TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Pomoc w wyborze ołowiu do dociążenia

Witam,

zakup rakiet dosłownie za troszkę, jest problem z bazówką skórzaną Pacifica, ale w ostateczności zaryzykuję i wezmę Tecnifibre. Chcę docelowo mieć balans 32.5cm (najważniejsze) i wagę 330g (to drugie w kategorii ważności). Pewnikiem trzeba będzie zastosować ołów. Pytanie - jaki wybrać? By się dobrze przyklejało i trzymało. Jeśli chodzi o samą taśmę, to już się trzeba będzie bawić w przycinanie, jasna sprawa, ale wygodniej by mi było, gdyby były już gotowe balancery ;).

1. Czy kupić całą taśmę i bawić się w przycinanie? Jeśli tak, to jaką? (przeczesałem tematy i w zasadzie Widget chwalił taśmę Wilsona, stąd jest to na razie mój faworyt);

2. Czy może kupić gotowe, wymierzone balancery? Jeśli tak, to jakie? (w poszukiwaniach wyszło mi, że dobrze trzymają Tourna - Htb używał).

Na razie mam w zasadzie te dwie opcje, ale może polecicie coś innego? Od razu zastrzegam, że wszelkie zabawy z ołowiem dla wędkarzy odpadają, za dużo zabawy dla mnie ;).
Awatar użytkownika
Szuma
Orator
Orator
Posty: 597
Rejestracja: 10 mar 2009, 14:10
Lokalizacja: Warszawa/Ostrowiec Św.

Re: Pomoc w wyborze ołowiu do dociążenia

TadX pisze:Chcę docelowo mieć balans 32.5cm (najważniejsze) i wagę 330g (to drugie w kategorii ważności).
Mówisz o wadze "gołej" rakiety czy gotowej do gry z naciągiem, overem, ew. wibrastopem?

Co do samego ołowiu to powiem tak. Jeśli chcesz, żeby to ładnie i profesjonalnie wyglądało weź taśmę Tourna Lead Tape. 10 cm waży 1 gram.
Jak nie chcesz się rozdrabniać to jest np. taśma Wilsona której kiedyś używałem i byłem zadowolony. Tutaj 10 cm=~3,9grama. Jest na niej podziałka co gram także łatwo można wydzielić pożądaną ilość.
Różnica jest taka, że Tourna jest wąska i spokojnie mieści się na cienkich ramach. Taśma Wilsona jest 2 razy szersza także, prawdopodobnie będzie się trzeba bawić w rozcinanie wzdłuż, lub się tym faktem nie przejmować i po prostu zahaczyć o bok ramy.
Miałem styczność z gotowymi balanserami Fischera (chyba już nie do dostania) oraz Tourna Power Strips i także się trzymały. Ja jednak jestem zwolennikiem taśmy Tourny. :)
Awatar użytkownika
Gypsy
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 123
Rejestracja: 10 gru 2010, 13:37

Re: Pomoc w wyborze ołowiu do dociążenia

Ja używam http://www.protenis.com.pl/akcesoriaten ... 619b144c92 .

Dobrze się trzyma, jeszcze nigdy mi się nie odkleiła.
Jak masz ciągoty do zabawy z ołowiem, taka szpulka jest moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem. Dostępna jest również w wersji "węższej".
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Pomoc w wyborze ołowiu do dociążenia

Jeśli chodzi o taśmę to używałem ołów Tourny zarówno pod owijkę jak na łeb rakiety.
Ktoś tu od mnie odkupił Bio 400 która jeszcze miała naklejone paski na ramie - moim zdaniem trzymały się dobrze. Jedna uwaga - Biomimetic ma Aeroskin, co jest takie chropowate, wypukłe w dotyku, a nie gładkie, a moim zdaniem do gładkiego jeszcze lepiej by się przyklejało.
Minus - 4cale (~10cm) to 1g. Jak chcesz nakleić np 5g to musisz przyciąć 50cm taśmy.

Co do balancerów to używałem Tecnifibre - 1szt=2g. Te przyklejałem do ramy mojego Prince'a (gładka). Trzyma się bardzo dobrze. Kiedy zrywałem jeden z nich musiałem włożyć sporo siły i mocno je poskrobać paznokciem, żeby w ogóle móc zacząć je odklejać.
Po odklejeniu raczej nie polecałbym ponownego użycia. Trochę się deformują, ale to wynika z dobrego przyklejenia.
Używałem je również na rączkę żeby nie przyklejać metrów taśmy, ale uwaga on są grubsze od taśmy więc komuś, kto ma cienką owijkę albo gra samym ovrem może przesadzać.

