Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Owijka wierzchnia

Sebex pisze:Toalsona z ciekawości też przetestuje. W weekend będę w Warszawie i zakupię trochę owijek:
Toalson Ultra Grip
Tourna Mega tac
Jakieś tańsze typu Pro's Pro
Zobaczymy co z tego wyjdzie. :)
Jak bierzesz Pro's Pro, to wypróbuj ich i-Gripa. Tania lepka owijka, przede wszystkim cienka (dla mnie to ważne), bodajże 0,45 mm. Wytrzymała niespecjalnie (przeciera się pod "zgrubieniem" na kciuku), ale ja akurat dość często zmieniam, bo lubię jak jest lepko :).

Tylko uwaga: i-Grip niebieski i czerwony farbują rękę. Pozostałe kolory już nie.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Owijka wierzchnia

kolt pisze: Szkoda że keicam nie piszę o swoich doświadczeniach bo jego syn jest młody i w wieku 13 lat może jeszcze nie mieć wcale potliwych dłoni (tak zakładam).
Gdybym szukał owijki w kategorii "jakość" bez patrzenia na koszty to bym brał Toalsony Ultra Grip bo są dla mnie najlepsze ze wszystkich które testowałem. Szkoda że mi się moja paczka w tym sezonie skończy. :(
Moje odczucia dotyczące Toalsona takie same. Misiek się poci. :) Intensywność jego gry (szczególnie treningowej) do naszej, jest nieporównywalna!

Ja osobiście (jako zapamiętały budżetowiec) używam od kilku lat Pro"s Pro PG2. Wg mojej oceny są wystarczająco lepkie, perforacja dodatkowo wpływa na pewność uchwytu. Całkiem trwałe! No i w stosunku do Toalsona UG 3:1 w kwestii ceny!
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Owijka wierzchnia

Pro's Pro iGripy są ok ale przez to, że mają tylko 0.4mm ich trwałość jest mniejsza niż G-tacky (0.5mm). Dlatego pisałem ci o grubości bo to w pewnym momencie dla mnie był jeden z głównych czynników. Kup sobie kilka owijek porównywalnych (najlepiej jeden kolor) w różnych grubościach i wyczuj co ci najbardziej pasuje. To niby drobne różnice ale kiedy nawiniesz będzie odczuwalne.

iGripy 0.4mm - w porządku czucie ale trwałość słaba (u mnie na mące w lato starczała na 2 mecze max).
G-tacky 0.5mm - w sam raz balans między czuciem, a trwałością (Toalsony UG też mają 0.5mm).
I-tacky 0.6mm - dla mnie trochę za grube, zaczynały być już lekko mięsiste.

Są jeszcze grubsze ale takie mi totalnie nie podchodziły. Zamów na Allegro po 1-2 szt różnych i będziesz miał dobry pogląd na sprawę.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Owijka wierzchnia

Będę jutro w Strefie to kupię. Dla mnie 0,6 to za dużo.
Kupię i przetestuje to dam znać. Chyba będą w kolorze czarnym. :)
Miran
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 12 wrz 2012, 15:59
Lokalizacja: Laskowa

Re: Owijka wierzchnia

Piszesz że użytkujesz Head Extremesoft i zastanawiam się czemu szukasz innej, oczywiście każdy oczekuje czego innego.
Ale jest to bardzo fajna owijka, a przy tym nie droga. W Strefie właśnie są zestawy 10+2 za 63zł minus teraz 15%. To daje około 4,5 za sztukę. Toalson akurat dla mnie nic ciekawego.
Zerknij sobie na sklep.smjsport.pl mają sporo owijek na wyprzedaży. Ceny bardzo dobre, a od 200zł darmowa wysyłka. Spokojnie znajdziesz do tej kwoty ciekawe rzeczy.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Owijka wierzchnia

To ja się krótko podzielę moimi osobistymi spostrzeżeniami. :)

Na ostatnim meczu ligowym w piątek drugiego seta nie mogłem trafić w piłkę... kompletny dramat jak rzadko. Nie wiedziałem co jest, ale po przegraniu 5:7 (po mojej fatalnej grze) usiadłem i zmieniłem owijkę.

Z Pros Pro coś tam absorb na moją ulubioną Tourna Grip.

No i 6:0. :)

Czyli owijka robi różnicę.
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Owijka wierzchnia

widget pisze:To ja się krótko podzielę moimi osobistymi spostrzeżeniami. :)

Na ostatnim meczu ligowym w piątek drugiego seta nie mogłem trafić w piłkę ... kompletny dramat jak rzadko. Nie wiedziałem co jest, ale po przegraniu 5:7 (po mojej fatalnej grze) usiadłem i zmieniłem owijkę.

z Pros Pro coś tam absorb na moją ulubioną Tourna Grip.

