Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 779
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Muzyka

Kolumbia wspiera Ukrainę. ::!vgoodv!:: Koncert w Pradze.

Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 779
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Muzyka

Przypomniał mi się dzisiaj Tomasz Beksiński. :::gd::: I jego "Trójka pod Księżycem". Ach co za czasy...
Zespół zapomniany trochę przeze mnie - New Model Army. I utwór "Wonderful Way To Go" rozpoczynający jedną z jego audycji w 1998 r. Wstawiam ten zajebisty utwór w wersji koncertowej a poniżej link do wspomnianej audycji. Ja wiem, że może być tak, że nikogo to nie zainteresuje... Ale może ktoś jednak wie kim był Tomek i jaki miał wpływ na kształtowanie wrażliwości nieprzeciętnej młodzieży dorastającej w końcowych dekadach tamtego wieku.



https://www.youtube.com/watch?v=mxJnhipcqhM
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 779
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Muzyka

Mała Armia Janosika. Fajne. :::gd:::

Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 779
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Muzyka

W wieku 12 lat pierwszy raz poleciałem do NY. Miałem tam sporo rodziny. Były lata 80'. Jako młody chłopak byłem oszołomiony techniką, którą Amerykanie mieli, a której w Polsce jeszcze długo nie było. No chyba później w Pewex-ach można było coś tam kupić za dolary. Dla mnie najważniejszy był wtedy tak lekki dostęp w Ameryce do ukraińskiej muzyki, gdzie w naszym kraju był z tym duży problem. W pierwszym dniu odwiedzin u mojej bogatej ciotki dostałem magnetofon z takimi dziwnymi, dużymi kasetami oraz komplet kilku kaset z ludową muzyką ukraińską. A był to zespół Rushnychok. Byłem mega szczęśliwy! Te czasy już nie wrócą :( ale wspomnień nie zabierze mi nikt. :-|


Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 779
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Muzyka

Właśnie wróciłem z Murzasichle. Zajebiste miejsce! Byłem tam już piąty raz, u tych samych gospodarzy, są moimi dobrymi znajomymi bym powiedział nawet. I pierdolę Grecję, Chorwację i Włochy gdzie się tylko najeb*** i nic więcej. :::bd:: A upał i leżenie na plaży to ja pierdolę! Taka spontaniczna akcja - kolacja - proponuję wyjście na "miasto" ale moja wygodna żona jak zwykle ma obiekcje, bo to późno, bo dziecko musi iść spać i tp. bzdury... W końcu przekonałem, że jak uśnie 2 godziny później to nie umrze i jakoś dotarło... :::hot::: Baby!!! Czy Wy macie jakiś mózg?!!!!!!!!!!!!!!!! Ostatecznie trafiliśmy do fantastycznej gospody, typowej góralskiej knajpy, gdzie oprócz dobrego jadła była kapela góralska (sprowadzona na miejsce przez właściciela na moją prośbę) i wspaniała zabawa. Do tego stopnia, że żona wróciła uśpić młodsze dziecko (10 lat !!!!!!) i wróciła... pociągnąć miejscowego bimberku. O_O rotfl Taka jest. Jak wszystkie Wy!!!!! Marudzicie tylko i zatruwacie atmosferę, żeby po chwili "nic nie pamiętać" i bujać w letargu osobistego upojenia mentalnego. Tak czy inaczej fajnie było, pobawiłem się czując ten właściwy mi klimat. Bo ja nie potrzebuję dużo. Ja się cieszę, że nie muszę jechać na Ukrainę. I nie dlatego, że jestem tchórzem. Nie! Ale dlatego, że to już nie ma dla mnie sensu, żadnego. Ukraina już to przegrała, niestety. Taki jest świat i moja ofiara nie ma najmniejszego sensu. A ten pajac Vivid niech sobie wbije do łba, że ta cała jego ironiczna jatka nawiązująca do wojny powoduje, że w mojej ocenie ten człowiek jest cieniasem, nikim po prostu. Myślę, że on nic w życiu nie widział.

https://www.youtube.com/watch?v=gPypGd9 ... MM&index=6
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Muzyka

Oj poniosła kolegę ta Muzyka, ponioooosłaaa ;)
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 779
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Muzyka

TomPL pisze: 1 sie 2023, 11:14 Oj poniosła kolegę ta Muzyka, ponioooosłaaa ;)
Zależy kto ocenia Tom. Ja mam generalnie wyjebane na cały świat. Teraz już tak mam, jestem na takim etapie. Mam 50 lat i wszystko w d...e. Życie ustawione, jakiś tam dochód, dawne dzieje zamknąłem i żyję tylko wspomnieniami. Tymi dobrymi ale też i złymi. Dlatego zdarza mi się czasem odlecieć... jak się wzruszę. Ile mi Tom pozostało? 10, 20 lat? Pierdol* to wszystko! Za dnia pracuję, wieczorami chleję. Taki jestem. Za mocno mnie życie kopnęło w dupę. Ale to tylko Elf o tym wiedziała... .... Brakuje mi jej. :(
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Muzyka

Elf okazała się... oszustką. Nie pamiętasz już?
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 779
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Muzyka

