Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Dlaczego forum umiera?

Dlaczego forum umiera?
Jakie są tego powody i co można zrobić żeby żyło się lepiej?
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Dlaczego forum umiera?

Hmm.... a myślałem, że tylko ja mam takie spostrzeżenia co do naszego Forum.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Dlaczego forum umiera?

A ktoś umarł?
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Dlaczego forum umiera?

Nikt nie umarł, to tylko malkontenci stworzyli w końcu swoje oficjalne miejsce na tej ziemi. :P ;)
Jakuboto dostał bęcki od Żony, tak pod ten długi weekend, i musiał odreagować. rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Dlaczego forum umiera?

Może prosta ankieta wysłana do użytkowników odpowie na pytanie czemu ich nie ma? Ale to by musiało PW działać jak należy. rotfl

Ja np czekam na Hitmana... Forum nie jest takie samo bez niego! :)
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Dlaczego forum umiera?

keicam pisze: Ja np czekam na Hitmana...
Obawiam się, że możesz się nie doczekać. :wink:
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Dlaczego forum umiera?

Gary pisze:
keicam pisze: Ja np czekam na Hitmana...
Obawiam się, że możesz się nie doczekać. :wink:
Jak zwykle ja, pewnie nie jestem w temacie... :(

Przypomnę... Poszukiwanie (nieustające) Św Graala wśród rakiet, zmagania z ich naciąganiem, doważaniem, relacje z USA...
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Dlaczego forum umiera?

keicam pisze:
Gary pisze:
keicam pisze: Ja np czekam na Hitmana...
Obawiam się, że możesz się nie doczekać. :wink:
Jak zwykle ja, pewnie nie jestem w temacie... :(
Jeśli Gary wie o czymś spoza forum to ja też nie jestem w temacie... ale jeśli chodzi o forum to ban już mu dawno minął - zresztą jakiś czas temu założył temat w dziale ogłoszeń.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Dlaczego forum umiera?

El Diablo pisze:
keicam pisze:
Gary pisze:
keicam pisze: Ja np czekam na Hitmana...
Obawiam się, że możesz się nie doczekać. :wink:
Jak zwykle ja, pewnie nie jestem w temacie... :(
Jeśli Gary wie o czymś spoza forum to ja też nie jestem w temacie... ale jeśli chodzi o forum to ban już mu dawno minął - zresztą jakiś czas temu założył temat w dziale ogłoszeń.
Myślałem, że dostał na stałe. ;-P
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Dlaczego forum umiera?

Gary pisze:
El Diablo pisze:
keicam pisze:
Gary pisze:
keicam pisze: Ja np czekam na Hitmana...
Obawiam się, że możesz się nie doczekać. :wink:
Jak zwykle ja, pewnie nie jestem w temacie... :(
Jeśli Gary wie o czymś spoza forum to ja też nie jestem w temacie... ale jeśli chodzi o forum to ban już mu dawno minął - zresztą jakiś czas temu założył temat w dziale ogłoszeń.
Myślałem, że dostał na stałe. ;-P
Może on też tak myśli... ? O_O
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Dlaczego forum umiera?

keicam pisze:
Gary pisze:Myślałem, że dostał na stałe. ;-P
Może on też tak myśli... ? O_O
El Diablo pisze:Jeśli Gary wie o czymś spoza forum to ja też nie jestem w temacie... ale jeśli chodzi o forum to ban już mu dawno minął - zresztą jakiś czas temu założył temat w dziale ogłoszeń.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Dlaczego forum umiera?

El Diablo pisze:
keicam pisze:
Gary pisze:Myślałem, że dostał na stałe. ;-P
Może on też tak myśli... ? O_O
El Diablo pisze:Jeśli Gary wie o czymś spoza forum to ja też nie jestem w temacie... ale jeśli chodzi o forum to ban już mu dawno minął - zresztą jakiś czas temu założył temat w dziale ogłoszeń.
Ogłoszenia są czyszczone? W zestawieniu postów użytkownika nie widać aktywności w tym dziale.
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Dlaczego forum umiera?

Clapton pisze:Hmm.... a myślałem, że tylko ja mam takie spostrzeżenia co do naszego Forum.
Też mam takie spostrzeżenia, a przyczyn jest kilka.

1. Brak wyrazistych zawodników, barwnych, ciekawych osobowości, różnorodnych technicznie. Nie ma już Safinów, Samprasów, Agassich, a jedyna "ciekawa" informacja jaka się pojawia to puszczony przez jakiegoś "prawie gracza" bąk w trakcie meczu kogo jeszcze przerżnął jego kolega. Ani to smaczne, ani ciekawe. Co mnie ma ciągnąc do dyskusji na forum o zawodnikach? Głupawe wąsy Novaka?

2. Brak wyrazistych popartych analizą poglądów. Po co wejść, z czym polemizować? Nawet jakbym chciał polemizować z jakimś postem, to po kolejnym gemie jego autor zmieni zdanie o 180 stopni. W zależności od kolejnych piłek opinie od ściany do ściany. Forum doskwiera brak opinii aktywnych tenisowo graczy, których nie zabijają chwilowe zwroty akcji bo je znają z autopsji.

