TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Kamera na kort?

Witam wszystkich,

z racji tego, że jestem techniczny inaczej chciałbym prosić o pomoc w wyborze kamery. Nie byle jakiej kamery. Takiej na kort kamery ;).

Wstępnie rozpoznałem rynek, ale kurczę jest tyle tych specyfikacji, że wysiadam.

Może najpierw jakie mam wymogi:
1. Możliwość nagrywania co najmniej dwóch godzin non-stop. Nie powinno być niewyłączalnej funkcji automatycznego stopu i zapisu danych po określonym czasie. (Mój poprzedni aparat fotograficzny miał tak, że po 15 minutach zapis video był zatrzymywany i zapisywany).
2. Najlepiej format zapisu HD, ale jeśli to nie będzie HD to taki, by dało się oglądać mecz po zapisie.
3. Możliwość podpięcia do statywu (najlepiej taki uniwersalny format, żeby można było kupić tańsze zamienniki). Jeśli to wykonalne, to żeby była alternatywna forma mocowania (jakieś szelki, czy coś w tym stylu), np. na płocie, siatce...
4. Nie wiem jak to wygląda z kwestią ostrości, autofocusa, czy jak to tam się zwie. Dobrze by było, żeby kamera nie łapała punktu ostrości na mączce czy innych rzeczach.
5. Kwestia, która musiała nadejść - KASA. Nie wiem, czy to w ogóle możliwe, ale chciałbym budżet zamknąć do 300zł.

Sprawa jest też tego typu, że to nie będzie zakup już teraz. Jeśli byłby teraz to miałbym kamerę, ale nie miałbym kasy, by pójść na kort pograć i się nagrać ;). Mimo wszystko już teraz chciałbym rozeznać się co i jak. Nie ukrywam, że później będzie mi łatwiej szukać.

To tak ogólnie. Jeśli jednak nie macie konkretnych propozycji modeli kamer, to może pomożecie na jakie rzeczy/parametry zwrócić uwagę? Może jakieś konkretne marki - tanie, ale sprawdzone?

Widziałem parę kamer nawet za 200zł, ale jako że nie znam się na tym to nie wiem, czy to tanizna dorównująca troszkę droższym modelom, czy po prostu "chińszczyzna"...
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kamera na kort?

Dobra kamera nagrywająca w HD za 200-300PLN? Hmm, nawet chyba w Biedronce takich nie mają. :)
Skoro ma to być do nagrywania tenisa, to nie lepiej zainwestować w jakiegoś smartfona? Myślę że jakość filmów będzie taka sama jak z kamery za 200PLN albo i lepsza. :)
A co do tych właśnie tanich kamer, to obawiam się że będą potrzebowały dobre światło żeby coś nagrać przyzwoicie.
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Kamera na kort?

TadX pisze:Może najpierw jakie mam wymogi:
1. Możliwość nagrywania co najmniej dwóch godzin non-stop.
Bez przesady, nie ma co szaleć, po secie można podskoczyć do aparatu. Trzeba się liczyć z tym, że cena rośnie wraz z wymaganiami.
TadX pisze:2. Najlepiej format zapisu HD, ale jeśli to nie będzie HD to taki, by dało się oglądać mecz po zapisie.
A potem weź to obrób, ja na TFie kręciłem w HD, a potem mi się program wykolejał bo 4GB ramu to dla niego za mało. ;)
TadX pisze:3. Możliwość podpięcia do statywu (najlepiej taki uniwersalny format, żeby można było kupić tańsze zamienniki). Jeśli to wykonalne, to żeby była alternatywna forma mocowania (jakieś szelki, czy coś w tym stylu), np. na płocie, siatce...
To chyba ma każda, gwint powinien być uniwersalny.
TadX pisze:4. Nie wiem jak to wygląda z kwestią ostrości, autofocusa, czy jak to tam się zwie. Dobrze by było, żeby kamera nie łapała punktu ostrości na mączce czy innych rzeczach.
Kamery bardzo często mają ogromną głębię ostrości. Zobacz filmy z meczów z hohvarem (bo wtedy najczęściej nagrywamy jego kamerą) ostre jest wszystko.
TadX pisze:5. Kwestia, która musiała nadejść - KASA. Nie wiem, czy to w ogóle możliwe, ale chciałbym budżet zamknąć do 300zł.
Będzie bardzo ciężko znaleźć coś w tej cenie, dopuszczasz używki?
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Kamera na kort?

