Guts
Nowy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 29 mar 2012, 09:40
Lokalizacja: Dębica

Nowe piłki na asfalt - przesiadka z Head ATP Gold

Witam, zastanawiam się nad zmianą piłek z Head ATP Gold. Niestety dawniej tymi piłkami grało mi się znacznie lepiej i zastanawiam się nad czymś innym (skończyły mi się puchy z tamtego roku a teraz opinie nie są zbyt dobre). Korzystałem sporo też z US i były w miarę ok, pytanie czy nie lepsze byłyby AO?

A co Wy polecacie do gry na asfalcie?

Pozdrawiam!
HEAD EXTREME MP MicroGel G4
Awatar użytkownika
mulleen
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 429
Rejestracja: 25 sty 2011, 20:14
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nowe piłki na asfalt - przesiadka z Head ATP Gold

Grałem naszymi turniejowymi Tecnifibre Club na asfalcie niedawno i sprawdziły się znakomicie. Wyglądają na dosyć wytrzymałe na ścieranie oraz utrzymują dobrze ciśnienie. Wcześniej grałem Dunlopami Fort All Cort i były trochę za szybkie i trudniejsze w kontroli. Do asfaltu wydaje mi się, że właśnie TF Club są jak znalazł. Zresztą na mączce też grało mi się miło. Do asfaltu wziąłbym je głównie ze względu na to, że nie są zbyt szybkie, odbicie jest na dobrym poziomie no i sprawiają wrażenie solidnych.
NTRP: 4.0
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Nowe piłki na asfalt - przesiadka z Head ATP Gold

Rzeczywiście Tecnifibre Club dobrze trzymają ciśnienie. Otworzyłem miesiąc temu 2 puszki. Do dziś zostały 4 piłki. Filcu prawie nie ma, ale odbicie nadal jest.
Piotr Szyba.
Guts
Nowy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 29 mar 2012, 09:40
Lokalizacja: Dębica

Re: Nowe piłki na asfalt - przesiadka z Head ATP Gold

Hmm, skoro polecacie Panowie Cluby to tak też zrobię i zamówię i przetestuję :). Wezmę też AO i All Courty na próbę. :)

Dzięki, pozdro!
HEAD EXTREME MP MicroGel G4
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowe piłki na asfalt - przesiadka z Head ATP Gold

Dołączę się z pozytywną recenzją do poprzedników. Gram głównie na asfalcie (jakiś beton pokryty akrylem raczej to jest ale blisko :P) i od jakiegoś czasu właśnie piłkami TF Club i jestem bardzo zadowolony.

Wcześniej grałem właśnie Head ATP Gold, ale zaraz po otwarciu puszki były bardzo trudne do gry, a z Clubami jest łatwo, miło i przyjemnie, a jak zmuszony jestem grać na trawie to też się nadają.
Guts
Nowy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 29 mar 2012, 09:40
Lokalizacja: Dębica

Re: Nowe piłki na asfalt - przesiadka z Head ATP Gold

widget pisze:Dołączę się z pozytywną recenzją do poprzedników. Gram głównie na asfalcie (jakiś beton pokryty akrylem raczej to jest ale blisko :P) i od jakiegoś czasu właśnie piłkami TF Club i jestem bardzo zadowolony.

Wcześniej grałem właśnie Head ATP Gold, ale zaraz po otwarciu puszki były bardzo trudne do gry, a z Clubami jest łatwo, miło i przyjemnie, a jak zmuszony jestem grać na trawie to też się nadają.
A powiedz mi jak długo wytrzymują Ci Cluby podczas gry na betonie i przy jakiej intensywności gry?

Edit: A i jeszcze pytanie gdzie najlepiej brać Cluby, pytam z tego względu, że zamierzam kupić Cluby, AO i All Courty i szukam sklepu, w którym kupie wszystko naraz :).

