worms23
Nowy
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 18 lip 2010, 20:50

Wymiana owijki

Witam.
Mam problem z owijką, która mi się starła i strasznie się ślizga. Muszę ją wymienić i nie wiem bo nigdy tego nie robiłem czy trzeba tą co jest ściągnąć i założyć nową czy lepiej kupić jakąś cieniutką i nałożyć na starą?
Przy okazji może mi poradzicie jaką mam kupić tą owijkę by była w miarę dobra i wytrzymała, dodam, że strasznie mi się pocą dłonie jak gram.
Mam Heada Radicala.
Z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Wymiana owijki

Rozumiem że grałeś na tej oryginalnej owijce bazowej. Tak jak dostałeś rakietę to zdjąłeś folię i grałeś?
Wtedy nie warto tej zdejmować. Kupić wierzchnią (tzw. overgrip) i założyć.
Jeżeli chodzi o modele to jest tu na forum o tym wątek.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wymiana owijki

Filmów o zakładaniu "overgripa" (owijka zewnętrzna) na Youtube jest od groma, wszystko dokładnie pokazane.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
worms23
Nowy
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 18 lip 2010, 20:50

Re: Wymiana owijki

A czy ten overgrip nie pogrubi mi rączki bardzo? Jaką to ma grubość?
bob
Bywalec
Bywalec
Posty: 61
Rejestracja: 8 kwie 2009, 10:44

Re: Wymiana owijki

Jak napisali Koledzy owijek wierzchnich jest cała masa. Nie rozglądając się po sklepach wydaje mi się, że mają one grubość od 0,4 mm do 0,8 mm. Różnica niepozorna w codziennym życiu ale jednak odczuwalna na rączce rakiety.
Yonex RDS 003
Babolat Aeropro Team GT

Wróć do „Inny sprzęt (torby, ubrania, akcesoria)”