Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Dlaczego forum umiera?

hohvar pisze: 18 paź 2021, 10:41
RatRace pisze: 17 paź 2021, 18:08 Ale skoro Vivida teraz nie ma, to Ci którym przeszkadzał mogą się przecież w pełni wykazać. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby tworzyć nowe ciekawe posty i wątki. Ludzie z chęcią zareagują na ciekawe wypowiedzi.

Turnieje trwają, można też pisać o swoim tenisie. Można też pisać o czymkolwiek. Trzeba tylko chcieć.

Mnie osobiście Vivid nigdy nie przeszkadzał. Po prostu wystarczy mieć dystans do siebie, Vivida i forum.
Jak to "nie ma"? :]

Myślę, że wiesz, że to tak nie działa. Nikt tu chyba nie czeka w blokach startowych, żeby po jakimś Cudownym Oczyszczeniu wrócić na dawne pozycje i z werwą pisać o tenisie. Coś, co się psuło miesiącami, nie wskoczy nagle na dawny poziom. I żadne zaklęcia czy nawoływania do sztucznych działań typu "zróbmy coś z forum" nie pomogą. Ludzie muszą CHCIEĆ tu zaglądac i pisać. Widocznie do TAKIEGO forum nie chcą.

[...]
To miłe, że rościsz sobie pretensję do wiedzenia tego co wiem, albo czego nie wiem. Skąd taka moc w Tobie, zaiste będzie to dla mnie tajemnicą. :wink:

I pozwolisz, że nie zgodzę się z Tobą. Myślę, że to tak właśnie działa. Jak ktoś chce coś napisać to po prostu pisze. I nie obchodzi go to, co sądzi Vivid i inni. Po prostu.

A co do samego Vivida, to jak sądzę i pamiętam "trollował" tylko w dwóch kierunkach. Pierwszy to studzenie hurra optymizmu w odniesieniu do kariery Świątek, a drugi to "pałowanie" uwielbienia dla Novaka. Można mieć wątpliwości co do tego, czy forma tego była odpowiednia, ale nie zmienia to na przykład faktu, że Świątkównie sporo jeszcze brakuje do dominatorki tenisa i o ile nie zrobi znaczącego kroku do przodu, to może się zadomowić w czwartych rundach Wielkich Szlemów. I jak sądzę to było główną myślą Vivida, choć oczywiście mogę się mylić, bo to wie tylko on.

Może być tak, że Świątkówna się ogarnie, ale jak pokazują wyniki, u kobiet jest multum zwycieżczyń WS'a, które potem mają problem z powtarzaniem wyników.

Co do jednego bym się zgodził. Że przez swoje zachowanie Vivid permanentnie psuł wam humor, bo wydatnie przeszkadzał w celebrowaniu Świątkówny. A że robił to w barwny, zwariowany, ocierający się o bana sposób. No coż, dodawał kolorytu.

A forum zamiera, bo główna jego forma to kibicowanie paru tenisistom. I ta formuła ma swoje poważne ograniczenia. Bo w innych wątkach nic się nie dzieje.

A nie dzieje się nic, bo prawie nikomu nie chce się pisać. Ani o sprzęcie, o testach, ani o swoich zmaganiach. I o ile pamiętam, jedynym, który ostatnio próbował coś w tym kierunku robić był sam Vivid, który chyba jako jedyny pisał swojego bloga. Wcześniej pisali jeszcze Gary i Marcin, ale też przestali.

Fora też mają swoje cykle, i to nie jest pierwsze z którym to się dzieje. A moderatorzy nie załatwią wszystkiego, bo nie tylko oni są odpowiedzalni za zawartość. Nasza Klasa zdaję się przestała istnieć chyba nie za przyczyną zmasowanego trollowania Vivida.

