TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Bazówka-skóra: Wilson czy Head?

Witam,

noszę się z zamiarem kupna nowych ram, w których chciałbym zainstalować skórzane bazówki. Nie chce mi się bawić w sprowadzanie rzeczy z TW, czy TWE, dlatego zostaje polskie podwórko.

Wstępnie rozeznałem się w necie (także w kwestii dostępności) i na forum, przez co wybór został ograniczony praktycznie do dwóch opcji.

I - Wilson Premium Leather: http://www.protenis.com.pl/owijki/wilso ... p617852246
II - Head Leather Tour: http://www.protenis.com.pl/owijki/head/ ... 1051124300

Babolatowskiej nie biorę pod uwagę ze względu na negatywne głosy.

Którą moglibyście polecić?

Małe pytanie też - czy Wilson Premium Leather to ta sama skórka, która jest zakładana w rakietach Wilsona (np. BLX Six One Tour, K Blade Tour)? Jeśli tak, to wtedy brałbym ją, bo w moich poprzednich ww. rakietach wilsonowskich skórki były bardzo dobre. No chyba, że Head to szał, wtedy zmienię zdanie ;). Szukałem info odnośnie tego, ale nie znalazłem.

Serdecznie pozdrawiam,
TadX
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Bazówka-skóra: Wilson czy Head?

Może to nie będzie porada co wybrać, ale dodatkowa informacja, której nie widzę na stronie PT.
Skóra Heada ma grubość ~2.0-2.1mm. mierzyłem suwmiarką :rolleyes: .
Wychodzi, więc że jest grubsza niż Wilson.
Nawinął mi ją Pan 'naciągacz' i to nawinął bardzo ładnie. W dotyku sprawia wrażenie bardziej skaju niż prawdziwej skóry i jest dosyć śliska (coś jak skóra na Prince'ie).
Na tę skórę Heada nawijałem już Toalsona Ultra Grip i Tourna Grip (oczywiście nie na raz :] ).
Obrazek
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Bazówka-skóra: Wilson czy Head?

Headowskie używałem, bardzo dobry produkt. Wilsona nie znam.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Bazówka-skóra: Wilson czy Head?

Bardzo dziękuję za odzew w moim temacie. Jak dorwę nowe ramy to zmieniam na skórkę.
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Bazówka-skóra: Wilson czy Head?

Używam Wilson'a, używałem Head'a. Żaden nie dorasta do pięt Völkl'owi. Wilson brudzi, bo jest farbowany na brązik. Sądzę, że obie Wilson i Head to solidna średnia półka.
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Bazówka-skóra: Wilson czy Head?

Sprawdziłem na szybko w 3 popularnych sklepach internetowych, ale nie widzę tam skóry z Völkl'a.
Podałbyś pełną nazwę?
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Bazówka-skóra: Wilson czy Head?

Völkl Leather Grip

Rzeczywiście, na polskich stronach jej nie widać, a wielka szkoda, bo to świetna bazówka.
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Bazówka-skóra: Wilson czy Head?

YOGItheBEAR pisze:Völkl Leather Grip

Rzeczywiście, na polskich stronach jej nie widać, a wielka szkoda, bo to świetna bazówka.
Ja i ppeter wolimy skórę BB.

Jako że są to (Völkl i BB) skóry najgrubsze na rynku to są również najcięższe - w zależności od potrzeb zaleta lub wada.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Bazówka-skóra: Wilson czy Head?

Czy to znaczy że są grubsze niż 2.0-2.1mm? Bo taką grubość ma Head.
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Bazówka-skóra: Wilson czy Head?

Szczerze, nie mierzyłem ale cięższej i grubszej skóry nie widziałem.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
arot77
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 407
Rejestracja: 5 sie 2011, 16:06
Lokalizacja: Śląsk

Re: Bazówka-skóra: Wilson czy Head?

Odświeżę temat obecnie dosyć tania bazówka skórzana to Dunlop TOUR CLASSIC, niestety nie potrafiłem doszukać się danych tzn. wagi no i grubości, bo jak dla mnie 1,7 to optimum bodajże Wilson takowe parametry posiada.
Może ktoś miał przyjemność już się z nią zapoznać? Może to byłaby alternatywa.
Przegrywam regularnie - czy to znaczy, że słabo gram w tenisa... .(?)

