Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Torba dla Basic'a

Witam.
Tak na osłodę powolnego powrotu na korty planuję zakup nowej torby :).

Interesują mnie następujące opcje:
* duża torba na 10-12 rakiet, w tym 3 główne komory,
* najlepiej, żeby miała 2-ie komory thermo, tak abym mógł do każdej z nich włożyć 2-3 rakiety razem z pokrowcem i duża komora na pozostałe rzeczy typu ciuchy, buty itp...
* ewentualnie jedna komora thermo, ale wtedy bardzo pojemna, tak aby mogło się tam zmieścić 4-5 rakiet w pokrowcu i oprócz tego dwie dodatkowe komory główne,
* nie musi być osobnej komory na buty, i tak chyba wolę wkładać buty do worka i wtedy do komory,
* dobrze by było aby to była torba z dobrych materiałów, a nie że po kilku tygodniach, miesiącach pęka itp
* jakieś dodatkowe mniejsze kieszonki na owijki, zapasowy naciąg, frotki, plastry, telefon portfel itp,
* w komorze głównej chcę zabierać ze sobą: buty, ubranie na przebranie w tym również dres, piłki, 2 butelki z piciem, ręcznik ... także jest troszkę tych rzeczy i stąd chciałbym sporej wielkości komory
* byłoby dobrze gdyby spód torby był z jakiegoś grubszego materiału albo czymś pokryty, tak aby nie przecierał się zbyt szybko

Wiem wiem... dużo tych wymagań dlatego liczę na Wasze doświadczenia z różnymi torbami :).

Nie mam jednej konkretnej marki, którą w jakiś sposób bym preferował... ważne, żeby system thermo był skuteczny i jakość pozostałych materiałów dobra...


Przeglądając torby znalazłem m.in. takie opcje:

* Head Djokovic Monstercombi
* Head YT Radical Supercombi Blue
* Wilson ECO PRO TOUR Super Six
* Babolat Thermobag Team Line x12 - Na stronie Strefy w opisie podane jest, że posiada 2 komory thermo, natomiast na stronach Protenis i SportClub, że torba ma 1 kieszeń thermo… i z tego co widać na zdjęciach to ma raczej jedną taką thermo komorę
* Dunlop Aerogel 4D 10
* Wilson BLX Tour RF Super 6 - W opisie podane jest, że obie komory na rakiety są thermo… natomiast na stronie SportClub napisane jest, że tylko jednak komora ma taki system
* Völkl BB Mega Bag - tutaj również chyba nie ma systemu thermo, a wygląda ciekawie torba :?

Oprócz tego jeszcze biorę pod uwagę torby Tecnifibre na 12 rakiet… ale one chyba jednak nie posiadają systemu thermo w torbie :/.

To chyba wszystko... ciekaw jestem Waszych opinii i propozycji :).

Ciekawą opcją wydaje się torba Dunlop'a ... tylko nic nie słyszałem jak z jakością produktów Dunlop'a jeśli chodzi o torby :?.

EDIT: Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś inne propozycję, to również bardzo chętnie zobaczę :).
Ostatnio zmieniony 1 lut 2011, 23:46 przez Basic, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
bugaloo
Weteran
Weteran
Posty: 1951
Rejestracja: 16 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Torba dla Basic'a

Miałem torbę Babolata i faktycznie tylko jedna z 3 komór jest termalna (co dla mnie akurat nie miało najmniejszego znaczenia). Poza tym kieszeń na buty, worek na mokre ciuchy i kilka schowków. Bardzo wygodnie nosiło się ją na plecach i była naprawdę solidna (jak oddawałem ją siostrze po roku użytkowania wyglądała jak nowa), teraz po kolejnych, prawie 12 miesiącach jej stan jest nadal bardzo dobry. Teraz mam Yonexa (ale mniejszą) i też jest spoko, choć dla mnie jak mówiłem, nie musi być żadnych bajerów. Najczęściej i tak z plecakiem śmigam ;-).
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Torba dla Basic'a

Monstercombi Heada spełnia wszystkie Twoje wymagania (2 spore komory thermo - wchodzą spokojnie po 3 rakiety bez pokrowców - ja noszę wszystkie cztery Prestige w pokrowcach w niej).
Do tego spora komora centralna (mieści mi się tam zestaw "na turniej z pracy" czyli: buty, dres, kamizelka, 3 podkoszulki, spodenki, 6 frotek, 2 pary skarpet, ręcznik, zapas owijek, 3L wody, kosmetyki pod prysznic). Do tego jest oddzielna spora kieszeń podzielona na trzy sekcje na dokumenty i inne bibeloty (+ wyjście na słuchawki).
Jest wykonana bardzo przyzwoicie z grubego i ciężko brudzącego się materiału.
Szelki też są i dają radę.
Zaletą torby jest na pewno fakt że noszona na pusto nie staje się wielkim, pustym workiem i wygląda całkiem zacnie.
Jak chcesz to jak będę w Twoich okolicach to się spotkamy i sobie ją obejrzysz.