Jasno i wyraźnie napisałem, że forum jest tworzone, przez zawartość, więc nic nie stoi na przeszkodzie, abyś Ty, Tom czy Derler zaczęli je zapełniać fajnym postami. Trzeba chcieć i mieć trochę odwagi, żeby wystawić się na polemiczne uwagi innych.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dlaczego forum umiera?

widget pisze:Mi najbardziej brakuje turniejów forumowych.
Myślę że kolejne powstające ligi trochę to zabiły. Wcześniej ludzie też w nich grywali ale chociaż umieszczali tutaj na forum swoje relacje/przemyślenia/statystyki. Teraz chyba im się nie chce, bo nie sądzę że przestali grać.
Druga sprawa to pewnie taka że nikomu się nie chce za to wziąć. Kiedyś Jacek ogarniał temat. Teraz albo nie ma czasu albo też już mu się nie chce. Ktoś może powiedzieć że jemu łatwiej było wynegocjować dobrą cenę, ale chyba nie to jest najważniejsze. Zresztą każdy jeśli gra w jakimś klubie to pewnie zna z reguły właścicieli lepiej lub gorzej i też pewnie da radę się dogadać co do ceny. Jeśli nie to myślę że najważniejsze żeby była chęć w narodzie żeby się spotkać i wtedy nie będzie problemem zapłacić normalnej stawki. Zwłaszcza jeśli miał to by być spotkanie deblowe to koszty się rozłożą.
Pytanie czy w ogóle ktoś byłby chętny ?
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Dlaczego forum umiera?

RatRace pisze: 18 paź 2021, 11:25 I pozwolisz, że nie zgodzę się z Tobą. Myślę, że to tak właśnie działa. Jak ktoś chce coś napisać to po prostu pisze. I nie obchodzi go to, co sądzi Vivid i inni. Po prostu.
To pozwolisz, że ja też się z Tobą nie zgodzę :)
Fakty są takie, że szczególnie nowi użytkownicy po otrzymaniu Vividowego "miłego" osądu spierniczali z tego forum aż się kurzyło, mało który wytrzymał dłużej niż 2 posty. Ale i niektórzy starsi też mieli tego dość i zamilkli albo ustawili opcję "ignoruj"...
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Dlaczego forum umiera?

RatRace pisze: 18 paź 2021, 11:25

To miłe, że rościsz sobie pretensję do wiedzenia tego co wiem, albo czego nie wiem. Skąd taka moc w Tobie, zaiste będzie to dla mnie tajemnicą. :wink:

I pozwolisz, że nie zgodzę się z Tobą. Myślę, że to tak właśnie działa. Jak ktoś chce coś napisać to po prostu pisze. I nie obchodzi go to, co sądzi Vivid i inni. Po prostu.

A co do samego Vivida, to jak sądzę i pamiętam "trollował" tylko w dwóch kierunkach. Pierwszy to studzenie hurra optymizmu w odniesieniu do kariery Świątek, a drugi to "pałowanie" uwielbienia dla Novaka. Można mieć wątpliwości co do tego, czy forma tego była odpowiednia, ale nie zmienia to na przykład faktu, że Świątkównie sporo jeszcze brakuje do dominatorki tenisa i o ile nie zrobi znaczącego kroku do przodu, to może się zadomowić w czwartych rundach Wielkich Szlemów. I jak sądzę to było główną myślą Vivida, choć oczywiście mogę się mylić, bo to wie tylko on.

Może być tak, że Świątkówna się ogarnie, ale jak pokazują wyniki, u kobiet jest multum zwycieżczyń WS'a, które potem mają problem z powtarzaniem wyników.

Co do jednego bym się zgodził. Że przez swoje zachowanie Vivid permanentnie psuł wam humor, bo wydatnie przeszkadzał w celebrowaniu Świątkówny. A że robił to w barwny, zwariowany, ocierający się o bana sposób. No coż, dodawał kolorytu.

A forum zamiera, bo główna jego forma to kibicowanie paru tenisistom. I ta formuła ma swoje poważne ograniczenia. Bo w innych wątkach nic się nie dzieje.

A nie dzieje się nic, bo prawie nikomu nie chce się pisać. Ani o sprzęcie, o testach, ani o swoich zmaganiach. I o ile pamiętam, jedynym, który ostatnio próbował coś w tym kierunku robić był sam Vivid, który chyba jako jedyny pisał swojego bloga. Wcześniej pisali jeszcze Gary i Marcin, ale też przestali.

Fora też mają swoje cykle, i to nie jest pierwsze z którym to się dzieje. A moderatorzy nie załatwią wszystkiego, bo nie tylko oni są odpowiedzalni za zawartość. Nasza Klasa zdaję się przestała istnieć chyba nie za przyczyną zmasowanego trollowania Vivida.

