Awatar użytkownika
daroos
Weteran
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: 17 kwie 2007, 13:37
Lokalizacja: Łódź

Re: Kącik motoryzacyjny

Czyli wychodzi na to, że prestiżowy jest... "owczy pęd", snobizm i pozerstwo. U nas, w kraju nad Wisłą. Nie wiem gdzie jeszcze aż tak są zakorzenione takie zachowania.
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Kącik motoryzacyjny

Nie, Daroos. Prestiżowe jest to, że jak Cię stać na produkt wysokiej klasy, to Cię stać. A jak musisz oszczędzać na drugie auto dla żony, to nie kupuj Q7 w benzynie. Swoją drogą - obleśne są te SUVy... :twisted:
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kącik motoryzacyjny

YOGItheBEAR pisze:Nie, Daroos. Prestiżowe jest to, że jak Cię stać na produkt wysokiej klasy, to Cię stać. A jak musisz oszczędzać na drugie auto dla żony, to nie kupuj Q7 w benzynie.
Dokładnie tak samo to widzę, mam budżet i do budżetu przykrawam wymagania.
Tak jak napisałem, jak się do takiego auta instaluje gaz, to znaczy, że za chwilę oszczędności pójdą gdzie się da, pół biedy kiedy to dotyczy paliwa, gorzej jak się odbije na bezpieczeństwie.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Kącik motoryzacyjny

Nie Daroos, ten owczy pęd odnoszę do konkretnego modelu. Skoro reszta owiec uważa, że to auto jest "kul" to ja, kolejna owca, mimo że mam inne zdanie odrzucam je i kupuje to co jest "kul" dla reszty owiec bo nie jest ważne moje samopoczucie ale to by reszta owiec postrzegała mnie jako "kul".
W każdej gamie aut jest obecnie wybór, ale wiele osób decyduje się na dany model choć wybrałyby inny tylko po to by wpisać się w panujący dominujący "kanon".
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Kącik motoryzacyjny

Snob i pozer to nie ten co pasuje do ekskluzywnego samochodu, bo go na niego stać, stać go na większe koszty uboczne związane z tym autem, a ten co na siłę próbuje do niego dorosnąć, ocierając się o śmieszność.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Kącik motoryzacyjny

A tutaj samopomoc w wersji rosyjskiej:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=HscnaBhJ5DI[/youtube]
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Kącik motoryzacyjny

Transformes? :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Kącik motoryzacyjny

A propos dyskusji nt LPG i ekskluzywnych aut - należałoby rozgraniczyć 2 kwestie - auto kupione w salonie i z wtórnego rynku. Na wtórnym wiadomo - często bierze się to co jest, na zasadzie jakoś to będzie, gdzie w przypadku potworów o pojemności pow. 4 litrów możliwość wstawienia LPG jest argumentem za zakupem. Nie wspominając o minie sąsiada. :D
Auta salonowe generalnie są zamawiane, chyba, że szanowny ustawodawca właśnie raczył ograniczyć jakieś ulgi. W takim przypadku zamawianie silników PB o dużej pojemności i wstawianie tam instalacji LPG Pana Ziutka jest przejawem choroby umysłowej i klasycznego polskiego zastaw się, a postaw się.
Dyskusja o wyższości/niższości LPG nad innymi paliwami, poza argumentami logicznymi (vide posty ESP) prowadzi na manowce, jeśli biorą w niej udział osoby nie używające takiego napędu. Opinie innych nie są dla mnie miarodajne (każda swój chwali...).
Madox pisze:Wiele artykułów w TopGear czy Auto Świecie było na temat LPG, które wysysa energię życiową z silnika :). 4.2 Q7 z LPG rotfl, jak ktoś kupuje taki samochód i szuka oszczędności w gazie ... WIOCHA. To tak jak widzę BMW x6 z kratką.
Czekałem na taki post w tym temacie, szczególnie końcówkę :D. Tak, Madox, jeżdżę zakratowanym autem, nie, nie mieszkam na wsi. Nie mam też kompleksu małego ptaszka, zasadniczo wisi mi nacią od pietruszki zdanie innych na temat mojego pojazdu. Chciałbym tylko zapytać, co widzisz zdrożnego w fakcie założenia kratki do samochodu, któraż to kratka pozwala swobodnie odliczyć 100tys PLN od ceny? W normalnym kraju oczywiście nie robiłbym tego, nie ma takiej potrzeby, aczkolwiek w pojazdach typu kombi/SUV owa krata czy siatka jest nieoceniona w sytuacji, gdy wieziesz cały bagażnik (po dach) różności i nawet w NRD jest często spotykana, chociaż oni "nie muszą". Na argumenty typu "jak Cię stać na taką furę to po co oszczędzasz" odpowiem dwoma argumentami - jakbym nie skorzystał, to byłbym cool czy fool? I drugi - obecnie można sobie zamówić na firmę auto przerobione na bankowóz z pełnym odliczeniem VAT i niezłymi przeżyciami z US, wiesz na czym polega przeróbka? Kasetka na pieniądze przymocowana w rogu do podłogi bagażnika, jednomodułowy alarm, monitoring GPS. Efekt ten sam co z kratą. Takie X6 nie będzie raziło wysublimowanego poczucia estetyki miłośników luksusowych samochodów? Pewnie nie, bo nie zobaczą, że właściciel kupił auto z 23% zniżką rotfl.