Nowa rakieta to tylko 5 lekcji z trenerem, dlatego tak łatwo zmienić ramę.
W torbie: PS 6.1 95 2013(Strung Weight:311g), BLX 6.1 95 Team 2011, Head Speed S, Pure Drive Lite RG
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Bazówka-skóra: Wilson czy Head?

Mam tą skórkę, jak dla mnie jedna z gorszych tzn. zaokrągla rączkę, jest dość gruba, zmierzę po południu i napiszę Ci w PW ile wyszło. Chociaż nie chcę Cię do niej za bardzo zniechęcać, może po prostu nie umiem zakładać skórek.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
arot77
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 407
Rejestracja: 5 sie 2011, 16:06
Lokalizacja: Śląsk

Re: Bazówka-skóra: Wilson czy Head?

Dziękuję, nie zniechęcasz mnie, jedynie dajesz potwierdzenie dlaczego cena jej jest tak niska :). Ale jeżeli jest dosyć gruba czyli grubsza niż Head'a to jak dla mnie odpada.
Pytanie pomocnicze - co jest przyczyną tak niepochlebnych opinii o skórze Babolata. Miałem ją i powiem szczerze była ok, dosyć chuda, szorstka, odpowiednio twarda lecz nadal komfortowa, czy brudziła? - raczej nieznacznie.
Tego Dunlopa sobie odpuszczę i przetestuje Wilson'a czy wart swej ceny :).
Przegrywam regularnie - czy to znaczy, że słabo gram w tenisa... .(?)

Nowa rakieta to tylko 5 lekcji z trenerem, dlatego tak łatwo zmienić ramę.
W torbie: PS 6.1 95 2013(Strung Weight:311g), BLX 6.1 95 Team 2011, Head Speed S, Pure Drive Lite RG
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Bazówka-skóra: Wilson czy Head?

O ludzie... Właśnie (chyba) na dobre założyłem Wilsony Leathery... Nie sądziłem, że założenie skórek będzie aż tak trudne.

Cała trudność to te etapy przy kapslach. Owijka jest twarda, przez co nie nakładała mi się tam dobrze. Po pierwszym założeniu pod palcami czułem różnicę między jedną a drugą rakietą. Więc odwinąłem i założyłem ponownie. Znowu źle. Już nawet nie pamiętam, ile razy odwijałem i zakładałem ponownie. W końcu, mam nadzieję, będzie dobrze. Na sucho nie czuję różnicy. Wszystko zweryfikuje kort ;).

Pochlastam się, jeśli będzie coś nie tak. Boję się, że klej po prostu wysechł ;). No nic, zobaczymy, jak będzie...

Jeszcze raz dzięki wszystkim za odzew w moim temacie :).
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bazówka-skóra: Wilson czy Head?

Używałem obu i faworytem dla mnie pozostaje Head. Bardziej mięsisty, łatwiejszy w ukształtowaniu na kapslu niż Wilson. Do tego skórka amerykańskiej firmy jest bardzo twarda sucha i nieprzyjemna w dotyku.
Do tego Wilson wkurza mnie jedną rzeczą, strasznie się pyli i wyciera. Nawet po kilku wymianach overgripów część, gdzie trzymam dłoń ma całkowicie inny kolor niż u góry.
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Bazówka-skóra: Wilson czy Head?

Po zmierzeniu skórki Wilsona faktycznie wychodzi 1,8mm. Dodatkowo używam Yonexów Super Grapów, które mają 0,6mm. Gram rączkami "4". Podaję dla ciekawości zainteresowanym, może komuś kiedyś się przyda:

6.1 Tour:
- kapsel 14,5mm,
- rączka 11,8mm.

6.1 95:
- kapsel 15,8mm (obie rakiety),
- rączka 12,1mm (1 rakieta)/11,9mm (2 rakieta).

Po pierwszym zmierzeniu balans wyszedł mi 31,5 - ucieszyłem się, bo taki miałem w 6.1 Tourach. Po zważeniu oczy mi na wierzch wyszły - 365g (obie rakiety)!

Byłem zmuszony odciąć kawałek z bazówek, by zmniejszyć wagę. Teraz waży tak, jak chciałem, balans tylko przesunął się na 32cm, ale to nie problem. Podaję, bo może komuś kiedyś się przyda.