Jasno i wyraźnie napisałem, że forum jest tworzone, przez zawartość, więc nic nie stoi na przeszkodzie, abyś Ty, Tom czy Derler zaczęli je zapełniać fajnym postami. Trzeba chcieć i mieć trochę odwagi, żeby wystawić się na polemiczne uwagi innych.
Nie "roszczę sobie" niczego, po prostu sądziłem, że takie oczywistości mieszczą się w zakresie Twojej wiedzy. Jeśli odebrałeś to jako agresywne czy uzurpastorskie, wybacz, nie takie miałem intencje. A jeśli sądzisz co innego, to oczywiście możesz. Pisząc, że "tak to nie działa", miałem na myśli automatyczny i szybki powrót do dawnego poziomu forum. Moim zdaniem nie będzie on szybki, jeśli w ogóle nastąpi.

Nie jest tak, że ktoś "zepsuł mi humor", bo jechał bo kimś. W pewnym momencie przekroczona została moja osobista wrażliwość na pewne rzeczy. Jak ktoś bredził i nie przyjmował argumentów, wypaczał wypowiedzi i przebywał w innej rzeczywistości, to na skutek niemożności komunikacji zrezygnowałem z polemiki. Ja nie byłem i nie jestem jakimś obrońcą Igi, zwisa mi, czy wygrywa czy przegrywa (choć wolę, jak wygrywa), ale uważam, że wygrała RG. Zresztą, jak sobie przypominam, to w tamtym czasie pisałeś posty w podobnym duchu (tzn. zbliżone do moich). Obrona ogólnie uznanych w świecie faktów w polemice z mieszkańcem świata kontrfaktycznego to nie moja działka.
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 779
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Dlaczego forum umiera?

hohvar pisze: 18 paź 2021, 13:47 W pewnym momencie przekroczona została moja osobista wrażliwość na pewne rzeczy.
Skoro na forum są ludzie wrażliwi to jak nazwać nagonkę w ich wykonaniu na innych forumowiczów? Już nie wspomnę o krzywdzie, jakiej doznali "banowcy" ale o pomiataniu innymi, takimi jak chociażby Vivid. Czy takich rzeczy dopuszczają się ludzie wrażliwi... Pozostawiam to bez komentarza. Może dlatego, że jestem wewnętrznie złożony i wrażliwy, prawdziwie wrażliwy. A ludzka hipokryzja nie zna granic. Niestety, taki jest świat. :::bd::
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Dlaczego forum umiera?

TomPL pisze: 18 paź 2021, 11:57 Fakty są takie, że szczególnie nowi użytkownicy po otrzymaniu Vividowego "miłego" osądu spierniczali z tego forum aż się kurzyło, mało który wytrzymał dłużej niż 2 posty.
OK, pogadajmy o faktach. Czy wszyscy po równo byli tak witani? Nie wydaje mi się. Ja nigdy nie ukrywałem schematu działania. Ktoś wchodzi, pisze z jakimś sensem, nic mi do tego, witam serdecznie. Ale jak wchodzi debil i próbuje szerzyć swoje prawdy objawione to przed szereg i z kamasz między uszy, żeby dotarło, że to nie Onet ;) Przyszło to tu wiele osób i większość z nich najczęściej zaistniała bez mojej uwagi, część nawet z pozytywnym namaszczeniem ;) Tylko przygłupy (tenisowe lub też i życiowe) były pacyfikowane na starcie. Dasz się takiemu rozwinąć bezkarnie to potem masz więcej roboty ... :/
hohvar pisze: 18 paź 2021, 13:47 Jak ktoś bredził i nie przyjmował argumentów,
To zapewne do mnie w kontekście pseudo "RG20".
Ciekawe, bo ja bym to raczej nazwał - inny pogląd. Stosując twoją retorykę mogę "symetrycznie" powiedzieć, że ty bredzisz uznając pseudo coś tam zrobione dla kasy prawdziwym Szlemem.
Przypomnę ci tylko, że swoją opinię uzasadniłem i jakoś nie doczekałem się merytorycznej repliki, zwyczajnie nie potrafiłeś ...
hohvar pisze: 18 paź 2021, 13:47 Ja nie byłem i nie jestem jakimś obrońcą Igi, ... ale uważam, że wygrała RG.
Posłuchaj sam siebie, lub tego czego nie napisałeś, a co aż bije po oczach ;)
Ty uważasz, że wygrała prawdziwego Szlema (to napisałeś), ale jest też dalszy przekaz - tak jest i nikt nie może, a przynajmniej nie powinien mieć innego zdania. Czyli twoje mojsze jest najmojsze. I kropka, bo na polemikę cię nie było stać. Tylko szkoda to wałkować ponownie. Jak wiemy, każdy może poczytać i osądzić, nie ma potrzeby pomagać. Mnie twoje zdanie nie przeszkadza. Moje tobie wyraźnie tak, ale to twój problem :D

