Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

No to siup! Za bezpieczny weekend na drogach!
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

Władziu... .
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

Ile tam na Wielkanoc wyłapali, ponad 1300? Czyli trzymamy normę ...
PitS, jeszcze poczekamy na te zmiany :(, ale oby wreszcie i nareszcie ;)

Zaraz majówka, zobaczymy jaki wynik padnie ...

Wiecie, odpowiedniej podstawy już powino się w szkole uczyć. Ale jak ma być dobrze skoro na spotkaniach po TF-ie najwięcej pije, najwięcej głosuje i najpóźniej spać chodzi P69 (w końcu pedagog)? :) :P A może jest odwrotnie ... ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

Mnie wczoraj nie złapali. Jechałem taksówką :] .
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Vi - tylko kogo "wyłapali"? W większości "drętwusów dnia kolejnego" z 0,028%. Dlatego publiczność wzrusza ramionami - ot, biedni pechowcy.

Dlatego normę powinno się podnieść do Unijnych 0,05% ale złapanych wieszać za jaja na latarniach. Gwarantuję Ci, że wówczas tolerancja dla pijaństwa za kółkiem spadnie.
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

Popieram Misia - też mam wrażenie, że łapią nie tych co trzeba i statystyki rosną!
Będę też pewnie niezgodny z aktualnymi trendami, ale mając 0,028 naprawdę osobiście nie czuję obniżenia sprawności kierowcy. Wypijam piwko i po 4-5 godzinach spokojnie mogę, chociaż alkomat pewnie dałby mi mandat...
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

Również generalnie jestem za podniesieniem limitu, ale rozumiem też obecny stan. Goście z "syndromem dnia wczorajszego" mają nie tylko w sobie resztki alkoholu, ale także całą pozostałość upojnego wieczoru - kaca papierosowego, muła, ból głowy itp.

Do złagodzenia progów potrzebna jest inna kultura picia, to się już dzieje, ale za wolno. Wypicie jednego piwa do kolacji w knajpie nie powinno stanowić problemu prawnego, ale automatycznie ( w naszych warunkach) generuje kolejny poziom - skoro wolno mi jedno, to drugie, trzecie nie zaszkodzi. To jak z limitem prędkości na autostradach - jest 140km/h z tolerancją to wszyscy jadą 150km/h. W niczym mi to nie przeszkadza (osobiście jestem zwolennikiem braku limitów na drogach szybkiego ruchu), ale przy naszej mentalności to jest prosta droga do eskalacji.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

Limity można zaostrzyć czy złagodzić, OK, ale nie zmienia to faktu, że trzeba zmienić świadomość społeczną. Ci "z dnia wczorajszego" to też nie pechowcy a popełniający wykroczenie/przestępstwo. Należy wymazać ze świadomości społecznej przyrównanie złapany za picie = pech. Także należy najpierw zabrać się za media. Koniec z gadaniem o pechu. Do tego jasno i twardo napiętnować takie uczynki.
Wiadomo, że balans na granicy tolerancji nie robi wrażenia, za to jak ma 2-3-4 promile itd. to już coś, i najlepiej żeby jeszcze wykosił w jakiś inny samochód i kogoś zabił (byle nie w radiowóz z wideorejestratorem, bo za dobre uczynki naród pochwali a nie zgani ... rotfl).
Do tego można jeszcze podnieść kary. Były jakieś propozycje - zakaz na 3 lata za pierwszy raz, potem ewentualne dożywotni, kary finansowe - za pierwszy raz 15.000zł, recydywa 20.000zł.
To wszystko fajnie, ale należy pamiętać, że jak komuś zabiorą prawo jazdy to bez też pojedzie. Jest też całkiem wielu, którzy zapłacą te 20.000zł i też będą jeździć (a długo nie zapłacą bo się będą umiejętnie migać ...).
Ciężej jest przeżyć i żyć z piętnem społecznym. Dlatego dopiero zmiana podejścia ogółu i twarda postawa wobec pijaków na drodze może realnie zmienić sytuację w szerszym zakresie.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

Ciekawostka! Jestem ciekaw czy takie rozwiązanie (skrzyżowanie dróg równorzędnych) przyjęło by się np w Warszawie?! (podobno praktycznie nie ma tam kolizji O_O )

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=UEIn8GJIg0E[/youtube]
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

W Indiach jest podobnie.

