Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Dlaczego forum umiera?

Derler pisze: 22 paź 2021, 22:37
Lepiej dawaj jakieś posty. Dawno się nie pośmiałem. :::cheese:::
Ja się już pośmiałem, antycypuję znaczy rotfl :]

...żeby jeden troll namawiał drugiego do wstrzykiwania pavulonu na forum rotfl Koniecznie musicie zewrzeć szeregi :!provoke!:
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 779
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Dlaczego forum umiera?

hohvar pisze: 24 paź 2021, 12:29
Derler pisze: 22 paź 2021, 22:37
Lepiej dawaj jakieś posty. Dawno się nie pośmiałem. :::cheese:::
Ja się już pośmiałem, antycypuję znaczy rotfl :]

...żeby jeden troll namawiał drugiego do wstrzykiwania pavulonu na forum rotfl Koniecznie musicie zewrzeć szeregi :!provoke!:
Ty się już niczego nie nauczysz, seniorze. :::moron:::
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
JCz
Ostatnia Instancja
Ostatnia Instancja
Posty: 1696
Rejestracja: 2 maja 2005, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Dlaczego forum umiera?

Vivid pisze: 24 paź 2021, 11:46 Oczywiście forum to tylko jeden z elementów. I tu należy realnie ocenić jak jest ważny, ile i co przynosi i jaki wpływ ma na kondycję reszty elementów serwisu. Jeżeli jest tylko drugorzędnym, czy jeszcze niżej pozycjonowanym elementem, to faktycznie szkoda prądu. Niech sobie wisi, wiele miejsca nie zajmie. Jak się coś dzieje to OK, a jak nie, to też niewielka strata.
Zwykła racjonalna kalkulacja. Tylko w takim razie warto to szczerze napisać, nie? :twisted:
No więc tak - dla statystyk portalu od wielu już lat znaczenie marginalne, dla mnie sentymentalne. Technologicznie phpbb to już prehistoria, szanse przeżycia w nadciagającym Meta Świecie raczej marne. Pogrzebu nie planuję urządzać, szkoda ogromnej unikalnej treści, ale pomysłu na rozwój tego miejsca nie mam. Mieliśmy swoje 5 minut, nawet kilkanaście lat, ale w konkurencji z coraz to nowszymi portalami społecznościowym, czy też nawet ze zwykłymi grupami tematycznymi na Facebooku nie mamy szans, tam atrakcyjniejsza forma. Świat uciekł, nic na to nie poradzimy. DUN jakąś pracę zresztą na ten temat pisał w tym roku, przekazywałem mu statystyki, ciekawe do jakich wniosków doszedł.
Pacific X-Force 295
Redakcja Tenis NET
Sprzęt | Blog
Ulubiona tenisistka :)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Dlaczego forum umiera?

Tu masz oczywiście rację i jeden z aspektów jakie wskazałeś nie był jeszcze poruszony. Ruch, w wyniku ewolucji życia sieciowego, przeniósł się na media społecznościowe. Teraz one są na topie. Czas for powoli nie tyle może odchodzi, co marginalizuje się.
Poza tym mamy ten drugi aspekt. To forum faktycznie odniosło duży sukces, nie tylko utrzymując się, ale generując stabilny i spory ruch przez ponad dekadę. Niemniej jak wiemy, nic nie jest wieczne.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
2_D
Orator
Orator
Posty: 583
Rejestracja: 27 sty 2016, 16:08
Lokalizacja: K.G.

Re: Dlaczego forum umiera?

Oj tam.... Prędzej Vivid zacznie sam ze sobą rozmowy tu prowadzić. O ile już tego nie robi ;)
Także ten... pogłoski o śmierci forum tenis.neta mocno przesadzone ;D
Byle do AO.
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: Dlaczego forum umiera?

