Awatar użytkownika
robcio_5
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 5 lip 2009, 21:36
Lokalizacja: Wrocław

Dobór owijki

Witam,
mam takie pytanie, obecnie korzystam z tej owijki: Dunlop Overgrip Roland Garros
W sumie nie jest ona zła ale tak naprawdę gram już trochę w tego tenisa, a na owijkach za bardzo się nie znam. Macie o niej jakieś zdanie? Skąd mam wiedzieć jaką grubość owijki mam wziąć? Tą co teraz mam to przed chwilą jak ją na necie znalazłem to się dowiedziałem, że ona ma grubość 0,5mm. Pod spodem mam jakąś bazową owijkę ale jej nie chcę zmieniać.
Owijki zawsze mi zmieniali w sklepie jak mi naciąg strzelił albo jak się wytarła. W sumie nigdy się nie interesowałem co za owijkę oni mi nawijali.
Tak więc, które owijki są dobre co mi polecicie? I ogólnie dajcie kilka rad dotyczących grubości i rodzaju owijki.

Z góry dzięki!
NRTP 3.5
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Owijki Dunlopa

O owijkach jest tutaj mnóstwo postów. To co jednemu pasuje, niekoniecznie jest dobre dla drugiego. Nie ma innej metody jak sprawdzać. Ewentualnym zawężeniem, może być to czy chcesz owijki wchłaniające pot, "suche" czy lepkie, grube czy cieńsze.
Rodzajów owijek jest tyle, że musisz sam trochę zawęzić pole poszukiwań.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
robcio_5
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 5 lip 2009, 21:36
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dobór owijki

To mógłbyś polecić jakieś dobre owijki zarówno wchłaniające jak i lepkie. Najlepiej po parę rodzajów z każdej kategorii.
NRTP 3.5
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Dobór owijki

Niepisanym standardem dla lepkich overów są Wilson Pro Overgrip oraz Yonex Super Grap.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
robcio_5
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 5 lip 2009, 21:36
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dobór owijki

A miałeś kontakt może z tą moją owijką, którą aktualnie mam Dunlop Roland Garros??

P.S.: Nie wiem czemu ale za każdym razem jak mi odpisujesz(kieruje te słowa do ED) to mam przeczucie, że znowu coś źle napisałem w wątku lub co innego i zaraz poleci ostrzeżenie :D :lol:
NRTP 3.5
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Dobór owijki

Niet. Z tą nie miałem do czynienia. Zaczynałem od owijek suchych wchłaniających pot, potem jakoś przeszedłem na lepkie. Długo trzymałem się Yonków Super Grap ale obecnie lepiej mi się gra Tournami II XL (znane również jako Tourna Tac XL).

Nawet Ci powiem że z pamięci nie jestem w stanie wywołać informacji czy są to (Dunlop RG) overy lepkie czy suche.
robcio_5 pisze:P.S.: Nie wiem czemu ale za każdym razem jak mi odpisujesz(kieruje te słowa do ED) to mam przeczucie, że znowu coś źle napisałem w wątku lub co innego i zaraz poleci ostrzeżenie :D :lol:
To nie wiesz że mój pełny nick to El "Ostrzeżenie" Diablo? rotfl
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
robcio_5
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 5 lip 2009, 21:36
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dobór owijki

Spoko, a podasz jeszcze parę innych fajnych lepkich owijek, bo gdy wchodzę na Allegro żeby coś wybrać to mam mętlik i nie wiem czego szukać :)
NRTP 3.5
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Dobór owijki

Tak jak napisałem wyżej... Yonex Super Grap i Wilson Pro Overgrip powinny stanowić punkt odniesienia. Dla mnie Tourny Tac są lepsze tylko dlatego iż są troszeczkę bardziej miękkie.

Ja polecam potestować, każdemu może pasować co innego. Niektórym wystarczają owijki Pro's Pro, Ja tym nie mogę w ogóle grać. Vivid ma na przykład tak suchą łapę że overa właściwie nie potrzebuje i może grać na samej skórzanej bazówce. Ja mam tak że jestem jak mały wodotrysk, woda ze mnie leci strumieniami i owijki suche bardzo szybko ulegają przepoceniu (mimo iż de facto to one są dla ludzi o potliwych łapach), a nie dają na tyle lepkości bym czuł pewnie chwyt... co osoba to opinia. ;)
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
robcio_5
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 5 lip 2009, 21:36
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dobór owijki

Spoko dzięki, wiem już dużo więcej, niż na początku :)
NRTP 3.5
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Dobór owijki

Pro's Pro Aqua Zorb są lepkie i dobrze wchłaniają wodę. No i są w miarę grube i na pewno dłużej wytrzymują od Soper Tacky lub Extra Tacky. No i są tanie. Z Pro's Pro wg. mnie te są najlepsze.

A najlepsze jakie miałem to Pacific 0,8mm, ale w tym roku kupiłem jakieś Pacific 0,8mm i to nie było to, co kiedyś. Kiedyś jak założyłem to zdejmowałem lekko przecierającą się owijkę w jednym miejscu po paru miesiącach. Teraz kupiłem i o dziwo to g... go kupiłem ma się nijak to poprzedniej owijki pacific'a - porwała się po paru minutach z rakietą w ręku. Szajs jak nie wiem co. Dziwna sprawa.
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Dobór owijki

hitman pisze:Pro's Pro Aqua Zorb są lepkie i dobrze wchłaniają wodę.
To nie są lepkie owijki.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dobór owijki

Ja używałem poniższych i takie mam opinie

1. Babolat- My Grip - Tacky Touch
Na początku wydają się trochę suche i sztywnawe, natomiast jak troszkę się je rozegra, to są całkiem przyjemne w dotyku, trzeba je jakby rozgrzać i robią się wtedy bardziej lepkie.
2. Guide - Max Comfort i Guide - Supreme
Jedne i drugie są lepkie, bardzo przyjemne w dotyku. Bardziej lepkie są Max Comfort
3. Pro's Pro - Extra Tacky i Pro’s Pro - Super Tacky
Tutaj bardzie lepkie są Extra Tacky, jak dla mnie jedne i drugie są wystarczające w użytkowaniu.
4.Wilson - Pro Overgrip
Jak dla mnie średnio lepkie.
5.Yonex - Super Grap
Średnio lepkie.

Podsumowując najbardziej lepkie dla mnie są Extra Tacky i Max Comfort.
Później pozostałe są na podobnym poziomie lepkości.
Wilson Pro Overgrip i Yonex Super Grap ze wszystkich są najbardziej delikatne w dotyku w odczuciu, ale trwałość ich nie jest najwyższa.
Obrazek Speed Graphene MP

Wróć do „Inny sprzęt (torby, ubrania, akcesoria)”