemy przypomnieć, że:
sport zawodowy oznacza uprawianie sportu w taki sposób, w jaki świadczy się pracę lub usługi za wynagrodzeniem, bez względu na to, czy pomiędzy sportowcem zawodowym a odpowiednią organizacją sportową istnieje formalna umowa o pracę czy też nie, w przypadku, gdy wynagrodzenie przekracza koszty uczestnictwa i stanowi znaczącą część dochodów dla sportowca. Koszty podróży i zakwaterowania związane z uczestnictwem w zawodach sportowych nie są uważane za wynagrodzenie dla celów definicji sportu zawodowego. Powyższa definicja sportu zawodowego ma charakter legalny i została wprowadzona przepisami prawa Unii Europejskiej***, na które powołuje się Rozporządzenie wprowadzające Kwarantannę Narodową, zawodnicy pobierający stypendium sportowe to zawodnicy, którzy otrzymują stypendium wyłącznie w rozumieniu ustawy o sporcie.

Ustawa o sporcie szczegółowo określa tryb i podmioty uprawnione do udzielania tego typu stypendium;
liga zawodowa oznacza ligę utworzoną przez polski związek sportowy. W przypadku sportu jakim jest tenis oznacza to zatem wyłącznie Polski Związek Tenisowy i żaden inny podmiot, bez względu na nazwę jaką nadaje takiej lidze, nie jest uprawniony do tworzenia ligi zawodowej w rozumieniu ustawy o sporcie (art. 15 ust. 1 ustawy o sporcie).
Jako Polski Związek Tenisowy w pełni rozumiemy, że w odczuciu części środowiska tenisowego wprowadzone ograniczenia są znaczące i niesprawiedliwe, zwłaszcza przy uwzględnieniu, że nie ma on charakteru sportu kontaktowego. Z drugiej strony rozumiemy także nadrzędny cel, jaki wynikał z wprowadzenia takich a nie innych restrykcji. Wiąże się on z ochroną życia i zdrowia ludzkiego, o które wspólnie możemy zadbać stosując się do obowiązujących przepisów a tym samym ograniczając rozwój epidemii. Szanując obowiązujący porządek prawny stoimy na stanowisku, że bez względu na to czy z wprowadzonymi restrykacjami się zgadzamy czy też nie, należy się do nich stosować. Liczymy na to, że dzięki wspólnemu wysiłkowi już niedługo będziemy mogli ponownie spotkać się na kortach tenisowych.
Zgodnie z powyższym, trenować mogą tylko zawodnicy posiadający licencję PZT. Inne licencje w teorii nie są honorowane. To jest jedna wielka komedia ;)
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Lockdown

Uwielbiam polską kreatywność. Udanych gier sparingów, treningów i zawodów. :D
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Lockdown

Grałem dzisiaj sparing z zawodowcem 😎
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Lockdown

Ale że sam jesteś to już się nie pochwalisz...

Nie zapomnijcie zaktualizować NTRP. :D
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Lockdown

Dodałem do mojej działalności gospodarczej działalność zawodowego sportowca - PKD 93.19.Z. Jutro trenuję jako zawodowiec.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Lockdown

wyczesany pisze: 29 gru 2020, 21:13 Ale że sam jesteś to już się nie pochwalisz...
Ja nie mam licencji :(
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Lockdown

Marcin_L pisze: 29 gru 2020, 21:33 Dodałem do mojej działalności gospodarczej działalność zawodowego sportowca - PKD 93.19.Z. Jutro trenuję jako zawodowiec.
Pamiętaj, że ja w PKD mam naprawę sprzętu, jakbyś potrzebował zawodowego (to powinno być słowem roku 2020) serwisu rakiet to zapraszam. :8):
Prezes fanklubu Staśka :D

Wróć do „Pogadanki & Pogaduchy”