Awatar użytkownika
gural_91
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 384
Rejestracja: 11 lut 2008, 08:45
Lokalizacja: Rzeszów

Lepkie owijki

Jako, że kończy mi się powoli pudło z owijkami Pro's Pro Ultra Tacky będę zmuszony niedługo zamówić jakieś nowe. Te owijki były trochę za mało lepkie jak dla mnie (perfekcyjne były Toalsony Ultra Tape, tylko ta cena...). Na necie z tych tańszych znalazłem jeszcze takie opisywane jako lepkie: Pro's Pro Ichiban, Pro's Pro Super Tacky, Pro's Pro Revoltec. Miał ktoś styczność z tymi owijkami? Szczególnie ciekawe wydają się Revolteki - grubość o.45 mm.
Ostatnio zmieniony 25 cze 2011, 11:41 przez gural_91, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lepkie owijki

Skończyłem niedawno pudło Super Tacky. Są fajne i lepkie, ale mniej więcej max. do 3 godzin. Potem tracą swoje właściwości.

Poza tym są dość cieniutkie. Poszedłem w Extra Tacky i wydają mi się lepsze.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
gural_91
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 384
Rejestracja: 11 lut 2008, 08:45
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Lepkie owijki

Z Ultra Tacky było tak samo :/ To, że cienkie to ok, bo właśnie szukam teraz czegoś w okolicach 0.5 mm. Te Ultra tape z Toalsona po 15 godzinach lepiej się trzymało w ręce niż te powyższe po 3-4 godzinach... Ciekawi mnie jeszcze jak te Revolteki, bo one chyba gdzieś niedawno wyszły. (??)
Awatar użytkownika
WarriorsOfAden
Weteran
Weteran
Posty: 1795
Rejestracja: 31 lip 2009, 18:56
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Lepkie owijki

Ja doszedłem do wniosku, że na owijkach nie ma co oszczędzać, więcej się wyda, dostanie się lepszej jakości owijki, które będą miały lepszą wytrzymałość. Nigdy więcej nie kupię Tecnifibre New Contact, istna tragedia, dobre dla potliwych rąk, ale po 4 godzinach gry to tylko do kosza na śmieci się nadawały. Poza tym, mam przez nie straszne odciski, odcisk na odcisku, strasznie boli. Nigdy jeszcze tak nie miałem. Wcześniej jak korzystałem z owijek Pro's Pro było ok, ale niestety nie w lato, mam potliwe ręce i nie dawały sobie rady. W sumie zdecydowałem się kupić Yonexy Super Grap, grałem nimi przez dwie godziny i wydają się fantastyczne. Tobie też je polecę. Chyba, że finansowo nie dasz rady.
ObrazekOrganix 8
NTRP 3.0
"Whatever doesn't kill you, simply makes you stranger"

"Szaleństwo i długie piesze spacery to okno z najrozleglejszym widokiem na ludzką naturę"
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Lepkie owijki

A ja myślę, że owijki powinno się zmieniać (jak naj)częściej i nie czekać aż wycycka się do końca jej "wytrzymałość". Na owijce zbiera się nie tylko pot, ale także kurz i piasek z kortu. A to jeszcze bardziej niż wilgoć pogarsza kontakt z rakietą.

Kiedyś używałem Wilson'ow Pro Overgrip. Teraz Ichiban'ow. Stosunek ceny ok. 1:3, a trzema Ichiban'ami pogram dłużej niż jednym Wilsonem. Poza tym nie ma nic przyjemniejszego jak świeża owijka na trzeci set ;)

Nie wiem jak wy, ale ja zastanawiam się, czy lepkich owijek należy używać do mocno pocących się rąk. Do takich chyba bardziej nadają się owijki chłonące wilgoć, o raczej większej chropowatości powierzchni (zaczynają być lepkie dopiero jak są lekko wilgotne). Te lepkie mają z reguły powierzchnię bardziej gładką co w połączeniu ze spoconą ręką daje większy poślizg ... :::hmm:::
Ostatnio zmieniony 25 cze 2011, 11:46 przez Smyk, łącznie zmieniany 1 raz.
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
gural_91
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 384
Rejestracja: 11 lut 2008, 08:45
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Lepkie owijki

