Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Dlaczego forum umiera?

Vivid pisze: 21 mar 2020, 07:09 Ale co ma wspólnego z tenisem darcie łacha z Jakuboto? :)
To jest osobna dyscyplina :D .
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 782
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Dlaczego forum umiera?

Widać gołym okiem, że nie dzieje się tu za wiele. Wszyscy mają w d...e, "poprawni" użytkownicy czekają na komentarze innych - by w razie "potrzeby" zaraz skrytykować jednego czy drugiego, a najlepiej nazwać go trollem. I co zyskują? Powoli staczają się w bezmiar własnej bezradności kierowanej osobistą ignorancją. Jak ja to lubię! Najpierw spierdo***, żeby potem schować głowę w piasek i klaskać zębami w żenującym skowycie marnych puchów współczesnej pseudo inteligencji. A przecież rozwiązanie problemu jest takie proste. Po jego wdrożeniu wszyscy wrócą i rozwiną swoje emocjonalne "żale".

A oto niezbędne zmiany, które należy wprowadzić dla ratowania forum:
- wyrzucić do kosza "instytucję" bana - jesteśmy dorośli i nikt nie jest anonimowy;
- wprowadzić tutaj atmosferę luzu - tak by użytkownik nie bał się napisać kilku ostrzejszych słów;
- nie reagować na malkontenckie wpisy szkodników tego forum, którzy z racji swojego charakteru lub nawarstwionych w psychice problemów życia codziennego wchodzą tutaj tylko po to by oburzyć się na odważne wpisy innych, topiąc w ten sposób swoje wyhodowane przez lata kompleksy.

Forum musi być barwne. Jeśli nie jest, umiera - bo przestaje być interesujące. Ludzie mają coraz mniej czasu i każda wolna chwila spożytkowana jest na aktywność dającą przyjemność. Pozostawiam do refleksji.
Pamiętam użytkowników sprzed kilku lat, którzy ciekawie tutaj pisali. Domyślam się też dlaczego ich tu już nie ma. Odeszli właśnie dlatego, że poczuli się tutaj niepewnie, jakby nie u siebie. Obserwowali każdy pseudo wybryk użytkownika, który miał coś do powiedzenia, jednak za parę dni już go nie było. Wtedy zadawali pytania pozostające do dziś bez odpowiedzi - dlaczego tak musi być?

Kiedyś gdzieś przeczytałem - "człowiek myślący nigdy nie będzie głupi, nawet gdy czasem się pomyli".
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Dlaczego forum umiera?

wyczesany pisze: 30 gru 2014, 13:15 Wczoraj na forum portalu Optyczne.pl przeczytałem bardzo fajną analizę "życia forum".
SPOILER:
I tak to wygląda też w moich oczach, jednym (nowym) często nie chce się szukać, drugim (starym bywalcom) nie chce się pisać tego samego po raz setny, obie strony rozumiem.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dlaczego forum umiera?

ED,
to trafna diagnoza, jeżeli chodzi o optyczne.pl czy tenis.net.pl.
Jednak nie wszędzie tak jest.
Udzielam się aktywnie na kilku innych forach poświęconych np: lotnictwu (min. PPRuNe, il2forum), modelarstwu (np. ARC, PWM, ModelWork) czy Subaru. Wszystkie fora żyją, mimo ostrej konkurencji FB. Ekipa moderatorska jest tam też niezmienna od lat. A fora tętnią życiem, sporo ludzi ciągle przybywa mimo że fora istnieją dłużej niż tenis.net.pl. To jest jest jedyne forum gdzie w miarę regularnie zaglądam a gdzie prawie nic ciekawego się nie dzieje, nawet mimo wzrostu zainteresowania tenisem.
Nie wiem czemu tak jest ale mam swoje przypuszczenia. Na pewno ani stary silnik forum (trudno umieścić zdjęcie czy filmik) ani podejście "starej gwardii" nie pomaga.
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dlaczego forum umiera?

