Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

hokej pisze:Swoją drogą rozmawiać przez telefon nie można bez zestawu, ale przez CB już tak. O_O
A malowanie się podczas jazdy? ... O_O O_O
A nie, sorry, to przecież BABY, inna kategoria. :::jezor:::
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

Po informacji o potrąceniu dzieci w Nowym Tomyślu (kierująca z cukrzycą prawdopodobnie zasłabła i wjechała w grupę przedszkolaków) zastanowiło mnie jak wyglądają obecnie badania kierowców? Przechodził ktoś coś podobnego w ostatnim czasie? Słyszałem o kierowcach - epileptykach, ale myślałem, że to jakaś dziura systemowa.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

hokej pisze:Po informacji o potrąceniu dzieci w Nowym Tomyślu (kierująca z cukrzycą prawdopodobnie zasłabła i wjechała w grupę przedszkolaków) zastanowiło mnie jak wyglądają obecnie badania kierowców? Przechodził ktoś coś podobnego w ostatnim czasie? Słyszałem o kierowcach - epileptykach, ale myślałem, że to jakaś dziura systemowa.
Wiem, że na przykład szpitale wysyłają do wydziałów komunikacji informacje o niektórych schorzeniach neurologicznych, wykrytych u pacjenta, co jest podstawą zabrania prawka. Kwestia tylko, jaka jest lista schorzeń, których wykrycie kończy się takim "wilczym biletem".
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

ppeter pisze:
hokej pisze:Po informacji o potrąceniu dzieci w Nowym Tomyślu (kierująca z cukrzycą prawdopodobnie zasłabła i wjechała w grupę przedszkolaków) zastanowiło mnie jak wyglądają obecnie badania kierowców? Przechodził ktoś coś podobnego w ostatnim czasie? Słyszałem o kierowcach - epileptykach, ale myślałem, że to jakaś dziura systemowa.
Wiem, że na przykład szpitale wysyłają do wydziałów komunikacji informacje o niektórych schorzeniach neurologicznych, wykrytych u pacjenta, co jest podstawą zabrania prawka. Kwestia tylko, jaka jest lista schorzeń, których wykrycie kończy się takim "wilczym biletem".
Ano badania to wyglądają tak że moją koleżankę potrącił na przejściu (uwaga) jednooki kierowca. Kto dał mu zaświadczenie? Znam faceta i na pierwszy rzut oka było widać ze to drugie oko to proteza. Wiem że takie kwity kosztowały kiedyś 50zł.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

Na początku miałem prawo jazdy terminowe - mam mocną wadę w jednym oku - 6 dioptrii. Gdy po 4 latach poszedłem na badania, dostałem bezterminowe prawko. Jak? Poszedłem w soczewce. rotfl
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

Była całkiem niedawno prowokacja dziennikarska, za chyba 300zł zaświadczenie dostał starszy pan ze stopniem niepełnosprawności znacznym (dawna I grupa inwalidzka) na wzrok. Facet chodzi o białej lasce i jest prawie ślepy ...

Sam mam prawo jazdy bezterminowe, co uważam za idiotyzm. Jak miałem 18 lat to byłem zdrowy i sprawny, czy tak będzie jak dożyję np. 90-tki? ...
Ale przecież już się przepisy zmieniły. Te bezterminowe o ile pamiętam są do 2025, potem dostaniemy na 10 lat, bez badań chyba, a potem już okresowe badania.
Była na to skarga do TK ale się wypowiedział, że zgodne z Konstytucją. Chodziło o godzenie w prawa nabyte.

A jeżeli chodzi o same badania to jest farsa nawet jak ktoś je robi dobrze. Co zrobi internista? Popyta, słuchawkę przyłoży i co? W ten sposób cukrzyka czy epileptyka nie wykryje.