3. A teraz pod prąd. Każdej administracji forum podoba się rzesza przewidywalnych postaci które nie sprawiają kłopotów, ale to Ci co sprawiają kłopoty i Ci co po trochu trollują ciągną wątki i wywołują polemiki. Ktokolwiek widział takiego, ktokolwiek wie.....

4. Forum skupiło się (może użytkownicy się skupili?) na watkach sprzętowych a ja np. je wszystkie odznaczam bez czytania bo to muł tenisa a nie jego sedno, od 20 lat w tenisie w rakietach zmienia się wyłącznie farba, a zawodnicy grają naciągami jakimi grali za Ludwika XV, bo nic lepszego nie wymyślono.

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, tak jak uważam że TF jest udziałem administracji, tak pomysły, eventy, nowe tematy, to też jest jej rola, której nie widać.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Dlaczego forum umiera?

keicam pisze:Ogłoszenia są czyszczone? W zestawieniu postów użytkownika nie widać aktywności w tym dziale.
Przeczytaj ostatnie linijki opisów każdego z działów... :P
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
maksu
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: 4 maja 2014, 19:20

Re: Dlaczego forum umiera?

Jestem dość świeżym użytkownikiem forum, ale choć nie wydaje mi się, aby forum umierało to też chyba się nie rozwija. Rzucają mi się bowiem w oczy głównie "meble" (stali bywalcy forum), co oczywiście w żadnym stopniu nie jest zarzutem, ot spostrzeżeniem. :)
Nie wiem jaka jest skala nowych rejestracji i ludzi którzy nie porzucili forum po kilku postach w porównaniu do zeszłych lat, pewnie admin coś na ten temat powie.

Dochodzi do tego fakt, że wreszcie zaświeciło słońce, więc w sezonie wiosenno-letnim korzysta się z aury - nie tylko na korcie.

Ja tam się cieszę, że dołączyłem do społeczności, bo dzięki temu już kilku przydatnych rzeczy się dowiedziałem i wiem że gdy o coś spytam to dostanę bardziej lub mniej fachową odpowiedź. :)
A przy okazji dorzuciłem kilka krótkich opinii nt. kortów w moim regionie na których warto pograć, więc mam nadzieję, że komuś się w przyszłości przyda.

Dodam, że na forach zw. z innymi dyscyplinami jest podobnie. Jest grupka zapaleńców udzielająca się każdego dnia, jest grupa okazjonalnie szukająca informacji o dyscyplinie i sprzęcie no i tak to się jakoś kręci.
Normalka.

-- edit --
Zgadzam się z punktem 4 zamieszczonym przez @PitS, sam mam w zestawie dwie rakiety sprzed ponad dekady i jedną z nich dobrze mi się gra. Nie widzę od tego czasu jakichś gigantycznych nowinek w temacie. Chyba już nie doczekamy się rewolucji takich jak moment gdy rakiety drewniane przeszły do lamusa.
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dlaczego forum umiera?

Vivid pisze:Jakuboto dostał bęcki od Żony, tak pod ten długi weekend, i musiał odreagować. rotfl
Nie bęcki, tylko przyjął zwykłą podwójną kumulację weekendową :wink: .

A Becki to z tenisa przerzucił się na bieganie dawno temu :wink: .

A za co Hitman dostał bana?

Tak swoją drogą, może zmienić nazwę Forum na tenisban.pl rotfl
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Dlaczego forum umiera?

Basic pisze:Tak swoją drogą, może zmienić nazwę Forum na tenisban.pl rotfl
To za czasów BM-a czy moich. Teraz to trochę wstyd ;) kiedy tu ostatnio bana widziałeś? :P

Hitmana faktycznie chyba wygumiono na amen, ale dokonał reinkarnacji. ;)
A co z tym drugim wcieleniem to nie wiem. Gary go wytropił czy jakoś tak (?).
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Dlaczego forum umiera?

Vivid pisze:
Basic pisze:Tak swoją drogą, może zmienić nazwę Forum na tenisban.pl rotfl
To za czasów BM-a czy moich. Teraz to trochę wstyd ;) kiedy tu ostatnio bana widziałeś? :P

Hitmana faktycznie chyba wygumiono na amen, ale dokonał reinkarnacji. ;)
A co z tym drugim wcieleniem to nie wiem. Gary go wytropił czy jakoś tak (?).
To był Alfred sklerozo ;) !
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
Kerm
Weteran
Weteran
Posty: 1424
Rejestracja: 12 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Dlaczego forum umiera?

Właśnie mi też coś nie pasowało. ;)
Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono.


Kerm. Powered by dreams.
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dlaczego forum umiera?

Vivid pisze:
Basic pisze:Tak swoją drogą, może zmienić nazwę Forum na tenisban.pl rotfl
To za czasów BM-a czy moich. Teraz to trochę wstyd ;) kiedy tu ostatnio bana widziałeś? :P .
Po Twoim zasiadywaniu też było trochę banów, było narcyzie ;-P .

Alfred to chyba ze 3x :).

Swoją drogą mi nie przeszkadzali.
Obrazek Speed Graphene MP

Wróć do „Pogadanki & Pogaduchy”