Jakbyś chciał przetestować to mogę Ci udostępnić jeden balancer TF i kawałek taśmy bo mam swój zapas.

edit______
Szuma szybciej pisze ;-)
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
Steve
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 278
Rejestracja: 19 mar 2012, 07:54
Lokalizacja: Opole/Wrocław

Re: Pomoc w wyborze ołowiu do dociążenia

Ja używam taśmy Wilsona, trzyma bardzo dobrze, nawet jest problem z odklejeniem ;-P z tym, że musiałem ją ciąć wzdłuż na połowę ;)
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Pomoc w wyborze ołowiu do dociążenia

Na początek dzięki bardzo Szumie, Gypsy'emu, Pstowi i Steve'owi za szybki odzew :).
Szuma pisze:Mówisz o wadze "gołej" rakiety czy gotowej do gry z naciągiem, overem, ew. wibrastopem?
Te 330g i balans chciałbym mieć w rakiecie już z naciągiem i overem. Wibrastop się nie liczy, bo używam dętki rowerowej, która waży tyle, co nic ;).

Moja przyszła rama: http://www.tenniswarehouse-europe.com/d ... SO95L.html

Dla mnie loteria tylko dotyczy tego, ile wyjdzie najpierw rama po usunięciu fabrycznej bazówki i dodaniu skórki na całą długość rączki. Od tego zależy, ile i czy w ogóle pójdzie ołów na główkę. Na główkę planuję dać ołów na godzinę 3 i 9. Symetrycznie też po obu stronach przelotek.

http://www.protenis.com.pl/akcesoriaten ... 1402762710 Wygląda na to, że w razie zakupu taśmy wezmę ją. Umknęło mi, że Wilson może być za gruby. Te ramy mają profil 22mm, więc pewnikiem będzie za mało.
Awatar użytkownika
Szuma
Orator
Orator
Posty: 597
Rejestracja: 10 mar 2009, 14:10
Lokalizacja: Warszawa/Ostrowiec Św.

Re: Pomoc w wyborze ołowiu do dociążenia

TadX pisze: Dla mnie loteria tylko dotyczy tego, ile wyjdzie najpierw rama po usunięciu fabrycznej bazówki i dodaniu skórki na całą długość rączki.
Wszystko zależy od grubości skórki. Przeważnie waga wzrasta o około 10 gram lub więcej. Idąc tym tokiem rozumowania i zakładając, że kupiona rama rzeczywiście będzie ważyła te 309gram (w co szczerze wątpie ;-P ) to mamy tak : rama 309g+skórka 10g+naciąg 15g+over 4g=338g :wink: Do tego balans z tym wszystkim będzie na moje oko oscylował w granicach 31,5-32cm
Ostatnio zmieniony 4 kwie 2013, 10:15 przez Szuma, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Pomoc w wyborze ołowiu do dociążenia

Wg TW rakieta bez naciągu to 309g. Do tego struny ~15g to już się robi 324g.
Zostaje ~4g zapasu. Jak nie nawiniesz całej skóry to może się zmieścisz w wadze.
Ale moim zdaniem po nawinięciu skóry i założeniu, moim zdaniem będziesz musiał zastosować ołów, aby uzyskać balans jaki chcesz 32.5cm (fabrycznie 31.5).

edit_______
Szuma - faktycznie zapomniałem o overze.
A co do bazówki to zdaje się ze TadX nie nawija całej więc niekoniecznie musi wzrosnąć masa po operacji nawinięcia nowej skóry.
Ale ogólnie również sądzę że utrzymanie masy =<330g może być trudne.
Beware of the Hologram.
It will trick us!
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Pomoc w wyborze ołowiu do dociążenia

Szuma pisze:rama 309g+skórka 10g+naciąg 15g+over 4g=338g
Kurdele, to już za dużo wyjdzie...
pst pisze:Ale moim zdaniem po nawinięciu skóry i założeniu , moim zdaniem będziesz musiał zastosować ołów, aby uzyskać balans jaki chcesz 32.5cm (fabrycznie 31.5).
No właśnie, biorąc pod uwagę też to, co Szuma napisał wyżej, robi mi się problem... No nic, najwyżej nie owinę całej rączki tylko - jak ostatnio - do mniej więcej połowy. Poza wagę na pewno nie chcę wychodzić, bo znowu zagram w TLPP z Widgetem przez 02:40h i będę przez kolejne dni umierał ;).