Powiem Wam tak, patrzę, w temacie wisi, że Gary się wypowiedział. :twisted:
Już myślałem, że się pochwalił zdobyczami punktowymi :P, czy nowymi końmi do furmanki ;) (ma kartę woźnicy, pamiętamy, 6 podejść do egzaminu :)), a tu lipa ... :(
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

Vivid pisze:Powiem Wam tak, patrzę, w temacie wisi, że Gary się wypowiedział. :twisted:
Już myślałem, że się pochwalił zdobyczami punktowymi. :P
Od chyba 3 lat nie mam samochodu, sprzedałem, bo był zbyt awaryjny. Dlatego też ciężko mi o zdobycze punktowe, choć nie powiem, jak 2 lata temu pożyczyłem samochód od rodziców, gdy polecieli na urlop, to pierwszego dnia zaliczyłem mandat i 4 punkty za prędkość. Spieszyłem się na korty (na Orła ;-P ).
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

Gary, na rowerze też możesz przypunktować. ;)
A co do auta, nie marudź, przecież miałeś swoje ulubione - francuskie. :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

Gary pisze:Na początku miałem prawo jazdy terminowe - mam mocną wadę w jednym oku - 6 dioptrii. Gdy po 4 latach poszedłem na badania, dostałem bezterminowe prawko. Jak? Poszedłem w soczewce. rotfl
Jesli na codzień nie jeździsz w soczewce to podpada pod oszustwo.
A w ogóle jak ty grasz jak -6 O_O .
Ja mam -2 i -1.5/-0.5cyl. I ciężko bez grać. Najgorszy cylinder bo odległość zakłamana...
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

Nie wiem jak jest obecnie, ale kiedyś to był wpis w prawie jazdy o konieczności jazdy w szkłach korekcyjnych. Kumpel nawet dostał mandat i zakaz dalszej jazdy jak go zatrzymali do rutynowej i przy okazji wyszło, że bez okularów jedzie.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

Vivid pisze:Nie wiem jak jest obecnie, ale kiedyś to był wpis w prawie jazdy o konieczności jazdy w szkłach korekcyjnych. Kumpel nawet dostał mandat i zakaz dalszej jazdy jak go zatrzymali do rutynowej i przy okazji wyszło, że bez okularów jedzie.
Nie mam wpisane, choć wszystkie badania robiłem w brylach. Nie wiem w sumie jakie są teraz przepisy. W ogóle musze zerknąć na prawko do kiedy mam... :rolleyes:
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

Mówi się, że do serca Polaka, i nie tylko, najłatwiej przez żołądek. Za to do rozumu zdecydowanie przez ... portfel. :D

Od dziś nowe, bardziej restrykcyjne, kary. I co? I jakaś magia. O_O :D
Normalnie jeżdżę zgodnie z przepisami i tylko gwizd po bokach, a dziś jak jechałem te 70km/h (tyle ile wolno) to zero chętnych by mnie objechać, a jadę tą trasą kilka kilometrów i normalnie potrafią tam ganiać grubo ponad 100km/h. 3 pasy ruchu i jadąc te 70km/h po lewym skrajnym byłem najszybszy. O_O

Przypomina mi się jak niedawno ogądałem materiał z pracy chyba czeskiej drogówki. Tam mandaty ładowali za przekroczenia o ... 2-3km/h! W sumie najśmieszniejsze było jak zatrzymali jakiegoś naszego polskiego matadora ;).
Koleś pomykał chyba 96km/h. Wysiada, pyta ile tam wolno, 50-60km/h? Jak usłyszał, że wolno 90km/h, a on jechał 96km/h i będzie mandat, trzeba było zobaczyć jego minę ... rotfl rotfl rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
bugaloo
Weteran
Weteran
Posty: 1951
Rejestracja: 16 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

2-3km/h więcej i mandat? Od razu szedłbym do sądu :::jezor::: Prędkościomierze w autach potrafią przekłamywać znacznie więcej ;).
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

Szwajcarzy potrafią zdjęcie przysłać za przekroczenie o 2km/h. I dlatego pewnie wszyscy są tam grzeczni.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

Nie sądzę, żeby taki stan rzeczy (prędkości) długo się utrzymał. Na razie działa efekt szoku i przestraszenia i ciągłego powtarzania w mediach. Za jakiś czas kierowcy wrócą do "normy" i wtedy trochę się posypie większych mandatów.
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

