Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Dlaczego forum umiera?

No właśnie, dlaczego Vivida nie ma? O_O

Odpowiedź jest bardzo prozaiczna. Jak wielu użytkowników wcześniej zrezygnowałem z korzystania z tego forum.
No właśnie, z "tego". To dość znamienne. To już z wielu powodów od dawna nie jest "mój" TN.
Nie pisałem żadnego tzw. pożegnalnego postu bo nikt nigdy tego nie robił z tego co pamiętam, to czemu mam robić celebrę? Wyszedłem po angielsku.
Ponieważ m.in. Gary mnie informował, że pojawiło się pewne zainteresowanie moją absencją,, poczułem się niejako w obowiązku do napisania kilku słów, co czynię.
Żeby Ci co się zmartwili mogli być spokojni, i żeby wszystkich niepełnosprytnych z mojego (anty)fanklubu zmartwić, że jednak Vivida szlag nie trafił, nie będzie imprezy rotfl

Wyjaśnienia są zbędne bo Wy to w kilku ostatnich tu postach idealnie i w punkt zdiagnozowaliście. Mógłbym tylko skopiować fragmenty i skleić w całość.

Dla mnie fora to:
1. forma rozrywki
2. forma współdzielenia pasji i zainteresowań
W obu przypadkach TN nie spełnia moich oczekiwań od dawna.
Zabawnie to tu było, ale lata temu. Potem to tylko chwilami. A co do tenisa to mnie on interesuje na innych płaszczyznach. Te też od dawna tu nie istnieją. Tenis wyczynowy nie interesuje mnie prawie wcale, a na tym od dawna skupia się praktycznie wyłącznie uwaga. Tak jak na wielu innych forach, które dawno już zniknęły ...
W dziale różności brak jest wątków dotyczących innych zagadnień (hobby), które mnie interesują (w końcu nie tenisem tylko się żyje ;)). Są i takie, które mnie interesują, ale od dawna (nawet od lat O_O ) to tylko tytuły wątków,, nic tam się nie dzieje.

Oczywiście nie żegnam się z TN, ale praktycznie znikam na stałe bo obecny stan rzeczy nie motywuje do dalszego udziału. Jeżeli pojawi się coś ciekawego w tenisie, zobaczę tu jakiś wątek, który mnie zainteresuje, to się przyłączę, ale tylko już merytorycznie ;), no może z lekką podszewką pingwiniego sarkazmu :P

No i to tyle, ciemno jeszcze a ja zaraz na kort spadam :::yay:::
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Dlaczego forum umiera?

Derler pisze: 14 paź 2021, 20:32 Wracając do Vivida - ..... Koleś jest totalnie odpychający ale go lubię - bo jest prawdziwy.
Ale podobno bardzo zyskuję przy osobistym kontakcie ;)
O moją prawdziwość się nie martw, to swoisty fundament. Zawsze powtarzam, że bycie sobą i zlewka poprawności to świetne sito dla naszego otoczenia. Dzięki temu mamy względną pewność, że otaczają nas ludzie, którzy nas akceptują. Nie zawsze w 100%, ale na (aż) tyle, że przy nas trwają.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 779
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Dlaczego forum umiera?

Vivid pisze: 17 paź 2021, 07:18 Dla mnie fora to:
1. forma rozrywki
2. forma współdzielenia pasji i zainteresowań
W obu przypadkach TN nie spełnia moich oczekiwań od dawna.
Zabawnie to tu było, ale lata temu. Potem to tylko chwilami.
Podzielam opinię.
Jednak napływ dobrej woli i zaangażowania moderatorów może sprawić, że ludzie tu wrócą.
Szkoda tego miejsca. ;(
Bo jak Vivida i mojej, skromnej osoby tutaj zabraknie... :::cheese::: To co to będzie? :::scratchy:::
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Dlaczego forum umiera?

Vivid pisze: 17 paź 2021, 07:18 No właśnie, dlaczego Vivida nie ma? O_O

Odpowiedź jest bardzo prozaiczna. Jak wielu użytkowników wcześniej zrezygnowałem z korzystania z tego forum.
No właśnie, z "tego". To dość znamienne. To już z wielu powodów od dawna nie jest "mój" TN.
Nie pisałem żadnego tzw. pożegnalnego postu bo nikt nigdy tego nie robił z tego co pamiętam, to czemu mam robić celebrę? Wyszedłem po angielsku.
Ponieważ m.in. Gary mnie informował, że pojawiło się pewne zainteresowanie moją absencją,, poczułem się niejako w obowiązku do napisania kilku słów, co czynię.
Żeby Ci co się zmartwili mogli być spokojni, i żeby wszystkich niepełnosprytnych z mojego (anty)fanklubu zmartwić, że jednak Vivida szlag nie trafił, nie będzie imprezy rotfl

Wyjaśnienia są zbędne bo Wy to w kilku ostatnich tu postach idealnie i w punkt zdiagnozowaliście. Mógłbym tylko skopiować fragmenty i skleić w całość.

