Awatar użytkownika
mats88
Bywalec
Bywalec
Posty: 50
Rejestracja: 12 lis 2011, 20:51

Re: Bazówka-skóra: Wilson czy Head?

TadX pisze: Próbowałeś może Wilsona Hybrid Pro? Nie wiem niestety jak z wagą po założeniu.
U mnie Wilson Pro Hybrid ważyła 20g - nie mało.
arot77 pisze:Dlatego zastanawiam się czy istnieje bazówka syntetyczna, która posiada twardość/czucie naturalnej skóry, a przy tym będzie nieco lżejsza tak w granicach 13-16g.
Próbowałem Babolat Skin Feel. Daje naprawdę dobre czucie, dzięki swojej małej grubości. Moja ważyła 13 g po założeniu.
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Bazówka-skóra: Wilson czy Head?

mats88 pisze:
TadX pisze: Próbowałeś może Wilsona Hybrid Pro? Nie wiem niestety jak z wagą po założeniu.
U mnie Wilson Pro Hybrid ważyła 20g - nie mało.
Sporo, faktycznie. W zasadzie jak skóra Pacifica, tylko troszkę cięższa.
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Bazówka-skóra: Wilson czy Head?

mats88 pisze:Próbowałem Babolat Skin Feel. Daje naprawdę dobre czucie, dzięki swojej małej grubości. Moja ważyła 13 g po założeniu.
A zakładałeś na cały grip czy tylko do uchwytu 1HBH?
Mam taka owijkę w domu i nie odważyłem się założyć. W dotyku taka 'plasticzana'. Pod tym względem syntetyczna skóra Heada wypada lepiej, ale dotyk dotykiem, przecież jest jeszcze over.
Ciekawe jak kanty po założeniu Skin Feel.
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
mats88
Bywalec
Bywalec
Posty: 50
Rejestracja: 12 lis 2011, 20:51

Re: Bazówka-skóra: Wilson czy Head?

pst pisze:
mats88 pisze:Próbowałem Babolat Skin Feel. Daje naprawdę dobre czucie, dzięki swojej małej grubości. Moja ważyła 13 g po założeniu.
A zakładałeś na cały grip czy tylko do uchwytu 1HBH?
Mam taka owijkę w domu i nie odważyłem się założyć. W dotyku taka 'plasticzana'. Pod tym względem syntetyczna skóra Heada wypada lepiej, ale dotyk dotykiem, przecież jest jeszcze over.
Ciekawe jak kanty po założeniu Skin Feel.
Nie mam porównania z Head Synthetic Leather. Mogę tylko powiedzieć, że Babolat Skin Feel jest cienka i daje naprawdę ostre kanty, co lubię. W połączeniu z overem dało mi satysfakcjonujące czucie. Główną zaletą jest jednak waga, a wówczas o to mi chodziło. (Założyłem na całą długość gripu -> 13g. Przed obcięciem 15g).
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Bazówka-skóra: Wilson czy Head?

Przydatny temat, który jest aktualizowany na bieżąco: Klik!

Oczywiście są pewne niedoskonałości gdyż długość rączki i sposób nawijania owijki sprawiają iż lepiej nie kierować się wagą po założeniu. Niemniej temat bardzo wartościowy.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
arot77
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 407
Rejestracja: 5 sie 2011, 16:06
Lokalizacja: Śląsk

Re: Bazówka-skóra: Wilson czy Head?

A ja niejako pobocznie, być może komuś to pomoże.
W nowych rakietach Wilsona, większą wagę bazówki skórzanej można zniwelować usuwając amplifeel z rączki, który waży ~8g. Sprawdzone osobiście :).
Przegrywam regularnie - czy to znaczy, że słabo gram w tenisa... .(?)

Nowa rakieta to tylko 5 lekcji z trenerem, dlatego tak łatwo zmienić ramę.
W torbie: PS 6.1 95 2013(Strung Weight:311g), BLX 6.1 95 Team 2011, Head Speed S, Pure Drive Lite RG
Awatar użytkownika
gr8larry
Bywalec
Bywalec
Posty: 61
Rejestracja: 21 lip 2013, 22:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bazówka-skóra: Wilson czy Head?

pst pisze:
mats88 pisze:Próbowałem Babolat Skin Feel. Daje naprawdę dobre czucie, dzięki swojej małej grubości. Moja ważyła 13 g po założeniu.
A zakładałeś na cały grip czy tylko do uchwytu 1HBH?
Mam taka owijkę w domu i nie odważyłem się założyć. W dotyku taka 'plasticzana'. Pod tym względem syntetyczna skóra Heada wypada lepiej, ale dotyk dotykiem, przecież jest jeszcze over.
Ciekawe jak kanty po założeniu Skin Feel.
Ja na swojej zmieniłem oryginalną na Skin Feel i po założeniu over wszystko jest ok,bo przed tym rączka była wprawie okrągła.
Dunlop BIOMIMETIC 400 TOUR
Wilson Blade 98 (16x19)
darron
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 2 wrz 2013, 16:59

Re: Bazówka-skóra: Wilson czy Head?

Jak się ma Skin Feel do tradycyjnej skórzanej owijki?
Awatar użytkownika
arot77
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 407
Rejestracja: 5 sie 2011, 16:06
Lokalizacja: Śląsk

Re: Bazówka-skóra: Wilson czy Head?

darron pisze:Jak się ma Skin Feel do tradycyjnej skórzanej owijki?
Jest przede wszystkim cieńsza, co mimo wszystko zmienia komfort i czuć różnice w porównaniu do prawdziwej skóry, w moim przypadku Babolata.
Przegrywam regularnie - czy to znaczy, że słabo gram w tenisa... .(?)

Nowa rakieta to tylko 5 lekcji z trenerem, dlatego tak łatwo zmienić ramę.
W torbie: PS 6.1 95 2013(Strung Weight:311g), BLX 6.1 95 Team 2011, Head Speed S, Pure Drive Lite RG
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Odp: Bazówka-skóra: Wilson czy Head?

Inna bajka, inne zalety, inne wady. Head Leather grubszy i cięższy, Skin Feel cieniutki i lekki. Zmienia się też czucie rączki które jest subiektywne więc nie pomożemy. Generalnie z mojego punktu widzenia patrzę na bazówkę w kontekście specyfikacji, nie jestem na tyle czuły aby wyczuć jakieś kolosalne zmiany pomiędzy dwoma (oczywiście mając na myśli odczucia grając z nałożoną ow. wierzchnią... ;)).

Wróć do „Inny sprzęt (torby, ubrania, akcesoria)”