No i 6:0. :)

Czyli owijka robi różnicę.
To teraz robisz tak:

1. Wracasz migiem na te korty.
2. Wygrzebujesz ze śmietnika ową owijkę pro's pro.
3. Pieczołowicie nawijasz ją na swoją rakietę.
4. Z tak przygotowanym sprzętem meldujesz się na nasz piątkowy meczyk.

:)
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Owijka wierzchnia

Artlight pisze:
widget pisze:To ja się krótko podzielę moimi osobistymi spostrzeżeniami. :)

Na ostatnim meczu ligowym w piątek drugiego seta nie mogłem trafić w piłkę ... kompletny dramat jak rzadko. Nie wiedziałem co jest, ale po przegraniu 5:7 (po mojej fatalnej grze) usiadłem i zmieniłem owijkę.

z Pros Pro coś tam absorb na moją ulubioną Tourna Grip.

No i 6:0. :)

Czyli owijka robi różnicę.
To teraz robisz tak:

1. Wracasz migiem na te korty.
2. Wygrzebujesz ze śmietnika ową owijkę pro's pro.
3. Pieczołowicie nawijasz ją na swoją rakietę.
4. Z tak przygotowanym sprzętem meldujesz się na nasz piątkowy meczyk.

:)
:D

Prawdą jest że pazerność nie popłaca. Chciałem przyoszczędzić na owijkach zimą, bo te Tourny się mega szybko zużywają, to mnie pokarało.
Na ciebie niestety nawet jak znowu nową założę (na co nie ma szans, bo oszczędzam ) to i tak mi dużo nie zmieni.
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Owijka wierzchnia

Miran pisze:Piszesz że użytkujesz Head Extremesoft i zastanawiam się czemu szukasz innej, oczywiście każdy oczekuje czego innego.
Ale jest to bardzo fajna owijka, a przy tym nie droga. W Strefie właśnie są zestawy 10+2 za 63zł minus teraz 15%. To daje około 4,5 za sztukę. Toalson akurat dla mnie nic ciekawego.
Zerknij sobie na sklep.smjsport.pl mają sporo owijek na wyprzedaży. Ceny bardzo dobre, a od 200zł darmowa wysyłka. Spokojnie znajdziesz do tej kwoty ciekawe rzeczy.

Pozdrawiam.
Gra mi się dobrze Headami. Nie wiem czemu szukam nowych. Chęć sprawdzenia czegoś, dobre opinie.
Dzisiaj grałem Ultra Gripami. Bardzo fajne owijki. Jednak spodziewałem sie, że zrobią na mnie większy "szał" w porównaniu z Headami. Może po prostu nie zwracam aż takiej uwagi na owijkę. Chyba, że jest Yonxem to gra mi się źle. :D
Rzeczywiście jak Tourna nie zrobi na mnie kosmicznego wraźenia to zostanę przy Headzie ze względu na cenę. Byle tylko czarna była jak biała. :twisted:
Miran
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 12 wrz 2012, 15:59
Lokalizacja: Laskowa

Re: Owijka wierzchnia

Ja też gram już od dwóch lat Headami i lepszych na razie nie spotkałem ale Tourny nie miałem to fakt.
Natomiast miałem Heady białe i czarne i moje subiektywne odczucia są takie że właśnie czarne wypadały lepiej.
Jedno co mogę powiedzieć to jak wymieniłem bazową na skórę to wierzchnie znikają w oczach.
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Owijka wierzchnia

Ja na razie na skórę nie chce wymieniać. Dobrze mi tak jak jest. :)
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Owijka wierzchnia

Założyłem na jedną rakietę Tourne Mega Tac XL czarną- ale się lepi! O_O
Fantastyczna owijka. Znajomi raczej Tourne znali z suchych owijek. Od razu odkupili ode mnie po owijce. :twisted:
Na drugiej wciąż Toalson. Według mnie mniej się lepi. Ale nie jest źle. Zobaczymy jak będzie z żywotnością tych dwóch owijek.
Tourna przy zakupie 30 sztuk wychodzi za niecałe 6 zł. A teraz z rabatem jeszcze mniej. Podobnie jak Head. Head jest tylko tańszy w opcji 10+2 gratis. Ale nie wiem czy ta promocja będzie cały czas.
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Owijka wierzchnia

