Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Miękki wibrastop

Witam :). Poszukuję miękkiego wibrastopu. Głównie mi przeszkadzają nieprzyjemne drgania przy niecentrycznych uderzeniach. Moim ideałem były gumki od Bugaloo, niestety wszystkie mi pękły :( . Teraz na treningu grałem kilkoma wibrastopami:
- Head Smartsorb (10 strun) - był ok, ale w okolicach tłumiku były drgania
- Babolat Custom Damp - tłumił, ale przy niecentrycznych zagraniach pojawiało się uczucie deski
- Wilson Pro Feel - nie tłumił
- Head Logo Damp - nie tłumił dokładnie, pojawiały się drgania nawet przy uderzeniu sweetspotem
- Dunlop Logo - Sytuacja podobna do Babolata.

Jakieś propozycje? :)
Awatar użytkownika
Szuma
Orator
Orator
Posty: 597
Rejestracja: 10 mar 2009, 14:10
Lokalizacja: Warszawa/Ostrowiec Św.

Re: Miękki wibrastop

Przez parę ładnych lat używałem kawałka dętki rowerowej wiązanej na 2 lub 4 strunach. W moim subiektywnym odczuciu nic tak dobrze nie tłumiło jak to rozwiązanie. :wink: Potem zaczęło mi to trochę przeszkadzać, więc od 2 lat używam tłumika Topspin Smile. Ani razu mi nie wypadł i tłumi dokładnie na tyle na ile potrzebuję. :::gd:::
Awatar użytkownika
RoTTeN
Weteran
Weteran
Posty: 1765
Rejestracja: 14 paź 2012, 10:05
Lokalizacja: Miasteczko
Kontakt: Strona WWW

Re: Miękki wibrastop

Tłumik drgań Pro's Pro VIB Control - używam takich gumek i jestem bardzo zadowolony. Tanie a spełniają swoją rolę.
„Gdy cię mają wieszać, poproś o wodę.
Nie wiadomo, co się zdarzy, zanim przyniosą.”
-
Vesemir
Awatar użytkownika
Lechu67
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 923
Rejestracja: 2 sty 2011, 19:27
Lokalizacja: Ryki

Re: Miękki wibrastop

Tak mnie zastanowiło czy to muszą być miękkie vibrastopy. Miałem używane przez Ciebie Babolaty oraz Wilsony i odczucia podobne.
Obecnie używam sporo twardsze Yonexy 5 czy Head Djokovic i nie ma problemu. Przy twardszych naciągach zakładam Wilsona Shock Trap na 8 strun (wg. mnie chyba najlepszy).
Ostatnio Yonex wypusicił model na 6 strun, stosunkowo lekki, też bardzo dobry.
Te wszystkie wymienione ciasno siedzą i może w tym jest rzecz.
Yonex fan
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Odp: Re: Miękki wibrastop

Lechu67 pisze:Tak mnie zastanowiło czy to muszą być miękkie vibrastopy. Miałem używane przez Ciebie Babolaty oraz Wilsony i odczucia podobne.
Obecnie używam sporo twardsze Yonexy 5 czy Head Djokovic i nie ma problemu. Przy twardszych naciągach zakładam Wilsona Shock Trap na 8 strun (wg. mnie chyba najlepszy).
Ostatnio Yonex wypusicił model na 6 strun, stosunkowo lekki, też bardzo dobry.
Te wszystkie wymienione ciasno siedzą i może w tym jest rzecz.
Hmm... Może tak faktycznie być. Chyba pozostaje mi przetestować wyżej wymienione. :) Przy stwierdzeniu "miękki wibrastop" miałem na myśli to żeby miękko tłumił drgania. Taka mała drobnostka, a tak zmienia komfort grania.

Wróć do „Inny sprzęt (torby, ubrania, akcesoria)”