Dotychczas kupowałem w SC, ale niestety Tecnifibre nie posiadają w ofercie z tego co widzę :/.
Ostatnio zmieniony 25 maja 2012, 00:18 przez Guts, łącznie zmieniany 1 raz.
HEAD EXTREME MP MicroGel G4
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowe piłki na asfalt - przesiadka z Head ATP Gold

Guts pisze:
widget pisze:Dołączę się z pozytywną recenzją do poprzedników. Gram głównie na asfalcie (jakiś beton pokryty akrylem raczej to jest ale blisko :P) i od jakiegoś czasu właśnie piłkami TF Club i jestem bardzo zadowolony.

Wcześniej grałem właśnie Head ATP Gold, ale zaraz po otwarciu puszki były bardzo trudne do gry, a z Clubami jest łatwo, miło i przyjemnie, a jak zmuszony jestem grać na trawie to też się nadają.
A powiedz mi jak długo wytrzymują Ci Cluby podczas gry na betonie i przy jakiej intensywności gry?
Gram zawsze po 2 godziny i przez jakoś 8-10h mniej więcej są na akceptowalnym poziomie, potem można nimi grać, ale już są wolniejsze i się tak dobrze nie odbijają.
Awatar użytkownika
mulleen
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 429
Rejestracja: 25 sty 2011, 20:14
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nowe piłki na asfalt - przesiadka z Head ATP Gold

widget pisze: Gram zawsze po 2 godziny i przez jakoś 8-10h mniej więcej są na akceptowalnym poziomie, potem można nimi grać, ale już są wolniejsze i się tak dobrze nie odbijają.
8-10 h to już całkiem wydajny wynik. Czyli tak jak myślałem. Dopiero co się wziąłem za TF Club, właśnie po turnieju forumowiczów. Bardzo pasowało mi odbicie i czucie piłki więc chciałem spróbować. Upewniłeś mnie co do wyboru kolejnej puchy TF Club'ów, bo właśnie mam kupować sobie piłki. Dodatkowo cena nie odstrasza a jakość jest co najmniej przyzwoita.

No i odnowili w mojej miejscowości nawierzchnię asfaltową. Taki śliczny stoliczek, że aż chce się wchodzić i grać ale czekam na zainstalowanie słupków i siatki. Potem tylko linie pomalujemy, otwieramy TF Cluby i naparzamy. :D
NTRP: 4.0
Guts
Nowy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 29 mar 2012, 09:40
Lokalizacja: Dębica

Re: Nowe piłki na asfalt - przesiadka z Head ATP Gold

No to widzę, że duża część społeczności używająca dotychczas Head ATP Goldy przerzuca się na Cluby i to na różnych nawierzchniach, tak więc piłki muszą być faktycznie solidne skoro wiele osób decyduje się na zmianę :).

Puchy już zamówione w Strefie Tenisa i czekamy na dostawę i zobaczymy jak się będą sprawowały :).


Pozazdrościć odnowionej nawierzchni, u nas niestety stan coraz gorszy a nikt nie krzepi się do tego aby podreperować nawierzchnie :/.
HEAD EXTREME MP MicroGel G4
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowe piłki na asfalt - przesiadka z Head ATP Gold

mulleen pisze:
widget pisze: Gram zawsze po 2 godziny i przez jakoś 8-10h mniej więcej są na akceptowalnym poziomie, potem można nimi grać, ale już są wolniejsze i się tak dobrze nie odbijają.
8-10 h to już całkiem wydajny wynik. Czyli tak jak myślałem. Dopiero co się wziąłem za TF Club, właśnie po turnieju forumowiczów. Bardzo pasowało mi odbicie i czucie piłki więc chciałem spróbować. Upewniłeś mnie co do wyboru kolejnej puchy TF Club'ów, bo właśnie mam kupować sobie piłki. Dodatkowo cena nie odstrasza a jakość jest co najmniej przyzwoita.

No i odnowili w mojej miejscowości nawierzchnię asfaltową. Taki śliczny stoliczek, że aż chce się wchodzić i grać ale czekam na zainstalowanie słupków i siatki. Potem tylko linie pomalujemy, otwieramy TF Cluby i naparzamy. :D
Miłego naparzania :).

