Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Owijka bazowa - Wilson

Zakładam ten temat, bo nigdy w życiu, choć gram już ponad 20 lat, nie wymieniałem owijki bazowej. Zdaje się, że ze 2 razy robił to znajomy trener i serwisant w jednym, ale to było dawno i nie dotyczyło mojej najnowszej (czytaj: 5-letniej) rakiety. Z racji tego, że w Lidze na Pro-Playu wygrałem bon do Strefy Tenisa na rzeczy Wilsona, a moja bazówka na ulubionej rakiecie jest w stanie agonalnym, postanowiłem ją wymienić.

Ktoś ma coś do powiedzenia na temat bazówek Wilsona dostępnych w Strefie? Któreś są warte polecenia? Któreś to szmelc? Dodam, że na bazówkę nawijam jeszcze owijkę wierzchnią (jakieś Pro's Pro, nie pamiętam już co to dokładnie jest, a nie chce mi się wstawać od kompa, żeby sprawdzić, jak będzie do czegoś potrzebne, to sprawdzę ;-P ), a ręce mi się trochę pocą, więc gra z samą skórą odpada.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Owijka bazowa - Wilson

Gary ja bym na Twoim miejscu po prostu próbował znaleźć bazówkę Wilsona o podobnej grubości co Twoja oryginalna w Babolcu. Zależy czy wolisz bardziej miękkie czy twardsze?
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Owijka bazowa - Wilson

Nie wiem, jakie wolę, bo nigdy nie zmieniałem bazówki. ;-P Ale tak jak jest, jest dobrze.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Owijka bazowa - Wilson

Na bazówkę zakładasz i tak wierzchnią (overgrip). Czyli jaka ona jest ma dość wtórne znaczenie.
Generalnie chodzi o to by chwyt był dobry. W takim razie wszelkie wybrzuszenia i miękkość (uginanie się) nie jest tu pożądane.
Najlepiej pomyśl o skórze, idealna na podkład pod over-a. Wilson robił takie owijki, były przyzwoite.
Tylko może sam nie zakładaj bo w tym zakresie to jak wiemy jesteś szczególnie "utalentowany" :P ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Owijka bazowa - Wilson

Gary i skórzana owijka? Przecież Jego ręce tego nie wytrzymają ;)
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Owijka bazowa - Wilson

Przecież to ma być podkład. Do tego skóra jest idealna.
Tylko zakłada się je bardzo upierdliwie, dlatego polecam by zrobił to ktoś inny z doświadczeniem.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Owijka bazowa - Wilson

Vivid pisze:Przecież to ma być podkład. Do tego skóra jest idealna.
Pytanie czy Gary lubi mocno kanciaste rączki rakiety.
Vivid pisze:Tylko zakłada się je bardzo upierdliwie, dlatego polecam by zrobił to ktoś inny z doświadczeniem.
Tutaj to nie ma żadnych wątpliwości żeby nie zakładał tego sam :) .
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Owijka bazowa - Wilson

Jak ktoś nigdy nie grał na skórze, a grał dużo i lubi czucie z bazowego syntetyka (lub tak, jak Gary w ogóle nie ma czucia w palcach :)), to niekoniecznie musi zaprzyjaźnić się z owijką skórzaną. Ale skoro to "Strefa płaci" to czemu nie - kup Grzesiu skórę Wilsona i poproś w sklepie, żeby Ci ją założyli. Pograsz i sam sprawdzisz czy Ci pasuje.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem

Wróć do „Inny sprzęt (torby, ubrania, akcesoria)”