Vivid szkodził? Ja tam napisałem jasno, że tak, przynajmniej w pewnym zakresie.
Tylko są fakty ostatnich tygodni i ich interpretacja może być "ciut" niewygodna.
Można powiedzieć - nie ma Vivida i pustynia ..
Ups ...
Narcystycznie mógłbym postawić tezę w kontrze, że to ten Vivid kopiąc się z różnymi indywiduami dostarczał ludowi igrzysk. Temu zarejestrowanemu i temu incognito. Przy okazji skrobnął i coś merytorycznego - recki, uwagi techniczne i taktyczne.
Nie uzurpuję sobie tego,, ale cóż, statystyki forum nie kłamią.
Nawet teraz, wszedłem, napisałem coś w tym wątku, jest ruch ...
Jak łatwo sprawdzić piszę tylko tutaj, nigdzie indziej nic nie napisałem. Nawet w blogu. A przez te tygodnie przecież grałem. Nawet w ten weekend były śmieszne akcje na korcie. Poza nim z moimi "ulubionymi" babami za kierownicą też.

Defler, pomiatanie mną? O_O Nie no, bo się czuję nieswojo :D I boję się jaką fakturę mi możesz wystawić za obronę :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 779
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Dlaczego forum umiera?

Vivid pisze: 18 paź 2021, 19:47 Defler, pomiatanie mną? O_O Nie no, bo się czuję nieswojo :D I boję się jaką fakturę mi możesz wystawić za obronę :P
Ja nie potrzebuję zapłaty. Mam wszystko, czego mi trzeba. :::cheese:::
Posłużyłem się przykładem Twojej osoby, choć może nie było to idealne zastosowanie. Myślę jednak, że przekaz był jasny - można dyskutować, spierać się, kłócić, nawet nazwać kogoś debilem ale nie można nawoływać do bojkotu, izolacji, ignorowania kogokolwiek tylko dlatego, że "miał czelność" mieć odmienne zdanie. Takie zachowania zakrawają o podjudzanie do unicestwienia danej jednostki ludzkiej (dobrze, że chodziło tylko o użytkownika forum) i są bardzo niebezpieczne! Znam to z życia realnego i wiem, jak łatwo w ten sposób można zniszczyć człowieka. Na to nie będzie nigdy mojej zgody, choćbym miał już nigdy nie napisać na tym forum żadnego posta.
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dlaczego forum umiera?

Dla przypomnienia: był czas kiedy i V. miał bana i ED miał bana (nawet chyba na forum pojawiał się pod innym nickiem). ;)

Szkoda, że nie mam dostępu do statystyk odwiedzin/postów na forum. Ale domyślam się w którym momencie ta liczba zaczęła swój spadek.

Była grupa moderatorów i adminów która fajnie pilnowała porządku jednocześnie pozwalała się dyskusjom rozwijać. Był jasny podział, kto jakim działem się zajmuje tak aby jedna osoba za bardzo nie narzucała swoją "osobistością" dyskusji. Był też układ, że grupa adminów rotuje co jakiś czas aby cały czas mogły dziać się rzeczy "świeże". Jednak jak nadszedł czas kolejnej rotacji to odchodzący nie chcieli za bardzo oddać "kluczy do bunkra". Na co czekający w kolejce (w tym ja) powiedziało "papa" i trzasnęło drzwiami. Kilka osób z nalotami po kilka -set/-tysięcy postów się wtedy wykruszyło.
Potem już było tylko pielęgnowanie "starego układu". ED wrócił do łask, V. nie miał kto pilnować a na forum zapanowało wszechobecny spokój. Taki trochę jak na cmentarzu, ale co kto lubi ;)
I żeby było jasne: nie twierdzę, że nowa grupa adminów by coś lepszego wymyśliła niż obecni, nie wiem też czy brak nowych użytkowników to wina sarkazmu V. (którego osobiście uwielbiam) a brak nowych wątków w sprzętowym to efekt "silnej osobowości" ED'ka (który pomimo "lekkich braków" w technice wiedzę teoretyczną ma ogromną). Po prostu nie wiem bo nie mam magicznej kuli ale znamienny jest fakt, że to był ten pierwszy moment gdy kilku wartościowych użytkowników powiedziało definitywnie "see ya!".
Pewnie parę osób zaraz stwierdzi, że wyciągam jakieś zadry z odległej przeszłości. I będą mieli rację, bo ja pamiętliwy jestem a co gorsza na starość do bólu szczery ;)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Dlaczego forum umiera?

