Wybierz opcję:

a) komentarze, również niemerytoryczne, są dopuszczalne;
14%
3
b) wszystkie komentarze są dopuszczalne ale te niemerytoryczne niosące znamiona wyłącznie dowcipu, oceny nie-technicznej etc. będą sukcesywnie usuwane;
73%
16
c) komentarze są dopuszczalne ale w osobnym temacie (obowiązkowe wskazanie zdjęcia - numer)
14%
3
d) inne sugestie.
Brak głosów
0
 
Liczba głosów: 22
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Uregulowanie tematu "Fotografia, ale nasza..."

Zrodziły się pewne wątpliwości dotyczące przyszłego funkcjonowania tematu "Fotografia, ale nasza...".

Dotychczas funkcjonowały następujące "przepisy":
SPOILER:
Wbrew sugestiom pierwszy niemerytoryczny komentarz bez zdjęcia własnego po ustanowieniu powyższych reguł nie jest autorstwa osoby funkcyjnej, a sam temat posiada sporą ilość tego typu wstawek.

Moje pytanie brzmi jak powinna wyglądać przyszła formuła tego tematu?
Czy mam skasować posty nie będące merytorycznym wkładem, a oceną lub żartem?
Czy należy zmienić zasady funkcjonowania tematu np.:
a) komentarze, również niemerytoryczne, są dopuszczalne;
b) wszystkie komentarze są dopuszczalne ale te niemerytoryczne niosące znamiona wyłącznie dowcipu, oceny nie-technicznej etc. będą sukcesywnie usuwane;
c) komentarze są dopuszczalne ale w osobnym temacie (obowiązkowe wskazanie zdjęcia - numer)
d) inne sugestie.


Proszę o głos osób, które dotychczas zamieściły zdjęcia w tymże temacie gdyż to oni są głównymi zainteresowanymi. Są to:
hohvar
YOGItheBEAR
logigamer
napalm
basic
Marcin_L
FEDEER
Mouila
ppeter
Majorka
Traw3k
Gary
Aurelius
Mazzakollo
MarK
klenczonu
Obiektyw
Madox
PitS
wyczesany

Kolejność wg czasu publikacji.
Powyższe osoby otrzymały PM aby nie przegapiły tematu.

P.S.: W miarę możliwości prosiłbym o ponowne wstawienie zdjęć, które już się nie wyświetlają. Z góry dziękuję.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Uregulowanie tematu "Fotografia, ale nasza..."

Kiedyś postulowałem, aby paszportem wpisu było zdjęcie. Za moim pomysłem stało założenie popularyzacji fotografii, gdzie zdjęcie czegokolwiek może zrobić i wrzucić do sieci każdy. A gdy się spróbuje samemu - łatwiej docenić kunszt innych. Zostało jednak ustalone inaczej i dopuściliśmy czyste komentarze. Nie były one problemem, jednak aktualnie w wątku zrobił się bałagan, bo pojawił się spam w postaci komentarzy do komentarzy. Tego zdecydowanie być nie powinno.
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Uregulowanie tematu "Fotografia, ale nasza..."

Ja wrzuciłem tam niewiele zdjęć, jestem też raczej marnym fotografem, więc generalnie nie czuję się stroną, ale rzeczywiście komentarze do komentarzy to moim zdaniem przesada, jednak esencją tematu powinny być zdjęcia, nie słowa.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uregulowanie tematu "Fotografia, ale nasza..."

System jak dla mnie powinien być taki bym jako wrzucający dostał jakąś opinie o fotce. (Najlepiej wartościową, bo samo 'fajne' lub 'słabe' to jednak mało, by nie powiedzieć bez sensu.). Jako uczestnik chciałbym móc oceniać fotki innych, powiedzieć co mi się podoba a co nie. Takie rady nawet osób nie związanych z fotografią są naprawdę wartościowe bo fotki robimy w zdecydowanej większości nie do Playboya czy Vogue a dla siebie, czyli zwykłych fotografów amatorów lub zwykłych widzów w domu czytaj rodziny.
Głośno myślę... A może oddzielny wątek dla samej dyskusji o zdjęciach? Choć to może też być mały burdel i samowolka. :rolleyes:
Awatar użytkownika
FEDEER
Orator
Orator
Posty: 592
Rejestracja: 31 maja 2010, 19:28
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt: Strona WWW

Re: Uregulowanie tematu "Fotografia, ale nasza..."