I na koniec przydługiego wywodu - kiedyś Sobiesław Zasada powiedział, że tym wszystkim młodym gniewnym w golfach 1,9 TDI należałoby dać auta mające 250-300KM, wtedy mieliby możliwość uniknięcia sytuacji bez wyjścia. Popieram tą opinię, z własnego doświadczenia. Jeśli ktoś ma ambicję jazdy dynamicznej (nie mylić z samobójczą) to może ją realizować tylko pod warunkiem, że ma do tego sprzęt. Inaczej jest niespełna rozumu i potencjalnie zabójcą drogowym. Zachowując proporcje - daj Federerowi tweenera z główką 110cali.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Kącik motoryzacyjny

Było wszystko, napęd na cztery koła, potężny silnik, karoseria na ramie i tylko wyobraźni nie starczyło.
+18 lat
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kącik motoryzacyjny

hokej pisze:Chciałbym tylko zapytać, co widzisz zdrożnego w fakcie założenia kratki do samochodu, któraż to kratka pozwala swobodnie odliczyć 100tys PLN od ceny?
Zakładając garnitur nie założę do tego białych trampek Nike'a, mimo iż są o niebo wygodniejsze od czarnych klasycznych butów.
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kącik motoryzacyjny

Madox pisze:
hokej pisze:Chciałbym tylko zapytać, co widzisz zdrożnego w fakcie założenia kratki do samochodu, któraż to kratka pozwala swobodnie odliczyć 100tys PLN od ceny?
Zakładając garnitur nie założę do tego białych trampek Nike'a, mimo iż są o niebo wygodniejsze od czarnych klasycznych butów.
Myślę, że to trochę inna sytuacja, nie mniej kratka w takim samochodzie w jakiś sposób ustala posiadaczowi samochodu pewien nieprzekraczalny poziom prestiżu.
Bez względu na to jaki to będzie samochód, zawsze to już będzie samochód z kratką, co może mieć znaczenie w kontaktach biznesowych od pewnego poziomu. Więc ja bym to raczej porównał do źle dobranych butów i krawata do bardzo drogiego garnituru. Do pewnego poziomu będzie się liczył garnitur, ale w pewnym momencie ktoś popatrzy na buty. Natomiast, jeżeli ktoś wie, że w środowisku, w którym się porusza, buty znaczenia nie mają, to oszczędność może być uzasadniona.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kącik motoryzacyjny

Ja nie mówię, że kratki są bee, ale w pewnych samochodach według mnie nie powinno ich się montować. Ja tylko wyznaję filozofię Clarksoniusza. Wczoraj przy zmianie opon na letnie, barany urwały czujnik ciśnienia opon. Kto by pomyślał, że takie dziadostwo wymaga oprogramowania na konkretną oponę ( lewy tył ) i w dodatku sporo kosztuje ?
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Kącik motoryzacyjny

Nie wiem do czego jest taki czujnik, chyba po to żeby jakiś muł go urwał i żeby za niego bulnąć kilka stówek.
Jak prowadzisz samochód to od razu wiesz bez czujnika że jedno koło ma o pół atmosfery mniejsze ciśnienie. Wy wyczujecie że naciąg stracił pół kilo ja bym potrzebował takiego czujnika do rakiety.
Skoro więc ja jestem w stanie wyczuć to samo przy samochodzie to taki czujnik nie jest potrzebny, chyba po to żeby się psuł i żeby właściciela doić.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Kącik motoryzacyjny

PitS, to oczywiście gadżet, ale... w niektórych przypadkach może być pomocny. Przy oponach run-on-flat niejedna kobitka będzie Ci jeździć jakieś 2 tygodnie zanim się zorientuje, że jakoś tak twardo się na krawężniki wjeżdża... ;)
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Kącik motoryzacyjny