PS. Supercombi od Monstercombi różni brak tej czwartej kieszeni na bibeloty i mniejsza komora centralna. Także wybierałbym raczej Monstercombi.
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Torba dla Basic'a

Dziękuję Panowie za pierwsze info :) . Zobaczymy jak dalej się rozwinie temat... Na szczęście zakupu nie muszę robić już teraz, na dzisiaj także coś tam się wybierze.

ESP jutro prawdopodobnie będę w Twoich okolicach, bo chyba wybiorę się do Strefy T. obejrzeć tą torbę Heada Djoko :) ... podoba mi się to co napisałeś o materiale i pojemnej wewnętrznej komorze, którą nazwałeś "na turniej z pracy" :).

Zobaczę również Babolata, o którym pisał wyżej Bugaloo :).

EDIT: Konrado sądzisz, że torba Monstercombi Djoko (czarno-biała) jest taka sama jak Twoja torba Prestige?
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Torba dla Basic'a

Za tym modelem Heada przemawia jeszcze jedno: jest to seria z poprzedniego roku wycofywana ze sklepów więc można targować się :). W tym roku już było widać nową serię na AO. (min Murray i Djoko takie torby mieli)/ Moim zdaniem brzydsze o wiele (macałem torbę Murraya).
I nie przejmuj się białym kolorem - jest wykonany ze śliskiej i mocnej tkaniny do której brud się nie przyczepia). Zresztą jak pomacasz to zrozumiesz.
Będąc w ST dowiedz się tylko czy dają worki do kompletu (zwykle były trzy: na buty, koszulki i kosmetyczka).
basic pisze:Konrado sądzisz, że torba Monstercombi Djoko (czarno-biała) jest taka sama jak Twoja torba Prestige?
Tak - sądzę że różnić może je tylko brak czterech gumowych "nóżek" w mojej. Wiem że takie są w wersji Radical Tour - tej pomarańczowej. Jak macałem tą Djokera to była wykonana dokładnie tak samo jak moja i z tych samych materiałów.
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Torba dla Basic'a

Zobaczymy jak to będzie z targowaniem się :) ... Co do białego, to właśnie widziałem na zdjęciach, że ten materiał jest jakby pokryty lakierem, albo czymś w stylu dodatkowej folii ochronnej...
ESP pisze:Tak - sądzę że różnić może je tylko brak czterech gumowych "nóżek" w mojej.
Te gumowe podstawki też mogą być pozytywną opcją jak torbę kładzie się na różnych rzeczach...
Generalnie z opisu podoba mi się, także trzeba zobaczyć jak to w rzeczywistości wszystko wygląda :).
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Torba dla Basic'a

Weź taką, przewiewna jest, będziesz zadowolony :P.
Obrazek

Ja się na wiosnę do Prince przymierzę :).
W Babolacie na 12 mam 2 termo po bokach. Także jest szansa że i ta co pokazałeś tak ma.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Torba dla Basic'a

Mój brat ma Babolata x12, z dwoma komorami thermo. Thermobag solidnie wykonany, do tej pory praktycznie rzecz biorąc wygląda jak nowy (przeszło rok). Gdybym nie miał Samprasowskiego, to bym brał ten:
http://strefatenisa.com.pl/product.php?id_product=449
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Torba dla Basic'a

Vivid pisze:Weź taką, przewiewna jest, będziesz zadowolony :P
Wezmę i założę Ci ją na głowę na Tf'ie ;-P.
Vivid pisze:Ja się na wiosnę do Prince przymierzę :).
W Babolacie na 12 mam 2 termo po bokach. Także jest szansa że i ta co pokazałeś tak ma.
TadX pisze:Mój brat ma Babolata x12, z dwoma komorami thermo. Thermobag solidnie wykonany, do tej pory praktycznie rzecz biorąc wygląda jak nowy (przeszło rok).
Niestety ten Babolat, do którego link podałem ma 1 komorę thermo... dzisiaj sprawdziłem w dwóch miejscach... może wcześniejsze edycje tych modeli miały dwie komory thermo, w tej chwili posiadają jedną :/.
TadX pisze:Gdybym nie miał Samprasowskiego, to bym brał ten:
http://strefatenisa.com.pl/product.php?id_product=449
Całkiem ciekawie wygląda w środku... Kurczę, byłem dzisiaj w Strefie, ale nie oglądałem tego modelu, jakoś wizualnie nie zwrócił mojej uwagi... w niektórych przypadkach lubię żółty kolor, ale ten żółty jest jakiś dziwny :?. Chociaż pod kątem opisu wygląda interesująco :).
Obrazek Speed Graphene MP
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Torba dla Basic'a