Dla mnie fora to:
1. forma rozrywki
2. forma współdzielenia pasji i zainteresowań
W obu przypadkach TN nie spełnia moich oczekiwań od dawna.
Zabawnie to tu było, ale lata temu. Potem to tylko chwilami. A co do tenisa to mnie on interesuje na innych płaszczyznach. Te też od dawna tu nie istnieją. Tenis wyczynowy nie interesuje mnie prawie wcale, a na tym od dawna skupia się praktycznie wyłącznie uwaga. Tak jak na wielu innych forach, które dawno już zniknęły ...
W dziale różności brak jest wątków dotyczących innych zagadnień (hobby), które mnie interesują (w końcu nie tenisem tylko się żyje ;)). Są i takie, które mnie interesują, ale od dawna (nawet od lat O_O ) to tylko tytuły wątków,, nic tam się nie dzieje.

Oczywiście nie żegnam się z TN, ale praktycznie znikam na stałe bo obecny stan rzeczy nie motywuje do dalszego udziału. Jeżeli pojawi się coś ciekawego w tenisie, zobaczę tu jakiś wątek, który mnie zainteresuje, to się przyłączę, ale tylko już merytorycznie ;), no może z lekką podszewką pingwiniego sarkazmu :P

No i to tyle, ciemno jeszcze a ja zaraz na kort spadam :::yay:::
👍
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Dlaczego forum umiera?

Pomijając moje osobiste sympatie/antypatie bilans wpływu zachowania Vivida na forum wcale nie jest taki oczywisty. Moim zdaniem więcej osób zniechęcił niż zachęcił do udzielanie się na forum.
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Dlaczego forum umiera?

TomPL pisze: 17 paź 2021, 12:12 Pomijając moje osobiste sympatie/antypatie bilans wpływu zachowania Vivida na forum wcale nie jest taki oczywisty. Moim zdaniem więcej osób zniechęcił niż zachęcił do udzielanie się na forum.
Moim zdaniem też. :-|

Forum tak totalnie zdominowane narzuconym przez niego stylem przestało być miejscem, gdzie chciało mi się zaglądać. Nie da się zanegować jego wpływu na to, co tu się działo. Jednak w momencie, gdy się odkleił od faktów i zapętlił w zajadłej obronie swoich wizji, forum zaczęło pikować w otchłań (mam na myśli zarówno liczbę uczestników, jak i różnorodność i liczebność poruszanych wątków). Przypadek? Moim zdaniem jest wyraźna współzależność pomiędzy tymi dwoma zjawiskami. Widocznie spora część z dawniej aktywnych dyskutantów uznała, że to nie chce im się tego czytać ani tym bardziej wchodzić w dyskusję. Szkoda, bo kiedyś fajnie się wątki i tematy rozwijały. Styl głupio-śmieszno-agresywnej polemiki to niestety zagłuszył i zupełnie niemal unicestwił. Niestety, ale ja widzę w Vividzie metamorfozę z gościa, który nadawał (jako jeden w kilku) główny ton temu forum w szkodnika, który stał się jego wirusem, oby nie - grabarzem.

Współgrabarzami są trolle w postaci kolejnych wcieleń alfredostoflera, obecne tu zresztą do dziś. Tak, trolle, piszę z całą odpowiedzialnością. Skutki widać gołym okiem i pustą przestrzenią na forum...
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Dlaczego forum umiera?

Vivid pisze: 17 paź 2021, 07:42
Derler pisze: 14 paź 2021, 20:32 Wracając do Vivida - ..... Koleś jest totalnie odpychający ale go lubię - bo jest prawdziwy.
Ale podobno bardzo zyskuję przy osobistym kontakcie ;)
Przy osobistym kontakcie też jesteś odpychający. Różnica jest taka, że na żywo odpychasz dosłownie, wystającym brzuchem. rotfl
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Dlaczego forum umiera?