Moim zdaniem opcja b jest najlepsza dla utrzymania porządku i wizualnej czystości wątku.
Obrazek
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Uregulowanie tematu "Fotografia, ale nasza..."

Opcja rozdzielania wątku z komentarzami była na Forum trenowana - nie działa. Jest nieporęczna.
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Uregulowanie tematu "Fotografia, ale nasza..."

Generalnie to co ustalicie zostanie wdrożone, Ja z tego tematu nie korzystam jednakże...
YOGItheBEAR pisze:Opcja rozdzielania wątku z komentarzami była na Forum trenowana - nie działa. Jest nieporęczna.
Nie jest to prawda, a przynajmniej nie do końca. To rozwiązanie funkcjonuje w kilku przypadkach na forum.
Czy dobrze czy nie? To jest raczej indywidualna ocena. Cóż, w moim odczuciu spełnia swoją rolę tam gdzie je wdrożyłem.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Uregulowanie tematu "Fotografia, ale nasza..."

ED - nie będę dyskutował. Patrzę na zdjęcie, mam refleksję piszę. Ktoś inny patrzy i ma inną refleksję i odnosi się do mojej. Sztuka polega na interakcji międzyludzkiej. Dlatego uważam, że to nie działa. Ale - jak piszesz - to subiektywne.
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Uregulowanie tematu "Fotografia, ale nasza..."

FEDEER pisze:Moim zdaniem opcja b jest najlepsza dla utrzymania porządku i wizualnej czystości wątku.
Też tak myślę.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Uregulowanie tematu "Fotografia, ale nasza..."

W sumie z mojego punktu widzenia to powrót do mojej wcześniejszej propozycji, aby zostawiać tylko posty ze zdjęciami. Wątek "kibicowski" mnie mniej interesuje. Nie będę więc protestował... ;)
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uregulowanie tematu "Fotografia, ale nasza..."

wyczesany pisze:
FEDEER pisze:Moim zdaniem opcja b jest najlepsza dla utrzymania porządku i wizualnej czystości wątku.
Też tak myślę.
Jestem za.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
klenczonu
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 211
Rejestracja: 1 wrz 2011, 16:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Uregulowanie tematu "Fotografia, ale nasza..."

Dla zachowania przejrzystości myślę, że dobrym rozwiązaniem jest opcja "b"
Zastanawiam się tylko czy oprócz merytorycznego komentarza dotyczącego technicznego wykonania zdjęcia nie warto zezwolić na komentarz dotyczący fotografowanego obiektu, pleneru, itp.
Na pewno jestem przeciwny komentowaniu komentarzy.
Obrazek COURTBALLISTEC 4.3; COURTBALLISTEC 3.3

Maciek Klenczon
NTRP 2.0
North Poland
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uregulowanie tematu "Fotografia, ale nasza..."

Ja się w tym wątku za często nie udzielałem, raptem zamieściłem jakieś 3 może 4zdjęcia.

Ale skoro jest takie zapytanie, to...
El Diablo pisze:Moje pytanie brzmi jak powinna wyglądać przyszła formuła tego tematu?
Czy mam skasować posty nie będące merytorycznym wkładem, a oceną lub żartem?
Czy należy zmienić zasady funkcjonowania tematu np.:
a) komentarze, również niemerytoryczne, są dopuszczalne;
b) wszystkie komentarze są dopuszczalne ale te niemerytoryczne niosące znamiona wyłącznie dowcipu, oceny nie-technicznej etc. będą sukcesywnie usuwane;
c) komentarze są dopuszczalne ale w osobnym temacie (obowiązkowe wskazanie zdjęcia - numer)
d) inne sugestie.
Wydaje mi się, że ten punkt jest najbardziej trafny, moim zdaniem można skomentować jakieś zdjęcie bez potrzeby wklejania swojego... ale mam na myśli skomentowanie, a nie ciągłe komentarze. Nie wiem co masz na myśli pisząc ocena nie-techniczna... czy komentarz zawierający po prostu, że podoba się dane zdjęcie, że fajnie coś zostało ujęte itd jest oceną techniczną czy nie, bo patrząc czysto technicznie, to nie jest to takowa ocena, ale komentarz jako taki, moim zdaniem, ma większą wartość niż tylko żartowanie z tego...
Ja bym komentarz dotyczący stricte zdjęcia zostawił, a wszelki inny OT wyrzucił dość szybko.

