szakal87
Nowy
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 14 maja 2010, 10:22

Owijka bazowa i wierzchnia?

Witam!

Chciałbym zakupić owijkę. Wchodząc na Allegro są tam do dyspozycji owijki bazowe i wierzchnie. Jestem tenisistą ze średnimi umiejętnościami.
[Pyt.1] Czy niezbędne jest stosowanie owijki bazowej i wierzchniej? Czy wystarczy tylko bazowa :::???:::
[Pyt. 2] Wybrałem owijkę bazową Babolat Perfect i wierzchnią Babolat Symbio. Czy będzie to dobre połączenie :::???:::

PZDR!
Pisanie z błędami to niechlujstwo i brak szacunku dla czytających
Nie pisz jeśli nie wiesz
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Owijka bazowa i wierzchnia?

Ad.1 Można grać tylko z jedną owijką - bazową.
Ad.2 Przetestuj - każdy ma inny gust.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Owijka bazowa i wierzchnia?

ESP pisze:Ad.1 Można grać tylko z jedną owijką - bazową.
Jeśli rączka jest odpowiednio gruba to można grać z jedną wierzchnią, próbowałem i mi nie przeszkadzało, ale to już wiadomo kwestia gustu.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Owijka bazowa i wierzchnia?

wyczesany pisze:
ESP pisze:Ad.1 Można grać tylko z jedną owijką - bazową.
Jeśli rączka jest odpowiednio gruba to można grać z jedną wierzchnią, próbowałem i mi nie przeszkadzało, ale to już wiadomo kwestia gustu.
Z tego toku myślenia wynika, że overgripy służą aby dopasować chwyt... a tak być nie musi.
ESP pisze:Ad.1 Można grać tylko z jedną owijką - bazową.
Można też grać tylko z jedną owijką - wierzchnią. Też takie przypadki były. :wink:

Tak jak ESP napisał wszystko jest kwestią gustu.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Owijka bazowa i wierzchnia?

Zasadniczo owijka bazowa to to, co teoretycznie zawsze być na rączce powinno i w większości przypadków jest. Standardowo rakieta sprzedawana w sklepie jest w tą owijkę wyposażona. Wymienia się ją rzadko, a czasem - w ogóle. Owijka wierzchnia natomiast ma chronić owijkę bazową i poprawiać (dopasowywać do indywidualnych potrzeb) charakterystykę uchwytu: miększy - twardszy, bardziej lepki - mniej lepki, lepiej chłonący wilgoć... etc. Dobór jest rzeczą gustu. Owijki wierzchnie zmienia się co kilka/kilkanaście godzin grania.
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Owijka bazowa i wierzchnia?

El Diablo pisze:
wyczesany pisze:Jeśli rączka jest odpowiednio gruba to można grać z jedną wierzchnią, próbowałem i mi nie przeszkadzało, ale to już wiadomo kwestia gustu.
Z tego toku myślenia wynika, że overgripy służą aby dopasować chwyt... a tak być nie musi.
Miałem na myśli to, że jeśli ktoś chce grać na 1 owijce - wierzchniej to powinien mieć grubszą rączkę w porównaniu do tej gdzie ma owijkę bazową.
El Diablo pisze:
ESP pisze:Ad.1 Można grać tylko z jedną owijką - bazową.
Można też grać tylko z jedną owijką - wierzchnią. Też takie przypadki były. :wink:
A co ja napisałem?
Prezes fanklubu Staśka :D
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Owijka bazowa i wierzchnia?

Można też grać z bazówką i nałożonymi na nią dwoma overami, jak Djokovic ;) Jasna sprawa, że to rzecz gustu ;) Kiedyś mój ojciec zerwał bazówkę i na sam grip nałożył 2 overy - nie powiem, ciekawe doświadczenie, grałem parę razy.

A co powiecie na to, że mój brat ma taką wielką rękę, że swego czasu grał z dwoma bazówkami? ;) Była to stara rakieta (L3) a brat wracał do tenisa. Teraz już tak nie gra, przeszło mu ;)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Owijka bazowa i wierzchnia?

wyczesany pisze:
El Diablo pisze:
ESP pisze:Ad.1 Można grać tylko z jedną owijką - bazową.
Można też grać tylko z jedną owijką - wierzchnią. Też takie przypadki były. :wink:
A co ja napisałem?
Widziałem bazową. Mój błąd.
TadX pisze:Można też grać z bazówką i nałożonymi na nią dwoma overami, jak Djokovic ;)
Fakt. Pod tymi overami ma bodajże skórę. Prawdę mówiąc nie kojarzę innego zawodnika, który stosowałby 2 overy i bazówkę...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Owijka bazowa i wierzchnia?

Za czasów Zebry (Head Radical Twin Tube) grałem właśnie z dwoma bazówkami - było mi po prostu wygodniej :)
szakal87
Nowy
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 14 maja 2010, 10:22

Re: Owijka bazowa i wierzchnia?

Dzięki za liczną odpowiedź.
Teraz już wiem o co chodzi z tymi owijkami!

P.S.: To był mój pierwszy post i jestem bardzo miło zaskoczony, że dostałem tak liczną odpowiedź!
Pisanie z błędami to niechlujstwo i brak szacunku dla czytających
Nie pisz jeśli nie wiesz

Wróć do „Inny sprzęt (torby, ubrania, akcesoria)”