basic pisze:Niestety ten Babolat, do którego link podałem ma 1 komorę thermo... dzisiaj sprawdziłem w dwóch miejscach... może wcześniejsze edycje tych modeli miały dwie komory thermo, w tej chwili posiadają jedną :/
basic pisze:Całkiem ciekawie wygląda w środku... Kurczę, byłem dzisiaj w Strefie, ale nie oglądałem tego modelu, jakoś wizualnie nie zwrócił mojej uwagi... w niektórych przypadkach lubię żółty kolor, ale ten żółty jest jakiś dziwny :? Chociaż pod kątem opisu wygląda interesująco :)
Cały czas pisałem o tym ;).
http://strefatenisa.com.pl/product.php?id_product=449
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Torba dla Basic'a

basic pisze:
Vivid pisze:Weź taką, przewiewna jest, będziesz zadowolony :P
Wezmę i założę Ci ją na głowę na Tf'ie ;-P
Gdzie Ty taką armię znajdziesz co da radę? :)

Najlepiej, o ile masz możliwość (a masz), idź i zobacz na żywo. Zdjęcia to tylko zdjęcia.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Torba dla Basic'a

Vivid pisze:Gdzie Ty taką armię znajdziesz co da radę? :)
Zapożyczę kilku gostków z Egiptu, będą już wprawieni w różnych działaniach :).
Vivid pisze:Najlepiej, o ile masz możliwość (a masz), idź i zobacz na żywo. Zdjęcia to tylko zdjęcia.
No właśnie dzisiaj odwiedziłem sklepik i oglądałem różne torby. I ta Babolca jakoś dziwnie wyglądała z żółtym.. jakby troszkę sprany, ale może tylko takie moje wrażenie było bo jakoś szczególnie nie przyglądałem się temu modelowi. Oglądałem wersję Team na 12 rakiet.

Natomiast trzeba przyznać, że Babolat ma bardzo fajny dostęp do komory na rakiety podczas otwierania, lekko skręca zamek po łuku dzięki czemu jest później większy, swobodniejszy dostęp do komory.. Boczne kieszonki też są oki.
Moją wątpliwość budził spód torby, tak jakby troszkę cienki ten materiał był i nie wiem czy nie będzie problemu z przetarciem się tego materiału i czy chyba dość łatwo łapie mączkę i wilgoć ten spód... tzn. takie moje wrażenie było.

EDIT: Generalnie dzisiaj oglądałem kilka modeli i tak jakby z każdej torby wziąć poszczególne rozwiązania wg. moich preferencji, to można by zrobić bardzo fajną torbę. :!mage!:
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Torba dla Basic'a

Vivid pisze:
basic pisze:Wezmę i założę Ci ją na głowę na Tf'ie ;-P
Gdzie Ty taką armię znajdziesz co da radę? :)
Powiedział na głowę nie na brzuch. :::loled:::
Prezes fanklubu Staśka :D
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Torba dla Basic'a

Witam!

Popieram to co napisał ESP: Monstercombi Head jest OK. Sam sobie taką kupiłem... miała być na sezon letni 2011 :(.

Nie rozumiem natomiast Basic dlaczego pytasz o zakup torby, czyżbyś nie miał w swoim kontrakcie zagwarantowanych 3 toreb gratis? O_O

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Torba dla Basic'a

Clapton pisze:Popieram to co napisał ESP: Monstercombi Head jest OK. Sam sobie taką kupiłem... miała być na sezon letni 2011 :(
Nie martw się, jeszcze będziesz ją użytkował w tym sezonie, tego się trzymaj!!!
Clapton pisze:Nie rozumiem natomiast Basic dlaczego pytasz o zakup torby, czyżbyś nie miał w swoim kontrakcie zagwarantowanych 3 toreb gratis? O_O
Hmm, chyba sam o czymś nie wiem :oops: . A ja mam jakiś kontrakt? :mglss: :)
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Torba dla Basic'a

Ostatecznie wybór padł na torbę Head Djokovic Monstercombi - biało-czarna :D.

Opis wrażeń opiszę w odpowiednim miejscu.

Temat do zamknięcia.

EDIT: Dzięki za wszelkie info i opinie :).
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Torba dla Basic'a

Mało ładnych "Hedów" jest, ze względu na kolory. Ten jest fajny!

Obrazek
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Torba dla Basic'a

Dokładnie tak... nie ukrywam, że to też miało znaczenie podczas kupna... nie lubię krzyczących kolorów w torbach, wolę stonowane proste rozwiązania, estetyczne i ta torba Heada oprócz rozwiązań kieszeni właśnie te estetyczne opcje wizualne posiada... :)
Obrazek Speed Graphene MP

Wróć do „Inny sprzęt (torby, ubrania, akcesoria)”