Ale u nas to nie przejdzie, każdy Polak za kierownicą czuje przecież, że jest pojazdem uprzywilejowanym i jedzie według zasady "Ni ch..., teraz jadę ja!" :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

keicam pisze:Ciekawostka! Jestem ciekaw czy takie rozwiązanie (skrzyżowanie dróg równorzędnych) przyjęło by się np w Warszawie?! (podobno praktycznie nie ma tam kolizji O_O )
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=UEIn8GJIg0E[/youtube]
To jest chyba jakaś ustawka, no niemożliwe O_O O_O O_O
Chciałbym to obejrzeć w normalnym tempie...
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

TomPL pisze:...Chciałbym to obejrzeć w normalnym tempie...
Na dolnym pasku YT masz "koło zębate". Wciśnięcie go otwiera ustawienia. (Szybkość i jakość). Szybkość na 0,25 jest chyba najbliższa "wiary Chrześcijańskiej". :D
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

Nie wiem czy się śmiać czy raczej płakać. Swoją drogą szacun dla tych policjantów, że nie dali się sprowokować i czegoś ostrzejszego Jej nie powiedzieli :::gd::: . Ciekawe czy bez kamery też byliby tacy spokojni :).

http://moto.onet.pl/nadrogach/panowie-b ... tami/f9dek
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

Cóż, nie ma jak sfrustrowana baba. :lol: :lol: :lol:
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

Vivid pisze:Cóż, nie ma jak sfrustrowana baba :lol: :lol: :lol:
Nie jesteś sofistikejtyd... :rolleyes:

Ostatnio na JoeMonster był film z z komentarzem gościa, który wyprzedzał na podwójnej ciągłej w terenie zabudowanym przekraczając bodajże dwukrotnie prędkość... dostał 20 bonusów i 1000zł mandatu. Facet nie wiedział co zrobił nie tak. :] Za tak skrajny debilizm powinni zabierać prawko i dawać pozwolenie na rower z dodatkowymi kółkami, w najlepszym razie.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Niedługo będą zabierać...
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

wyczesany pisze:
Vivid pisze:Cóż, nie ma jak sfrustrowana baba :lol: :lol: :lol:
Nie jesteś sofistikejtyd... :rolleyes:
Nie jestem, ja jestem tylko "simpli" ... debeściak rotfl
wyczesany pisze:Za tak skrajny debilizm powinni zabierać prawko i dawać pozwolenie na rower z dodatkowymi kółkami, w najlepszym razie.
Nie, za coś takiego powinni wysadzać z auta, wyciągać kamerę i kazać mu zeżreć to prawo jazdy na miejscu, a film na ... JoeMonster. ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
lion_dragon
Weteran
Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 21 lut 2010, 11:02

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

Jakiś czas temu natknąłem się na ciekawy materiał promujący bezpieczną jazdę. W tym konkretnym przypadku chodzi o uświadomienie sobie, że inni kierowcy mogą popełniać błędy oraz wpływ prędkości poruszania się pojazdu na brak możliwości skutecznej reakcji na wydarzenia na drodze.

Sam jestem fanem sztuki filmowej i doceniam dobrze zrealizowany produkt w tej dziedzinie. Dawno nie widziałem tak udanie skonstruowanego 1-minutowego filmiku (reklamy), w której zarówno pod względem realizatorskim (warsztat) jak i przekazywanej treści (wpływ na emocje) końcowy rezultat głęboko zapada w pamięć. Sposób przekazania odroczenia nieuniknionego zdarzenia jest naprawdę mocny.

Film nie epatuje brutalnością, raczej porusza emocjonalnie i daje pole wyobraźni co do skutków działań naszych oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Polecam zapoznać się z tym materiałem:

Ku przestrodze
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

Kompilacja "wyczynów" stróżów prawa.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=1MMpFtrmPx4[/youtube]
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

Czepiasz się, to film instruktażowy nagrany przez policję po cywilu - jak się nie jeździ. ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Pogadanki & Pogaduchy”