Derler pisze: 18 paź 2021, 20:24 Myślę jednak, że przekaz był jasny - można dyskutować, spierać się, kłócić, nawet nazwać kogoś debilem ale nie można nawoływać do bojkotu, izolacji, ignorowania kogokolwiek tylko dlatego, że "miał czelność" mieć odmienne zdanie. Takie zachowania zakrawają o podjudzanie do unicestwienia danej jednostki ludzkiej (dobrze, że chodziło tylko o użytkownika forum) i są bardzo niebezpieczne!
Za duże słowa, serio ;)
Wychodzi na to, że ja dążę do autodestrukcji :) Przecież sam bardzo poważnie nawoływałem i zachęcałem do ignorowania moich postów. Dla mnie nie jest logicznym bym jak mnie coś wkurza, czy wręcz frustruje, nadal z tym obcował ...
Masz przykład tego feralnego według mnie pseudo "RG20". Wyraziłem opinię, uzasadniłem czemu tak uważam. Postawiłem kropkę. Inni mogą i mają inne zdanie. I w czym problem? Jak widać hohvar ma :) Bo ktoś ma czelność mieć inne zdanie niż on i głośno to wyrażać. I jak to się skończyło? On tkwi w swoim ciemnogrodzie gdzie tylko co hohvarowe jest hohvarne. A ja miałem tylko niezłą w sumie bekę :D Ot taka między nami różnica :)

Co do banów. Miałem chyba kilka. Nie wiem ile, 3-4? Pamiętam tylko pierwszego :) Koledzy strasznie się spuszyli bo pogoniłem stąd jakąś niezbyt rozgarniętą babę ;) I co ważne, moje górą, bo skutecznie :P

ESP,
co do obecnej Administracji to mam jednak podstawowy zarzut - brak aktywności. W czasie kiedy obaj tam byliśmy, i na starcie forum, było przyjęte, że to na nas spoczywa niejako kreowanie ruchu, czyli moderacja.
Dziś jest tylko praktycznie administrowanie, brak jest w ogóle moderowania.
Jak się interes kręci sam to tak jest może i OK. Tylko to jest pułapka, bo jak stanie, to ciężko będzie ruszyć.
Tu wyraźnie zwalnia od dawna, a reakcji nie ma ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Dlaczego forum umiera?

Derler pisze: 18 paź 2021, 19:17 Skoro na forum są ludzie wrażliwi to jak nazwać nagonkę w ich wykonaniu na innych forumowiczów? Już nie wspomnę o krzywdzie, jakiej doznali "banowcy" ale o pomiataniu innymi, takimi jak chociażby Vivid. Czy takich rzeczy dopuszczają się ludzie wrażliwi... Pozostawiam to bez komentarza. Może dlatego, że jestem wewnętrznie złożony i wrażliwy, prawdziwie wrażliwy. A ludzka hipokryzja nie zna granic. Niestety, taki jest świat. :::bd::
No nie poznaję kolegi (o ile w ogóle kiedyś dobrze kolegę (roz)poznałem ;) ) - ktoś pomiatał Vividem?! Przecież to fizycznie niemożliwe...
I kto tak twierdzi? Ten, którym właśnie Vivid pomiatał?! Faktycznie, hipokryzja nie zna granic...
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Dlaczego forum umiera?

