Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

PitS, we Wrocku zniknęło całe auto kurierowi. Razem z nim... . rotfl
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

hokej pisze:PitS, we Wrocku zniknęło całe auto kurierowi. Razem z nim... . rotfl
Czyli był bardziej rozgarnięty niż mój, który kariery raczej nie zrobi. :D

PS. Znowu przyszedł klient który dziękował za obsługę. Twierdził że takiej nie doświadczył. Znowu nie przy szefie!!! :?
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

PitS pisze:
hokej pisze:PitS, we Wrocku zniknęło całe auto kurierowi. Razem z nim... . rotfl
Czyli był bardziej rozgarnięty niż mój, który kariery raczej nie zrobi. :D

PS Znowu przyszedł klient który dziękował za obsługę. Twierdził że takiej nie doświadczył. Znowu nie przy szefie!!! :?
1,2,3...próba mikrofonu.
A jak CI się nie chce to zadzwoń do Sowy. rotfl
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

Dzięki kolego, to zmęczenie, zapomniałem że mamy kamery, nie wiem tylko czy z dźwiękiem, ale może mina faceta wystarczy? :::yay:::
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

Powiedz Szefowi, że klient robił budę dla psa na wypasie i wklej w film to:
Obrazek

p.s. takie są skutki jak się o tej porze w robocie siedzi... . :D
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

Basic pisze:Vivid a czy przypadkiem nie było czegoś takiego, że jeśli nie można przy zatrzymaniu kierowcy zabrać prawko, to szło pismo do wojewody czy innego organu uprawnionego i organ ten wzywał pisemnie kierowcę do oddania prawka?
Coś takiego miało na pewno miejsce w przypadku fotoradaru, który "złapał" delikwenta na przekroczeniu +50...
To są dwa różne postępowania i przepisy. Przy fotoradarze sytuacja była jasna. Przy fotoradarze wszystko odbywa się korespondencyjnie, taki charakter. A przy zatrzymaniu przez patrol ustawodawca ponoć nie przewidział braku dokumentu w czasie kontroli i na sztywno określił obowiązek zatrzymania na miejscu. Jak to tam jest to szczerze mówiąc nie wiem, nie czytałem tych zapisów, nie przekraczam prędkości. :P

W tym Wrocku to kurier się sam dostarczył? :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

Oddalił sie w nieznanym kierunku razem z IPhone`ami, lapkami itp.
Ale kariery też nie zrobi w tym fachu, przeładował paczki na parkingu jakieś Biedronki czy Lidla pod czujnym okiem kamery. rotfl
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

hokej pisze:Oddalił sie w nieznanym kierunku razem z IPhone`ami, lapkami itp.
Ale kariery też nie zrobi w tym fachu, przeładował paczki na parkingu jakieś Biedronki czy Lidla pod czujnym okiem kamery. rotfl
Czyli pod nadzorem, może się bał żeby go ... nie okradli. :D
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

Wracałem wczoraj z Wawy w nocy i najpierw załapałem się na gęstą mgłę, później na śnieżycę, jedyny plus to, że ewentualne zdjęcia z fotoradaru mogą sobie wsadzić (jakby się tylko dało uzyskać fotkę w tych warunkach).

Kolejne przemyślenie, jest takie, że efekt skoku w nadprzestrzeń
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=USLTQVt8QyA[/youtube]
wymyślił zapewne gość jadący samochodem w nocy w śnieżycę, długie światła dają jeszcze lepszy efekt.

Efekt "skoku" nie jest już taki fajny jak trwa ponad godzinę.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

Przemierzam ostatnio regularnie A4 i oczywiście przy większym ruchu zdarzają się dosyć często sytuacje gdy TIRa ktoś wyprzedza nie do końca wciskając gaz na tyle, żeby nie hamować ruchu na lewym pasie (niekoniecznie inny TIR czy autobus), przez co robi się mały zator. Co najmniej kilka razy już zdarzyło mi się widzieć sytuacje gdzie do takiej "kolejki" często umiejscowionej w połowie wyprzedzanego TIRa zbliża się "Speedy Gonzales" mrugając długimi światłami. O ile to mruganie w dzień po prostu można zignorować, to w nocy, gdy wali co chwilę długimi z co najwyżej kilkunastu metrów, przestaje to być zabawne. Raz byłem na końcu takiej kolejki i z reguły odstępy między samochodami są wtedy mniejsze, a "mizianie" całego zatoru długimi, niespecjalnie poprawia czas rozładowania takiego zatoru. Nie wiem co za bezmózgim Yeti trzeba być, żeby nie ogarniać prostej sytuacji na drodze.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

Wyraźnie leczy takich baranów kilkakrotne włączenie tylnych przeciwmgielnych. Inteligencja drogowa mistrzów prostej jest na takim poziomie, że najczęściej myślą, że to stopy i stają dęba.
A już idealnie jest, jak wszyscy przed Tobą wyprzedzą i zjadą, a Ty wtedy pełny palnik i "cya frajerze". Dziecinne, ale leczy. :D
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
ZlosliwyGnom
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 960
Rejestracja: 30 paź 2009, 09:37
Lokalizacja: Łódź