Hohvar i TomPL, no nic nie zaskakują :( Zawsze można liczyć rotfl

Jak zwykle bez jasno sprecyzowanego zdania, twardo postawionej tezy, podejścia. Ile to razy zapomnieliście przysłowiowych jaj w dyskusji? A tak, zawsze ... :::bd::

Ja tam nie zamierzam sobie ujmować, w końcu znamy się tu wszyscy długo i rozmawiamy szczerze o wspólnym projekcie, którego byliśmy częścią latami.
Według mnie moje podejście do forum i przyjęta forma aktywności w ostatnich latach była zdecydowanie negatywna, jak ktoś woli - miała destrukcyjny wpływ. I wcale nie mam zamiaru tu głupa palić. To domena takich jak hohvar czy TomPL.
Inna sprawa, czemu tak było, jak to się "udało" itd. itp. Ale to temat na inną i raczej długą dyskusję.

Zgadzam się, że tzw. trolle/użyszkodniki/niepełnosprytni nie wpływają pozytywnie. Ale są wszędzie i przy umiejętnym podejściu nie szkodzą wiele. Oczywiście do dyskusji jest to, czy faktycznie powinni być jako tacy identyfikowani ....

Ale nasi milusińscy hohvar i TomPL zapomnieli o jeszcze jednej grupie. U nas to raczej tylko parka ;)
Tak, przecież to oni sami! O_O
Dwaj wieczni malkontenci, którzy nic w sumie nie wnoszą, ale pierdzą gdzie tylko się da.
Jesteście chłopcy jak te dwa dziadki z Muppet Show siedzące na teatralnym balkonie i puszczające tetryczne zgryźliwości. Z jednej strony to nawet zabawne, ale ostatecznie nic nie warte ...
Niektórych żenujecie, niektórych zniesmaczacie, reszta ma to w nosie lub nawet się uśmiecha.
Ja na tym gruncie należę jednak do waszych fanów, mnie zawsze bawiliście. Proszę, nie zmieniajcie się :::gd:::

Tak na szybko popatrzyłem na daty ostatnich wpisów w wątkach w różnych działach. Nie zaglądałem tu kilka tygodni. Faktycznie pustynia :(

Teraz, postrzegany przez wielu jako narcyz ;), powinienem napisać - no tak, jak jest Vivid to jest lipa. Ale jak nie ma Vivida to ... no właśnie, nic nie ma ... :/
Wszyscy, ci normalni, chyba się jednak ze mną zgodzą, że to nie tak, nie tędy droga. To nie jest takie proste.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 779
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Dlaczego forum umiera?

hohvar pisze: 17 paź 2021, 12:52
Współgrabarzami są trolle w postaci kolejnych wcieleń alfredostoflera, obecne tu zresztą do dziś. Tak, trolle, piszę z całą odpowiedzialnością. Skutki widać gołym okiem i pustą przestrzenią na forum...
Szkodnikami są ludzie, którym tak łatwo przychodzi niszczenie innych, tylko dlatego że mają odmienne zdanie, które potrafią przekazać w niekonwencjonalny sposób. Dlatego toczą oni z takimi użytkownikami nieustanną "walkę o wpływy", próbując w ten sposób udowodnić, że to tylko oni są uosobieniem mądrości tego forum.
To właśnie ty jesteś sztandarowym przykładem takiego zachowania, wielce szkodliwego. To między innymi ty swoim bufoniastym tonem powodujesz, że staje się tu nudno i ludzie odchodzą. To ty narzucasz jedynie słuszny tok myślenia i zachowania, to "dzięki tobie" wszyscy mówią to samo i tak samo, co w konsekwencji powoduje że dalsza aktywność tutaj staje się jałowa i pozbawiona jakichś większych emocji, które są budulcem i gwarantem atrakcyjności danego forum.
Uderz się w pierś i zrób rachunek sumienia!
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Dlaczego forum umiera?

Vivid pisze: 17 paź 2021, 13:50 Hohvar i TomPL, no nic nie zaskakują :( Zawsze można liczyć rotfl

Jak zwykle bez jasno sprecyzowanego zdania, twardo postawionej tezy, podejścia. Ile to razy zapomnieliście przysłowiowych jaj w dyskusji? A tak, zawsze ... :::bd::
Jakieś erystyczne wodolejstwo uprawiasz - nie wiem, jak bardziej mieliśmy "sprecyzować" nasze zdanie o twojej roli na forum? W procentach podać liczbę wpisów sensownych do bezsensownych? A może zliczyć liczbę zniechęconych forumowiczów? Czego nie zrozumiałeś?
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Dlaczego forum umiera?

