Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

Jakuboto pisze:Fakt. No i dodatkowo jak za granicą Cię zatrzymają, to nie ma opcji się wywinąć z płaceniem mandatu tak jak w PL.
Radzę płacić. Moja koleżanka właśnie dostała nakaz komorniczy (bez przedawnienia) za mandat z 2005 roku. Cwaniaki wszczynają postępowanie, czekają do ostatniej możliwej chwili, tak aby odsetki "zabijały" i wysyłają ogary. Lepiej płacić od razu. :(
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

Na podjęcie czynności egzekucyjnych masz 10 lat, każda czynność zeruje ten licznik. Czyli faktycznie, czekają i przed terminem - bingo. :)
Ale faktem jest - u nas ta nieuchronność i egzekwowalność kuleje
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

Obiektyw pisze:
Jakuboto pisze:Fakt. No i dodatkowo jak za granicą Cię zatrzymają, to nie ma opcji się wywinąć z płaceniem mandatu tak jak w PL.
Radzę płacić. Moja koleżanka właśnie dostała nakaz komorniczy (bez przedawnienia) za mandat z 2005 roku. Cwaniaki wszczynają postępowanie, czekają do ostatniej możliwej chwili, tak aby odsetki "zabijały" i wysyłają ogary. Lepiej płacić od razu. :(
Obi nie chodziło mi tylko o fakt, że dostaniesz z radaru i możesz próbować się migać, że to nie Ty prowadziłeś czy coś.
Są jeszcze te sytuacje, kiedy zatrzymany jest ktoś do kontroli za przekroczenie prędkości, ale punktami się to nie kończy. Chociaż to w sumie bez znaczenia bo i tak hardkorowcy po zabraniu prawa jazdy jeżdżą bez :/.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

Dla przymierzających się do zakupu auta z drugiej ręki w najbliższym czasie pozycja obowiązkowa - relacja z karambolu na A1.
Dobrze oglądać marki, modele, kolory. ;) Bo za miesiąc wysyp "Absolutnie Bezwypadkowych". :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

A propos karambolu - rozumiem, mgła, szadź, ślisko itd. Pytanie kto w takich warunkach tak zapiernicza???? Patrząc na zniszczenia gratuluję wyobraźni przy widoczności 15m... . Dramat.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

Hokej, to co się stało to WYŁĄCZNIE wypadkowa dwóch grzechów głównych na naszych drogach.
Po pierwsze - zapierniczanie tyle ile na znaku lub więcej, bez względu na to co za szybą ...
Po drugie - jazda na zderzaku, szczególnie na lewych pasach ...

W mieście, w korkach to ani się nie rozbrykasz, ani nie ma tragedii jak komuś 1,5m za kufrem jedziesz, przy 40km/h dasz radę ... najwyżej lekka stłuczka. Ale jak jest na budziku wynik zdecydowanie 3-cyfrowy to i 10m nie starczy jak ktoś awaryjnie da po heblach.
Siedzisz mu w kufrze aż miło, a jak ci z tyłu TIR dobije to już wesołego Alleluja. :P

Tylko u nas zero reakcji Policji, a na tzw. Zachodzi czy w Stanach to cię raz dwa z drogi zdejmą i zabulisz jak za zboże ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

Sam zapłaciłem, 20 lat temu... w NRD (byłym). Oduczyłem się raz na zawsze. Chciałem jeszcze przycwaniakować i zapytałem jak to zmierzyli (poniżej 50m przy prędkości 170) to mi Wurst pokazał na słupki odległościowe i zestaw pytań mi się skończył. ;-)
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

Już wtedy ci fani wurstu i kiszonej kapuchy nas znali, a że to naród pragmatyczny to i zestaw odpowiedzi dostali od swoich Fuhrerów na wypadek jakbyśmy my, sąsiedzi ze wschodu, Sofixa w dowodzie "uznania" za mandat chcieli im w tyłku zaparkować. :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

Baby (w Polsce?) jeżdżą źle. Ale Włosi jeszcze gorzej! A co dopiero Włoskie Baby. No bez jaj. Tam czerwone światło czy znaki to tylko sugestia. Linia ciągła? A co to jest? Kierunkowskaz? A to ja brałem coś takiego w pakiecie? Przecież to zbędne. Pieszy ma zielone? To trzeba przyspieszyć co by przestraszyć i żeby szedł szybciej - lub opcjonalnie zdążyć przed nim. No masakra.
Wypożyczyłem auto, kulturalnie wrzucam kierunkowskaz w prawo, zwalniam i wykonuję manewr skrętu. A z tyłu słyszę klakson, koleś po ciągłej zjeżdża lekko na lewy pas i mnie wyprzedza - klakson chyba po to, żeby dać znać tym z prawej, że panisko jedzie i żeby mu nie wyjechali.
No normalnie inny stan umysłu za kierownicą. Aż dziw, że mimo tego nie spotkałem się z żadnym wypadkiem czy stłuczką.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

Włosi mają jeszcze jedną dziwną przypadłość za kierownicą - mają w głębokim poważaniu pasy na autostradzie. Chyba ma to związek z nadużywaniem - biorą pas między koła i jak Łazuka w "Nie lubię poniedziałku" zasuwają na azymut.

A propos przyzwyczajeń - ostatnio byłem parę razy autem w Niemczech. Wracam ci ja z któregoś - Chemnitz, dzwon ciężarówki, cysterny i 4 osobówek, korek gigant, lewy pas grzecznie do krawędzi (korytarz ratunkowy), ja na środkowym i widzę na odcinku jakichś 300m, że 3 auta "wystają" z tego sznurka na środek pasa. Zgadnijcie na jakich numerach? 70km dalej, Drezno, znowu dzwon i powtórka z rozrywki.