Wczoraj grałem Tourna Mega Tac. Po godzinie intensywnego treningu wciąż czuć tą lepkość. Zobaczymy jak będzie dalej. Jak będzie dość wytrzymała to zamawiam 30 sztuk. :)
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Owijka wierzchnia

Sebex, a czy te Mega Tacki od Tourny też są od spodu takie "papierzaste"? To główny powód, dla którego nie zaprzyjaźniłem się na dłużej z innymi owijkami tego producenta - zero elastyczności czy "lepkości" od spodu, co sprawia, że masz wrażenie, że nawijasz kartkę papieru na rączkę. I do tego brak ścięcia owijki na jednym końcu oraz brak fragmentu samoprzylepnego tamże.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Owijka wierzchnia

Artlight pisze:Sebex, a czy te Mega Tacki od Tourny też są od spodu takie "papierzaste"? To główny powód, dla którego nie zaprzyjaźniłem się na dłużej z innymi owijkami tego producenta - zero elastyczności czy "lepkości" od spodu, co sprawia, że masz wrażenie, że nawijasz kartkę papieru na rączkę. I do tego brak ścięcia owijki na jednym końcu oraz brak fragmentu samoprzylepnego tamże.
Nie zauważyłem "papierzastości" ale może dlatego, że nie zwróciłem uwagi. Mi się nawijało dobrze.
Co do wycięcia i kleju na początku zakładania to fakt, nie ma. Ale jakoś nie zakładałem jej przez to długo. A powiem, że nawet dobrze mi się zakładało.
Polecam tą przetestować! Innych tej firmy nie sprawdzałem. :)

Ciekawy jestem jak będzie jak się ręka będzie bardziej pociła przy np. 20 stopniach. Czy nie będę musiał suchej szukać. Ale Tourna jak na razie bardzo pozytywnie mnie zaskakuje. W końcu firma która się na owijkach "dorobiła". :]
Awatar użytkownika
golp
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 252
Rejestracja: 29 paź 2012, 15:31
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt: Strona WWW

Re: Owijka wierzchnia

Sebex pisze:Wczoraj grałem Tourna Mega Tac. Po godzinie intensywnego treningu wciąż czuć tą lepkość. Zobaczymy jak będzie dalej. Jak będzie dość wytrzymała to zamawiam 30 sztuk. :)
To jest właśnie niesamowitość tej owijki, ta genialna lepkość trwa praktycznie do samego końca jej żywota. Owijka się przeciera jak każda inna ale lepkości nie traci, aż ciężko w to uwierzyć. Znam kilka osób, którym ta owijka nie podeszła bo była "zbyt lepka". Pretty amazing.
Robinson
Orator
Orator
Posty: 674
Rejestracja: 20 lut 2013, 19:29

Re: Owijka wierzchnia

A dla osób o dużej potliwości dłoni która z polecanych owijek powinna bardziej podchodzić?
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Owijka wierzchnia

Sucha, czyli żadna z polecanych w tym temacie (dla przypomnienia z pierwszego postu - lepkich).
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Owijka wierzchnia

golp pisze:
Sebex pisze:Wczoraj grałem Tourna Mega Tac. Po godzinie intensywnego treningu wciąż czuć tą lepkość. Zobaczymy jak będzie dalej. Jak będzie dość wytrzymała to zamawiam 30 sztuk. :)
To jest właśnie niesamowitość tej owijki, ta genialna lepkość trwa praktycznie do samego końca jej żywota. Owijka się przeciera jak każda inna ale lepkości nie traci, aż ciężko w to uwierzyć. Znam kilka osób, którym ta owijka nie podeszła bo była "zbyt lepka". Pretty amazing.
U mnie trener po testowaniu też zdumiony lepkością. I powiedział, że też aż chyba za bardzo. :)

Co ciekawe po 2 godzinach treningu jest bardziej lepka niż Ultra Grip po założeniu. Nie mówię, że to źle, bo Ultra Grip uważam za super owijkę. Są po prostu inne. :D
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: Owijka wierzchnia

Również używam lepkich owijek (może warto doprecyzować tytuł tematu?) i przez wiele lat kupowałem Wilson X-Tra Tack Overgrip. Niestety producent w pewnym momencie zmienił całą gamę modelową i musiałem poszukać czegoś innego. Bardzo dobrze sprawują się Head XTREMETRACK™ ale niestety można je tylko kupować po 3 szt., co jest mniej opłacalne. Chętnie sprawdzę Toalson Ultra Grip i Tourna Mega Tac, bo widzę, że obie występują w większych opakowaniach. Dzięki za tipy.
8:7 40:15

Wróć do „Inny sprzęt (torby, ubrania, akcesoria)”