Ale skoro Vivida teraz nie ma, to Ci którym przeszkadzał mogą się przecież w pełni wykazać. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby tworzyć nowe ciekawe posty i wątki. Ludzie z chęcią zareagują na ciekawe wypowiedzi.

Turnieje trwają, można też pisać o swoim tenisie. Można też pisać o czymkolwiek. Trzeba tylko chcieć.

Mnie osobiście Vivid nigdy nie przeszkadzał. Po prostu wystarczy mieć dystans do siebie, Vivida i forum.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Dlaczego forum umiera?

Derler pisze: 17 paź 2021, 14:05 Szkodnikami są ludzie, którym tak łatwo przychodzi niszczenie innych, tylko dlatego że mają odmienne zdanie, które potrafią przekazać w niekonwencjonalny sposób. Dlatego toczą oni z takimi użytkownikami nieustanną "walkę o wpływy", próbując w ten sposób udowodnić, że to tylko oni są uosobieniem mądrości tego forum.
Byłem święcie przekonany, że to o mnie :) Choć z drugiej strony miałem na uwadze Twoje wcześniejsze wpisy, i dlatego czytałem dalej zakładając, że jednak się przeliczę :P
Derler pisze: 17 paź 2021, 14:05
To właśnie ty jesteś sztandarowym przykładem takiego zachowania, wielce szkodliwego. To między innymi ty swoim bufoniastym tonem powodujesz, że staje się tu nudno i ludzie odchodzą. To ty narzucasz jedynie słuszny tok myślenia i zachowania, to "dzięki tobie" wszyscy mówią to samo i tak samo, co w konsekwencji powoduje że dalsza aktywność tutaj staje się jałowa i pozbawiona jakichś większych emocji, które są budulcem i gwarantem atrakcyjności danego forum.
Uderz się w pierś i zrób rachunek sumienia!
Owszem, trafna ocena hohvara i TomPL-a. Ale jednak bym nie przeceniał aż tak ich negatywnego wpływu.
Pewnie kilka osób zirytowali, na TF-ach na pewno, ale praktycznie, przynajmniej na TF-ach uznaliśmy, że olać malkontentów, taki typ tak ma i szkoda prądu. Dlatego wszyscy grali i bawili się dobrze, a w odpowiednich chwilach udawali głuchych ;)
To w sumie też chleb powszedni for, wszędzie są takie hohvary i TomPL-e. Ciągle coś im nie pasi, ale żeby coś zrobić, a jeszcze z własnej inicjatywy? A w życiu! :::bd::
I tu nawet nie chodzi o to, że im się nie chce. To zwyczajne tchórze bojące się jak diabeł święconej wody, że w ten sposób poddadzą się poniekąd ocenie.
RatRace pisze: 17 paź 2021, 18:08 Ale skoro Vivida teraz nie ma, to Ci którym przeszkadzał mogą się przecież w pełni wykazać. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby tworzyć nowe ciekawe posty i wątki. Ludzie z chęcią zareagują na ciekawe wypowiedzi.

Turnieje trwają, można też pisać o swoim tenisie. Można też pisać o czymkolwiek. Trzeba tylko chcieć.
Właśnie to zobaczyłem po kilku tygodniach nieobecności rotfl rotfl rotfl rotfl
Tak serio, to mnie to trochę zmartwiło. Zakładałem, że będzie coś. Trochę mi się wierzyć nie chce, że jeden człowiek może aż tak stłamsić i zagonić do kątów całe towarzystwo O_O
Ale nie straciłem jeszcze nadziei ;) Może to kwestia ostrożnego oczekiwania? Niepewność, może się Vivid zaczaił, czeka aż się ktoś wystawi i ka-bum! :D
Ludzie, no proszę ... :::bd::
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 779
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Dlaczego forum umiera?

Vivid pisze: 17 paź 2021, 18:33
Derler pisze: 17 paź 2021, 14:05 Szkodnikami są ludzie, którym tak łatwo przychodzi niszczenie innych, tylko dlatego że mają odmienne zdanie, które potrafią przekazać w niekonwencjonalny sposób. Dlatego toczą oni z takimi użytkownikami nieustanną "walkę o wpływy", próbując w ten sposób udowodnić, że to tylko oni są uosobieniem mądrości tego forum.
Byłem święcie przekonany, że to o mnie :)
Co prawda masz zadatki na zachowania godne rasowego oszołoma ale nie myśl o sobie aż tak źle. rotfl
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Dlaczego forum umiera?

