Awatar użytkownika
Tonak
Bywalec
Bywalec
Posty: 67
Rejestracja: 24 sie 2010, 18:16

Maszyna do naciągania

Chcę kupić jakąś maszynę do naciągania, ale zupełnie się na tym nie znam. Prosiłbym o jakieś rady, propozycje i własne doświadczenia. Dopiszę jeszcze, że nigdy nie miałem styczności z tego typu sprzętem a wiedzę na temat naciągania mam tylko z Youtube. :)
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: Maszyna do naciągania

Co prawda niezbyt się znam na maszynach do naciągania, ale mam parę uwag :
-podaj budżet...
-... a co za tym idzie - maszyna ma być ręczna czy elektroniczna ?
Ostatnio zmieniony 28 maja 2012, 15:17 przez Mazzakollo, łącznie zmieniany 1 raz.
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: Maszyna do naciągania

Mazzakollo pisze: -podaj budżet...
O to się wszystko rozbija.
Jeśli masz co najmniej 3-3.5 tys. to kupisz niezłą (bez szałów) maszynę elektroniczną.
Poniżej tej kwoty nie ma co patrzeć (wiem, bo sam niedawno przeżywałem te dylematy). Pozostaje manualna.
No i pytanie czy będziesz naciągał tylko dla siebie (plus ewentualnie znajomi) czy dla ludzi.
Poczytaj forum, jest parę wątków.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Maszyna do naciągania

Nie powiedziałbym, że najważniejszy jest budżet, tylko jak wspomniał napalm, to na jaką skalę chcesz serwisować rakiety. Jeśli chcesz to robić tylko dla siebie lub dla kilku kolegów i liczba rakiet, które naciągniesz w miesiącu to max. 10, nie warto pchać się w wypasione, elektroniczne maszyny - nawet jeśli masz na to budżet. Inna sprawa to to, że najdokładniejszymi maszynami nie są wcale te elektroniczne, tylko właśnie te o najprostszej konstrukcji - dźwigniowe.
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
Tonak
Bywalec
Bywalec
Posty: 67
Rejestracja: 24 sie 2010, 18:16

Re: Maszyna do naciągania

Koszty raczej nie duże (maksymalnie do 2 tys.). Myślę że 10 rakiet w miesiącu to będzie max. :)
Awatar użytkownika
Traw3k
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 857
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

Re: Maszyna do naciągania

Tonak pisze:Myślę że 10 rakiet w miesiącu to będzie max. :)
Też tak myślałem, a potem powiedziałem na kortach, że mam maszynę... ;-).
Sam używam Pro's Pro Challenger 6 od ponad roku i jestem zadowolony, o.
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: Maszyna do naciągania

Traw3k pisze:
Tonak pisze:Myślę że 10 rakiet w miesiącu to będzie max. :)
Też tak myślałem, a potem powiedziałem na kortach, że mam maszynę... ;-).
I rozkręciłeś biznes :D.
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Maszyna do naciągania

Traw3k pisze:
Tonak pisze:Myślę że 10 rakiet w miesiącu to będzie max. :)
Też tak myślałem, a potem powiedziałem na kortach, że mam maszynę... ;-).
Sam używam Pro's Pro Challenger 6 od ponad roku i jestem zadowolony, o.
Ja też, ale razem ze znajomymi to nie przekroczyłem 7 rakiet
To się zmieni ze szpulką. :D
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Tonak
Bywalec
Bywalec
Posty: 67
Rejestracja: 24 sie 2010, 18:16

Re: Maszyna do naciągania

Pro's Pro Challenger 6... Coś jeszcze proponujecie ?! I gdzie najlepiej kupić taki sprzęt ? :P
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Maszyna do naciągania

Tonak pisze:I gdzie najlepiej kupić taki sprzęt ? :P
Ja bym w sklepie kupił. :::gd:::
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Maszyna do naciągania

Tonak pisze:Pro's Pro Challenger 6... Coś jeszcze proponujecie ?! I gdzie najlepiej kupić taki sprzęt ? :P
Ja używam Pro's Pro Pioneer, prawie to samo co Challenger. Może to kwestia zdjęcia, ale jedyną różnicę jaką wyłapałem to to, że moja ma guziczek na elemencie w którym jest łapka trzymająca strunę, w przypadku zablokowania łapki przy naciąganiu wystarczy go nacisnąć i blokada puszcza, nie wiem jak to wygląda w Challengerze.

Przy zakupach zapytaj czy sklep ma sprzęt na miejscu, czy może sprowadzają, z tego co pamiętam to Jednoliściennemu sprowadzali z Austrii, sporo czekał.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Maszyna do naciągania

Tonak pisze:Pro's Pro Challenger 6... Coś jeszcze proponujecie ?!
Challenger'y firmy Pro's Pro to maszyny z tak zwanej "dolnej polki". Jakość wykonania tych maszyn pozostawia wiele do życzenia. Ważne elementy jak, zaciski (klampy), mocowanie rakiety, napinacz nie są najwyższej jakości, a to ma wpływ na efekt końcowy procesu zakładania naciągu. W przypadku Challenger'ow należy według mnie największą uwagę zwrócić na klampy i ich podstawki. Klampy trzymają napiętą strunę, a podstawki trzymają klampy. Na szczęście te części można stosować zamiennie we wszystkich Challenger'ach (i Pionier'ze). Polecam wybrać maszynę z klampami Automatik i podstawkami jak opisał Wyczesany (model Pionier). Jeśli nie znajdziesz na rynku takiej kombinacji, możesz kupić inny model a następnie wymienić w/w części. Mimo wad wykończenia, maszyny te są bardzo popularne i daje się na nich osiągać powtarzalne wyniki - jeśli się zna ich słabe punkty i wie jak je ominąć w obsłudze. Sam używam Challenger'a I i jestem z niej zadowolony.

Budżet 2k PLN pozwala sięgnąć po maszyny lepszej jakości. Tu w sektorze maszyn dźwigniowych poleciłbym np. TYGER StringProfi 52, Premium Stringer 3600 albo Signum Pro S-3000.

Jeśli chciałbyś się pokusić o maszynę z napinaczem elektronicznym, to przy Twoim budżecie pozostają właściwie tylko maszyny Pro's Pro Elektroinic P-501, TX-500, TX-700 albo SX-01. Tu sytuacja jest podobna jak w przypadku Challenger'ow - bo w/w maszyny od Challenger'ow różnią się tylko mechanizmem napinającym. Jeśli miałbym wybierać elektroniczną maszynę Pro's Pro, wziąłbym chyba SX-01. Ktoś tu na forum chyba takiej używa ...
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
Traw3k
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 857
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

Re: Maszyna do naciągania

Było już pisane w wielu tematach o maszynach, ale jeszcze raz można napomnieć.

Przy ewentualnych naprawach, wymianach - zawsze łatwiej jest z maszynami ręcznymi (dźwigniowymi). Elektronika jest trudniejsza ;-).
Awatar użytkownika
Tonak
Bywalec
Bywalec
Posty: 67
Rejestracja: 24 sie 2010, 18:16

Re: Maszyna do naciągania

Znacie jakiś dobry sklep z takimi maszynami w Poznaniu? :P

Wróć do „Inny sprzęt (torby, ubrania, akcesoria)”