Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Piłki na Orlik

W okresie "wakacyjnym" bardzo przypadły mi do gustu "wypady" na Orlik. Gram z przyjaciółmi więc atmosfera świetna, nawierzchnia całkiem nowa (chociaż daję jej 2-3 lata i będzie do naprawy), a portfel może złapać oddech... używana dotychczas bateria piłek wymaga jednak wymiany.

Ponieważ mam w planach zakupy w Sportclubie (gdyby nie to wziąłby TF Cluby) prosiłbym aby ewentualne propozycje były w ofercie tego sklepu.

No i teraz smutna część tematu, przeglądając ofertę wpadły mi w oko, tfu tfu tfu, Babolaty VS N2.


Nie ukrywam, że zainteresowały mnie głównie z powodu pochlebnej opinii autorstwa ESP'a.
SPOILER:
Rozważę jednak inne propozycje, chociaż mam nadzieję, że nie tylko ESP "odkrył" te piłki i może, mimo iż szanse są bliskie zera, ktoś grał nimi na nawierzchni "orlikowej".

Z góry dzięki... ;)
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Piłki na Orlik

Odpowiem mało konstruktywnie :wink: . Nasz gminny kort, choć to nie Orlik, ma podobną (identyczną?) nawierzchnię. Grałem sezon różnymi piłkami i niestety, wygląda na to, że żadne nie okazały jakoś specjalnie predestynowane do tego podłoża. Najbardziej mnie rozczarowały Dunlopy Elite i i Club All Court, jak również Hard Court. Szmaciły się stosunkowo najszybciej :/ . Chyba najdłużej dało się grać mimo wszystko Wilsonami AO i USO. A TF Cluby skakały jak głupie O_O . Moja rada: brać najtańsze i nie liczyć na cuda :? .
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
RoTTeN
Weteran
Weteran
Posty: 1765
Rejestracja: 14 paź 2012, 10:05
Lokalizacja: Miasteczko
Kontakt: Strona WWW

Re: Piłki na Orlik

Gram na Orliku od marca i spośród wszystkich piłek najbardziej polubiłem Wilson Championship. Teraz gram tylko nimi.

Dlaczego one? Nie wiem. :( Nie znam się. Po prostu gram lepiej nimi niż innymi. :]
„Gdy cię mają wieszać, poproś o wodę.
Nie wiadomo, co się zdarzy, zanim przyniosą.”
-
Vesemir
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Piłki na Orlik

Może Tyger X-Force? Chwalone i tanie, przy zamówieniu kilku puszek bardziej Ci się opłaci zamówić z innego sklepu niż Babolaty z SC.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Piłki na Orlik

hohvar pisze:Chyba najdłużej dało się grać mimo wszystko Wilsonami AO i USO.
Dzięki, dorzucam w takim razie do listy.
wyczesany pisze:Może Tyger X-Force? Chwalone i tanie, przy zamówieniu kilku puszek bardziej Ci się opłaci zamówić z innego sklepu niż Babolaty z SC.
Wyczes, grałeś Tygerami? Nie jestem fanem "takich" marek. A jak już napisałem zależy mi aby załatwić wszystko przy okazji jednego zamówienia.

Oczywiście nie zamykam się na markę Tyger, musiałbym jednak przynajmniej 1-2 puchy przetestować, a że nie mam takiej możliwości to... odpada.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Piłki na Orlik

El Diablo pisze:Wyczes, grałeś Tygerami? Nie jestem fanem "takich" marek. A jak już napisałem zależy mi aby załatwić wszystko przy okazji jednego zamówienia.

Oczywiście nie zamykam się na markę Tyger, musiałbym jednak przynajmniej 1-2 puchy przetestować, a że nie mam takiej możliwości to... odpada.
Nie grałem, ale nie jestem zbyt wrażliwy na sprzęt, lubię nawet Tretorny. ;) Jedynymi piłkami które nie przypadły mi do gustu były Wilsony Championship bo... przy każdym serwisie czułem mocny ból w barku.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Piłki na Orlik

wyczesany pisze:...lubię nawet Tretorny. ;)
Akysz! Zgiń, przepadnij Ty, Ty... Ty belzebubie, Ty! :priest:

rotfl
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłki na Orlik

ED na ostatnim TF'ie graliśmy Wilsonami AO i w sumie bardzo fajne komfortowe piłki, nie za szybkie... Tylko z tego co pamiętam, to chyba dość szybko zaczęły się puszyć na mączce, tym bardziej jak ktoś gra z mocną rotacją, nie wiem jak na takim Orliku by się sprawowały.

Natomiast same piłki jak dla mnie lepsze niż model USO. AO nie są tak twarde jak USO, nie skaczą jak oszalałe bardziej komfortowe, nie za szybkie.
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Piłki na Orlik

OK. Dzięki B.!

Czyli przynajmniej jeśli Wilson to Australian Open, trochę tylko to "puszenie się" mnie martwi. Orlik to bezwzględna nawierzchnia dla piłek. No nic, jeszcze pomyślę.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
s1600
Bywalec
Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: 9 mar 2010, 16:08

Re: Piłki na Orlik

Gram już na Orliku około 4 lat z tego co wodze to AO szybko padają natomiast US są dużo bardziej wytrzymałe od AO na tej nawierzchni.
Orlikowa nawierzchnia jest jaka jest ale jeden plus za darmo kilka razy w tygodniu i z oświetleniem nawet do 23 w nocy. rotfl
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Piłki na Orlik

Wysłany: 05 gru 2012, 21:52_________________________
U nas do 21:00, a właściwie 20:45 ale nie narzekam. Ważne że jest i to w dodatku nie "dzielona" z innymi dyscyplinami sportu. :::gd::: ;)


Wysłany: 08 kwietnia 2013, 14:18_________________________
Jestem beton i tyle... mimo niechęci do marki zdecydowałem się jednak wypróbować Babolaty VS N2.

Pewnie to aparycja facjaty Don Rafaela na opakowaniu tych piłek tak mnie zahipnotyzowała i dlatego popełniłem ten zakup.

Na odczucia, choć wątpię aby kogoś interesowały, trzeba będzie dłuuuuugo poczekać gdyż sezon na Orliku zaczynam w okolicach lipca/sierpnia. No ale przynajmniej piłki już mam. ;)
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Kario
Orator
Orator
Posty: 704
Rejestracja: 9 lut 2013, 08:28

Re: Piłki na Orlik

Mnie na pewno będą interesowały, bo sama mam na oku Orlika i cieszę się, że natrafiłam na ten temat. :) Pewnie zakupię któreś z wymienionych piłek i przetestuję.

Ja mam zamiar pod koniec maja się wybrać na Orlika, o ile pogoda pozwoli ( bo po dzisiejszych doznaniach pogodowych to już niczego nie jestem pewna).
Quidquid Latine Discum Sit, Altum Videtur.

Wróć do „Inny sprzęt (torby, ubrania, akcesoria)”