A co do wyniku w godzinach, to wiadomo, ja zawodnikiem nie jestem to mi pewnie na dłużej starczają.
Awatar użytkownika
mulleen
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 429
Rejestracja: 25 sty 2011, 20:14
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nowe piłki na asfalt - przesiadka z Head ATP Gold

Guts pisze:No to widzę, że duża część społeczności używająca dotychczas Head Goldy przerzuca się na Cluby i to na różnych nawierzchniach tak więc piłki muszą być faktycznie solidne skoro wiele osób decyduje się na zmianę :).

Puchy już zamówione w Strefie Tenisa i czekamy na dostawę i zobaczymy jak się będą sprawowały :).

@mulleen

Pozazdrościć odnowionej nawierzchni, u nas niestety stan coraz gorszy a nikt nie krzepi się do tego aby podreperować nawierzchnie :/.
Ja wcześniej też trochę grałem ATP Gold i uważam, że na dzisiejszy dzień Tecinifibre się bardziej stara.

Co do nawierzchni to u nas był kort z końca lat 70-tych więc trzeba było robić bo momentami odechciewało się przychodzić na ten asfalt. Strasznie jednak męczyliśmy naszą wójtową od paru lat no i w końcu się postarała. Chwała jej za to, bo skarbnik uważał, że "nie ma sensu dla kilku osób robić nowego kortu" i nie chciał dać pieniążków. Gdyby nie powstająca właśnie ścieżka rowerowa to pewnie dalej byśmy narzekali na skaczące w najdziwniejszych kierunkach piłki.

Ja też nie jestem zawodnikiem widget więc dużo bardziej piłek nie zużywam ;).
NTRP: 4.0
Guts
Nowy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 29 mar 2012, 09:40
Lokalizacja: Dębica

Re: Nowe piłki na asfalt - przesiadka z Head ATP Gold

mulleen pisze:
Guts pisze:No to widzę, że duża część społeczności używająca dotychczas Head Goldy przerzuca się na Cluby i to na różnych nawierzchniach tak więc piłki muszą być faktycznie solidne skoro wiele osób decyduje się na zmianę :).

Puchy już zamówione w Strefie Tenisa i czekamy na dostawę i zobaczymy jak się będą sprawowały :).

Pozazdrościć odnowionej nawierzchni, u nas niestety stan coraz gorszy a nikt nie krzepi się do tego aby podreperować nawierzchnie :/.
Ja wcześniej też trochę grałem ATP Gold i uważam, że na dzisiejszy dzień Tecnifibre się bardziej stara.

Co do nawierzchni to u nas był kort z końca lat 70-tych więc trzeba było robić bo momentami odechciewało się przychodzić na ten asfalt. Strasznie jednak męczyliśmy naszą wójtową od paru lat no i w końcu się postarała. Chwała jej za to, bo skarbnik uważał, że "nie ma sensu dla kilku osób robić nowego kortu" i nie chciał dać pieniążków. Gdyby nie powstająca właśnie ścieżka rowerowa to pewnie dalej byśmy narzekali na skaczące w najdziwniejszych kierunkach piłki.

Ja też nie jestem zawodnikiem widget więc dużo bardziej piłek nie zużywam ;)
Orientujesz się może jaki był koszt renowacji/wymiany nawierzchni?

Edit: Będę wdzięczny bo warto mieć tego typu informacja podczas trucia urzędnikom :).

Myślę, że sprawa wyjaśniona i topic można zamknąć.
Ostatnio zmieniony 25 maja 2012, 01:09 przez Guts, łącznie zmieniany 1 raz.
HEAD EXTREME MP MicroGel G4
Awatar użytkownika
mulleen
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 429
Rejestracja: 25 sty 2011, 20:14
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nowe piłki na asfalt - przesiadka z Head ATP Gold

Guts pisze:
Orientujesz się może jaki był koszt renowacji/wymiany nawierzchni?
Zapytam się dokładnie, bo nie chcę skłamać. W następnym tygodniu dam ci odpowiedź.
NTRP: 4.0

Wróć do „Inny sprzęt (torby, ubrania, akcesoria)”