ESP pisze: 10 paź 2021, 19:17 ED,
to trafna diagnoza, jeżeli chodzi o optyczne.pl czy tenis.net.pl.
Jednak nie wszędzie tak jest.
Udzielam się aktywnie na kilku innych forach poświęconych np: lotnictwu (min. PPRuNe, il2forum), modelarstwu (np. ARC, PWM, ModelWork) czy Subaru. Wszystkie fora żyją, mimo ostrej konkurencji FB. Ekipa moderatorska jest tam też niezmienna od lat. A fora tętnią życiem, sporo ludzi ciągle przybywa mimo że fora istnieją dłużej niż tenis.net.pl. To jest jest jedyne forum gdzie w miarę regularnie zaglądam a gdzie prawie nic ciekawego się nie dzieje, nawet mimo wzrostu zainteresowania tenisem.
Nie wiem czemu tak jest ale mam swoje przypuszczenia. Na pewno ani stary silnik forum (trudno umieścić zdjęcie czy filmik) ani podejście "starej gwardii" nie pomaga.
To forum jest tenisowe, a z definicji tenis nie jest sportem w którym nowości pojawiają się tak często jak w branży IT, czy wymienionym przez ciebie modelarstwie, lotnictwie, czy samochodach.
Z cały szacunkiem, ale wypuszczenie kolejnej serii rakiet, które dla mnie praktycznie niczym specjalnym się nie różnią od tych sprzed 10 lat (poza kolorystyką) wnosi za mało "świeżości" żeby się tym pasjonować (z wyłączeniem osób, które interesują się rakietami jako takimi)

Ja kiedyś dołączyłem do forum, jak zacząłem pierwszy raz w życiu na poważnie myśleć o postępach w tenisie: zacząłem trenować, regularnie grać, więc chciałem się również dokształcić w teorii, zdobyć jak najwięcej informacji i to było idealne miejsce. Jak poznałem forumowiczów i przyjechałem na kilka turniejów, spodobało mi się jeszcze bardziej. Czułem się częścią fajnego projektu.

Niestety to pewnym czasie zaglądanie / pisanie tu czegokolwiek stawało się coraz bardziej żmudne: większość tematów które chciałem poznać poznałem, "zdoktoryzowałem" się z tego co mi było potrzebne, turnieje forumowiczów były coraz bardziej problematyczne, a z meczy w TV oglądam teraz praktycznie tylko fazy finałowe Szlemów i czasem jakiś 1000, więc też ciężko się na te tematy wypowiadać.

Konkludując, dokładnie jak ED przytoczył, formuła tego forum się dla mnie wyczerpała (co nie zmienia faktu, że mam do niego ogromny sentyment i chętnie, choć sporadycznie czytam! )
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Dlaczego forum umiera?

U mnie podobnie.
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dlaczego forum umiera?

Trzeba chyba kolejnego TF'a zorganizować. Tylko pytanie czy jest to w ogóle realne czy byłoby jakiekolwiek zainteresowanie.
A przy okazji czy tylko mi w nieprzeczytanych pojawiają się uparcie dwa wątki o Osace wywalone do kosza ?
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Dlaczego forum umiera?

htb pisze: 12 paź 2021, 11:06 Trzeba chyba kolejnego TF'a zorganizować. Tylko pytanie czy jest to w ogóle realne czy byłoby jakiekolwiek zainteresowanie.
A przy okazji czy tylko mi w nieprzeczytanych pojawiają się uparcie dwa wątki o Osace wywalone do kosza ?
1. Chętnie.

2. Też mnie to irytuje ;)
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Dlaczego forum umiera?

rafbat pisze: 12 paź 2021, 11:26
htb pisze: 12 paź 2021, 11:06 Trzeba chyba kolejnego TF'a zorganizować. Tylko pytanie czy jest to w ogóle realne czy byłoby jakiekolwiek zainteresowanie.
A przy okazji czy tylko mi w nieprzeczytanych pojawiają się uparcie dwa wątki o Osace wywalone do kosza ?
1. Chętnie.

2. Też mnie to irytuje ;)
Ad 2.: Mnie się nie pokazuje - wejdz na nieprzeczytane posty i wybierz opcję Oznacz wszystkie jako przeczytane.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 782
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Dlaczego forum umiera?

widget pisze: 12 paź 2021, 09:51 Konkludując, dokładnie jak ED przytoczył, formuła tego forum się dla mnie wyczerpała (co nie zmienia faktu, że mam do niego ogromny sentyment i chętnie, choć sporadycznie czytam! )
Mi się wydaje, że nie. Nie wyczerpała. Oczywiście dla niektórych być może jest to już miejsce nudne. Nikt nikogo na siłę tu nie przyciągnie. Ale nie o to chodzi. Tutaj potrzebny jest jakiś impuls, który powinien pójść ze strony moderatorów. Powinien to być wyraźny sygnał, że następują jakieś zmiany. Nie będę znowu się wymądrzał i krytykował co niektórych bo to już teraz nie ma sensu. Poza tym obserwujemy jakiś zastój zmagań na najwyższym poziomie. Wielka trójka śpi, nie wiadomo co będzie dalej, a to właśnie dyskusje na tematy związane z ich aktywnością przyciągały najwięcej czytelników i aktywnych uczestników.
No i dlaczego Vivida nie ma? :::hmm:::
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Dlaczego forum umiera?

