Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Dlaczego forum umiera?

stofler pisze:Myślę, że każdy "przychodzi tu" po coś innego. Jest pewna grupa starych użytkowników, będących tu od początku świata, założycieli portalu lub jego aktywnych propagatorów. Są pasjonaci tenisa, którzy gdzieś tam grają amatorsko. Oni próbują dyskutować w wątkach stricte branżowych, często średnio ich interesuje tenis na najwyższym, światowym poziomie. Są też tacy - królowie pilotów TV i wygodnych kanap, którzy lubią ten sport oglądać, mają swojego faworyta, idola, często zaślepieni w swoją ikonę zapominają o ogólnie przyjętych normach poprawnego zachowania w polemice. Spotyka się też takich, którzy traktują życie na luzie, lubią pożartować, pośmiać się, spędzić fajnie wieczór w towarzystwie anonimowych znajomych z sieci. Przy okazji lubią tenis i właśnie dlatego trafili w to miejsce.
Ja bym się nie zastanawiał co będzie dalej. Trzeba żyć chwilą bo jutro może nas już nie być. Dopóki ludzie tu zaglądają - forum będzie istniało. Jak przestaną - przestanie istnieć.
Tyle.
W sumie dobrze powiedziane. :::gd:::
CFA
Orator
Orator
Posty: 645
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dlaczego forum umiera?

JCz pisze: Nie napawa optymizmem liczba nowych rejestracji, co by świadczyło prawdopodobnie o tym, o czym słusznie wspomnieli też poprzednicy, że skrypt obsługujący forum trąci myszką, są już fajniejsze formy aktywności w Internecie, ale na to nie poradzimy...
Witam Wszystkich, niedawno się zarejestrowałem - tzn. udało mi się zarejestrować, bo standardowo nic się nie dzieje - nawet po interwencji u admina i trzeba pukać wyżej. Być może te nieprawidłowości powodują brak nowych użytkowników. Skrypt nie ma żadnego znaczenia - dyskusje będą się toczyć tam, gdzie będą aktywni użytkownicy. Od czasu wymarcia miejsca gdzie można było podzielić się komentarzami na temat bieżących tematów z touru szukałem jakiegoś forum tematycznego, gdzie można choćby poczytać uwagi osób w jakiś sposób zainteresowanych tenisem (grający, kibice). Znalazłem się tu zatem z powodu wymarcia innego forum i od razu muszę czytać wątek z takim tytułem :-). Skoro wyszukiwarka przywiodła mnie tutaj, to znaczy, że pojawiły się bieżące komentarze a to znaczy, że nie jest tak źle na tle całego tenisowego internetu w Polsce. Nie gram już od wielu lat, ale może znowu spróbuję. Tylko oglądam, czasem też na żywo. Na razie tylko czytam i przeglądam forum. Potem coś napiszę, pewnie już na mączce.
Robinson
Orator
Orator
Posty: 674
Rejestracja: 20 lut 2013, 19:29

Re: Dlaczego forum umiera?

CFA pisze:standardowo nic się nie dzieje - nawet po interwencji u admina i trzeba pukać wyżej.
To co? Dopiero Jarosław pomógł? ;)
CFA
Orator
Orator
Posty: 645
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dlaczego forum umiera?

Robinson pisze:
CFA pisze:standardowo nic się nie dzieje - nawet po interwencji u admina i trzeba pukać wyżej.
To co? Dopiero Jarosław pomógł? ;)
Myślę, że tak daleko mail do redakcji nie sięga.
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Dlaczego forum umiera?

CFA pisze:
Robinson pisze:
CFA pisze:standardowo nic się nie dzieje - nawet po interwencji u admina i trzeba pukać wyżej.
To co? Dopiero Jarosław pomógł? ;)
Myślę, że tak daleko mail do redakcji nie sięga.
To nie tak znów daleko. :wink:
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Dlaczego forum umiera?

Przecież było hasło: Ja-ro-sław, polski tenis zbaw! :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: Dlaczego forum umiera?

Vivid pisze:Przecież było hasło: Ja-ro-sław, polski tenis zbaw! :P
Jarosław teraz przelicza kasę polskiego skarbca. Dokłada dodatkowe 500 dla biedoty. Za cztery lata będzie dalej dokładał. Ale jeszcze nikt nie wie co i ile. Czy widzisz tu jakąś wzmiankę o krajowym tenisie? Nawet nie obiecuje budowy profesjonalnych szop treningowych. rotfl
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Dlaczego forum umiera?

CFA pisze:
JCz pisze: Nie napawa optymizmem liczba nowych rejestracji, co by świadczyło prawdopodobnie o tym, o czym słusznie wspomnieli też poprzednicy, że skrypt obsługujący forum trąci myszką, są już fajniejsze formy aktywności w Internecie, ale na to nie poradzimy...
Witam Wszystkich, niedawno się zarejestrowałem - tzn. udało mi się zarejestrować, bo standardowo nic się nie dzieje - nawet po interwencji u admina i trzeba pukać wyżej. Być może te nieprawidłowości powodują brak nowych użytkowników.
No właśnie, kolejny przejaw marazmu - tym razem wśród administracji. To jak w takiej sytuacji forum ma nie umierać?
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Dlaczego forum umiera?

TomPL pisze:No właśnie, kolejny przejaw marazmu - tym razem wśród administracji. To jak w takiej sytuacji forum ma nie umierać?
Gdyby było mniej takich malkontentów jak ty, którym zawsze i wszędzie coś nie pasuje, to pewnie ciut lepiej by było ... ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
KasiaW
Nowy
Nowy
Posty: 17
Rejestracja: 8 sie 2019, 15:28

Re: Dlaczego forum umiera?

