Awatar użytkownika
mapi
Orator
Orator
Posty: 566
Rejestracja: 5 sty 2015, 19:38

Re: Telefony komórkowe

Tak sobie przeglądałam temat i ciekawa jestem jakież to wielkości cwaniaczków spoczywają teraz w Waszych dłoniach/kieszeniach/uchwytach w samochodach. Ustrojstwo ciągle rośnie i to o czym rozmawialiśmy kilka lat temu w chwili obecnej mogłoby robić za krasnoludki w technologicznej wersji filmu "Kingsajz". :]
Learn to love the process.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Telefony komórkowe

W kieszeni mam 3,2 cala, w samochodzie i w potrzebie 5,2 😆
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Telefony komórkowe

5,8 cala, czyli iPhone bez MAX ;)
I tak za duże ustrojstwo. :P Plusem jest to, że jest bardzo dobrze wyważony.
Mnie nawet 3,5 cala gejofona 4/4S pasowałoby nadal. A takie 4,0 cala jak w 5/5S to idealnie. Nie trawię tych obecnych desek do krojenia chleba. :/
Tylko trzeba pamiętać, że przy obecnej tzw. bezramkowości te obecne cale inaczej wyglądają jak jeszcze niedawno.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Telefony komórkowe

Motorola G8 Power - 6,36 cala. Gabaryty irytujące ale czas pracy na baterii i w mojej ocenie przystępność cenowa w stosunku do parametrów mnie przekonały.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Telefony komórkowe

Xiaomi Mi 9T Pro - prawie 6,4"; broniłem się przed tak dużym smartfonem, ale muszę przyznać, że całkiem fajnie się go na co dzień używa. Bardzo przydatny jest tryb jednej ręki, zwłaszcza jeśli ktoś, tak jak ja, lubi pisać przeciągając palec po klawiaturze (klawiatura ułożona tak, aby można było trzymać telefon w jednej ręce i komfortowo pisać).
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Telefony komórkowe

iPhone 11. Marzę o chwili, kiedy zdechnie i kupię mniejszego ajfona.

Pewnie poczekam, bo ajfony to twardy i długowieczny ludek :).
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Telefony komórkowe

Marcin_L pisze: 29 wrz 2020, 21:50 iPhone 11. Marzę o chwili, kiedy zdechnie i kupię mniejszego ajfona.

Pewnie poczekam, bo ajfony to twardy i długowieczny ludek :).
Nowe gejofony mają być zaprezentowane w październiku. Najmniejszy ma mieć 5,4 cala. To brzmi akceptowalnie.

A jak iOS 14? Jakie odczucia?
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Telefony komórkowe

Zaczynam mieć pewien dylemat ... :/
Oglądałem dziś jakieś testy Motoroli RAZR 5G. We wtorek nowe iPhone-y. Będę chciał wymienić telefon.
Motka to taki w sumie gadżet, ale mam sentyment do starego V3 RAZR, generalnie do starych V-ek Motoroli.
Do iPhone-ów się przyzwyczaiłem przez lata. Będzie zagwozdka ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Aleksev
Nowy
Nowy
Posty: 12
Rejestracja: 17 maja 2020, 13:41
Lokalizacja: Poznań

Re: Telefony komórkowe

Przede mną również zmiana telefonu. Czekam na premierę nowego iPhone’a żeby zobaczyć co zaprezentują, chociaż na dzisiaj jestem nastawiony na przecenioną 11.

Też się przyzwyczaiłem i w sumie androida nie biorę nawet pod uwagę.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Telefony komórkowe

W sumie to i tak jak co roku wszystko już wiadomo. Ale potrzebuję pomacać w salonie. Apple pewnie udostępni coś w salonach w listopadzie. W sprzedaży może i w grudniu. Covid uwalił produkcję ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Telefony komórkowe

Nowe iPhone-y pokazane. Wersja Mini bardzo ciekawa. Coś co nie jest deską do krojenia chleba. Pewnie wezmę :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Telefony komórkowe

Vivid pisze: 14 paź 2020, 20:31 Nowe iPhone-y pokazane. Wersja Mini bardzo ciekawa. Coś co nie jest deską do krojenia chleba. Pewnie wezmę :)
Warto zaznaczyć, jak Apple ładuje po raz kolejny klientów z Polski... Cena nowego iPhone'a w USA - 999 $. Cena w PL - 5199 zł. Fajny ten przelicznik.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Telefony komórkowe

