Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Umowa na wykonanie usługi na działce

Mamy na działce do wykonania prace w postaci wycięcia drzewek owocowych, usunięcia korzeni z gleby, wywozu pozostałości po wcześniej wymienionych oraz wyrównania terenu.

Co prawda umowę na wykonanie ma firma przedłożyć ale wolałbym się upewnić co powinna zawierać...
Dane firmy w tym NIP, dane zleceniodawców/właścicieli działki (numery PESEL też uwzględnić?),
wylistowania wyżej wymienionych czynności, kwoty (zaznaczając, że jest to cena netto lub brutto) ale czy musi zawierać klauzule odstępstwa od wykonania umowy tudzież kar umownych w przypadku niewykonania usługi do określonego czasu?

Zastanawiam się czy nie warto zabezpieczyć się przed sytuacją w której firma wykonana tylko część z wymienionych usług, a reszty nie stwierdzając, że nie potrafią/nie opłaca im się etc. i będą chcieli jakiś procent z ustalonej kwoty, a do pozostałych czynności "szukaj se waść kogoś".

Jak to widzicie?
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Umowa na wykonanie usługi na działce

Tak czytam o tych drzewkach ...
Nie czytałem Lex Szyszko :P, zapoznaj się z tym lub dowiedz się w gminie czy tam jakiegoś zgłoszenia nie trzeba złożyć. Wydaje mi się, że tak. Bez zgłoszenia to tylko przyciąć można. Ale pewności 100% nie mam.

Co do umowy:
Określasz strony. Czyli Ty z imienia i nazwiska i np. PESEL-u - jako zleceniodawca. Zleceniobiorca -firma: nazwa, forma prawna, NIP/REGON, z siedzibą w..., reprezentowana przez... (tu sprawdź czy nie podpisuje ktoś nieuprawniony).
Nie wiem czy do takich prac nie trzeba mieć jakiejś koncesji, pozwolenia, decyzji (do prowadzenia działalności).
Żeby potem się nie okazało, że robili to jacyś partyzanci, a Ty bekniesz...
Miałem kiedyś styczność z takim co prowadzi spory skup złomu już ze 25 lat, a zero decyzji (i Marszałka i Prezydenta/Burmistrza) na prowadzenie takiej działalności. Według gościa wpis w CEiDG mu starcza... :)

Określ jasno zakres prac i termin wykonania. Możesz za każdą pozycję osobno określić cenę, wtedy nie ma problemu jak coś zawalą czy oleją.
W umowach zwyczajowo przyjmuje się ceny netto jako domyślne. Jak chcesz brutto to wyraźnie to oznacz.

Natomiast wszelkie dodatkowe klauzule i ustalenia to już względnie kwestia Twojego gustu i... zgody na to drugiej strony. :P
Jak będziesz wydziwiał to Cię pogonią. :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Umowa na wykonanie usługi na działce

Jeszcze jedno - określi czym mają ten teren wyrównać. Wyobraźnia wykonawców nie zna granic, byłoby głupio gdybyś za parę lat odkopał tam gruz albo coś jeszcze gorszego. Chyba że mają generalnie wyrównać/zniwelować teren.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Umowa na wykonanie usługi na działce

Vivid pisze:Tak czytam o tych drzewkach ...
Nie czytałem Lex Szyszko :P, zapoznaj się z tym lub dowiedz się w gminie czy tam jakiegoś zgłoszenia nie trzeba złożyć. Wydaje mi się, że tak. Bez zgłoszenia to tylko przyciąć można. Ale pewności 100% nie mam.
Parę drzewek owocowych możesz wyciąć w pień bez zgłaszania, ale i tak dla bezpieczeństwa papier z gminy jest.
Vivid pisze:Natomiast wszelkie dodatkowe klauzule i ustalenia to już względnie kwestia Twojego gustu i... zgody na to drugiej strony. :P
Jak będziesz wydziwiał to Cię pogonią. :)
Wiem, ja to bym generalnie oparł na umowach takich jak przy zamówieniach publicznych na uczelniach ale coś czuję, że jak zobaczyliby kary umowne w % za opóźnienia etc. to by się przestraszyli...
hokej pisze:Jeszcze jedno - określi czym mają ten teren wyrównać. Wyobraźnia wykonawców nie zna granic, byłoby głupio gdybyś za parę lat odkopał tam gruz albo coś jeszcze gorszego. Chyba że mają generalnie wyrównać/zniwelować teren.
To nie mój teren, a moich protoplastów. ;)
Ja akurat jestem zatwardziałym "blokersem", domki mnie nie kręcą. :P
Z tego co wiem chodzi o niwelację.
Ból zadka polega na tym, że moja wiedza w dziedzinie (oraz praktyka w przypadku pierwszego z wymienionych dalej) sprowadza się do technologii betonu (parametry, cementy, domieszki) oraz projektowania instalacji wod.-kan. (chociaż z tym to już z 7 lat nie miałem kontaktu), a nie robót budowlanych. Od początku roku mam na głowie sprawę pracy doktorskiej więc nie mam czasu/ochoty/sił/chęci na zgłębianie tematu fanaberii starszyzny plemiennej.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Umowa na wykonanie usługi na działce

El Diablo pisze:... ale coś czuję, że jak zobaczyliby kary umowne w % za opóźnienia etc. to by się przestraszyli...
Nie, oni by Cię zwyczajnie wyśmiali! rotfl A jakby nie było w nich poczucia humoru to by Cię psami poszczuli! :P
I nawet gdyby chcieli to by nie byli w stanie wskazać Ci w tym kraju firmy w tej branży, która by na coś takiego poszła. :)
W Polsce panuje od dawna taki folklor, że jest totalna awersja na wszelkie pisemne ustalenia, najlepiej "na gębę". ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Pogadanki & Pogaduchy”