Czy tylko ja mam wrażenie że tenis bez Fedzi, Rafcia i Nole trafi w czarne dupsko? Pytam, bo to forum w większości jest reakcją na emocje sportowe (te oglądane) lub (rzadziej) te uprawiane. Skoro tych drugich, jak piszecie, jest już jak na lekarstwo, to może ogólnie tenisowa brać to ostatnie dinozaury?
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Dlaczego forum umiera?

Jacek iREM pisze: 21 gru 2021, 15:27 Czy tylko ja mam wrażenie że tenis bez Fedzi, Rafcia i Nole trafi w czarne dupsko? Pytam, bo to forum w większości jest reakcją na emocje sportowe (te oglądane) lub (rzadziej) te uprawiane. Skoro tych drugich, jak piszecie, jest już jak na lekarstwo, to może ogólnie tenisowa brać to ostatnie dinozaury?
Myślę, że będzie lepiej bez Feda, Rafy i Nole. Ile można oglądać tych dziadków. Federer, który nie domaga i głównie się leczy. Nadal też się leczy a ponadto łysieje - mógłby chociaż pójść na całość i ogolić łepetynę jak Agassi. No i Nole w nerwach bo walczy chłopina o GOAT'a.

A co to Ci co teraz grają nie umieją serwować, grać forhendów i bekhendów? Jest paru, którym można kibicować. Choćby Alcaraz i Sinner.

:wink:
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dlaczego forum umiera?

RatRace pisze: 21 gru 2021, 15:53 A co to Ci co teraz grają nie umieją serwować, grać forhendów i bekhendów? Jest paru, którym można kibicować. Choćby Alcaraz i Sinner.
Teoretycznie potrafią, tylko często jak po drugiej stronie mają jednego z tych dziadków to zapominają jak się gra w tenisa. Zobaczymy jak w dłuższej perspektywie poradzi sobie Alcaraz, czy jego organizm jest przygotowany na takie granie. Czy za chwilę się rozsypie :( Albo czy jak nie doskoczy do czołówki i nie przestanie być już anonimowy to nie pójdzie w ślady tych co mieli już kilka lat temu dziadków zastąpić
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Dlaczego forum umiera?

htb pisze: 21 gru 2021, 16:02
RatRace pisze: 21 gru 2021, 15:53 A co to Ci co teraz grają nie umieją serwować, grać forhendów i bekhendów? Jest paru, którym można kibicować. Choćby Alcaraz i Sinner.
Teoretycznie potrafią, tylko często jak po drugiej stronie mają jednego z tych dziadków to zapominają jak się gra w tenisa. Zobaczymy jak w dłuższej perspektywie poradzi sobie Alcaraz, czy jego organizm jest przygotowany na takie granie. Czy za chwilę się rozsypie :( Albo czy jak nie doskoczy do czołówki i nie przestanie być już anonimowy to nie pójdzie w ślady tych co mieli już kilka lat temu dziadków zastąpić
No właśnie w tym rzecz, że za chwilę nie będzie tych dziadków po drugiej stronie. A życie będzie sie toczyć dalej. Więc mniej dramatu, a trochę więcej optymizmu. :wink:
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: Dlaczego forum umiera?

Nie chodzi o to, czy potrafią czy nie, tylko o medialność tych ikon. Czy uważacie że oprócz Lewego Messiego i kilku innych nikt nie "umi" kopać piłki? Oczywiste, że umi. Ale ikona jest ikoną. To ikona ściąga tłumy i generuje ruch w biznesie. Winduje dyscyplinę w górę. Tak samo jest z golfem, koszykówką i innymi. A tu w naszym ogródku za chwilę będzie socjalizm. Wszyscy po równo... Czyli pospolite g***o... ;-)
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 779
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Dlaczego forum umiera?

Najważniejsze jest to, że Novak jeszcze ogarnia rzeczywistość. :::gd::: Mam nadzieję, że weźmie AO2022 i już na pełnym luzie wkroczy w sezon. Może uda się ugrać jeszcze jednego szlema, np. Wimbledon. To by było piękne. :::no.I::: I jeszcze jedno - Rafa nie może się odrodzić w Paryżu. Starczy już tego rumakowania na ziemi. Starczy!
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Dlaczego forum umiera?