Derler pisze: 13 paź 2021, 21:11
No i dlaczego Vivida nie ma? :::hmm:::
Pewnie się załamał - Iga znowu przegrała...
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dlaczego forum umiera?

TomPL pisze: 14 paź 2021, 13:32
Derler pisze: 13 paź 2021, 21:11
No i dlaczego Vivida nie ma? :::hmm:::
Pewnie się załamał - Iga znowu przegrała...
Śmiechy śmiechami, ale to bardzo dziwne. Miejmy nadzieję że nie dopadły go znowu żadne problemy zdrowotne.
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Dlaczego forum umiera?

Dostał bana i albo mu nie zdjęli, albo się obraził.
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dlaczego forum umiera?

Marcin_L pisze: 14 paź 2021, 14:57 Dostał bana i albo mu nie zdjęli, albo się obraził.
Nie wiem czy żartujesz, czy mówisz poważnie, ale jak Vivid ma/miał bana to może faktycznie zmiany są wskazane :)
Takiego kolorytu jak on mało kto dodawał ...

Osobiście uważam, że powinno się blokować wulgaryzmy i inne chamskie wypowiedzi ( w stylu obrażania kogoś bezpośrednio, czy jego matki itp) ale wycieczki personalne i kruszenie kopii o nic mi nie przeszkadza. Nawet więcej, mnie tam forumowe trolle bawią, albo po prostu przestaję czytać.
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dlaczego forum umiera?

Też nie bardzo widzę za co miałby Grzesiek dostać bana. Jeśli tak się stało to faktycznie forum zmierza ku upadkowi :(
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Dlaczego forum umiera?

Nie śledzicie wszystkiego, w przeciwieństwie do moderatorów (którzy są super tolerancyjni), więc ostrożnie z krytyką..
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 782
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Dlaczego forum umiera?

widget pisze: 14 paź 2021, 15:29 ... mnie tam forumowe trolle bawią, ...
Całym nieszczęściem tego forum było i jest nadal gloryfikowanie krzykowi tłumu. Ma to oczywiście związek z pochopnym i nieuzasadnionym okrzykiwaniem danego użytkownika trollem. Przecież tu nie ma trolli. Ani nie było w przeszłości. Przynajmniej ja żadnego nie znam. A ci, którzy definicji trolla nie przyswoili powinni to zrobić. Tutaj zbyt łatwo następuje zaszufladkowanie usera jako trolla - przy aplauzie "obiektywnej" władzy, tylko dlatego że jego komentarze wydają się kontrowersyjne. Mamy do czynienia z klasycznym myleniem pojęć. Nie wiem skąd taka postawa ale się domyślam. Być może większość stałych bywalców forum nie potrafi myśleć elastycznie i ponad podziałami. Być może dlatego, zgodnie z zasadami demokracji, która jak wiemy nie jest niczym dobrym, znajdują sprzymierzeńców, również wśród niektórych moderatorów i niszczą normalnego, porządnego forumowicza, który reprezentuje specyficzny, może bardziej wyszukany i barwny, a na pewno ciekawy sposób wypowiedzi. Myślę, że błędem było wyrzucanie stąd wartościowych ludzi. Doprowadziło to do tego, że teraz po prostu nie ma z kim pogadać.
Wracając do Vivida - jeśli dostał terminowego bana to się nie dziwię, że się obraził. Koleś jest totalnie odpychający ale go lubię - bo jest prawdziwy.
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Dlaczego forum umiera?

Pisałem do niego smsa, Vivid żyje i ma się dobrze/zdrowo, na forum nie planuje jednak na razie zaglądać, jak będzie chciał się wytłumaczyć lub zmieni po prostu zdanie i wróci, to fajnie.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Dlaczego forum umiera?

No i git.
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 782
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Dlaczego forum umiera?

Marcin_L pisze: 14 paź 2021, 21:27No i git.
Git to będzie jak wróci. I dalej będzie sobą... :::hot:::
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein

Wróć do „Pogadanki & Pogaduchy”