ESP pisze: 18 paź 2021, 21:28 …..
I żeby było jasne: nie twierdzę, że nowa grupa adminów by coś lepszego wymyśliła niż obecni, nie wiem też czy brak nowych użytkowników to wina sarkazmu V. (którego osobiście uwielbiam) a brak nowych wątków w sprzętowym to efekt "silnej osobowości" ED'ka (który pomimo "lekkich braków" w technice wiedzę teoretyczną ma ogromną). Po prostu nie wiem bo nie mam magicznej kuli ale znamienny jest fakt, że to był ten pierwszy moment gdy kilku wartościowych użytkowników powiedziało definitywnie "see ya!".
Pewnie parę osób zaraz stwierdzi, że wyciągam jakieś zadry z odległej przeszłości. I będą mieli rację, bo ja pamiętliwy jestem a co gorsza na starość do bólu szczery ;)
Bardzo ciekawa analiza i diagnoza. Tylko te niedecydowanie i wspominanie braku magicznej kuli... aż dziw, że Vivid natychmiast nie odpisał, że to takie pitu-pitu, brak ci jaj i w ogóle że tchórz jesteś! :]
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 779
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Dlaczego forum umiera?

TomPL pisze: 19 paź 2021, 08:43
Derler pisze: 18 paź 2021, 19:17 Skoro na forum są ludzie wrażliwi to jak nazwać nagonkę w ich wykonaniu na innych forumowiczów? Już nie wspomnę o krzywdzie, jakiej doznali "banowcy" ale o pomiataniu innymi, takimi jak chociażby Vivid. Czy takich rzeczy dopuszczają się ludzie wrażliwi... Pozostawiam to bez komentarza. Może dlatego, że jestem wewnętrznie złożony i wrażliwy, prawdziwie wrażliwy. A ludzka hipokryzja nie zna granic. Niestety, taki jest świat. :::bd::
No nie poznaję kolegi (o ile w ogóle kiedyś dobrze kolegę (roz)poznałem ;) ) - ktoś pomiatał Vividem?! Przecież to fizycznie niemożliwe...
I kto tak twierdzi? Ten, którym właśnie Vivid pomiatał?! Faktycznie, hipokryzja nie zna granic...
Oj wyrwało mi się z tym Vividem. :!ojoj!: To rzeczywiście nie był za dobry przykład. Chodziło mi o zaakcentowanie złej i szkodliwej dla forum tendencji pastwienia się nad danym użytkownikiem, które w konsekwencji doprowadza do wyrzucenia go z tego miejsca. Przecież to nie ludzkie nawet jest... :(
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Dlaczego forum umiera?

TomPL pisze: 19 paź 2021, 08:50 ... aż dziw, że Vivid natychmiast nie odpisał, że to takie pitu-pitu, brak ci jaj i w ogóle że tchórz jesteś! :]
Ciebie nie zapominam docenić na tym polu :)

Na wszystko trzeba czasu. Tu już sporo zmarnowano. Cóż, jak się skończy to ludzie się gdzieś przeniosą lub odpadną w ogóle. Takie reguły rynku.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Dlaczego forum umiera?

Króciutko się odniosę bo tworzenie elaboratów moim zdaniem mija się z celem...

1. Sposób moderowania...
Swego czasu wśród użytkowników przeprowadziłem sondaż odnośnie preferencji jak mocno ingerować w dyskusje - konsensusu nie było. Opinie od moderacji "twardej" do "wolnej amerykanki" aż przekleństwa zaczną się pojawiać...
Sam fakt, że pozwalamy na bytowanie kolejnego wcielenia alfreda świadczy o bardzo dużej tolerancji...

2. Statystyki wyświetleń...
Tak naprawdę nie mamy na ruch wpływu - ważne wydarzenia w historii (klasyczny szlem etc.) lub polskie sukcesy (pamiętny półfinał Janowicza w Wimbledonie) tak naprawdę przekładają się na ruch.

3. Kreowanie ruchu na samym forum...
Wystarczy spojrzeć na sporo tematów turniejowych składających się z 2-óch postów - otwarcia i zamknięcia, napisanych przez Moderatora/Admina. To pokazuje, że jeśli nie ma zainteresowania to nic tego nie zmieni. Nic na siłę. Sztucznej dyskusji Moda z Modem czy Adminem nie będziemy uskuteczniać. Forum zaczęło funkcjonować w bardzo dobrym okresie dla tenisa - Roger, Rafa, rekordy szlemowe, to wszystko przekładało się na zainteresowanie.