TomPL pisze: 3 sie 2023, 10:54 Elf okazała się... oszustką. Nie pamiętasz już?
Mnie nie oszukała. Prosiła o kasę ale jej nie dałem. Można powiedzieć, że ją wyczułem... :D Tak czy inaczej fajnie mi się z nią gadało, choć dystans między nami był. Świadomy, narzucony raczej przeze mnie.
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 779
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Muzyka

Czy ktoś mi może wytłumaczyć dlaczego gówniarze na Polendrock2023 tak szaleją na występie Lady Pank? Przecież to nie ich czasy, nie ich klimat... Oni nie stali w latach 80' w kolejkach do kiosków Ruch-u, żeby kupić w sobotę rankiem gazetę Razem, Panorama, Zarzewie czy inną z plakatami swoich idolów. Ja nie wiem czy tylko ja zauważam tę nieuchronność mijającego czasu i nostalgię do dawnych lat? A może po prostu jestem szczery i otwarty..., do czego zachęcam innych użytkowników tego forum. Bo "gadanie do obrazu - a on do mnie ani razu" - już mnie trochę nuży. :]

Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 779
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Muzyka

Myślałem, że to jakieś pomyłki, wynikające z jakichś niedopatrzeń... Ale obserwuję wątek "Muzyka" od jakiegoś czasu i moje wstawione wpisy są "pomylone"! Moje komentarze są przestawione jakby. Czy ktoś nad tym czuwa, czy to świadome działanie? Takie "zabiegi" wypaczają normalne istnienie tego wątku.
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 779
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Muzyka

Macie Agnieszkę, aktualną.
Kocham Cię Ania!!!

https://www.youtube.com/watch?v=mOY_FTu ... MM&index=2
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 779
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Muzyka

Pieczarki jakieś... O_O O_O O_O
Ale fajnie mi się tego posłuchało. :::gd::: Tak sobie myślę, że ludzie odwracają się trochę w stronę własnych korzeni, tradycji, Polskości. I nie myślcie tylko, że wtóruję PiSiorom... Ludowa muzyka powinna być ważna w każdym narodzie, i należy mówić o tym dzieciom. Tak. Tak mi się wydaje.

Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 779
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Muzyka

Ja się też popłakałem. Coś niesamowitego... :::g'day:::

Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 779
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Muzyka

Jestem sfiksowany w temacie ALPHAVILLE. Nic na to nie poradzę.

Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 779
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Muzyka

Wciąż sfiksowany. :::gd:::
Podoba się zmiana władzy?... Właśnie. Normalna Polska wraca! Cieszę się. :::gd:::
Trzymajcie się !

Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Muzyka

Nie tak hop, hop, wszystko zabetonowane, dopiero za 2-3 lata coś na poważnie zacznie się zmieniać...
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 779
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Muzyka

Ok. Z innej beczki... Córka chce się uczyć grać na organach. Widzę, że ona ma chyba talent matematyczny i lubi analizować te nutki... która jak i kiedy ma iść, lubi brzdąkać na tych klawiszach. Kupiłem jej więc keyboard. Wybrałem Yamaha psr 373. Jeśli ktoś się na tym zna to powiedzcie czy na początek dobry... Radzili mi kupić Genosa ale jak zobaczyłem cenę... :::hot::: Chyba poszukam jej jakiejś szkoły gry na keyboardzie, chociaż ona chce na razie uczyć się grać melodie z neta. Może macie jakieś doświadczenia... Co z tym dzieckiem zrobić?





Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
CFA
Orator
Orator
Posty: 645
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Muzyka

Derler pisze: 1 gru 2023, 20:47 Ok. Z innej beczki... Córka chce się uczyć grać na organach. ...Może macie jakieś doświadczenia... Co z tym dzieckiem zrobić?
Zostawić z tym keybordem. Jeśli ma słuch, który pozwoli jej się rozwijać, to już jej nie zatrzymasz. Piszę to z perspektywy ukończonych dwóch lat podstawowej szkoły muzycznej w klasie akordeonu i napotkanych osób z branży muzycznej. Są artyści (z genialnym słuchem, którzy radzą sobie ze wszystkim) i tych jest kilka procent - reszta to rzemieślnicy lepsi (prawie cała branża muzyczna) i gorsi (tacy jak jak ja, którzy potrafią czytać nuty i zagrać coś ze słuchu albo wyćwiczony w bólach kawałek, ale z improwizacją sobie nie radzą). Więc jak ma talent, to się wkrótce o tym dowiesz.
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 779
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Muzyka

CFA pisze: 2 gru 2023, 13:04
Derler pisze: 1 gru 2023, 20:47 Ok. Z innej beczki... Córka chce się uczyć grać na organach. ...Może macie jakieś doświadczenia... Co z tym dzieckiem zrobić?
Zostawić z tym keybordem. Jeśli ma słuch, który pozwoli jej się rozwijać, to już jej nie zatrzymasz...
...Więc jak ma talent, to się wkrótce o tym dowiesz.
A to nie jest tak, że muzyka to matematyka? Wystarczy być bystrym i w mig ogarniać te nuty... i muzyka sama się tworzy? Bo jak czytam o tych sławnych, historycznych kompozytorach, o Bethovenie, Bachu, Mozarcie - oni wszyscy byli geniuszami matematycznymi. A może wystarczy mieć genialną pamięć i uderzać w te klawisze w idealnej synchronizacji, w nieskończoność... :::scratchy:::
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein

Wróć do „Pogadanki & Pogaduchy”