A ja bym Ci zaproponował zakup rejestratora samochodowego, tańsze niż kamery, ale większość nagrywa o niebo lepiej niż byle kamerka za kilkaset złotych. Wybór ogromny, trzeba się tylko zdecydować. Nie wszystkie posiadają możliwość mocowania do statywu, mój ma, ale jakość nagrania gorsza niż z tego, który podaję niżej jako przykład :) .
Przykład ( nie testowałem, podaję tylko i wyłącznie przykładowo :wink: ) :
http://Allegro.pl/wideorejestrator-lark ... 71936.html .
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Kamera na kort?

wyczesany pisze:
TadX pisze:2. Najlepiej format zapisu HD, ale jeśli to nie będzie HD to taki, by dało się oglądać mecz po zapisie.
A potem weź to obrób, ja na TFie kręciłem w HD, a potem mi się program wykolejał bo 4GB ramu to dla niego za mało. ;)
A wyobraź sobie że robiłeś to w 30kl/s, a pod palcem miałeś jeszcze FHD i 60kl/s lub w gorszej jakości ale 240klatek.

To czym się bawił wyczes na TFie było do kupienia za 600zł choć ja kupiłem z ekspozycji za 350
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Kamera na kort?

PitS pisze:
wyczesany pisze:
TadX pisze:2. Najlepiej format zapisu HD, ale jeśli to nie będzie HD to taki, by dało się oglądać mecz po zapisie.
A potem weź to obrób, ja na TFie kręciłem w HD, a potem mi się program wykolejał bo 4GB ramu to dla niego za mało. ;)
A wyobraź sobie że robiłeś to w 30kl/s, a pod palcem miałeś jeszcze FHD i 60kl/s lub w gorszej jakości ale 240klatek.
Pamiętam, ale część winy zrzucam na starość i zawalenie systemu, jeszcze niedawno przewalałem na nim bez problemu kilkunastominutowe filmiki w HD i 60fps bez zająknięcia. Teraz musiałem dzielić film na 9 części i je sklejać. :D Nawet Adobe After Effects (niestety tylko demo :( ) chodził bez problemu.

I pomyśleć, że kiedyś dało się wysyłać sondy mając mniejszą moc obliczeniową. ;)
Prezes fanklubu Staśka :D
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Kamera na kort?

wyczesany pisze:Będzie bardzo ciężko znaleźć coś w tej cenie, dopuszczasz używki?
Tu bym się bał, bo wiadomo, co się trafi?
wyczesany pisze:Bez przesady, nie ma co szaleć, po secie można podskoczyć do aparatu.
W sumie fakt, nie pomyślałem ;). Choć też tak znając mnie to przy skupieniu na grze zapomnę.
wyczesany pisze:A potem weź to obrób, ja na TFie kręciłem w HD, a potem mi się program wykolejał bo 4GB ramu to dla niego za mało. ;)
Jak zgrywałem filmy z aparatu Sony, to było w HD i nie miałem problemów ;). Kompa mam wyżyłowanego, jak najmniej w startupie i w procesach. 4GB RAMu mam ;).
htb pisze:A co do tych właśnie tanich kamer, to obawiam się że będą potrzebowały dobre światło żeby coś nagrać przyzwoicie.
Hmm, no właśnie. Sezon letni to jeszcze pół biedy, ale w zimowym pod balonem to będzie ciężko z dobrym światłem. Sony dawał radę, ale to był dobry sprzęt.
scudetto pisze:A ja bym Ci zaproponował zakup rejestratora samochodowego, tańsze niż kamery, ale większość nagrywa o niebo lepiej niż byle kamerka za kilkaset złotych. Wybór ogromny, trzeba się tylko zdecydować. Nie wszystkie posiadają możliwość mocowania do statywu, mój ma, ale jakość nagrania gorsza niż z tego, który podaję niżej jako przykład :) .
Przykład ( nie testowałem, podaję tylko i wyłącznie przykładowo :wink: ) :
http://Allegro.pl/wideorejestrator-lark ... 71936.html .
O dzięki :). To może być chyba mój punkt docelowy. Jest małe, duży kąt (tu chyba 170), jakoś może da się to zamontować na filarach czy balonie... Do przemyślenia ;).

Wróć do „Inny sprzęt (torby, ubrania, akcesoria)”