Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

Grzecznie. Paniką w narodzie.
ESP - jak koszę rów celowo ubieram się na czarno i zakładam kamizelkę. :-)
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

O tym co się dzieje na drogach i ulicach miast to ja mogę encyklopedię 24-tomową napisać. :P
I nie tylko byłoby o babach i kapelusznikach. ;)
W sumie to z tego co napisałem na tym forum spora publikacja by już wyszła. :D
Z Hokejem znamy się nie od dziś i mamy w tym temacie jasno wyrażany pogląd. Z ESP-em tak samo.

U mnie w okolicy północnej części Łodzi "legendą" są kierowcy z przyległego Zgierza. Mam tam trochę znajomych i oni akurat jeżdżą normalnie. Niestety nagminnym jest, że jak EZG (nr rej. w Zgierzu) wjedzie do Łodzi to mózg odcina. :::bd::
Stąd już dawno ukute powiedzenie - EZG to nie rejestracja, to stan umysłu. :D
Potem jak tu się dziwić jak się rozwaliło 7 aut EZG przy wjeździe na moje osiedle i wszyscy trąbili i bili brawo, mega KUMULACJA! :::yay:::

I na końcu pragnę tylko zauważyć, że Piotr69 ma rejestrację... EZG... rotfl
(Ale nie mieszka w tym grodzie).
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

Panowie, temat akurat u mnie na czasie. Szukam wideorejestratora. Jesteście w stanie coś polecić? Może jakiś przód-tył? Moje typy: Mio 698 Dual lub G5WA/M9S.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

Obrazek

Powyżej zdjątko z sytuacji na A4, niedziela, ok. 9.30.
Okolice Kątów Wr., codziennie wypadki, duży ruch szczególnie w ostatni dzień wolny (Niemce wracają do Vaterlandu).

Jak widać korek na jezdni północnej, dla ułatwienia dodam, że z powodu wypadku. I teraz zagadka dnia - gdzie był wypadek??? Wystarczy określić kierunek i na wysokości jakiej miejscowości.
Dla zwycięzców talon na balon.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

Pewnie na przeciwległym pasie i bardziej od wschodniej strony (prawej). :)
Bo jak znam życie to trzeba dać po heblach, popatrzeć z rozdziawioną paszczą, zatrzymać się może (sic!) i selfie cyknąć (sic! sic!) ...
Klasyka. :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

W punkt.
Strzał na jezdni południowej, na wysokości Kątów. Mapa jest z momentu gdy zabierali rozbitego busa.

Doszło do tego, że przyjechała policja poganiać baranów z korka. Jaką trzeba być amebą umysłową żeby się tak zachowywać? Piep... pokolenie lajków.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

Dla mnie to oczywiste po tylu latach za kierownicą. :) Ile razy takie sytuacje widziałem ...
A ile w takich sytuacjach było dodatkowych stłuczek (bo odwracając głowę baran skręcił i kierownicą), lub najechań na tył (bo jeden wręcz stanął a inny się toczył). Oczywiście o robieniu niepotrzebnych zatorów nie wspomnę ...
Tylko tu potrzeba jednego - wszystkich takich na bok i mandat, za stwarzanie zagrożenia w ruchu.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

Dziś miałem małe "spięcie" z młodym policjantem drogówki ;), to znaczy objechałem gościa jak burą sukę. :P
Co do jednej kwestii rację miałem na pewno, co do drugiej mam pewną wątpliwość, może Wy się wypowiecie?

Jadę ulicą, ulica rozszerza się na trzy pasy przed skrzyżowaniem w kształcie litery "T".
Jeden pas - jazda w kierunku przeciwnym do mojego, drugi pas - do skrętu w lewo dla mojego kierunku jazdy, trzeci pas - do skrętu w prawo dla mojego kierunku jazdy.
Pomiędzy pasem 1 i 2 (patrz wyżej) stoi autobus, przed nim samochód inspektorów ruchu MPK z włączonym żółtym sygnałem świetlnym (tzw. kogut). Za autobusem stoi w poprzek radiowóz z włączonym sygnałem świetlnym. Natomiast z mojego kierunku jazdy na chodniku stoi drugi radiowóz bez włączonych świateł (zaparkowany).

I teraz dwie sprawy:

1) Z chodnika wchodzi mi centralnie pod maskę umundurowany policjant z urządzeniem do pomiaru odległości i zaczyna mierzyć jezdnię w poprzek. Zero sygnalizacji wobec mnie, że ma zamiar wejść i mam się zatrzymać. Wyhamowałem dość ostro. Otwieram szybę i do niego:
- Co ty gościu robisz?!
- A co pan munduru nie widzi?!
- No i co z tego?! Policjant może wejść na jezdnię, ale powinien to zasygnalizować, a nie pchać się pod koła jak jakaś krowa! Mundur sam w sobie do niczego mnie nie obliguje. Kto pana przepisów uczył?

