hardcore181
Nowy
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 19 mar 2012, 12:34

Opaska na nadgarstek

Witam, podczas gry dokucza mi ból nadgarstka, który się nadwyręża. Znacie jakieś sposoby na tą przypadłość? Na przykład używanie jakiś opasek podczas gry... ale jakich? Kompletnie się na tym nie znam.
Awatar użytkownika
rdza
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 119
Rejestracja: 1 sie 2010, 10:43

Re: opaska na nadgarstek

hardcore181 pisze:Witam, podczas gry dokucza mi ból nadgarstka, który się nadwyręża. Znacie jakieś sposoby na tą przypadłość? Na przykład używanie jakiś opasek podczas gry... ale jakich? Kompletnie się na tym nie znam.
Opaski nie zlikwidują problemu. Bóle nadgarstka mogą wynikać z błędów technicznych w grze, a to prowadzi do przeciążeń układu ruchowego.
Zobacz tu: http://www.tenis.net.pl/tenis/kontuzje
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: opaska na nadgarstek

Witam,

W pierwszej kolejności zrób sobie przerwę w grze. Prawdopodobnie do przeciążonego nadgarstka dołączył stan zapalny, proponuję wcierki np. Voltarenem. Jak nie pomoże to zrób USG u specjalisty medycyny sportowej.
Po ustapieniu bólu wzmacniaj nadgarstek ćwiczeniami (znajdziesz na forum).
A później zacznij grać w opasce wzmacniającej i stabilizującej.

I popraw technikę.

Pozdrawiam.
hardcore181
Nowy
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 19 mar 2012, 12:34

Re: opaska na nadgarstek

Dzięki, zastosuję się do przedstawionych rad. :::gd::: a co do opaski to może być takie coś?
http://www.aptekaslonik.pl/prod_info.ph ... ts_id=3759
lub
http://goldenset.pl/p199-Opaska_na_nadg ... Wrist.html
Awatar użytkownika
lion_dragon
Weteran
Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 21 lut 2010, 11:02

Re: opaska na nadgarstek

Tak jak pisali przedmówcy - przerwa w grze, wyleczenie ewentualnego stanu zapalnego, konsultacja z lekarzem sportowym wraz z USG tego stawu to podstawa. Następnie proponuję Ci taką opaskę z tego samego sklepu co wstawiłeś linki - tyle, że tamte opaski to mogą co najwyżej pomóc Ci w zatrzymywaniu potu - nie wzmocnią w żaden sposób tego nadgarstka. Sam jej kiedyś używałem, jak przez ponad pół roku miałem kontuzję lewego nadgarstka i nie mogłem grać backhandem oburęcznym. Jest stabilna, trochę pomaga, lecz nadgarstek jest z definicji bardzo ruchomym stawem, a taka opaska ma za zadanie wzmocnić (unieruchomić staw), co jest prawie niewykonalne, gdyż wtedy praktycznie nie można wykonać poprawnego ruchu. Podsumowując w przypadku nadgarstka, dużo trudniej niż np. stawu skokowego umożliwić grę podczas kontuzji bez negatywnych konsekwencji. Warto o tym pamiętać.
hardcore181
Nowy
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 19 mar 2012, 12:34

Re: Opaska na nadgarstek

Lion_dragon w takim razie zamówię tą co poleciłeś. Wydaje mi się że nie mam żadnej kontuzji, ponieważ już dzisiaj nadgarstek nie boli. Ból mógł być spowodowany intensywnym treningiem i sporą wagą rakiety (jak na moje warunki fizyczne).
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Opaska na nadgarstek

Ja miałem jakieś kilka miesięcy temu ból nadgarstka.
Wg mnie było to naciągnięcie ścięgna i pewnie mały stan zapalny -> grunt że bolało.

Próbowałem zrobić małą przerwę w grze - nie poskutkowało. Próbowałem maści, ale nie rozwiązały problemu. Właściciel kortów powiedział mi, że mi pożyczy opaskę uciskową i mogę spokojnie grać i do tego mi przejdzie za jakiś czas. Przez grzeczność mu powiedziałem, że spróbuję. (bo w takie coś nie wierzyłem).

O dziwo, jak ręką odjął. I sobie grałem bez bólu i jeszcze po niedługim czasie przeszło. Tłumaczono mi to jakoś, ale nie chcę wyjść na idiotę, więc nie powtórzę :P.

Oczywiście miałem opaskę nie taką frotkowatą, tylko taką, która naprawdę mocno uciska przegub, jak ta w linku powyżej. Nie wiem jak u innych, ale na moją dolegliwość podziałało w 100% i od razu.
Teraz często jak mam przemęczoną rękę po pracy, albo dużo gram to zakładam tą opaskę na frotkę (dużo się pocę)-> tak profilaktycznie.

(Piszę o moim przypadku, więc nie u każdego może zadziałać)
Awatar użytkownika
lion_dragon
Weteran
Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 21 lut 2010, 11:02

Re: Opaska na nadgarstek

widget pisze:Teraz często jak mam przemęczoną rękę po pracy, albo dużo gram to zakładam tą opaskę na frotkę (dużo się pocę)-> tak profilaktycznie.
W identyczny sposób używałem tej opaski - także na frotkę :) - z tego samego powodu :).

Wróć do „Inny sprzęt (torby, ubrania, akcesoria)”