Vivid pisze: 17 paź 2021, 18:33 Tak serio, to mnie to trochę zmartwiło. Zakładałem, że będzie coś. Trochę mi się wierzyć nie chce, że jeden człowiek może aż tak stłamsić i zagonić do kątów całe towarzystwo O_O
Ale nie straciłem jeszcze nadziei ;) Może to kwestia ostrożnego oczekiwania? Niepewność, może się Vivid zaczaił, czeka aż się ktoś wystawi i ka-bum! :D
Megaloman jesteś acan i tyle :::bd::
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 779
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Dlaczego forum umiera?

Vivid pisze: 17 paź 2021, 18:33 To w sumie też chleb powszedni for, wszędzie są takie hohvary...
Nie chcę się już rozpisywać na temat tego konkretnego użytkownika. On i tak nie zrozumie swojego destrukcyjnego wpływu na to forum. Chcę jedynie zwrócić uwagę pozostałym, "porządnym, przyzwoitym i kulturalnym" bywalcom tego miejsca - jeśli ktoś inny próbuje coś przekazać, używa przy tym niecodziennej narracji, chwilami wykazuje nawet zdenerwowanie i zapuszcza się personalnie na grząski teren, nie szufladkujcie go z automatu jako szkodnika czy trolla. Bo robicie mu krzywdę. Bo aplauz gawiedzi powoduje szersze otwieranie oczu przez moderatorów, zachodzi wówczas ryzyko wydania pochopnej i krzywdzącej oceny danego usera. Potem to już idzie..., aż do zniszczenia człowieka. To wy "macie krew na swoich rękach", albo raczej na swoich palcach, uderzających w klawiaturę komputera. To wy utopiliście co najmniej kilku poczciwych forumowiczów, np. alfreda (nie wiem dlaczego ale pierwszy mi przyszedł do głowy :wink: ). Opamiętajcie się!
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Dlaczego forum umiera?

Słuchaj Derler, a może by tak zamiast ględzić bez składu i ładu, napisz może dla odmiany post o tenisie.

A nie, przepraszam, chyba nie dasz rady bo Djoković nie gra, więc nie ma jak peanów klepać.

Rozumiem, że ogarniesz się z tego letargu, jak będzie Masters na koniec sezonu.

:wink:
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 779
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Dlaczego forum umiera?

RatRace pisze: 17 paź 2021, 22:15 Słuchaj Derler, a może by tak zamiast ględzić bez składu i ładu, napisz może dla odmiany post o tenisie.

A nie, przepraszam, chyba nie dasz rady bo Djoković nie gra, więc nie ma jak peanów klepać.

Rozumiem, że ogarniesz się z tego letargu, jak będzie Masters na koniec sezonu.

:wink:
I po co to? Po co ten hejt znowu? A pisz sobie o tenisie jak chcesz. A mi zostaw wybór, co piszę i kiedy. :]
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Dlaczego forum umiera?

Derler pisze: 17 paź 2021, 19:52 Co prawda masz zadatki na zachowania godne rasowego oszołoma ale nie myśl o sobie aż tak źle. rotfl
W sumie to każdy jest jakimś psychiatrycznym przypadkiem, większość jest tylko niezdiagnozowana. Czy raczej trzeba powiedzieć - niedopasowana do konkretnej jednostki chorobowej ;)

Generalnie mówiąc, każdego z nas można nazwać szkodnikiem. Każdy ma jakiś elektorat negatywny, wszystkim nie da się zawsze dogodzić.

Wracając do meritum.
Jak startuje jakieś forum to nie ma nic. Zatem każde zagadnienie jest nowe i stanowi spore pole aktywności. TenisNET istnieje 14 czy 15 lat. Prawie wszystko można powiedzieć było omawiane. Stąd stagnacja była nieunikniona. To normalne. Jeżeli ma być tak jak było na innych forach - ponad 90% aktywności skupia się na bieżących rozgrywkach cykli ATP/WTA to cóż, było sporo takich for, i już ich nie ma ...
Bardziej poszkodowani będą ci fani tenisa, którzy tylko oglądają tenis. My - praktycy, mamy lepiej. Mamy korty, idziemy grać i mamy tam możliwość pogadania przy okazji o tenisie.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Dlaczego forum umiera?