rafbat pisze: 14 paź 2020, 22:38
Vivid pisze: 14 paź 2020, 20:31 Nowe iPhone-y pokazane. Wersja Mini bardzo ciekawa. Coś co nie jest deską do krojenia chleba. Pewnie wezmę :)
Warto zaznaczyć, jak Apple ładuje po raz kolejny klientów z Polski... Cena nowego iPhone'a w USA - 999 $. Cena w PL - 5199 zł. Fajny ten przelicznik.
Nie przelicza się wprost cena x kurs waluty.
999 USD to jest cena producenta (sugerowana). Dolicz podatek lokalny, koszty transportu, cło, VAT (tu już masz +23%), marża lokalna w Polsce i jeszcze drobna korekta na pokrycie ewentualnych różnic kursowych.
Oczywiście cena wyjściowa dla dystrybutora hurtowego jest znacznie niższa, ale jednak ...
W samych Stanach ceny są zróżnicowane bo zależą od tego w jakim stanie kupujesz (różne podatki stanowe).
Oczywiście w Polsce ceny ich produktów były zawsze "przestrzelone" (a my nie ZEA :P) ale nie aż tak jak niektórzy myślą ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Telefony komórkowe

Nawet wliczając VAT wychodzi zdecydowanie drożej niż w Stanach. O jakiej cenie sugerowanej mówisz, jeżeli mówimy o sprzedaży w salonach Apple? To jest przecież ujednolicone - nie biorę pod uwagę Januszy, którzy jak dla mnie, mogą i po 10 tysięcy/szt. sprzedawać. Koszty utrzymania salonów, znając życie, w Polsce też są nieco niższe niż w USA i na zachodzie Europy. Myślę, że głównym powodem tych rozbieżności jest wrzucenie Polski do jednego worka właśnie z ww. zachodnią Europą.

Btw. Nie zapominajmy o tym, że aby naładować to wspaniałe urządzenie, należy dokupić ładowarkę, której nie ma w zestawie.

Chcesz posłuchać muzyki w słuchawkach? Patrz wyżej. ;)
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Telefony komórkowe

Nie wiem jak liczysz, ale mnie się zgadza.
Wersja mini chyba 649 USD. No to mamy (przy zaokrągleniach) - VAT 23 %, cło pewnie między 6-8% (nie chce mi się sprawdzać taryfy), razem jakieś 3360 PLN. Do tego marża i korekta kursowa. U nas ma być chyba 3599 PLN. Za ile dostaje sprzedawca w hurcie na umowie partnerskiej nie wiem. Tanio nie jest, cenią się, ale jest to jednak nadal spora zniżka. Zarabia się na tym "przyzwoicie" ;)

Co do salonów. Apple nie ma salonów w Polsce. iSpot to nie salon fabryczny producenta, wbrew obiegowemu wyobrażeniu ;) To tylko licencjonowany sprzedawca.
A jeżeli chodzi o całą resztę to powiem tak - każdy decyduje sam. Nie podoba mi się - nie kupuję. Nie stać mnie - nie kupuję. Stać mnie ale uważam, że za drogo - po co mam wydawać wbrew sobie sporo jednak pieniędzy jak mogę wybrać nawet lepszą i ciut tańszą konkurencję?

Oczywiście w pełni zgadzam się z Tobą, że brak ładowarki w zestawie sprzedażowym i uzasadnianie to ekologią oraz tym, że i tak ludzie mają to kpina. Słuchawek nigdy nie używałem, ale rozumiem, że ludzie korzystają, a poza tym inni producenci je dokładają, we flagowcach nawet względnie wysokiej jakości (Akagi).
Apple od lat leci w kulki z klientami i żeruje na wręcz fanatyzmie swoich wyznawców ... :P
Ciekawe kiedy im się to utnie ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Telefony komórkowe

W punkt. Kiedy? Nie zanosi się ;)
Robiłem przymiarki do iPhone'a, kupiłem 11, używałem 2 miesiące i oddałem dziewczynie. Ona zadowolona, ja zadowolony (z Xiaomi). Normalnie win-win, gdyby nie brać pod uwagę, ile kosztował iPhone, a ile Mi 9T Pro.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Telefony komórkowe

Dziś miała być premiera sklepowa iPhone 12 Mini. O ile się nie mylę. Nie miałem czasu :(
No nic, zamówiłem w ciemno :P W piątek 13-go dostawa (ponoć).
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Telefony komórkowe

Daj znać jak wrażenia. Ciekawy model.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Telefony komórkowe

Wreszcie coś co fajnie wygląda, jest wykonane z materiałów premium, ma topowe bebechy i nie jest deską do krojenia chleba :P Trafili w punkt w moje oczekiwania :::gd::: Ciekawe jaki będzie globalny odbiór tego modelu.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Telefony komórkowe

Nowy gejofon dostarczony :) Lekki i bardzo poręczny. Pod tym kątem super. Przeniesienie konfiguracji i danych jak to u Apple, bez problemu. Natomiast jeżeli chodzi o ten niebieski kolorek to jest spoko, ale bez opadu szczęki. W porównaniu do nagrań na YT, czy fotek w necie, na żywo jest ciemniejszy.

I jakoś nie pyszczy na ładowarkę indukcyjną Samsunga :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Pogadanki & Pogaduchy”