4. Wszystko już było...
Jeśli ktoś siedzi w tej dyscyplinie parędziesiąt lat to przykro mi ale widział już w zasadzie wszystko - czy to w sprzęcie, czy to w rozgrywkach zawodowych.

5. Vivid...
Jest aktywny... źle.
Nie ma go... też źle.
Komentarz zbędny...

6. Sterowanie z tylnego siedzenia...
Wielu ludzi cechuje wieczne malkontenctwo odnośnie aktualnej sytuacji i jednocześnie brak jakichkolwiek chęci aby pokazać i wdrożyć swój pomysł. Nie mam tu tylko na myśli forum. Jak tylko Samoobrona dostała się do rządu to pokazała, że jest dokładnie taką samą partią jak inne i szybko padła. Nie mogę odnaleźć w pamięci przypadku w którym "sprawdzam" zakończyło się pozytywnie...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 779
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Dlaczego forum umiera?

El Diablo pisze: 21 paź 2021, 17:55 1. Sposób moderowania...
Swego czasu wśród użytkowników przeprowadziłem sondaż odnośnie preferencji jak mocno ingerować w dyskusje - konsensusu nie było. Opinie od moderacji "twardej" do "wolnej amerykanki" aż przekleństwa zaczną się pojawiać...
Sam fakt, że pozwalamy na bytowanie kolejnego wcielenia alfreda świadczy o bardzo dużej tolerancji...
Żadnych banów, chyba że pojawi się prawdziwy cham sypiący wulgaryzmami. O to chodzi.
El Diablo pisze: 21 paź 2021, 17:55 2. Statystyki wyświetleń...
Tak naprawdę nie mamy na ruch wpływu - ważne wydarzenia w historii (klasyczny szlem etc.) lub polskie sukcesy (pamiętny półfinał Janowicza w Wimbledonie) tak naprawdę przekładają się na ruch.

3. Kreowanie ruchu na samym forum...
Wystarczy spojrzeć na sporo tematów turniejowych składających się z 2-óch postów - otwarcia i zamknięcia, napisanych przez Moderatora/Admina. To pokazuje, że jeśli nie ma zainteresowania to nic tego nie zmieni. Nic na siłę. Sztucznej dyskusji Moda z Modem czy Adminem nie będziemy uskuteczniać. Forum zaczęło funkcjonować w bardzo dobrym okresie dla tenisa - Roger, Rafa, rekordy szlemowe, to wszystko przekładało się na zainteresowanie.
Macie wpływ. Jak będzie przyjazna atmosfera i sprawiedliwe traktowanie wszystkich - ludzie wrócą.
El Diablo pisze: 21 paź 2021, 17:55 4. Wszystko już było...
Jeśli ktoś siedzi w tej dyscyplinie parędziesiąt lat to przykro mi ale widział już w zasadzie wszystko - czy to w sprzęcie, czy to w rozgrywkach zawodowych.
Te wątki są mniej ważne jeśli chodzi o ruch na forum. Kto będzie chciał znajdzie informacje sprzętowe w sieci. Prawdziwe forum to burzliwa dyskusja na tematy będące w danym czasie na topie.
El Diablo pisze: 21 paź 2021, 17:55 5. Vivid...
Jest aktywny... źle.
Nie ma go... też źle.
Komentarz zbędny...
Ok. Niech zostanie. :!ojoj!:
El Diablo pisze: 21 paź 2021, 17:55 6. Sterowanie z tylnego siedzenia...
Wielu ludzi cechuje wieczne malkontenctwo odnośnie aktualnej sytuacji i jednocześnie brak jakichkolwiek chęci aby pokazać i wdrożyć swój pomysł. Nie mam tu tylko na myśli forum. Jak tylko Samoobrona dostała się do rządu to pokazała, że jest dokładnie taką samą partią jak inne i szybko padła. Nie mogę odnaleźć w pamięci przypadku w którym "sprawdzam" zakończyło się pozytywnie...
To jest prawda. Malkontentów należy trzymać krótko. :::gd:::
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dlaczego forum umiera?