Nauczony doświadczeniem w przyszłości będę kupował lżejsze skórki ;). Wychodzi na to, że skórka Wilsona nałożona na rączkę miała ok. 20g. Nie wiem ile ważyła wyjęta z opakowania, niestety...

Znalazłem na TTW:
Fairway Leather - 25g
Wilson Leather - 22g
Head Leather - 23g
Pacific leather -18g
Völkl Leather -30.4g
Awatar użytkownika
arot77
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 407
Rejestracja: 5 sie 2011, 16:06
Lokalizacja: Śląsk

Re: Bazówka-skóra: Wilson czy Head?

Pozwolę sobie odświeżyć temat. Dzięki TadX za info dotyczące wagi bazówek sam doświadczyłem jak zmieniają one wagę rakiety.
Dlatego zastanawiam się czy istnieje bazówka syntetyczna, która posiada twardość/czucie naturalnej skóry, a przy tym będzie nieco lżejsza tak w granicach 13-16g.
Znalazłem HEAD SYNTHETIC LEATHER GRIP lecz nie wiem jaka ona.
Przegrywam regularnie - czy to znaczy, że słabo gram w tenisa... .(?)

Nowa rakieta to tylko 5 lekcji z trenerem, dlatego tak łatwo zmienić ramę.
W torbie: PS 6.1 95 2013(Strung Weight:311g), BLX 6.1 95 Team 2011, Head Speed S, Pure Drive Lite RG
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Bazówka-skóra: Wilson czy Head?

arot77 pisze:Pozwolę sobie odświeżyć temat. Dzięki TadX za info dotyczące wagi bazówek sam doświadczyłem jak zmieniają one wagę rakiety.
Dlatego zastanawiam się czy istnieje bazówka syntetyczna, która posiada twardość/czucie naturalnej skóry, a przy tym będzie nieco lżejsza tak w granicach 13-16g.
Znalazłem HEAD SYNTHETIC LEATHER GRIP lecz nie wiem jaka ona.
Założyłem taką na Radku właśnie z powodu masy.
Nie będzie to ta sama twardość jak prawdziwej skóry, ale coś za coś. Jest lżej, ale bardziej miękko. Ostatnio ED widział tę rakietę i stwierdził, że kanty całkiem ok.
Ostatnio zmieniony 1 sie 2013, 11:45 przez pst, łącznie zmieniany 1 raz.
Beware of the Hologram.
It will trick us!
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Bazówka-skóra: Wilson czy Head?

arot77 pisze:Dzięki TadX za info dotyczące wagi bazówek sam doświadczyłem jak zmieniają one wagę rakiety.
Spoko :). Przy pierwszym założeniu skórki i zważeniu byłem w niemałym szoku ;).
arot77 pisze:Dlatego zastanawiam się czy istnieje bazówka syntetyczna, która posiada twardość/czucie naturalnej skóry, a przy tym będzie nieco lżejsza tak w granicach 13-16g.
Próbowałeś może Wilsona Hybrid Pro? Nie wiem niestety jak z wagą po założeniu.
Awatar użytkownika
arot77
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 407
Rejestracja: 5 sie 2011, 16:06
Lokalizacja: Śląsk

Re: Bazówka-skóra: Wilson czy Head?

TadX pisze:Próbowałeś może Wilsona Hybrid Pro? Nie wiem niestety jak z wagą po założeniu.
Miałem te owijkę w moim 6.1 Team i muszę przyznać była całkiem w porządku to prawda. Natomiast ciekawi mnie która z tych dwóch czyli Wilson czy Head SYNTHETIC LEATHER będzie lżejsza, wydaje się, że Head'a bo Wilson ma przecież podbitkę z prawdziwej skóry, a ona waży więcej.
Przegrywam regularnie - czy to znaczy, że słabo gram w tenisa... .(?)

Nowa rakieta to tylko 5 lekcji z trenerem, dlatego tak łatwo zmienić ramę.
W torbie: PS 6.1 95 2013(Strung Weight:311g), BLX 6.1 95 Team 2011, Head Speed S, Pure Drive Lite RG

Wróć do „Inny sprzęt (torby, ubrania, akcesoria)”