Gość zdębiał. :)
I do tego momentu to jestem pewien, że miałem rację. Nawet umundurowany policjant nie może bez zasygnalizowania tego kierowcy tak sobie włazić na jezdnię.

2) Policjant do mnie:
- Nie widzi pan, że nie można tu jechać?! Był wypadek. (Pokazuje mi ten samochód MPK z włączonym żółtym światłem na dachu).
No więc ja znowu do niego:
- Nie, nie widzę, od kiedy to samochód z żółtymi sygnałami to pojazd uprzywilejowany? Taki sygnał ostrzega tylko, że na coś należy zwrócić uwagę, nie zatrzymuje/blokuje ruchu. Macie radiowóz na chodniku to włączcie sygnały świetlne i postawcie go w poprzek, wtedy OK.

Gość znowu zdębiał. :P

No to ja dalej walę jak w bęben:
- Poza tym to czemu nie mogę przejechać? Na jakiej podstawie blokuje pan przejazd? Policja nie może zamykać drogi, czy wyłączać pasa ruchu, bo ma taki kaprys. Proszę mi wskazać podstawę. Mój pas ruchu nie jest zablokowany pojazdem po kolizji, nie trwa na nim akcja ratunkowa, nie przeprowadzani są pasażerowie, nie ma elementów karoserii jakie mogły odpaść w momencie kolizji, nie ma rozlanych płynów eksploatacyjnych. Pas jest drożny, a pan tylko wykonuje czynności pokolizyjne związane z potrzebą sporządzenia dokumentacji. To niby czemu nie mogę jechać, bo pan sobie chce w spokoju pomierzyć? Może pan wstrzymać ruch i pomierzyć, ale nie wyłączyć pas z ruchu na czas poza tego rodzaju czynnością.

Gość lekko w szoku:
- To niech pan już przejedzie ....

To był młody chłopak, ale mimo wszystko ...
Ja też bym z nim nie dyskutował gdybym nie miał w aucie świadków. ;)

I tu mam małą wątpliwość co do tego auta MPK. Nie śledzę jakoś dokładnie różnych zmian w przepisach ruchu. Nie mam 100% pewność czy w takiej sytuacji takie auto nie zyskuje uprawnień pojazdu uprzywilejowanego. To pytanie do Was, może ktoś coś wie?
Oczywiście i tak, nawet gdyby, to stał na innym pasie ruchu, jak wspomniałem - mój był drożny.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

Sorry Vivid, policjant miał rację. Ktoś tak gruby jak Ty jednym pasem nie przejedzie :P.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

Jakuboto pisze:Sorry Vivid, policjant miał rację. Ktoś tak gruby jak Ty jednym pasem nie przejedzie :P.
Za to takiego cherlawego jak Ty to nawet na najwęższą drogę 5-tej kategorii nie wpuszczą bo w razie czego ratownicy by za długo musieli szukać. :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

Wątek lekko w tym temacie, tu raczej więzienie ...

Rozbił się autobus w Warszawie. Kierowca ponoć na amfie, karygodne. Ale ja nie o tym.

A czy ktoś już przeanalizował dostępne nagrania? Autobus podskoczył z 1,5 m do góry. To ja się pytam - od czego jest bariera? To jest trampolina? Tam była bariera energochłonna. Ma ona utrzymać auto na drodze, odbić je i wrzucić na pas. Autobus to nie bolid F1 i ma dość nisko środek ciężkości.
To albo coś tu jest grubo nie tak z projektem, albo montaż. Stawiam na to pierwsze.
I ktoś pewnie ostatecznie za to powinien beknąć ...