RatRace pisze: 17 paź 2021, 18:08 Ale skoro Vivida teraz nie ma, to Ci którym przeszkadzał mogą się przecież w pełni wykazać. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby tworzyć nowe ciekawe posty i wątki. Ludzie z chęcią zareagują na ciekawe wypowiedzi.

Turnieje trwają, można też pisać o swoim tenisie. Można też pisać o czymkolwiek. Trzeba tylko chcieć.

Mnie osobiście Vivid nigdy nie przeszkadzał. Po prostu wystarczy mieć dystans do siebie, Vivida i forum.
Jak to "nie ma"? :]

Myślę, że wiesz, że to tak nie działa. Nikt tu chyba nie czeka w blokach startowych, żeby po jakimś Cudownym Oczyszczeniu wrócić na dawne pozycje i z werwą pisać o tenisie. Coś, co się psuło miesiącami, nie wskoczy nagle na dawny poziom. I żadne zaklęcia czy nawoływania do sztucznych działań typu "zróbmy coś z forum" nie pomogą. Ludzie muszą CHCIEĆ tu zaglądac i pisać. Widocznie do TAKIEGO forum nie chcą.

Sam byłem w szoku, jak po niemal miesiącu niezaglądania parę dni temu wszedłem i wyświetliła mi się jakaś abstrakcyjnie mizerna lista wątków i postów nieprzeczytanych. A spodziewałem się kilku stron. To chyba wiele mówi o tym, w jakim kierunku zmierzamy.

Z definicji fomum ma służyć wymienie poglądów. A jeśli jest jeden leczący tu swoje ego i drugi uprawiający celowy trolling i ich posty dominują niemal całą dyskusję (bo przecież znają się na wszystkim), to mamy to, co mamy. Amen.
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dlaczego forum umiera?

A ja myślałem że jestem konfliktową jednostką :)

Generalnie rzecz ujmując, Vivid może ma specyficzny styl, ale mi to nigdy nie przeszkadzało. Jest / był nieodłączną częścią forum. Tak samo Hohvar TomPL. Znamy się nie od dziś i w życiu nie zarzuciłbym im złej woli.
Ciężko wymagać od ludzi, żeby po kilku latach pisali posty z takim samym zapałem jak na początku swojej obecności.

Żeby napisać coś konstruktywnego:

Mi najbardziej brakuje turniejów forumowych. Naprawdę miałem wrażenie, że jestem częścią niezwykłego i unikalnego projektu. Swojego czasu decydowała selekcja na podstawie ilości postów. Pragnąłem być w tej grupie ludzi, których znam z forum i mogę ich spotkać bezpośrednio. No i się z nimi napić :)
To też motywowało ludzi, również mnie, żeby być aktywnym, inaczej się nie pojedzie :)

Moja wizja turnieju forumowiczów, to była grupa pasjonatów, która spotyka się w realu, żeby pogadać i pograć razem. Ja oczywiście zawsze gram żeby wygrać, ale tutaj wynik miał dla mnie drugorzędne znaczenie. (Jakbym patrzył tylko na wynik, to w Warszawie mam ligi i co chwila jakiś turniej). Niestety w pewnym momencie turniej zaczął przypominać zwykłą rywalizację dla "randomowych" graczy: były osoby z miesięcznym stażem na forum, dzieci, a do tego ludzie grający głównie na wynik. Z mojej perspektywy nieporozumienie. Dla mnie klimat i przysłowiowy grill był równie ważny.

Może receptą byłoby odnowienie rozgrywek, np. w formie deblowej z reprezentacją miast / regionów??

Ja generalnie wolę single, ale np. moja mama co roku jeździ na babski turniej (Baba Cup) -> gra deble, ma imprezę integracyjną (spotkanie z nocowaniem), panie rywalizują nie tylko jako pary ale i jako przedstawicielki miast.
To nie jest trudne w organizacji, jeden nocleg też nie powinien być problemem, a wreszcie były czas na integrację dla dojeżdżających z odleglejszych stron. Do tego grając deble ludzie się mniej spinają co ma również swoje plusy.

(tak nawiasem nie wyobrażam sobie turnieju forumowego bez Vivida)

Dajcie znać czy to złota myśl Widgeta czy raczej powinien się pier....ć w łeb żeby gdzieś coś takiego proponować w zimie :D ?

Wróć do „Pogadanki & Pogaduchy”