Przyszłość męskiego tenisa to taka sama zagadka jak to, po kiego ch... Derler zawsze pisze kursywą wszelkie imiona i nazwiska....
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Dlaczego forum umiera?

Takie pytanie mam. Czy forumowicze grają jeszcze między sobą? Fajnie byłoby poczytać coś w wątkach rozgrywkowych.

Artlight pisze: 22 gru 2021, 14:50 Przyszłość męskiego tenisa to taka sama zagadka jak to, po kiego ch... Derler zawsze pisze kursywą wszelkie imiona i nazwiska....
:D
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: Dlaczego forum umiera?

Ja grywałem kiedyś z Wyczesem. Może późną wiosną jakąś transmisję zrobimy...
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Dlaczego forum umiera?

Jacek iREM pisze: 22 gru 2021, 16:01 Ja grywałem kiedyś z Wyczesem. Może późną wiosną jakąś transmisję zrobimy...
Mnie od wielkiego dzwonu udawało się też pograć - z Wyczesem, Garym, Hohvarem czy kumotrem z siekierką ;).

Ostatnio z Garym, dzięki czemu ten dowiedział się sporo o zakonnicach i gromnicach.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Dlaczego forum umiera?

Jacek iREM pisze: 22 gru 2021, 16:01 Ja grywałem kiedyś z Wyczesem. Może późną wiosną jakąś transmisję zrobimy...
Grywaliśmy to chyba za mocne słowo. Chyba z 4 mecze zagraliśmy. :(
Ale jest opcja, że coś zagramy, ostatnio bywam w Gdańsku. :hud:
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 779
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Dlaczego forum umiera?

Artlight pisze: 22 gru 2021, 14:50 Przyszłość męskiego tenisa to taka sama zagadka jak to, po kiego ch... Derler zawsze pisze kursywą wszelkie imiona i nazwiska....
Taki mam odchył. :::cheese::: Znajomi mówią, że jestem totalnym pedantem i każdy, życiowy krok musi być u mnie stawiany po uprzednim, dokładnym przemyśleniu i nadaniu mu odpowiedniego porządku. Ale nie jestem przekonany, że mają rację. :wink:
Co do przyszłości tenisa - ten rok będzie ostatnim, w którym Nadal będzie się jeszcze szamotał. Federer już nic nie wygra a Djokovic będzie miał jeszcze realnie dwa lata na sukces w szlemie. Myślę że będzie bardzo ciężko wygrać choć jednego.
Czasy wielkiej trójki się kończą. ;(
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dlaczego forum umiera?

Marcin_L pisze: 22 gru 2021, 15:47 Takie pytanie mam. Czy forumowicze grają jeszcze między sobą? Fajnie byłoby poczytać coś w wątkach rozgrywkowych.
Panie dawne dzieje. Chyba tamten wątek to jeden z pierwszych zaczął umierać :(
Kiedyś grywałem z niejakim Basic'kiem. A ostatni raz to chyba z Art'em ale to też wieki temu :(
Obrazek
_____
kefas
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 233
Rejestracja: 8 sie 2019, 08:58

Re: Dlaczego forum umiera?

Marcin_L pisze:Czy forumowicze grają jeszcze między sobą?
No mi się np w ostatnie 2 lata 2x z Rogerem udało zagrać. Jak coś jestem otwarty na propozycje, mogę na przykład służyć za podbudowanie ego przed ważnym meczem. ;)
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Dlaczego forum umiera?

Z Hohvarem grywamy raz w tygodniu godzinkę, w miarę regularnie. Ale o czym tu pisać, kiedy już tyle przez lata pisaliśmy?!
Wyniki różne w zależności od tego jak wiatr powieje i czy piłki nowe - przy używanych mam większe szanse. ;)

Wróć do „Pogadanki & Pogaduchy”