dario3103
Nowy
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 23 maja 2011, 22:05

Piłki Dunlop

Witam Forumowiczów. Przymierzam się do zakupu piłek tenisowych do treningu. Śledzę różne tematy w tej materii ale nie mogę znaleźć nic w temacie który mnie interesuje. Dlatego chcę zadać pytanie osobom które mają doświadczenie w tym temacie poparte latami grania i setką zdartych piłek. Interesują mnie piłki Dunlopa gdyż takie mam okazję kupić w ilości około 70 sztuk w cenie około 400 zł lub w przedziale od 85 do 115 euro jak kto woli.Prosił bym o jakieś sugestie co warto kupić a co sobie odpuścić.Oto serie piłek:
Dunlop Coach Pro
Dunlop Pro Tour
Dunlop Coach Pro (nazwa jak powyżej ale inne opakowanie i różne ceny)
Dunlop Club Championship
Dunlop Fort All Court
Dunlop Tour Comfort (te są najdroższymi z tych wszystkich co podałem)
Dunlop Fort Elite (znajomy powiedział mi że te piłki to kaszana nabijane są gazem i twarde jak kamienie - czy to prawda?).
Moje pytanie które z tych piłek są lepsze do grania a które do treningu? Myślę że temat dość pomocny będzie również dla innych grających bo na pewno nie jestem jedyny który ma dylematy w tej kwestii tym bardziej że podzielimy może w trakcie dalszej dyskusji piłki na te polecane i te nie najlepsze no i piłki tylko firmy Dunlop. Oczywiście miło widziane są też inne rodzaje (serie) Dunlopa których nie podałem a polecane przez kolegów do grania i trenowania.
Awatar użytkownika
mtarnas
Orator
Orator
Posty: 590
Rejestracja: 22 sie 2009, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłki Dunlop

Polecam piłki Dunlop Fort Clay Court, moje ulubione piłki, bardzo dobra wytrzymałość. Tymi piłkami grają na turniejach masters w Madrycie i Rzymie. W SportClub karton można kupić już za 369zł. Sam niedawno kupiłem taki kartonik :)
Awatar użytkownika
fabiozo
Bywalec
Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 24 sty 2009, 18:06
Lokalizacja: WPR
Kontakt: Strona WWW

Re: Piłki Dunlop

Tydzień temu je odkryłem :) Wcześniej grałem normalnymi Fortami, ale ostatnio dziwnym trafem szybciej zaczęły tracić swoje właściwości. Fort Clay Court cena ta sama, a gra mi się ciekawiej, lepsza kontrola i jakby mniejszy ciężar na rakiecie przy uderzeniu.
NTRP [3.0]
Obrazek Head YOUTEK IG Radical MP
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Piłki Dunlop

Po serii gier testowych piłkami Fort i Fort Clay Court, te ostatnie zdecydowanie lepiej mi odpowiadają.
Wydaje mi się, że mają "równiejszą" charakterystykę grywalności w ciągu 4-6h i lepiej "leżą" na rakiecie.
Mam jeszcze puszkę Elite do sprawdzenia.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
dario3103
Nowy
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 23 maja 2011, 22:05

Re: Piłki Dunlop

No to jestem ciekawy jakie będą Twoje spostrzeżenia o Elite. Jak już nimi pograsz to napisz opinie. Z góry dzięki.
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłki Dunlop

Wczoraj pierwszy raz grałem piłkami Dunlop Tour Brilliance. Przyznam, że przyzwoicie się sprawiły. Spory odskok, nie kamieniste ... nie wiem jak z trwałością, ale chyba warte zakupu przy swojej cenie (23-24 PLN).
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
Aurelius
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 817
Rejestracja: 25 gru 2009, 22:36

Re: Piłki Dunlop

Obi, czy to nie są czasem te piłki, które mają bardziej jasne futerko, tj. takie jakby seledynowe, które w założeniu ułatwić mają grę w okresie wczesnej jesieni, kiedy szybciej zapada zmrok? Bo jeśli tak, to już jakiś czas są na rynku, tylko, że podobnie jak to było z piłkami Dunlop Pro, tutaj również dodano owo Tour. Grałem tymi piłkami, lec jeszcze bez tego dodatku "Tourowego" i jak dla mnie były takie kapciowate. Pierze leciało z nich dość mocno.
Obrazek
W teorii nie ma różnicy między teorią a praktyką. W praktyce jest.
Dean Fixsen
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłki Dunlop

Pojęcia nie mam. Wczoraj je miałem pierwszy raz w rękach. Puchy specjalnie nie oglądałem. Może ktoś coś wie?

To o czym piszesz znajduje potwierdzenie w opisie ze sklepu:
http://www.strefatenisa.com.pl/product. ... oduct=1473
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
Aurelius
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 817
Rejestracja: 25 gru 2009, 22:36

Re: Piłki Dunlop

Tak, to ta sama koncepcja tylko w nazwie dodano Tour podobniej jak przy byłych piłkach Pro. Swoją drogą grałem w niedzielę z kolegą i wyciągnął te Dunlopy Pro Toury. Jakie to są kamienie. Od razu podziękowałem i wyciągnąłem swoje Forty.
Obrazek
W teorii nie ma różnicy między teorią a praktyką. W praktyce jest.
Dean Fixsen

Wróć do „Inny sprzęt (torby, ubrania, akcesoria)”