Jako kierowca z 26-letnim stażem wolałbym jednak, gdybym popełnił błąd, by bariera dała mi szansę wyjść z tego żywo, a nie fundowała mi przyspieszony kurs pilotażu samochodu ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
kefas
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 233
Rejestracja: 8 sie 2019, 08:58

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

Czytałem opinię gościa, który zajmuje się stawianiem takich barier i on pisał, że te bariery owszem były, ale one miały wytrzymałość do 1.5t . Ogólnie ponoć w Wawie wiele jest takich. Poszukam i postaram się wrzucić.
Edut: znalazłem:http://www.brd24.pl/infrastruktura/dokl ... ssion=true
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

Wczoraj jak wracałem z kortów, to akurat widziałem wozy straży pożarnej oraz wrak autobusu.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

Miałem ostatnio nieprzyjemność parę razy pojechać A2 do Warszawy. A wczoraj Poznań i też kilkanaście km A2 wzdłuż grodu.
Marudzę na baranów na AOW jeżdżących uparcie środkiem/lewym jak prawy wolny. Już nie będę. Po wyczynach mistrzów z autostrady słońca wrocławskie barany są wręcz miłymi owieczkami.
Niech sobie policja kupi jeszcze pierdyliard BMW na patrole i dalej gania za prędkość a nie eliminuje przeszkód na drodze. Wk...w maksymalny.

Tak mnie wzięło, że pocisnąłem S5 do domu. I wybuchła opona, przy prędkości lekko pod limitem (samochodu :-)) Alleluja za runflaty, bo już byśmy nie rozmawiali. Kapeć roczny, indeks W, "szport".

2020 rok chyba rzekł "potrzymaj mi piwo".
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

hokej pisze: 4 lip 2020, 11:09 Miałem ostatnio nieprzyjemność parę razy pojechać A2 do Warszawy. A wczoraj Poznań i też kilkanaście km A2 wzdłuż grodu.
Marudzę na baranów na AOW jeżdżących uparcie środkiem/lewym jak prawy wolny. Już nie będę. Po wyczynach mistrzów z autostrady słońca wrocławskie barany są wręcz miłymi owieczkami.
Niech sobie policja kupi jeszcze pierdyliard BMW na patrole i dalej gania za prędkość a nie eliminuje przeszkód na drodze. Wk...w maksymalny.

Tak mnie wzięło, że pocisnąłem S5 do domu. I wybuchła opona, przy prędkości lekko pod limitem (samochodu :-)) Alleluja za runflaty, bo już byśmy nie rozmawiali. Kapeć roczny, indeks W, "szport".

2020 rok chyba rzekł "potrzymaj mi piwo".
OMG, Bogu dzięki, że wyszedłeś z tego. Prędkość, jsk rozumiem, limit Merca minus 10%?

Sam szybko jeżdżę, aż mnie ciarki przeszły.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

Prędkość zgodna z normą ... niemieckiego Autobahn-u ;)
Ważne, że jesteś cały, na szczęście.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

Mam dziwne wrażenie graniczące z pewnością, że ubezpieczyciel będzie kombinował.
W sumie ma podstawy, ciekawe jak Dunlop wytłumaczy się z faktu, że jego produkt z indeksem do 270 nie wytrzymał ...ciut niższej. :-)
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

hokej pisze: 5 lip 2020, 22:12 Mam dziwne wrażenie graniczące z pewnością, że ubezpieczyciel będzie kombinował.
W sumie ma podstawy, ciekawe jak Dunlop wytłumaczy się z faktu, że jego produkt z indeksem do 270 nie wytrzymał ...ciut niższej. :-)
Nie mniej złudzeń - nie zostanie uznana żadna reklamacja. Brat współpracuje z intercars (faktury na kilkadziesiąt tysięcy co miesiąc, w tym również opony). Ostatnio rozmawialiśmy na ten temat i powiedział, że odkąd działa lokalny oddział, a działa kilka dobrych lat, jeszcze nigdy żaden producent nie uznał reklamacji opon. Nie ma jak udowodnić, że opona mnie została uszkodzona mechanicznie.

Niestety opona może strzelić zawsze i wszędzie. Szczęście, że nic Ci się nie stało.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

Tak jak pisze rafbat - przy uszkodzeniach mechanicznych to jest ciężki temat.
Ale jak się piłkę odbija. ;) Skoro producent zwali na uszkodzenie mechaniczne to wina ... zarządcy drogi, pewnie coś na niej leżało. :P

Oczywiście to taki żart, a szkoda ;), ale żeby tak można było postawić przed sądem producenta opony i zarządcę drogi i - OK, to ja idę na kawę a wy ustalcie czyja wina, bo na pewno nie moja. :)
I przychodzimy, jest werdykt! Wina ... producenta samochodu. rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

Wczoraj drugi raz w tym roku miałem przebitą oponę - jakaś śrubka jak gwóźdź wbiła się elegancko na 2 cm. Chyba wyczerpałem limity na te dziesięciolecie. :/ Miałem w przyszłym roku wymienić opony a tu proszę - na raty (pierwsza para w marcu), ale już wymienione.

Wróć do „Pogadanki & Pogaduchy”