ppeter pisze:
Madox pisze:
hokej pisze:Chciałbym tylko zapytać, co widzisz zdrożnego w fakcie założenia kratki do samochodu, któraż to kratka pozwala swobodnie odliczyć 100tys PLN od ceny?
Zakładając garnitur nie założę do tego białych trampek Nike'a, mimo iż są o niebo wygodniejsze od czarnych klasycznych butów.
Myślę, że to trochę inna sytuacja, nie mniej kratka w takim samochodzie w jakiś sposób ustala posiadaczowi samochodu pewien nieprzekraczalny poziom prestiżu.
Bez względu na to jaki to będzie samochód, zawsze to już będzie samochód z kratką, co może mieć znaczenie w kontaktach biznesowych od pewnego poziomu. Więc ja bym to raczej porównał do źle dobranych butów i krawata do bardzo drogiego garnituru. Do pewnego poziomu będzie się liczył garnitur, ale w pewnym momencie ktoś popatrzy na buty. Natomiast, jeżeli ktoś wie, że w środowisku, w którym się porusza, buty znaczenia nie mają, to oszczędność może być uzasadniona.
Zapewniam, że w kontaktach biznesowych kratka jest tak powszechna, że nie razi nikogo, wręcz przeciwnie, świadczy o umiejętności myślenia i liczenia, a nie stawiania wyłącznie na lans.
Przykładu z trampkami też nie kupuję, w tym przypadku chodzi o cenę, nie o wygodę. Gust nie ma tu nic do rzeczy. Owszem zawsze można zamienić jednego X5M na pięć Kii Sportage, ale każdy, kto miał okazję jeździć jednym i drugim wyda jednoznaczny wyrok, co do sensu takiej zamiany. Do pewnych rzeczy trzeba dochodzić latami, produkcja samochodów jest jedną z nich, droga na skróty prowadzi donikąd.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kącik motoryzacyjny

To może inaczej, do garniaka za 4 patyki nie kupię butów z kosza z Reala za 19,99. :) w takiej Kii kratka jest ok, dużo Insigni jest z kratką, można to zrozumieć. Ale w BMW x6 ? A w wersjach "M" to już przesada. Sportowa ciężarówka ?
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2012, 18:32 przez Madox, łącznie zmieniany 1 raz.
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Kącik motoryzacyjny

Wszystko kwestia skali. Jakby mój prezes jeździł autem z kratką byłby pośmiewiskiem. Jeździ przedłużanym BMW z kierowcą.
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kącik motoryzacyjny

hokej pisze:Zapewniam, że w kontaktach biznesowych kratka jest tak powszechna, że nie razi nikogo, wręcz przeciwnie, świadczy o umiejętności myślenia i liczenia, a nie stawiania wyłącznie na lans.
ESP pisze:Wszystko kwestia skali. Jakby mój prezes jeździł autem z kratką byłby pośmiewiskiem. Jeździ przedłużanym BMW z kierowcą.
Dokładnie o tym pisałem, do pewnego momentu kratka jest symbolem tego, że się umie myśleć, ale od jakiegoś poziomu, zaczyna być różowym krawatem, na biznesowym spotkaniu.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
bombonus
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: 6 mar 2011, 11:03

Re: Odp: Kącik motoryzacyjny

ESP pisze:Wszystko kwestia skali. Jakby mój prezes jeździł autem z kratką byłby pośmiewiskiem. Jeździ przedłużanym BMW z kierowcą.

Rozumiem, że mówisz o 7er. A w 7er wydaje mi się, że nie można kratki zamontować, więc z tym mógłby być problem, zawsze mógł sobie zrobić "bankowóz" :wink:
NTRP 3.5 i rośnie ;)
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Odp: Kącik motoryzacyjny

bombonus pisze:
ESP pisze:Wszystko kwestia skali. Jakby mój prezes jeździł autem z kratką byłby pośmiewiskiem. Jeździ przedłużanym BMW z kierowcą.

Rozumiem, że mówisz o 7er. A w 7er wydaje mi się, że nie można kratki zamontować, więc z tym mógłby być problem, zawsze mógł sobie zrobić "bankowóz" :wink:
Co nie można?! Polak potrafi ... :)

Zgadzam się z tym co pisze ESP i PitS, wszystko kwestią skali. Kulczyk, Gudzowaty czy inny Niemczycki z kratką nie jeździ ... Do pewnego momentu innych podobnych nie razi, powyżej tego momentu ... to już nie otoczenie dla kratkowca ...

A tak przy okazji kratki. Wjechał kiedyś taki "prezes" Jaguarem z kratką na granicę i chciał celnika z buta. Celnik popatrzył, uśmiechnął się i odesłał "prezesa" do kolejki dla TIR-ów :)
"Prezes" popyskował i chcąc być sprytny pojechał na przejście graniczne obok.
I tu pytanie - co jest szybsze, "prezes" w swoim Jaguarze czy celnik przy telefonie? :twisted:
I sobie postał ... pokory nabrał ... a wystarczyło grzecznie i z uśmiechem, jak człowiek, celnik na wejściu nic do niego nie miał. A jak zaczął fikać to go kodeksowo, do ciężarówek :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Pogadanki & Pogaduchy”