Naszym niektórym cymbałom to się wydaje, że w takich Czechach czy w Szwajcarii to policja to sami jasnowidze, ledwo depniesz, już "dyskoteka" na ogonie ci siedzi. A to guzik prawda, tam zwyczajnie nie toleruje się drogowych wariatów i od razu dzwoni się po gliny.
To u nas jest dopuszczalna różnica 10km/h (Była? Bo po tej noweli to nie wiem), a w innych krajach nie ma zmiłuj, wyreguluj sobie prędkościomierz. I tak ustawia się je generalnie około 10km/h więcej niż jest faktycznie więc nie ma dyskusji.
Sprawdzałem ostatnio na GPS-ie, faktycznie na budziku na autostradzie miałem 130 a GPS pokazywał 120.

Faktycznie, ciekawe ile nasi wytrzymają, 500zł i 10pkt a 1500zł i utrata prawka na 3 miechy wyraźnie zrobiło wrażenie.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
bugaloo
Weteran
Weteran
Posty: 1951
Rejestracja: 16 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

hokej pisze:Szwajcarzy potrafią zdjęcie przysłać za przekroczenie o 2km/h. I dlatego pewnie wszyscy są tam grzeczni.
W takim razie muszę mieć szczęście ;) Choć faktem jest, że to bardzo grzecznie jeżdżąca nacja... przynajmniej u siebie ;).
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

Vivid pisze:Naszym niektórym cymbałom to się wydaje, że w takich Czechach czy w Szwajcarii to policja to sami jasnowidze, ledwo depniesz, już "dyskoteka" na ogonie ci siedzi. A to guzik prawda, tam zwyczajnie nie toleruje się drogowych wariatów i od razu dzwoni się po gliny.
Na Litwie również :) .
Vivid pisze:Faktycznie, ciekawe ile nasi wytrzymają, 500zł i 10pkt a 1500zł i utrata prawka na 3 miechy wyraźnie zrobiło wrażenie.
Najbardziej dobił mnie jakiś jegomość podczas "wywiadu" który słyszałem w tvn24 albo w radiu Zet, nie pamiętam dokładnie. Natomiast wyraził opinię, że jego zdaniem takie mandaty to przegięcie, zwłaszcza dla zawodowych kierowców, którzy mogą stracić prawko, że w taki sposób państwo zabiera mu możliwość pracy, zarobku O_O .
Kuźwa co za czub. Czyli, że dla zawodowego kierowcy przekroczenie dozwolonej prędkości o 50km/h w mieście jest niby normą i niczym złym? :tired: .

Pozostaje jeszcze kwestia, że w niektórych miejscach ograniczenie prędkości do 50km/h jest trochę delikatnie mówiąc dziwne.

I druga sprawa czy teraz policja będzie zajmowała się głównie albo wyłącznie łapaniem kierowców na przekroczeniach prędkości bo budżet musi być. W których miejscach będą się ustawiali. Czy tam gdzie jest naprawdę niebezpiecznie, czy tam gdzie mogą łatwo złapać kogoś.
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

Niech najpierw drogi lepsze zrobią i przede wszystkim dopasują limity prędkości do rzeczywistości. Trzy pasy w jedna stronę i 50 to śmiech na sali.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

Coś mi się wydaje, że w niektórych komendach ruszyli dziś na łowy, w tych wiejskich na żniwa ;) :P

Basic, zawsze, tym bardziej u nas, znajdzie się idiota, który uważa, że +50km/h jest w sumie nadal bezpieczną prędkością. Ale to niestety wina wieloletniego relatywizowania problemu i pierdzielenia w TV, że ktoś ma "pecha" bo go zatrzymali i naliczyli np. 40pkt. na jednym spotkaniu ...
Przecież policja gnębi ludzi a nie ludzie jadą jak debile :::bd::

Zgodzę się co do limitów prędkości na niektórych odcinkach, są miejsca gdzie są przegięcia i należy to dostoswać do warunków i możliwości technicznych współczesnych aut.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Pogadanki & Pogaduchy”