Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Chip tuning, race-chip'y, power box'y itd.

U nas jeszcze długo nie pofikają z ekologią. Kierowcy to potęga wyborcza :P, myślę, że jednak w tym przypadku suweren by się na tyle wkurzył, że by rozliczył przy urnie kogo trzeba. ;)

A co do dynamiki - moment obrotowy ;) Diesle mają je zdecydowanie wyższe i dlatego przy niby małej liczbie koników auto i tak się zbiera.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Chip tuning, race-chip'y, power box'y itd.

I dlatego hybryda ma sens. Nie doceniałem wcześniej, ale uwierz mi, ponad 500KM wolnossące wymięka dynamicznie w konfrontacji z 400 wspomaganymi elektryką. Mowa o przyspieszeniu dla prędkości powyżej 200km/h.

Ale odbiegamy od tematu. ;-)
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Chip tuning, race-chip'y, power box'y itd.

hokej pisze:Mowa o przyspieszeniu dla prędkości powyżej 200km/h.
Zapomniałeś dodać, że na niemieckiej autostradzie. ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Chip tuning, race-chip'y, power box'y itd.

Oni tam pod Wrocławiem to mają poniemiecką. ;D
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Chip tuning, race-chip'y, power box'y itd.

hokej pisze:I dlatego hybryda ma sens. Nie doceniałem wcześniej, ale uwierz mi, ponad 500KM wolnossące wymięka dynamicznie w konfrontacji z 400 wspomaganymi elektryką. Mowa o przyspieszeniu dla prędkości powyżej 200km/h.
Wiem o czym piszesz. Ale w moim przypadku hybryda (typu Prius itp.) nie ma sensu. W ruchu typowo miejskim gdzie ona faktycznie zyskuje jeżdżę bardzo mało. W moim przypadku byłoby to tylko wożenie dodatkowego bagażu w postaci baterii. :( Dlatego czekam na prawdziwego elektryka, gdzie można powiedzieć pojęcie maksymalnego momentu nie istnieje i przyśpiesza w zasadzie w każdym zakresie tak samo. A dopóki nie pojawi się coś o sensownym zasięgu i czasie doładowania to zdecydowałem się na tak znienawidzonego ostatnio ropniaka i na razie jest mi z tym dobrze. :) Jakby się jeszcze sam odśnieżał to byłoby super. rotfl
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Chip tuning, race-chip'y, power box'y itd.

Samoodśnieżanie jest dostępne, zwłaszcza w dieslu - ogrzewanie postojowe rzadzi i wymiata.
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Chip tuning, race-chip'y, power box'y itd.

Jeszcze lepsza opcja nazywa się garaż, ale w tej chwili mam tam za duży porządek żeby jeszcze jedną furmankę upchnąć. :(
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Chip tuning, race-chip'y, power box'y itd.

htb pisze:Jeszcze lepsza opcja nazywa się garaż, ale w tej chwili mam tam za duży porządek żeby jeszcze jedną furmankę upchnąć :(
Postojówka sprawdza się pod biurem albo na nartach :).
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Chip tuning, race-chip'y, power box'y itd.

htb pisze:
hokej pisze:I dlatego hybryda ma sens. Nie doceniałem wcześniej, ale uwierz mi, ponad 500KM wolnossące wymięka dynamicznie w konfrontacji z 400 wspomaganymi elektryką. Mowa o przyspieszeniu dla prędkości powyżej 200km/h.
Wiem o czym piszesz. Ale w moim przypadku hybryda(typu Prius itp.) nie ma sensu. W ruchu typowo miejskim gdzie ona faktycznie zyskuje jeżdżę bardzo mało. W moim przypadku byłoby to tylko wożenie dodatkowego bagażu w postaci baterii :( Dlatego czekam na prawdziwego elektryka, gdzie można powiedzieć pojęcie maksymalnego momentu nie istnieje i przyśpiesza w zasadzie w każdym zakresie tak samo. A dopóki nie pojawi się coś o sensownym zasięgu i czasie doładowania to zdecydowałem się na tak znienawidzonego ostatnio ropniaka i na razie jest mi z tym dobrze :) Jakby się jeszcze sam odśnieżał to byłoby super rotfl
:D
Co do baterii masz rację - bagażnik mam w wersji "celebryckiej", na dwie torby z zakupami plus kawa ze Starbusia. rotfl
Ale ten środek ciężkości, prowadzenie typu gokart...uwielbiam.
Inteligentnie też jest rozwiązana kwestia dołączania elektryka - można tylko na nim przejechać parę kilometrów, ale doczepia się zawsze w przypadku depnięcia w pedał gazu. To właśnie zapewnia komfort przy warunkach na trasie, w dowolnym momencie dysponujesz dodatkowymi 70KM i jakimś dużym dodatkiem momentu. Spalanie - 10l 98 przy nawet wariackiej jeździe.
Jako zdeklarowany przeciwnik kretynizmów typu "auta elektryczne są ekologiczne" doceniam właściwości napędowe tego rodzaju rozwiązania.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Chip tuning, race-chip'y, power box'y itd.

Mnie to rozwalają teksty, żeby się przesiadać na elektryki/hybrydy to poprawimy jakość powietrza w Polsce. rotfl Tylko ciekawe skąd ten prąd weźmiemy do tych elektryków. :)
Co do ekologii to mam to w d... jeśli chodzi o samochody. Akurat one trują szczątkowo. Cały transport ciężki, lotnictwo itp. robi dużo więcej złego, o hodowlach bydła nie wspominając. Ale wszyscy się przeczepili do nas malutkich. :(
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Chip tuning, race-chip'y, power box'y itd.

htb pisze:Mnie to rozwalają teksty, żeby się przesiadać na elektryki/hybrydy to poprawimy jakość powietrza w Polsce. rotfl Tylko ciekawe skąd ten prąd weźmiemy do tych elektryków. :)
Co do ekologii to mam to w d... jeśli chodzi o samochody. Akurat one trują szczątkowo. Cały transport ciężki, lotnictwo itp. robi dużo więcej złego, o hodowlach bydła nie wspominając. Ale wszyscy się przeczepili do nas malutkich. :(
Dokładnie.

I jeszcze piece domowe - po wsiach i na przedmieściach nie śmierdzi spalinami samochodowymi, tylko syfem z kominów.
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Chip tuning, race-chip'y, power box'y itd.

Zgadza się. Ale łatwiej się kierowcom osobówek do d.. dobrać. :(
Ciekawe czemu za przemysł ciężki się nie wezmą? :)
Obrazek
_____

Wróć do „Pogadanki & Pogaduchy”