warloard
Nowy
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 13 paź 2011, 21:47

Overgrip - który?

Witam,
mam mały problem, mianowicie od jakiegoś roku gram w tenisa i niedawno zakupiłem rakietę Head Extreme MP i muszę przyznać, że był to zakup trafny z jedną małą wadą. Niestety owijka, którą posiada owa rakieta jest jakby zbyt śliska, co powoduje że rakieta czasem obraca mi się w ręce. W związku z czym zamierzam kupić jakiegoś overgipa, tylko nie za bardzo wiem jakiego. Z jednej strony bardzo pocą mi się dłonie, co przemawiałoby za zakupem owijki suchej, z drugiej strony jakoś mam wrażenie, że owijką lepką będzie mi się grało znacznie bardziej komfortowo. Dlatego proszę Was koledzy poradźcie mi co mam robić.
Awatar użytkownika
dedalus
Bywalec
Bywalec
Posty: 96
Rejestracja: 18 wrz 2011, 10:13
Lokalizacja: Oława

Re: Overgrip - który?

W tej sytuacji najlepiej będzie sprawdzić, które lepiej "leżą". U mnie bardzo dobrze działają Yonex Super Grap - nie ma problemów z przekręcaniem, są wygodne i nie obcierają. Warto też pamiętać, że często rakieta przekręca się przy niecentrycznych uderzeniach, rozmiar rączki również ma znaczenie. Polecam przetestować kilka modeli i wybrać te, które się sprawdzają.
Pozdrawiam!
warloard
Nowy
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 13 paź 2011, 21:47

Re: Overgrip - który?

W sumie to dobry pomysł. Zdecydowałem się na zakup dwóch kompletów. Po przeczytaniu forum z lepkich wybrałem Toalson Ultra, natomiast z suchych Tourna Grip XL. Dzięki kolego za pomoc :).


Po wypróbowaniu wyżej wymienionych owijek, muszę powiedzieć, że to nie to. Niestety teraz robią mi się straszne odciski na dłoni, przede wszystkim po Toalsenach. Dlatego kolejnym zakupem będą Yonexy Super Grap.

Wróć do „Inny sprzęt (torby, ubrania, akcesoria)”