Mój plan chyba będzie taki... Owijki Tecnifibre Leather Grip ATP (gr.: 1,5mm; szer.: 25mm) są już do odbioru, więc dziś wszystko się rozstrzygnie. Zrobię może tak... Najpierw oczywiście sparuję rakiety, później zobaczę, ile wychodzi gramów czysta rakieta. Po naciągnięciu zważę ponownie. Wtedy mniej-więcej zobaczę, ile jeszcze zostało mi gramów do granicy i co zrobić ze skórką. Bo w zasadzie ten balans jest dla mnie najważniejszy, a waga może być mniejsza - ale nie większa.
Awatar użytkownika
Szuma
Orator
Orator
Posty: 597
Rejestracja: 10 mar 2009, 14:10
Lokalizacja: Warszawa/Ostrowiec Św.

Re: Pomoc w wyborze ołowiu do dociążenia

Rozważ w takim razie zrezygnowanie z tradycyjnej skóry i załóż syntetyczną - Head Synthetic Leather. Waży mniej więcej tyle co zwykła syntetyczna bazówka a w odczuciach bardzo przypomina skórę. Sam mam ją nawiniętą we wszystkich moich rakietach. :)
Wtedy masz ~328g i upragnione ~32,5cm balansu. Pod warunkiem oczywiście, że parametry fabryczne będą takie jak na papierze. :wink:
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: Pomoc w wyborze ołowiu do dociążenia

Szuma pisze:Rozważ w takim razie zrezygnowanie z tradycyjnej skóry i załóż syntetyczną - Head Synthetic Leather.
Potwierdzam, przyjemna bazówka.
Tylko nie kupuj jej u Miłego Starszego Pana w Protenisie za 45 zł, a w Strefie Tenisa za 19 zł.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Pomoc w wyborze ołowiu do dociążenia

Szuma pisze:Rozważ w takim razie zrezygnowanie z tradycyjnej skóry i załóż syntetyczną - Head Synthetic Leather.
Jest to jakieś rozwiązanie.
Jednak moim zdaniem syntetyczna skórka Heada mniej uwydatnia kanty rączki niż prawdziwa skóra Heada. Na swoich dwóch rakietach mam właśnie tę skórę, a na trzeciej tegoż syntetyka. Overy te same i bardziej czuję kanty przy prawdziwej skórze.
Różnica nie jest powalająca, ale jest. Jedni będą bardziej wyczuleni inni mniej.
Ja gram i jest OK. Planuję w najbliższym czasie zmienić ja na skórkę Pacyfica żeby mieć porównanie.
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
Szuma
Orator
Orator
Posty: 597
Rejestracja: 10 mar 2009, 14:10
Lokalizacja: Warszawa/Ostrowiec Św.

Re: Pomoc w wyborze ołowiu do dociążenia

pst pisze:
Szuma pisze:Rozważ w takim razie zrezygnowanie z tradycyjnej skóry i załóż syntetyczną - Head Synthetic Leather.
Jest to jakieś rozwiązanie.
Jednak moim zdaniem syntetyczna skórka Heada mniej uwydatnia kanty rączki niż prawdziwa skóra Heada. Na swoich dwóch rakietach mam właśnie tę skórę, a na trzeciej tegoż syntetyka. Overy te same i bardziej czuję kanty przy prawdziwej skórze.
Różnica nie jest powalająca, ale jest. Jedni będą bardziej wyczuleni inni mniej.
Ja gram i jest OK. Planuję w najbliższym czasie zmienić ja na skórkę Pacyfica żeby mieć porównanie.
Coś za coś. :wink: Aczkolwiek powinno pomóc mocniejsze naciągniecie podczas zakładania.
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Pomoc w wyborze ołowiu do dociążenia

Skórka Tecnifibre'a waży - prosto z pudełka - 23g.

