dete
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 10 maja 2011, 10:23

Torba dla początkującego

Witam!

Jestem początkujący, dopiero rok temu zacząłem przygodę z tenisem.
Mam pytanie odnośnie torby. na dzień dzisiejszy dysponuje jedną rakietą. Wybierając się na kort zabieram ze sobą puszkę piłek, ręcznik, koszulkę, napoje i inne mniejsze pierdoły...
Zastanawiam się nad zakupem torby, w której ten cały :) ekwipunek uporządkuje i będzie mi wygodnie.
Co za torbę mi polecicie? Widziałem termobagi x3 ale chyba nie jest to dobra opcja - bo jest jedna komora i bardzo mała kieszeń boczna, z drugiej strony nie chcę kupować jakiejś dużej torby bo będzie to śmiesznie wyglądało - gość, co zaczyna się uczyć gry a z torbą jak nie wiadomo jaki gracz...

Proszę o poradę i z góry Wam dziękuję.
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Torba dla początkującego

Ja myślę, że dla początkującego to jakaś łatwa torba musi być, bo ze zbyt trudną sobie nie poradzisz. Tak do NTRP 2.5, to w ogóle bym nie kupował torby. Np. Mechanik na wrześniowym TF-ie to wręcz nosił rakiety w plastikowej torebce, a na pewno ma wyższe NTRP niż 2.5. rotfl
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
dete
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 10 maja 2011, 10:23

Re: Torba dla początkującego

To ma być śmieszne czy ...
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Torba dla początkującego

Gary pisze:Ja myślę, że dla początkującego to jakaś łatwa torba musi być, bo ze zbyt trudną sobie nie poradzisz. Tak do NTRP 2.5, to w ogóle bym nie kupował torby. Np. Mechanik na wrześniowym TF-ie to wręcz nosił rakiety w plastikowej torebce, a na pewno ma wyższe NTRP niż 2.5. rotfl
No "szczele" Go w dziób zaraz :D
Wraz ze wzrostem liczby kieszeni rośnie pojemność torby bo większość kieszeni jest rzekomo przeznaczona na rakiety. Te dwukomorowe lub jak kto woli x6 mają zwykle jeszcze małe boczne kieszenie na drobiazgi (jedną lub dwie).
Ja bym szukał o jak największej liczbie kieszeni i jak najmniejszej pojemności która jest podawana w litrach pod opisem torby.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Torba dla początkującego

Najłatwiejszy w obsłudze będzie plecaczek. Takie dla NTRP do 2.5 zwykle mają dużo małych, bocznych kieszonek i osobną komorę na buty.
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Torba dla początkującego

Smyk pisze:Najłatwiejszy w obsłudze będzie plecaczek. Takie dla NTRP do 2.5 zwykle mają dużo małych, bocznych kieszonek i osobną komorę na buty.
Komora na buty (worek na buty) to jedna z ważniejszych cech. Fajne plecaczki lub standbagi pokazywał Tecnifibre.
http://protenis.com.pl/index.php?strona ... /Termobagi
Obrazek
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
dete
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 10 maja 2011, 10:23

Re: Torba dla początkującego

Właśnie myślałem o plecaku, ale koszt plecaka praktycznie = koszt torby takiej na x6 (np. Babolata).
Co do plecaka to osobiście nie jestem zwolennikiem takiego rozwiązania, bo mam jakiś tam plecak (po laptopie), do którego mieści mi się rakieta, piłki itp. rzeczy...
Także chyba rzeczywiście sobie temat odpuszczę, i jak wzrośnie mi współczynnik to kupię torbę i zamienię plecak po laptopie i reklamówkę...

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Torba dla początkującego

Ty się nie zrażaj tylko sam rusz głową i zastanów się, co ci jest naprawdę potrzebne. Materiał do przemyślenia to:
  • osobna przegroda na buty,
  • osobna przegroda na suche rzeczy
  • osobna przegroda na wilgotne rzeczy po grze,
  • szelki do noszenia torby jako plecaka,
  • osobna kieszen lub komora na piłki,
  • ilość i wielkość kieszeni na drobiazgi,
  • interfejs do iGrajka ;)
  • względy estetyczne (kolor/kształt/wzornictwo/...),
  • ...
A potem gooooglaj albo idź na spacer do sklepu i wybierz coś, co odpowiada Twoim potrzebom i budzetowi. Ot co ...
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
dete
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 10 maja 2011, 10:23

Re: Torba dla początkującego

Smyku :)

Nie zrażam się, ale chciałem Waszej porady... czy ja nie mając współczynnika 2,5 (nie wiem, nie umiem się ocenić) nie będę wyglądał idiotycznie z torbą... ledwo co odbija, a z torbą przyszedł...
Co do Twoich wskazówek:
- przegrody na buty chyba nie potrzebuję - dotychczas jadę na kort w tych co gram...
- przegroda na suche rzeczy - przyda się;
- na mokre - też się przyda;
- jako plecak... nie muszą być;
- komora na piłki - chętnie;
- na drobiazgi - jestem za;
- dla iGraja nie potrzebuję nic;
- i kolor nie ma znaczenia dla mnie.

Generalnie myślałem o jakiejś torbie Babolata x6...

Dziękuję Ci!
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Torba dla początkującego

Czyli już wiesz, co jest dla Ciebie ważne, a co mniej ;)
dete pisze:...czy ja nie mając współczynnika 2,5 (nie wiem, nie umiem się ocenić) nie będę wyglądał idiotycznie z torbą... ledwo co odbija, a z torbą przyszedł...
Nawet Ci co zaczynają grać muszą swój kram w czymś nosić. Idiotycznie to będziesz wyglądał, jak przyniesiesz rakiety w plastikowej torbie z Biedronki.
dete pisze:Generalnie myślałem o jakiejś torbie Babolata x6...
Te torby mają chyba trzy osobne komory. To powinno wystarczyć na Twoje potrzeby. Jak będziesz oglądał torby, zwróć także uwagę inne "pierdoły" jak np. to, czy torba od spodu jest podszyta materiałem do którego nie przylega mączka lub można ja łatwo zmyć. Albo w którą stronę zamykają się zamki (niedomknięty zamek i torba postawiona pionowo i już zawartość bocznych kieszeni leży na zewnątrz). Takie drobiazgi często są nie mniej ważne niż to, czy do komory wchodzi 3 czy 6 rakiet.
Carpe diem, quam minimum credula postero ...

Wróć do „Inny sprzęt (torby, ubrania, akcesoria)”