Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Wybór piłek treningowych - preferowane ciśnieniowe

Witam Szacowne Grono Forumowiczów!

W sezonie zimowym wraz z kolegą gramy regularnie 2h w tygodniu. Od czasu do czasu nasz trening przeplatam grami sparingowymi. Aby zwiększyć efektywność naszego treningu gramy z kolegą koszykiem piłek (więcej gry, mniej zbierania, wejście w rytm uderzenia, możliwość trenowania schematów taktycznych itd. ). Niestety po upływie miesiąca od otwarcia puszek (8h gry) piłki nie nadają się już do gry, nie z powodu jakości filca (gramy na przyjaznej dla piłek nawierzchni) ale z powodu spadku ciśnienia. I tu pojawia się problem: kupno co miesiąc około 40 piłek wiąże się z dość znacznym wydatkiem. Ze względu na przeszłą kontuzję łokcia oraz obciążenie barku preferuję piłki ciśnieniowe. Obawiam się że bezciśnieniówki mogą spowodować odnowienie się urazu. Jakie piłki proponujecie? Gdzie można kupić piłki po dobrej cenie? Obecnie gram Head ATP.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Wybór piłek treningowych - preferowane ciśnieniowe

Mała kryptoreklama - do niedawna na "Silvie" oferowali mi do zakupu karton piłek Wilson USOpen. W przeliczeniu wychodziło 18zł za puszkę. Piłka nie jest podła, więc jeśli Cię to interesuje - zadzwoń tam, może jeszcze mają to na wyprzedaży... ;)
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wybór piłek treningowych - preferowane ciśnieniowe

Na Allegro można teraz wyłapać okazje, że puszka 4szt. porządnych piłek, wychodzi w okolicach 15-16zł.
http://Allegro.pl/item477218842_fischer ... uszek.html
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybór piłek treningowych - preferowane ciśnieniowe

ppeter pisze:Na Allegro można teraz wyłapać okazje, że puszka 4szt. porządnych piłek, wychodzi w okolicach 15-16zł.
http://Allegro.pl/item477218842_fischer ... uszek.html
Bardzo dobre piłki i cena też bardzo dobra.
Gramy nimi z Obiektywem i sprawują się świetnie.
Polecam!
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybór piłek treningowych - preferowane ciśnieniowe

Na dywanie także dobrze sobie radzą.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wybór piłek treningowych - preferowane ciśnieniowe

Całkiem nieźle jak dla mnie, zwłaszcza na kortach twardych sprawuje się Tretorn Championship, a 16zł za puszkę 4 szt. to też dobra cena.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Wybór piłek treningowych - preferowane ciśnieniowe

Witam! W sklepie http://www.protenis.com.pl piszą że wiadro zawiera 60 piłek a na http://www.sportclub.com.pl wiadro zawiera 72 piłki. Pomyłka czy Tretorn wypuścił dwa wiaderka ?
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Wybór piłek treningowych - preferowane ciśnieniowe

Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Wybór piłek treningowych - preferowane ciśnieniowe

El Diablo wszystko wie - tylko podziwiać. Grałeś może tymi piłkami?
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Wybór piłek treningowych - preferowane ciśnieniowe

Clapton pisze:Grałeś może tymi piłkami?
Tak, według mnie to jedne z najlepszych piłek bezciśnieniowych na rynku. O ile organicznie nienawidzę ciśnieniowych "filców" Tretorna tak bezciśnieniowy model Micro-X jest doskonałym produktem. W przyszłym sezonie chcę porównać X-a z XLD Tecnifibre'a ale zobaczymy czy w ogóle do tego dojdzie.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wybór piłek treningowych - preferowane ciśnieniowe

El Diablo pisze: Tak, według mnie to jedne z najlepszych piłek bezciśnieniowych na rynku. O ile organicznie nienawidzę ciśnieniowych "filców" Tretorna tak bezciśnieniowy model Micro-X jest doskonałym produktem.
Jeszcze dwa lata temu (no może rok), podpisałbym się pod tym obiema rękami, ale teraz wydaje mi się, że Tretorn generalnie coś pozmieniał z piłkami i nie są to zmiany na lepsze. Pamiętam czasy, gdy TXT nadawały się do gry, a teraz jedyne zastosowanie jakie mi przychodzi do głowy to kamienowanie. Micro-X też straciły trochę i nie są już tak przyjemnie elastyczne jak były.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Wybór piłek treningowych - preferowane ciśnieniowe

Hmm, nie ułatwiacie mi wyboru. Może kupię 4 szt. i je przetestuję zanim zainwestuję w wiaderko.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Wybór piłek treningowych - preferowane ciśnieniowe

Clapton pisze:Hmm, nie ułatwiacie mi wyboru. Może kupię 4 szt. i je przetestuję zanim zainwestuję w wiaderko.
A mądrość spłynęła nań niczym struga światła rozrywająca zachmurzone niebo... :)
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.

Wróć do „Inny sprzęt (torby, ubrania, akcesoria)”