Hmm, jestem tu od niedawna, ale forum dla mnie nie wygląda na umierające, może po prostu jeszcze mogę znaleźć nowe wątki i jak przeczytam wszystko to zacznę to zauważać...
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Dlaczego forum umiera?

KasiaW pisze:Hmm, jestem tu od niedawna, ale forum dla mnie nie wygląda na umierające, może po prostu jeszcze mogę znaleźć nowe wątki i jak przeczytam wszystko to zacznę to zauważać...
Popatrz na blogi, wątki sprzętowe, etc. - kompletnie zamarły. Pisze może 5 forumowiczów.

Ruch jest tylko w kibicowskich i turniejowych.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Dlaczego forum umiera?

Marcin - userzy się zmienili. Po prostu nie grają. -:)
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Dlaczego forum umiera?

Zupełnie inaczej, trudno się połapać a jednak - forum żyje :)
Awatar użytkownika
JCz
Ostatnia Instancja
Ostatnia Instancja
Posty: 1696
Rejestracja: 2 maja 2005, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Dlaczego forum umiera?

Walka była nierówna, przeciwnik podstępny, ale jednak udało się odzyskać władzę nad forumowym skryptem. Aktualizacja była konieczna i wymuszona ze względów bezpieczeństwa. Okazało się, że najnowsza wersja języka php kłóci się z zainstalowaną wersją skryptu phpbb3, nie mówiąc już o przestarzałej skórce. Szablonów wspierających phpbb3 w wersji 3.2.8 jest naprawdę niewiele, a ten który wrzuciłem chyba jedyny kolorystycznie stonowany, więc dopóki twórca używanej przez nas wcześniej se_square nie zaktualizuje swojej skórki musimy się pogodzić ze zmianą.
Pacific X-Force 295
Redakcja Tenis NET
Sprzęt | Blog
Ulubiona tenisistka :)
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Dlaczego forum umiera?

JCz pisze: 10 gru 2019, 08:49 Walka była nierówna, przeciwnik podstępny, ale jednak udało się odzyskać władzę nad forumowym skryptem. Aktualizacja była konieczna i wymuszona ze względów bezpieczeństwa. Okazało się, że najnowsza wersja języka php kłóci się z zainstalowaną wersją skryptu phpbb3, nie mówiąc już o przestarzałej skórce. Szablonów wspierających phpbb3 w wersji 3.2.8 jest naprawdę niewiele, a ten który wrzuciłem chyba jedyny kolorystycznie stonowany, więc dopóki twórca używanej przez nas wcześniej se_square nie zaktualizuje swojej skórki musimy się pogodzić ze zmianą.
Jest szansa ma moduł lajków lub punktów reputacji?
Awatar użytkownika
JCz
Ostatnia Instancja
Ostatnia Instancja
Posty: 1696
Rejestracja: 2 maja 2005, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Dlaczego forum umiera?

Nauczony doświadczeniem z tej i poprzednich aktualizacji poprzestanę na standardowej wersji forum - im więcej udziwnień tym więcej może się sypnąć. Cały wczorajszy wieczór, skończyłem bodajże przed 2. w nocy, zajęło mi szukanie przyczyny problemu który nie powinien teoretycznie wystąpić. Instalacja przeprowadzona krok po kroku według instrukcji, a zamiast forum strona z błędem. Na polskich stronach praktycznie brak wsparcia, administratorzy serwerów o ile Wordpressa zaczęli już trochę kumać, tak forum phpbb3 raczej czarna magia. Tutaj po wielogodzinnej batalii banalna okazała się sprawa, wystarczyło jedną literkę"i" dodać w odpowiednim miejscu pliku konfiguracyjnego. Kurczę, tylko skąd normalny człowiek miał o tym wiedzieć?
Pacific X-Force 295
Redakcja Tenis NET
Sprzęt | Blog
Ulubiona tenisistka :)
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Dlaczego forum umiera?

Lajki i reputacje to sobie można na fejsie ćwiczyć! Tutaj zbędne.
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Dlaczego forum umiera?

TomPL pisze: 10 gru 2019, 14:49 Lajki i reputacje to sobie można na fejsie ćwiczyć! Tutaj zbędne.
Nie wiesz, jak to hula na innych forach i się wymądrzasz :P.

Lajki to drobiazg, ale reputacja ludzi motywuje do zamieszczania jakościowego wkładu i do aktywności.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Dlaczego forum umiera?

Marcin_L pisze: 10 gru 2019, 19:07 Lajki to drobiazg, ale reputacja ludzi motywuje do zamieszczania jakościowego wkładu i do aktywności.
rotfl rotfl rotfl
Mnie jakoś nie zmotywuje :P
Raczej odwrotnie, zmotywuje do zintensyfikowania destrukcjo-prowokacji. Czy tego chcesz? ;)
Biedny i niewinny niczemu TomPL nawet sobie nie wyobraża kim może zostać jeszcze obwołany :twisted: .
I to będzie Twoja wina Marcin :::yay::: rotfl

Ten "lejaut" jest koszmarny! :::bd:: "Lejaut"? Chyba - wylać to na aut :twisted:
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Dlaczego forum umiera?

Reputacja Vivida jest ustalona i nic jej nie pomoże, nawet tysiąc lajków :twisted:
Co do layout'u to strasznie bije po oczach ta ogromna ilość bieli a mój monitor w pracy teraz po wejściu na forum zakłóca wszelkie radioodbiorniki w promieniu kilku metrów...

Wróć do „Pogadanki & Pogaduchy”