Vivid pisze: 19 paź 2021, 05:58 ESP,
co do obecnej Administracji to mam jednak podstawowy zarzut - brak aktywności. W czasie kiedy obaj tam byliśmy, i na starcie forum, było przyjęte, że to na nas spoczywa niejako kreowanie ruchu, czyli moderacja.
Dziś jest tylko praktycznie administrowanie, brak jest w ogóle moderowania.
Jak się interes kręci sam to tak jest może i OK. Tylko to jest pułapka, bo jak stanie, to ciężko będzie ruszyć.
Tu wyraźnie zwalnia od dawna, a reakcji nie ma ...
V,
inspirowany twoim postem tak z ciekawości zerknąłem na tę stronę:
https://www.tenis.net.pl/forum/memberlist.php?mode=team

Administracja:
- El Diablo, zalogował się ostatni raz dziś, ostatni post dziś a wcześniej jeden post 10.10, jeden 18.09...
- JCz, też logował się dziś ale ostatni post 26 lipca, wcześniej jeden 20 maja i jeden 19 kwietnia...
- Obiektyw, ostatnio był na forum 4 października, ostatnie posty 14 lutego....

Moderatorzy:
- Gary, był dziś na forum i sporo postów w październiku napisał.
- Hokej, był dzisiaj też ale w październiku zero aktywności, we wrześniu 6 postów.
- wyczesany, też był dzisiaj ale ostatnie posty z połowy września.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Dlaczego forum umiera?

Jak widać zgadzamy się w diagnozie. Jest tylko administracja, brak moderacji, ożywiania ruchu, inicjatyw, kierunków działania. Tym bardziej jest to istotne tam, gdzie jak dawno wiadomo, że wszystko już było.

Biorąc pod uwagę, że dyskutują w temacie dwie najbardziej kontrowersyjne postacie forum i (bez urazy Kondziu ;)) ktoś z odleglejszej przeszłości forum, to chyba czas kończyć te rozważania? Niech się dzieje, co się ma dziać.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 779
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Dlaczego forum umiera?

Vivid pisze: 22 paź 2021, 04:51 Jak widać zgadzamy się w diagnozie. Jest tylko administracja, brak moderacji, ożywiania ruchu, inicjatyw, kierunków działania. Tym bardziej jest to istotne tam, gdzie jak dawno wiadomo, że wszystko już było.

Biorąc pod uwagę, że dyskutują w temacie dwie najbardziej kontrowersyjne postacie forum i (bez urazy Kondziu ;)) ktoś z odleglejszej przeszłości forum, to chyba czas kończyć te rozważania? Niech się dzieje, co się ma dziać.
Nie smuć. :::moron:::
Lepiej dawaj jakieś posty. Dawno się nie pośmiałem. :::cheese:::
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Dlaczego forum umiera?

Gwoli przypomnienia, kanał informacyjny macie pod adresem https://www.tenis.net.pl
Chcecie sobie podyskutować na jakiś temat? Załóżcie go w odpowiednim dziale, wstawcie link do "niusa", zacytujcie fragment czy jak tam chcecie się do tego odnieść i możecie rozłożyć interesującą Was kwestię na czynniki pierwsze. Nikt Wam nie broni. Nikt tego nie musi uprzednio zatwierdzać.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Dlaczego forum umiera?

Czyli wygodne - "weźta i zróbta".
Jakże mnie to ... nie zdziwiło. Klasyka ...
Kończ(y)my.

ED, najwyraźniej jest dla Ciebie, czy Was - Administracji, niewygodne, iż Forum TN to jeden z elementów całego pakietu TenisNET, czyli coś Waszego, nie naszego (użytkowników). Te elementy to nic innego jak ... produkty. Wasze produkty. My użytkownicy to zwyczajnie - klienci.
To nie klienci są od tego, żeby skakać koło interesu. Oni mają być zachęcani do wyboru tego produktu.

Oczywiście forum to tylko jeden z elementów. I tu należy realnie ocenić jak jest ważny, ile i co przynosi i jaki wpływ ma na kondycję reszty elementów serwisu. Jeżeli jest tylko drugorzędnym, czy jeszcze niżej pozycjonowanym elementem, to faktycznie szkoda prądu. Niech sobie wisi, wiele miejsca nie zajmie. Jak się coś dzieje to OK, a jak nie, to też niewielka strata.
Zwykła racjonalna kalkulacja. Tylko w takim razie warto to szczerze napisać, nie? :twisted:
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Pogadanki & Pogaduchy”