Te Yonexy są za suche i za miękkie jak dla mnie. Cenowo są podobne jak Toalsony, a dla mnie Toalsony Ultra Tape >>> Yonex Super grap ;) W sumie wezmę sobie jedno pudło owijek z Pro's Pro (tylko teraz pasuje mi ustalić które są najlepsze z tych co napisałem) i jak też będą beznadziejne to kupie te Toalsony i będę owijał na dwa razy tak jak wcześniej (Zawsze zostaje mi taki kawałek, ze później jak nawinę od od góry do dołu to mam w sam raz na chwyt prawą łapę).
Dodałem ankietę.
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Lepkie owijki

Chłopaki z saitenforum.de pozytywnie wypowiadają się o owijkach Pro's Pro P.G. 2. Ich początkowa lepkość ma być co prawda gorsza w porównaniu z Ichiban'em, pozostaje jednak dłużej na wysokim poziomie. Ichiban'y szybciej się wycierają (tracą lepkość) i przy spoconych rękach zaczynają szybciej być śliskie.
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Lepkie owijki

Smyk pisze:A ja myślę, że owijki powinno się zmieniać (jak naj)częściej i nie czekać aż wycycka się do końca jej "wytrzymałość".
To oczywiste :::gd:::
Smyk pisze:Nie wiem jak wy, ale ja zastanawiam się, czy lepkich owijek należy używać do mocno pocących się rąk.
Przy potliwych dłoniach używa się owijek suchych absorbujących pot jak np. Tourna Grip.
Smyk pisze:Chłopaki z saitenforum.de pozytywnie wypowiadają się o owijkach Pro's Pro P.G. 2. Ich początkowa lepkość ma być co prawda gorsza w porównaniu z Ichiban'em, pozostaje jednak dłużej na wysokim poziomie. Ichiban'y szybciej się wycierają (tracą lepkość) i przy spoconych rękach zaczynają szybciej być śliskie.
Nikt nie lubi przepłacać za sprzęt co jest zupełnie normalne ale dla mnie over Pro's Pro od początku są beznadziejne. Żadna nie oferowała mi tego co Yonex Super Grap czy też Tourna Tac.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
WarriorsOfAden
Weteran
Weteran
Posty: 1795
Rejestracja: 31 lip 2009, 18:56
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Lepkie owijki

El Diablo pisze: Przy potliwych dłoniach używa się owijek suchych absorbujących pot jak np. Tourna Grip.
To chyba dość indywidualna kwestia (albo ja jestem inny), mam bardzo pocące się dłonie i jak grałem owijkami Pro's Pro (suche) grało mi się bardzo źle. Tymi co mi sprzedałeś grało mi się dobrze, ale tylko przez 4 godziny (no i te straszne odciski). Za to Yonexy, które niby są suche bardzo fajnie sprawdzały się z moimi dłońmi. I jak tu się nie pogubić?
ObrazekOrganix 8
NTRP 3.0
"Whatever doesn't kill you, simply makes you stranger"

"Szaleństwo i długie piesze spacery to okno z najrozleglejszym widokiem na ludzką naturę"
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Lepkie owijki

WarriorsOfAden pisze:To chyba dość indywidualna kwestia (albo ja jestem inny)...
Wiem o co Ci chodzi. Założenie jest takie że przy potliwych dłoniach używa się owijek suchych (bo wchłaniają pot), problem w tym że niektóre mają, jakby to ująć, aksamitną powierzchnię, która nie każdemu pasuje - nie daje takiej pewności chwytu jak lepkie overy.
WarriorsOfAden pisze:Tymi co mi sprzedałeś grało mi się dobrze, ale tylko przez 4 godziny (no i te straszne odciski).
Możliwe że przez bieżnik.
WarriorsOfAden pisze:Za to Yonexy, które niby są suche bardzo fajnie sprawdzały się z moimi dłońmi. I jak tu się nie pogubić?
Yonex Super Grap to owijki lepkie (ang. tacky), a nie suche.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
gural_91
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 384
Rejestracja: 11 lut 2008, 08:45
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Lepkie owijki

Smyk pisze:Pro's Pro P.G. 2
Troszkę grube, tak samo jak te co mam obecnie jeszcze. :/

Wróć do „Inny sprzęt (torby, ubrania, akcesoria)”