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

Ja raczej opanowany jestem. Jeżeli klient jest zbyt namolny - zjeżdżam na prawy pas, puszczam go przed siebie, a następnie wracam na lewy i jemu daję po gałach.
Yonex EZONE DR98 (310g)
NTRP 2.1765298753578
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

ZlosliwyGnom pisze:Ja raczej opanowany jestem. Jeżeli klient jest zbyt namolny - zjeżdżam na prawy pas, puszczam go przed siebie, a następnie wracam na lewy i jemu daję po gałach.
Też dużo jestem w stanie wytrzymać ale jak mi gość bezpośrednio w lusterko zamrugał, to zrobiłem podobnie, chociaż następnym razem, jak nic za nim nie będzie jechało, to chyba przeciągnę go za sobą parę kilometrów z prędkością wyprzedzanego.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

W takich przypadkach dotykam kilka razy pedału hamulca. Jak mu się moje stopy zapalają, walnie kilka hebli i .... i tak często nie dociera ... Ale przynajmniej ja się uśmiechnę. :D
A tak w ogóle to najlepiej za tylną szybą zamontować sobie klasyczny szperacz :twisted: , jak gość mruga tymi popierdółkami drogowymi to mu pokazać co to jest "miecz świetlny". rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
chomers
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 26 sty 2016, 14:05
Lokalizacja: Kraków
Kontakt: Strona WWW

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

Podobno mandaty mają być wyższe niż teraz.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

chomers pisze:Podobno mandaty mają być wyższe niż teraz.
Skoro ich nie dostaję to mnie to jakoś mało obchodzi...
Ale że dzicz na drogach w Jasnej-Pomrocznej jest dość powszechna to jestem za. ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

Nie ma innej drogi. Jak widać po efektach zmian w zeszłym roku, szybko przychodzi zobojętnienie na kary, których nieuchronność i dolegliwość są znikome. Tylko mocne uderzenie po kieszeni z egzekucją poprzez US da efekt.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
iwan
TROLL
Posty: 306
Rejestracja: 18 sty 2016, 12:18

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

hokej pisze:Nie ma innej drogi. Jak widać po efektach zmian w zeszłym roku, szybko przychodzi zobojętnienie na kary, których nieuchronność i dolegliwość są znikome. Tylko mocne uderzenie po kieszeni z egzekucją poprzez US da efekt.
To nic nie da. Nie w Polsce. Można wziąć sobie za przykład zaostrzenie kar za jazdę po pijaku. Kiedyś to była masówka, wszyscy jeździli "po pifku", a jak złapali to człowiek załatwił z gliniarzami albo się jakoś wypłacił. Później zaczęli zaostrzać kary. Aż doszło do tego, że jest to już przestępstwo a kary finansowe są solidne. Za spowodowanie wypadku można trafić do więzienia. I co? Nic. Jak jeździli w stanie wskazującym, tak nadal jeżdżą. To samo z mandatami za prędkość, itd. Moim zdaniem powinno się iść w kierunku edukacji młodych kierowców. Trzeba szuflować im do bólu, do tych ich zakutych łbów pozytywne wzorce zachowań za kierownicą. Dotyczy to gówniarzy. Bo goście 35+ właściwie są już ukształtowani i czują ryzyko, i nie chodzi o kasę ale konsekwencje ewentualnego wypadku.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

Alkoholizm to choroba, to nieco inna kategoria profilaktyki. Tymczasem permanentne przekraczanie prędkości dotyczy praktycznie wszystkich grup kierowców, włącznie z matkami z dziećmi (ostatnio zatrzymana w mojej okolicy mamusia z 2 dzieci tłumaczyła się... zamyśleniem, przekraczając ograniczenie o 60km/h) . To jest masa i trzeba z tym walczyć bronią masowej zagłady - kasą. Wszyscy jak jeden mąż narzekają w Polsce na fotoradary, w takich Niemczech jest ich 10-krotnie więcej. Polak wjeżdżający do Czech czy na Słowację ( i dowolnego innego kraju z ostrymi przepisami) od razu dostosowuje się do przepisów - czemu? Bo 500eur mandatu od razu go prostuje.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

hokej pisze:Alkoholizm to choroba, to nieco inna kategoria profilaktyki. Tymczasem permanentne przekraczanie prędkości dotyczy praktycznie wszystkich grup kierowców, włącznie z matkami z dziećmi (ostatnio zatrzymana w mojej okolicy mamusia z 2 dzieci tłumaczyła się... zamyśleniem, przekraczając ograniczenie o 60km/h) . To jest masa i trzeba z tym walczyć bronią masowej zagłady - kasą. Wszyscy jak jeden mąż narzekają w Polsce na fotoradary, w takich Niemczech jest ich 10-krotnie więcej. Polak wjeżdżający do Czech czy na Słowację ( i dowolnego innego kraju z ostrymi przepisami) od razu dostosowuje się do przepisów - czemu? Bo 500eur mandatu od razu go prostuje.
Fakt. No i dodatkowo jak za granicą Cię zatrzymają, to nie ma opcji się wywinąć z płaceniem mandatu tak jak w PL.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359

Wróć do „Pogadanki & Pogaduchy”