Natomiast co do ptk c - tutaj moim zdaniem nie jest to najlepszy pomysł na taki ptk, bo wtedy szybko może się zrobić tam zwyczajne szambo, tu jestem przeciwny.

To chyba zadanie wykonane :) .


P.S.
Ale w związku z tym, że temat jest autorstwa Hohvara, to Jemu bym zostawił decydujący głos w tej sprawie.
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Traw3k
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 857
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

Re: Uregulowanie tematu "Fotografia, ale nasza..."

Praktycznie żadnego wkładu w wątek nie mam, ale poproszono mnie o wypowiedź, więc poprę kolegów wyżej i przystanę przy opcji "b". :wink:
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: Uregulowanie tematu "Fotografia, ale nasza..."

B.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Uregulowanie tematu "Fotografia, ale nasza..."

Niech to będzie wątek specyficzny.

B.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Aurelius
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 817
Rejestracja: 25 gru 2009, 22:36

Re: Uregulowanie tematu "Fotografia, ale nasza..."

El Diablo pisze:Moje pytanie brzmi jak powinna wyglądać przyszła formuła tego tematu?
Czy mam skasować posty nie będące merytorycznym wkładem, a oceną lub żartem?
Czy należy zmienić zasady funkcjonowania tematu np.:
a) komentarze, również niemerytoryczne, są dopuszczalne;
b) wszystkie komentarze są dopuszczalne ale te niemerytoryczne niosące znamiona wyłącznie dowcipu, oceny nie-technicznej etc. będą sukcesywnie usuwane;
c) komentarze są dopuszczalne ale w osobnym temacie (obowiązkowe wskazanie zdjęcia - numer)
d) inne sugestie.
Mój wkład w ten wątek również jest minimalny, ale skoro zostałem poproszony o wypowiedź, to po prostu speniając prośbę - wypowiem się. Tak właśnie po prostu. Przede wszystkim jestem zdania, że nie powinno być miejsca dla komentarzy typu podoba mi się, fajne zdjęcie i innych niemerytorycznych. Możliwość zamieszczenia uwagi powinni mieć także użytkowanicy, którzy nie publikowali w wątku zdjęcia, o ile ich komentarz wnosi coś do tegoż wątku. Jeśli chodzi o komentowanie komentarza, to jestem za tym, aby było to dopuszczalne. Pod warunkiem, że taki komentarz komentarza rówież coś wnosi i jest merytoryczny. Przy tej formule jednakże może zdarzyć się tak, że zrobi nam się kolejny wątek pisarski, a nie fotograficzny. Dlatego tutaj byłbym za opcją C, czyli oddzielny wątek do komentowania, a tutaj byłaby tylko - jak już zostało napisane - sama esencja tematu, czyli czysta fotografia. Inna inszość, że przy moderowaniu takiego tematu, wymagane jest wyczucie moderatora dla tematu, niezależnie od tego, że wtedy i tak wątek jest uzależniony od jego subiektywności.
Obrazek
W teorii nie ma różnicy między teorią a praktyką. W praktyce jest.
Dean Fixsen
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uregulowanie tematu "Fotografia, ale nasza..."

Ja też jestem za rozwiązaniem B.
Aurelius pisze:...Przede wszystkim jestem zdania, że nie powinno być miejsca dla komentarzy typu podoba mi się, fajne zdjęcie i innych niemerytorycznych...
Zdjęcia to rodzaj sztuki, niektóre są bardzo piękne i wielokrotnie miałam ochotę napisać jak bardzo mi się podobają. Przemawiają, budzą emocje.. Niech będzie można pozachwycać się, tak zwyczajnie..zresztą przy wersji B - zachwyty długo nie powiszą :wink: .
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Uregulowanie tematu "Fotografia, ale nasza..."

Opcja B, Majorka doskonale oddała sens wyboru tej opcji.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Uregulowanie tematu "Fotografia, ale nasza..."

Trochę się pogubiłem... B oczywiście.
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®

Wróć do „Pogadanki & Pogaduchy”