Rozumiem, że nikt nie uczył jak się zachować, ale nawet debil by się zastanowił dlaczego wszyscy przed nim i za nim zjeżdżają do krawędzi... .
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

Jakuboto, nie wiedziałeś, że u Włocha klakson to podstawowy element wyposażenia auta? :) A żeby było mało to okno otwarte i drą r**a ile wlezie, taka mentalność południowca. :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

Okno otwarte tylko u tych co na klimę nie mieli :P.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

Jakuboto pisze:Okno otwarte tylko u tych co na klimę nie mieli :P.
Ty to się drzesz tylko zza szyby, żeby nikt nie usłyszał i żebyś bęcków nie obskoczył. :P
Włosi to trochę inne ogiery. rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

Vivid pisze:
Jakuboto pisze:Okno otwarte tylko u tych co na klimę nie mieli :P.
Ty to się drzesz tylko zza szyby, żeby nikt nie usłyszał i żebyś bęcków nie obskoczył. :P
Włosi to trochę inne ogiery. rotfl
Mieszkający u mamusi włoski ogier rotfl . No prawie jak Ty Vivid :P.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
McGyver
Weteran
Weteran
Posty: 1799
Rejestracja: 24 mar 2012, 17:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

Jakuboto pisze:Baby (w Polsce?) jeżdżą źle. Ale Włosi jeszcze gorzej! A co dopiero Włoskie Baby. No bez jaj. Tam czerwone światło czy znaki to tylko sugestia. Linia ciągła? A co to jest? Kierunkowskaz? A to ja brałem coś takiego w pakiecie? Przecież to zbędne. Pieszy ma zielone? To trzeba przyspieszyć co by przestraszyć i żeby szedł szybciej - lub opcjonalnie zdążyć przed nim. No masakra.
Ale za to są mistrzami świata w parkowaniu równoległym. Ilekroć jestem np. w toskańskich miasteczkach nie mogę wyjść z podziwu nad parkowaniem niemal na lakier na wąskich uliczkach pod górę. Co prawda, czasami mają zderzaki porysowane i powgniatane, ale i tak 3/4 polskich kierowców nigdy by w ten sposób nie zaparkowało.
I co jeszcze mi się podoba we Włoszech, to fakt, że pieszy może sobie przejść w mieście na czerwonym pod okiem karabinierów, a oni i tak mają w to wyrąbane. :wink:
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

Wiesz McGyver, oni to robią na rympał, podobnie jak Żabojady. Żadne auto zaparkowane równolegle nie stoi na biegu lub ręcznym, podjeżdża delikwent, widzi miejsce, ale w życiu by tam nie wjechał to robi stuk-puk przód-tył i już stoi.
Wyobraź sobie Janusza z Karyną jak wychodzą z Biedry i widzą taką akcję... .:-)
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

Co do pieszych, to jak byłem w Pampelunie byłem bardzo zdziwiony, że tam kierowcy praktycznie zawsze ustępują pieszym na pasach (mowa o przejściach bez świateł), aż do przesady. Ktoś zamajaczy blisko przejścia i od razu samochody hamują. Nie wiem, czy to specyfika miasta, czy tak jest w całej Hiszpanii. W Barcelonie tego nie zauważyłem, bo tam kojarzę głównie przejścia ze światłami.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

Tak Grzesiu jest w wielu krajach świata - zwłaszcza tam, gdzie po prostu w kodeksie drogowym masz zapisane, że samochód ma obowiązek się zatrzymać przed przejściem, gdy pieszy stoi przy przejściu lub gdy się do niego zbliża z zamiarem przejścia.

Tak jest na przykład w Japonii, gdzie miałem wrażenie, że kierowcy jadąc głównie zajmują się obserwacją chodnika, czy przypadkiem ktoś nie ma zamiaru wejść na przejście :).
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

Niestety nie jestem takim obieżyświatem jak Ty (albo zwyczajnie wcześniej miałem to gdzieś ;-P ) i dopiero ostatnio coś takiego rzuciło mi się w oczy.

A co do:
Artlight pisze:...zwłaszcza tam, gdzie po prostu w kodeksie drogowym masz zapisane, że samochód ma obowiązek się zatrzymać przed przejściem, gdy pieszy stoi przy przejściu lub gdy się do niego zbliża z zamiarem przejścia.
to często kodeksy sobie, a praktyka sobie. Przynajmniej w naszym kraju, ale podejrzewam, że nie tylko. :wink:
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

Jakuboto pisze:
Vivid pisze:
Jakuboto pisze:Okno otwarte tylko u tych co na klimę nie mieli :P.
Ty to się drzesz tylko zza szyby, żeby nikt nie usłyszał i żebyś bęcków nie obskoczył. :P
Włosi to trochę inne ogiery. rotfl
Mieszkający u mamusi włoski ogier rotfl . No prawie jak Ty Vivid :P.
Mamusia to akurat mieszka u mnie :P, ale co do ogiera to może nie zaprzeczę? rotfl Tylko skąd Ty coś o tym możesz wiedzieć? ... O_O
Jak żona mówi o Tobie per osioł to nie znaczy pieszczotliwy miniogierek. :P

Nie kodeks sobie a ulica sobie. Jak będą egzekwowane wysokie kary to się zupełnie sytuacja zmieni, przez przypadek. ;)
U nas na przejściach to faktycznie panuje prawo dżungli. I tu muszę powiedzieć, że u mnie w Łodzi jest wyjątkowo. ;)
W innych miastach ustępuje się pieszym, u nas, no cóż ... :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Pogadanki & Pogaduchy”