Tutaj tylko jeszcze dochodzi fakt, że fabryczną bazówkę ściągam, więc parę gram powinno odpaść. Coś i tak mi się wydaje, że powyżej 330g wyjdzie (choć pewnie nie tak dużo), ale to i tak lepiej, niż 350g co teraz mam ;). Na razie ołowiu nie kupowałem. Poczekam na finalną wagę. Dziś na pewno dostanę naciągnięte ramy, więc w razie czego na miejscu kupię ołów.

EDIT: Dostałem info ze sklepu, że rakiety ważą... 318g i 31.9cm oraz 316g i 32cm. Czyli jednak będzie zabawa ołowiem.

Na razie to tyle z mojej strony, dam znać (bo może innym się przyda kiedyś) później, co i jak. Dzięki Wam bardzo za pomoc :).
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Pomoc w wyborze ołowiu do dociążenia

TadX pisze:EDIT: Dostałem info ze sklepu, że rakiety ważą... 318g i 31.9cm oraz 316g i 32cm. Czyli jednak będzie zabawa ołowiem.
TadX, jeśli dobrze zmierzyli balans to taka różnica jest niewyczuwalna. No chyba, że czujesz, że ta wiedza będzie Cię uwierała w głowie... zgodnie z zasadą czego oczy nie widzą tego sercu nie żal.

2g ołowiu w kapslu od strony wewnętrznej (w tej pustej przestrzeni między wnętrzem rączki z pianką, a samym kapslem) powinno doprowadzić tą 316-tkę do 318g i balansu 31,9mm ale nie musi... może być tak że będą ważyły tyle samo ale balans się nie przesunie.

Może tak być gdyż zmiana balansu jest zależna od wielu czynników, jednym z nich jest oczywiście to ile dodamy ale kolejnymi parametrami wpływającymi na przesunięcie są balans wyjściowy oraz waga rakiety.

Ja mając rakietę 297g/325mm dodając 3g silikonu w jednej komorze tuż na końcu rączki zmieniłem balans aż o 5mm (na 320mm).
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Pomoc w wyborze ołowiu do dociążenia

Dziękuję Wam wszystkim za włączenie się do tematu. Ołów kupiłem - Wilson Lead Tape. Co do samego sprzętu i perypetii zapraszam do "Naszego sprzętu". Jutro poważę wszystko i będzie wiadomo. Na razie po założeniu skórek i dodaniu trochę ołowiu wyszło, że balans w jednej jest 32.7cm, w drugiej 32.8cm. Nie wiem jak sama waga. Od tego zależy, czy jeszcze dołożę na rączkę, czy też nie.
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomoc w wyborze ołowiu do dociążenia

Tadx może staraj się dodawać najpierw ołów na sucho, tzn. przyłóż ołów na tej wysokości na której planujesz i wtedy zmierz balans, jak będzie Ci tak pasowało to dopiero wtedy przyklej do rakiety, oszczędzisz sobie wtedy roboty przy ciągłym naklejaniu i odklejaniu kolejnych kawałków ołowiu.
Obrazek Speed Graphene MP
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Pomoc w wyborze ołowiu do dociążenia

basic pisze:Tadx może staraj się dodawać najpierw ołów na sucho, tzn. przyłóż ołów na tej wysokości na której planujesz i wtedy zmierz balans, jak będzie Ci tak pasowało to dopiero wtedy przyklej do rakiety, oszczędzisz sobie wtedy roboty przy ciągłym naklejaniu i odklejaniu kolejnych kawałków ołowiu.
No trochę jestem zmartwiony tą sytuacją. Kontrola jakości Wilsona się nie popisała tutaj.
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomoc w wyborze ołowiu do dociążenia

Moje dwa małe problemy przy tej taśmie:
- cięcie jej wzdłuż - koniec końców zleciłem to żonce, bo mi słabo szło;
- napis Wilson potem trzeba jakoś "złożyć" sensownie na ramie, żeby w miarę dobrze wyglądało, jeśli względy estetyczne nie mają znaczenia, to nie jest to problem oczywiście.
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomoc w wyborze ołowiu do dociążenia

TadX pisze: No trochę jestem zmartwiony tą sytuacją. Kontrola jakości Wilsona się nie popisała tutaj.
rakiety ważą... 318g i 31.9cm oraz 316g i 32cm
To waga bez naciągu?

Wróć do „Inny sprzęt (torby, ubrania, akcesoria)”